Autor Tema: O bezbednosti pri korišćenju mehaničkih i atomizer modova  (Pročitano 20294 puta)

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 11023
  • -Receive: 10588
  • Ugled: +22340/-0
Odg: O bezbednosti pri korišćenju mehaničkih i atomizer modova
« Odgovor #15 poslato: Maj 03, 2015, 16:02:34 »
  • Publish
  • Evo jednog testa izdrzljivosti li-ion baterija

http://www.benchmark.rs/vesti/sta_se_desava_kada_se_litijum-jonska_baterija_pregreje_video-56947

Temperature u ovim nasim uredjajima su sigurno daleko vece nego u mobilnim telefonima. Sve sprave koje koristimo su metalne, pa pored temperature koju proizvodi elektronika i sama baterija, i temperatura sa samog atomizera se prenosi do baterije. I ako je mala verovatnoca da usled temeperatura koje proizvode nasi uredjaji dostigne kriticni nivo, sigurno je da velike temperature skracuju ukupan radni vek baterije. Ono sto mene najvise zanima je: da li baterija posle dugog perioda izlozenosti temperaturi postaje manje bezbedna? Ekstremne sprave koje rade na preko 50W su nam poznate manje od godinu dana, mada je bilo primera koriscenja na mehanici ranije, ali ne i mnogo ranije. Da li baterija koja kao nova vazi za bezbednu, posle vise od godinu dana koriscenja u navedenom rezimu postaje opasna?

Van mreže gibalan

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 19
    • Ugled: +6311/-1
    « Odgovor #16 poslato: Maj 04, 2015, 12:14:57 »
  • Publish
  • The Straight Volt - Ep 01: Purple Efest 2500Mah

The Straight Volt - Ep 02: Vamped 40AMP

The Straight Volt - Ep 03: MXJO

The Straight Volt - Ep 04: 18650 Battery Revolution

The Straight Volt - Ep 05: Best 18650 Batteries Revealed!

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 8970
    • -Receive: 11352
    • Ugled: +13787/-0
    • Pol: Muškarac
    « Odgovor #17 poslato: Septembar 23, 2015, 13:37:27 »
  • Publish
  • U današnjoj expanziji mehaničkih box modova predostrožnosti nikad dosta te treba povesti računa da se kod pojedinih modela možete susresti sa sledećim...

Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #18 poslato: Mart 04, 2016, 10:53:23 »
  • Publish
  • Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #19 poslato: Januar 12, 2017, 12:31:31 »
  • Publish
  • Nisam pametan , po nekoj logici da bi baterija explodirala treba joj vremena ..za to vreme ona postaje vrela , toliko da ukoliko mod drzimo u rukama moramo primetiti da nesto nije u redu tj da smo napravili kratak spoj ... a sa druge strane , kako onda objasniti ovaj video  :017:

« Poslednja izmena: Maj 28, 2018, 14:50:54 ivanneko »
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže Morgana

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 3050
    • -Receive: 7274
    • Ugled: +9152/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #20 poslato: Januar 12, 2017, 13:55:36 »
  • Publish
  • Na samom pocetku se vidi da nesto nije u redu ... nema pare... on nesto zavrce odvrce ... para ...explozija...

na snimku se ne vidi sta je bilo pre toga... niti postoji bilo kakvo objasnjenje onoga sto je predhodilo ...

Da - ako je mod u ruci naravno da ces osetiti da je pregrejan ali mod se uglavnom zagreje pre nego dodje u ruke...

najcesce u dzepu tobri torbici ... otkljucan... taster pritisnut necim... telefon kljucevi itd.  i krene da se zagreva... i to traje...

najcesce se explozije i desavaju na pomenutim mestima...

ukoliko u periodu tog zagrevanja uzmete mod u ruku on ce biti -  topao do izuzetno vreo ( skoro da ne moze da se drzi )

u tom slucaju NIKAKO ne koristiti mod ...
    ................................................................

Desilo mi se par puta da zaboravim da zakljucam nemi i samo ga spustim... ali sam brzo primetila pa se nije preterano zagrejao...

ali.... k-box sam jednom slucajno  ostavila otkljucan u torbici ... a on se lepo grejao i grejao.... kad ga nisam ispustila na pod koliko je bio vruc..

spustila na policu uzela krpu zakljucala izvukla bateriju i ostavila da se hladi ... posle 5-10 min pipnula bateriju i dalje je bila vruca...

inace od tada - za svaki mod imam posebnu torbicu od krutog materijala tako niti mogu biti u kontaktu jedan sa drugim niti sa bilo cime drugim od stvari koje nosim u torbi

sto je sigurno sigurno  ;D

Van mreže PsyBoza

• Jr. Member
    • **
    • Thank You
    • -Given: 70
    • -Receive: 89
    • Ugled: +130/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #21 poslato: Januar 12, 2017, 13:56:16 »
  • Publish
  • Jedino objasnjenje mi je da je mnogo losa baterija.Svemu dodje kraj pa i njoj samo sto je njen kraj nekad koban.

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #22 poslato: Januar 12, 2017, 14:33:31 »
  • Publish
  • Neka moja pretpostavka je.. da , tacno je da se ne vidi vreme od momenta ubacivanja baterije ili navrtanja atomizera a 99% sam siguran da je u jednom od ta dva slucaja i nastao kratak spoj ( ne , otpor atomizera kao i autofire nemaju nikakvu vezu sa ovim jer kao sto smo videli pare nema ) dakle ponovicu , da bi doslo do eksplozije baterija mora postici visoku temperaturu ( nikada hladna baterija nije eksplodirala ) znaci mod je morao biti vruc i korisnik umesto da odmah posumnja na problem ( kratak spoj ) on i dalje pokusava da vejpuje...GRESKA , cim se primeti bilo kakvo nekontrolisano zagrevanje ODMAH se pristupa VADJENJU BATERIJE !
    Naravno da se i meni desavalo da se kratkospoji baterija sto zbog konstrukcije nekih modova sto zbog neispravnosti istih ALI je jako vazno ODREAGOVATI NA VREME  :00000003:

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 11023
    • -Receive: 10588
    • Ugled: +22340/-0
    « Odgovor #23 poslato: Januar 12, 2017, 16:12:46 »
  • Publish
  • Meni deluje kao da je ovaj lik pokusavao da izduva petardu. Sve deluje namesteno i jako nelogicno. Baterija puca kao u losim americkim filmovima, a lik odmah posle eksplozije kao neki rambo odseta napolje kao da je posao da se bije sa nekim. I jos kao pokusava da nesto gasi...

Van mreže Bolle

• Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 9932
    • -Receive: 3274
    • Ugled: +3787/-0
    • elektronske cigarete
    O bezbednosti pri korišćenju mehaničkih i atomizer modova
    « Odgovor #24 poslato: Januar 12, 2017, 19:21:24 »
  • Publish
  • Ne znam samo šta to radi na 00:06 kao i malo pre toga, tipa ono kao kad ti ne radi upaljač pa držiš plin i krešeš, da navučeš malo vatre? Tako da ovo nikako ne bih mogao da uporedim sa redovnom upotrebom naše opreme i uz to se slažem sa gore navedenim postovima, mod je vreo i nije moguće ga držati i kad je daleko od eksplozije...

Van mreže Joe

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 8998
    • -Receive: 3082
    • Ugled: +7326/-0
    • Nema nazad. Samo naprijed u sva 4 smijera.
    « Odgovor #25 poslato: Januar 13, 2017, 20:57:35 »
  • Publish
  • Teško je komentarisati snimak i na osnovu snimka donijeti sud koji je relevantan. Međutim na osnovu mog iskustva složio bih se kolegama. Imao sam 3 kratka spoja i šištanja baterija i da bili su vreli , jako vreli modovi. 2 na klonu Caravela i 1 na Panzeru. Na Nemesisu i drugim modovima koje sam posjedovao ili koristio nisam. Međutim moram napomenuti da sam Nemesise koristio sa kick-ovima isključivo, tako da sam polako došao do spoznaje da ne želim koristiti opremu bez elektronike. Još uvijek čuvam jedan clon Nemesis u spomen na to vrijeme. No da se vratim na sam snimak. Koliko budala toliko i mogućnosti da nešto pođe po zlu. Jedino pitanje je namjerno ili slučajno. Za tu istinu ćemo svakako ostati uskraćeni.

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #26 poslato: Januar 25, 2017, 13:02:21 »
  • Publish
  • Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #27 poslato: Novembar 23, 2017, 14:45:29 »
  • Publish

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #28 poslato: Januar 29, 2018, 21:10:10 »
  • Publish
  • Slika nikad dosta  ;D

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #29 poslato: April 28, 2018, 11:32:47 »
  • Publish
  • Nije rec o bezbednosti ali ima veze sa kontaktima na mehanici i ponekad sa losim baterijama pa eto , da se pomene...

Sa druge strane , ovaj setup i baterija ( ako je do baterije ) ne bi radili na regulisanom modu jer bi mod detektovao praznu bateriju...pa vi vidite  :wave: