Autor Tema: Joyetech eCom-C  (Pročitano 2482 puta)

Van mreže MilosNS

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 3
  • Ugled: +1022/-0
Joyetech eCom-C
« poslato: Jun 06, 2014, 19:11:40 »
  • Publish
  • Predstavili smo bateriju, a nismo kompletan model, pa da ispravimo grešku.

Joyetech je izbacio naslednika eCom modela sa ciljem da, kako kažu, izađu u susret željama korisnika. Model se proizvodi u sedam boja. Baterije imaju 510, a opciono i ego navoj.

Više o baterijama možete proćitati ovde.

Što se atomizera tiče izrađuje se u tri varijante.

Sva tri modela prema zvaničnom sajtu imaju istu dužinu 79.6mm (sa drip tipom) i isti kapacitet 1.5ml. Prečnik je 14mm, a koriste izmenjive C2 glave.

Više informacija na: http://www.joyetech.com/product/details.php?gno=176

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 12198
    • -Receive: 11408
    • Ugled: +23160/-0
    Odg: Joyetech eCom-C
    « Odgovor #1 poslato: Jun 06, 2014, 19:26:13 »
  • Publish
  • Verujem da su najzad uspeli da naprave glavu koja dobro radi, sve to u celini lepo izgleda a i kvalitet im ne moze niko osporiti. U medjuvremenu, dok su oni spavali i stancovali raznorazna kucista za ne bas tako dobre C glave, na trzistu se pojavilo jos prilicno proizvodjaca sa boljim, kvalitetnijim, lepsim i daleko povoljnijim modelima. Ako bas zele da izadju u susret zeljama korisnika, mislim da je jedini nacin da malo iskoriguju cene.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 12198
    • -Receive: 11408
    • Ugled: +23160/-0
    Odg: Joyetech eCom-C
    « Odgovor #2 poslato: Novembar 25, 2014, 10:39:23 »
  • Publish
  • U nekom vakumu kada nije bilo niceg novog, narucio sam i jedan primerak ecom c atomizera. Na osnovu onoga sto san video u recenzijama nisam ocekivao nista spektakularno, ali sam ocekivao pristojne perfomanse koje bi trebale da krase jedan atomizer renomiranog proizvodjaca elektronskih cigareta. Za eCom-C uopste ne mogu reci da je ispunio i minimum mojih ocekivanja, tako da ne verujem da cu u skorije vreme probati neki proizvod ovog proizvodjaca. Nema bukvalno ni jednog detalja na njemu koji po mom misljenju zasluzuje pozitivnu ocenu, ali ja cu ipak pokusati da mu nadjem neku primenu.

Moj primerak je tip A, i namerno sam narucio u crvenoj boji jer planirao da ga poklonim supruzi kojoj atomizera nikad nije dovoljno. Medjutim, ovaj atomizer ne ispunjava njene potrebe, tako da ce do daljnjeg skupljati prasinu pre nego sto zavrsi u kanti. Cak i ako zanemarimo ocajnu zavrsnu obradu, ne moze se reci da makar lepo izgleda, jer je ogroman. Mnogo je veci od recimo kanger aerotanka, koji ima slicnu zapreminu. Ovaj crveni primerak je toliko nafilovan lakom, da se kada se pogleda sa strane jasno vide talasi, sto cini da proizvod izgleda jeftino. Slicna je situacija i sa bazom od hromiranog mesinga, gde je zavrsni sloj hroma neravnomerno nanesen, pa atomizer u celini deluje kao neka jeftina kineska igracka. Mozda su me ostali proizvodjaci razmazili, ali ecom c izgleda kao nesto vise puta jeftinije nego recimo kanger evod glass, koji je u slicnoj cenovnoj klasi. Drip tip takodje deluje ocajno, a i meni je krajnje neprijatan za koriscenje.

Izgleda bi se mozda do nekle i mogao zanemariti, da on makar dobro radi. Jedina varijanta koja je u ponudi koliko je meni poznato, jeste sa glavama otpora 2.4 oma. Za svaku pohvalu je to sto ova glava sasvim dobro radi na niskim snagama, pa cak ni na 5.5W nema nikakvog curenja i ima prilicno pare i ako je za ocekivati da pri tako niskoj snazi visak tecnosti izlazi napolje. Rezultat ovoga je izuzetno mala potrosnja tecnosti i struje. Setio sam se perioda kada sam koristio ego-c i trosio 1-1.5ml tecnosti sa 16 puta vise nikotina nego sad, kada mi je baterija od 650mAh trajala dva dana, a ja bio samo delimicno zadovoljan i ako sam mislio da sam zadovoljan u potunosti jer tada nisam uspevao da pronadjem nista bolje. To je bilo vreme ekspanzije top coil klirova kada je postojao tek po neki botom coil, koji je po pravilu vise tecnosti prosipao nego sto korisnik potrosi. U to vreme bi jedan ovakav atomizer bio pravi hit. Cini mi se da je joyetech ostao zaglavljen u tom vremenu, bar kada su atomizeri u pitanju, sto je do nekle i razumljivo jer je to bilo njihovo zlatno vreme. Jedna od karakteristika tog vremena je i to da se i mnogo veci broj korisnika vracao duvanu, dok su ostali bili u stalnoj potrazi za necim boljim ili masovno koristili tada mega popularne genesise. Upravo to i jeste problem ovog modela sto on moze da zadovolji potrebe samo malog broja nezahtevnih korisnika. iskljucivo u kombinaciji sa tecnostima sa dosta nikotina, ili mozda u kombinaciji sa duvanskim cigaretama. Neku drugu primenu ovog modela ne vidim, jer on ne moze da ponudi dobro korisnicko iskustvo. Ovaj atomizer je u principu lepo zamisljen, ali mislim da je greska napravljena sto su primenili recpeturu iz C1 glava sa veoma tankim fiberom oko koga je namotano dosta namotaja veoma tanke zice; 0.12 ili cak jos tanje. Ovakav fitilj u sebe ne moze da upije dovoljno tecnosti za jedno kvalitetno povlacenje na odgovarajucoj snazi. Vizuelno to ne izgleda lose i posmatracu sa strane moze izgledati da korisnik ispusta velike kolicine pare, a tako i jeste. Ali, ta para je jadna, bledunjava i slabog ukusa, pa su pored velike kolicine nikotina, potrebne i jako koncentrisane tecnosti po pitanju arome, kako bi dozivljaj makar malo bio dobar. Kada se potera na vecim snagama, vec preko 7W, fitilj ne moze da apsorbuje dovoljno tecnosti, pa je pri svakom drugom povlacenju zagarantovan zagoreo ukus. Meni je vec na 6.5W sa povlacenjima od oko 4 sekunde, dry hit pravio drustvo na svakom petom ili sestom povlacenju.

Ko nema prevelike potrebe ili zeli da ima spravu koju ce koristiti na radnom mestu u kombinaciji sa cigaretama, a zeli malu potrosnju tecnosti i baterije, za njega ovo moze biti dobar izbor, ali iskljucivo u kombinaciji sa kvalitetnom regulisanom baterijom. Baterije koje nemaju regulaciju i kada su pune izbacuju preko 4V, pri cescem povlacenju mogu izazvati zagoreo ukus, pa mislim da je upravo to razlog zasto su se odlucili za tako visok otpor - joyetech baterije bez regulacije napona u stabilnom rezimu izbacuju maksimalno oko 4V. Mislim da je pravi izbor uz ovaj atomizer neka od joyetech twist baterija ili pripadajuca ecom c, jer je ovaj proizvodjac kada su baterije u pitanju i dalje neprevazidjen. Takodje mislim da im je krajnje vrema da se manu proizvodnje rasprsivaca i vise posvete baterijama i modovima, jer im to definitivno mnogo bolje lezi.