Autor Tema: IPV 50W BOX MOD BY PIONEER4YOU  (Pročitano 5115 puta)

Van mreže fusion

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 3
  • Ugled: +438/-0
Odg: IPV 50W BOX MOD BY PIONEER4YOU
« Odgovor #15 poslato: Avgust 10, 2014, 23:43:13 »
  • Publish
  • Nisam pogresio uzeo sam u obzir
    Za sada ni jedna elektronika ni jedan vari Watt nije pravi osim Evolvovih sve ostalo ko god je napravio je sarena laza obicni vari  volt uredjaji koji ispisuju u watima
    Malo sam izasao iz fazonma i ukocio zadnjih mesec dva pa mozda jos ne znam nesto ali ono sto znam do pre dva meseca tako je

Van mreže Prle

• Hero Member
    • Thank You
    • -Receive: 13
    • Ugled: +1981/-0
    • Pol: Muškarac
    « Odgovor #16 poslato: Avgust 10, 2014, 23:52:27 »
  • Publish
  • Apsolutno se ne bih složio sa tobom kada govorimoo o SX350 pločici i stojim iza tvrdnje da je superiorna u odnosu na DNA30. Čak radi precizno i sa većim opsegom otporora grejača u odnosu na Evolv-ove pločice.

Možda je nesporazum u tome šta i ti i ja podrazumevamo pod vari-watt uređajem?

Za mene je vari-watt uređaj onaj kod koga ja definišem željenu snagu na grejaču i on u odnosu na otpor atomizera kalkuliše i pušta odgovarajući stabilan izlazni napon. Ukoliko grešim ispravi me, ali ne možeš nikako, ali nikako, posmatrati vate odvojeno od volta i oma jer su međusobno zavisni i samo se iskazuju kao njihovi odnosi.

Van mreže fusion

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #17 poslato: Avgust 11, 2014, 00:02:58 »
  • Publish
  • Samo zaboravljas jednu cinjenicu a to je da se otpor menja zagrevanjem tako da SX 350 ma koliko dobar bio nije to sto jeste a DNA jeste

SXizmeri i iskalkulise gde ce da postavi volte i to je to a DNA to radi visestruko puta u sekundi i izbacuje regulisne  wate dok to sx ne moze da ucini jer je samo jednom na poicetku to uradio
    Svejedno oba su odlicna modula i tu nema sta da sporim samo sto je jedan glorifikovani vari volt a drugi pravi vari wat i za sad jedini

Van mreže Prle

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #18 poslato: Avgust 11, 2014, 00:08:23 »
  • Publish
  • Da li zaista smatraš da promena otpora reda veličine 0.1 Ω prilikom zagrevanja zaista toliko značajna i da uzrokuje značajno odstupanje u tačnosti izlaznog napona?

Osim toga, voleo bih da mi ukažeš na link gde se vidi da SX350 ne vrši ta proveravanja. Ne zbog toga da ti ne verujem (jer daleko od toga da si neozbiljan) već bih voleo da dođem do još podataka o pločici.

Van mreže fusion

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #19 poslato: Avgust 11, 2014, 00:13:52 »
  • Publish
  • Prvo govorimo o malo visim otporima a kao drugo probaj da izmeris otpor kad se zagreje kantal na bilo kom otporu pa ces videti o cemu pricama ne moras dalje da ides koliko se secam to je u busardovom videu prikazano na osciloskopu mislim da je cak u videu ove teme

Jeste sad sam proverio pogledaj pazljivo od 29 min.

Van mreže Prle

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #20 poslato: Avgust 11, 2014, 00:16:59 »
  • Publish
  • Opet kažem da se ovde u klipu radi o SX330 pločici koja se dosta razlikuje po performansama od SX350 pločice.

Van mreže fusion

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #21 poslato: Avgust 11, 2014, 00:21:09 »
  • Publish
  • Isti rezultati su i za 350 jer koriste istie cipove samo su malo...uh pogresih .... puno poravili u 350 ali osnova i princip rada je isti a ako slusas pazljivo sta se kaze cuces ovo sto sam sada rekao.
    Ne moj da mislis da ti nesto protivrecim sto se SX 350 tice to je odlican vrhunski vari volt uredjaj koji zasluzuje sve glorifikacije koje mu se pripisuju ali jeste to sto jeste
    Uostalom ja sam pristalica VV preko VW uvek cu pre uzeti dobar VV nego VW mod

Van mreže Prle

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #22 poslato: Avgust 11, 2014, 00:47:13 »
  • Publish
  • Sada sam premerio otpor pri zagrevanju. Drip atomizer na 1.8 Ω na Vamo modu podešenom na 8 W. U prvih par sekundi zagrevanja otpor je pao za 0.1 Ω (mereno 1.7 Ω), ali je posle skočio za 0.1 Ω u odnosu na početnu vrednost (izmereno 1.9 Ω).

Odstupanje bez korekcije je: koren(8W * 1.9Ω) - koren(8W * 1.8Ω) = koren(15.2V) - koren(14.4V) = 3.8987V - 3.7947V = 0.104V

I dalje misliš da je to velika i osetna razlika?

Van mreže fusion

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #23 poslato: Avgust 11, 2014, 01:04:34 »
  • Publish
  • velika nije osetna jeste itekako osim toga uzmi par puta zagrej pa ce doci do 3 oma ali ne pricamo sad o tome
    Poenta ove rasprave je opet pogresno nazivanje stvari
    Ako vari wat mod onda tako treba i da meri a ako je vari volt onda je to sto jeste
    Ti nemas ta toj plocici iste vate u prvo drugom ni trecem povlacenju i tu se svaki put menja i ti nemas prave wate ako meris samo pred prvo paljenje jel tako il nije ...
    I da nemoj da meris sa modom nego meri instrumentom pa ces tek videti razliku posle par paljenja ces biti mozda i preko 3 oma

Van mreže Prle

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #24 poslato: Avgust 11, 2014, 01:07:58 »
  • Publish
  • Ako ćemo toliko ići u detalje, pa DNA pločica ima veće odstupanje izlazne voltaže u samom startu od ove razlike.

I izvini, ali u kom to slučaju otpor u atomizeru od 1.8 Ω skoči na 3 Ω? Kada se zakačiš na HE Đerdap? Budimo malo ozbiljniji.

Van mreže fusion

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #25 poslato: Avgust 11, 2014, 01:09:48 »
  • Publish
  • Ne nego na 3.6 -3.8v
    Zasto pokusavas da nerlevantnim cinjenicama nesto kazes...necu ti uopste osporiti odstupanje moja prica od pocetka je da nista nije sem DNA vari wat uredjaj sem evolva a ostalo je tako kako jeste i to ti ne osporavam uopste

Van mreže Prle

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #26 poslato: Avgust 11, 2014, 01:14:21 »
  • Publish
  • Fusion, izvini i uz svo poštovanje koje imam prema tebi, ali ne preteruj toliko. Pa ja sam sada kada merio pogonio grejač na 3.8 Ω kao što možeš da vidiš iz posta u kome sam naveo razlike u otporu pri zagrevanju. Već postaje neozbiljno i povućiču se iz diskusije.

Van mreže fusion

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #27 poslato: Avgust 11, 2014, 01:15:53 »
  • Publish
  • Samo iuzvoli i lepo ti to premeri

Isto imam ja tako postovanje prema tebi a ja imam malo problem sa pogresnim nazivanjem stvari pa se ponesem ovako u diskusiji... jer to je sto jeste dok mi se ne dokaze suprotno sto prihvatam oberucke
    « Poslednja izmena: Avgust 11, 2014, 01:23:08 fusion »

Van mreže Prle

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #28 poslato: Avgust 11, 2014, 01:19:34 »
  • Publish
  • Pa kažem ti da sam merio pri naponu od 3.8V. Šta više da merim? Pokušavaš da me ubediš da otpor skače na 3Ω sa početnih 1.8Ω pri naponu koji je u rasponu od 3.6V do 3.8V? Sa tim parametrima koje navodiš sam i merio i odstupanje je 0.1Ω. Kraj. Ne više od toga. Ako se javi više razlog može biti samo taj da krajevi kantala grejača nisu lepo zategnuti na elektrodama polova. Nema trećeg.

Van mreže fusion

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #29 poslato: Avgust 11, 2014, 01:25:31 »
  • Publish
  • Prle ako meris unimerom (mnogo puta radio nikada ne koristim mod za merenje ) posle vise povlacenja 1.6 oma gura do 2.4 pa i 2.8 oma a ako je prljava zica i vise ... naravno govorim onormalnom koriscenju od 3.7 -4 v a kako se hladi vraca se nazad na svojih 1.6