Autor Tema: IPV 50W BOX MOD BY PIONEER4YOU  (Pročitano 5116 puta)

Van mreže fusion

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 3
  • Ugled: +438/-0
Odg: IPV 50W BOX MOD BY PIONEER4YOU
« Odgovor #30 poslato: Avgust 11, 2014, 01:31:30 »
  • Publish
  • Ako se javi više razlog može biti samo taj da krajevi kantala grejača nisu lepo zategnuti na elektrodama polova. Nema trećeg.
    I akko ce to sx 350 znati - NIKAKO a DNA ce znati  i o tome pricamo
    I sad stvarno da stavimo tacku

Van mreže Prle

• Hero Member
    • Thank You
    • -Receive: 13
    • Ugled: +1981/-0
    • Pol: Muškarac
    « Odgovor #31 poslato: Avgust 11, 2014, 01:34:13 »
  • Publish
  • Merim unimerom koji meri otpor i kada je komponenta pod naponom. Dripac je bio pričvršćen za mod dodatkom koji sam napravio od prastare eGo baterije da bih na njega montirao pipalice unimera za merenja omaže, amperaže i voltaže pod opterećenjem. Kažeš za uzastopna povlačenja - nisam merio posle pet povlačenja, ali opet je između pauza i elektronika u bilo kom slučaju kreće od neke nove početne vrednosti. A i ovo je poslednje očitan otpor pre nego je odradila zaštitas od konstantnog okidanja dužeg od 10 sekundi. I molim te izbaci promenljive tipa zaprljane žice. To nije referentno ni najmanje, jer pločica otpor meri na kontaktu kantala i elektrode koji se ne oblaže ostacima od isparavanja tečnosti.

A za loš kontakt - pa to je smešno komentarisati i u slučaju DNA pločica jer onda otpor može oscilovati do beskonačnosti.

Van mreže fusion

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #32 poslato: Avgust 11, 2014, 01:43:08 »
  • Publish
  • Da a on ce ga korigovati dokle god moze i sta moze iz delica sekunde u delic sekunde i o tome pricam
    A ovo ne moras tako ... uzmi premeri hladan driper na konektoru stavi ga na egicu povuci jedno nekoliko puta chain vaping pa ga skini premeri kao na pocetku  i vidi ali relativno brzo to moras da uradis
    Moje iskustvo je ovako kako sam ti rekao a ti kako vidis
    Ja imam na unimeru konektrore i muske i zenske za 510 pa onda samo preklopim izmedjui napona i otpora
    « Poslednja izmena: Avgust 11, 2014, 01:51:46 fusion »

Van mreže fusion

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #33 poslato: Avgust 11, 2014, 01:46:28 »
  • Publish
  • E al vidis sada mi pade na pamet nesto ... ja koristim 0.25 a koristio sam 0.22 iskljucivo mozda je to nesto interesantno
    Mozda i kolicina zice (mase) pa se ponasa drugacije vidis to nisam proveravao ali bi mozda pilo vode ... koju debljnu kantala koristis?

Van mreže Prle

• Hero Member
    • Thank You
    • -Receive: 13
    • Ugled: +1981/-0
    • Pol: Muškarac
    « Odgovor #34 poslato: Avgust 11, 2014, 01:51:35 »
  • Publish
  • Ja koristim kantal 0.22m.

Ali DNA-u je maksimum 6V tako da bi tu stao, kao što nema ni step down pa baca napon baterije ako se našteluje manja željena snaga od one koju ima baterija tako i može da pusti najviše 6V ako se ne varam (previše je kasno da proveravam po netu).

A koliko je uputno koristiti atomizer kome nisu krajevi kantala lepo pričvršćeni za elektrode?

Možemo ovako do sutra, a ja sutra radim. Idem u komu pa se sutra razgovaramo dalje.

Van mreže fusion

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #35 poslato: Avgust 11, 2014, 01:53:13 »
  • Publish
  • Q noc

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 11230
    • -Receive: 10720
    • Ugled: +22472/-0
    « Odgovor #36 poslato: Avgust 11, 2014, 09:35:45 »
  • Publish
  • Pored ostalog sto utice na performanse i nas dozivljaj posle nekoiko povlacenja, tih 0.1 su totalno nebitni. Posle nekoliko povlacenja zica i fitilj postignu temperaturu, metalni delovi atomizera, tecnost postane redja, nasi receptori drugacije reaguju... A i ko nam garantuje da DNA stvarno tako radi? Jel postoji neki dokaz u praksi ili samo oni tako kazu? U svakom slucaju, meni kao krajnjem korisniku je SX350 mnogo bolji nego dna, a verovatno i vecini. To da li je on pravi vari watt ili ne, mene savrseno zabole uvo. Sta ja recimo da radim sa DNA, punom baterijom i grejacem 1.8oma a zelim 7W? Da ubacim bateriju u baterijsku lampu i da saljem signale komsinici dok se ne isprazni do pola? Ili da motam grejace na 2.5 da bih mogao da kazem da koristim Americki DNA? Ta preciznost o kojoj se sve vreme prica je bitna na nizim snagama,a DNA za to nije sposoban. Za nekoga ko koristi 25W, sasvim je nebitno da li je 24 ili 26, dok ja osetim svakih 0.2. Jos jedan detalj koji jedan ozbiljan proizvdjac nije sebi smeo da dozvoli je izostanak zastite od obrnute baterija i to je kamen oko vrata evolve.u koji ga vuce daleko ispod Kineza. Svakome se moze desiti da obrne bateriju. Kod SX okrenes i nastavis dalje, a dna bacis i kupis novi.

U celini, SX je mnogo bolji cip sa daleko sirom primenom pogodan za sirok krug korisnika, dok je DNA samo za proizvodjace magle i one koji lece komplekse kupovinom Americkih stvari.

Van mreže fusion

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #37 poslato: Avgust 11, 2014, 10:24:03 »
  • Publish
  • Sve je receno u predhodnim postovima i ko zeli videce kao i u videu Busarda od 29 min
    « Poslednja izmena: Avgust 11, 2014, 10:31:42 fusion »