Elektronske cigarete > Uopšteno o elektronskim cigaretama

Lenjost,slab karakter ili nesto drugo?

(1/2) > >>

daksi990:
Poceo sam da se nerviram jer sve koje poznajem da pare kombinuju elektricnu sa analognim ili su totalno izbacili elektricnu.U cemu se tu radi?Ja polazim od sebe kad sam ja mogao da ostavim analogne onda mogu i drugi!Trebali bi da napravite anketu da vidimo ko jos kombinuje i da utvrdimo u cemu se radi.Jednog prijatelja sam pitao zasto koristi i analogne a on mi odgovori "pa ja to kod kuce samo jer zeni ne odgovaraju elektricne pa me izaziva,ali na poslu ne palim uopste" :axe: Drugi prijatelj me pita jel sam prestao da palim ja mu kazem da jesam,on me pita kako ja mu odgovorim sa elektronikom.I onda mi on kaze da je i on to kupio a u ustima mu analogna  :uff: .I ja mu kazem da od toga nema nista ako kombinuje a on "pa znam ali nikako da se nakanim" :spank: I treci slucaj je moj brat koji isto bacio pare na elektriku a koristi je samo kad mu nestanu analogne.
Ja razumem da kriza drzi par meseci (u mom slucaju)ali da ljudi toliko nemaju volju to mi nije jasno  :banghead:

LiberPrint:
Elektronske cigare nam daju nikotin koji nam je potreban, ali izgleda da nekome to nije dovoljno. Ima tu svega: lenjosti, slabog karaktera, provokacije okoline(ili pusi ko covek ili nemoj da pusis), idiotskih novinara... ali cini mi se da u cigarama ima jos necega. Dve ipo godine nisam zapalio cigaru i najcesce mi smrde, ali nekad, na kratko, tako mi lepo zamirise i povuce me da zapalim. Sreca pa me to drzi samo nekoliko sekundi i tada zadimim moju omiljenu tecnost i prodje. Verovatno da ima ljudi kod kojih je taj nagon jaci.

Znam dosta njih koji su uspesno koristili elektronske, videli da mogu i iz nekog razloga se vratili duvanu. Cini mi se da ce ti najteze da se vrate na elektroniku, jer su videli da mogu, znaju da mogu, ali vratice se onog "sutra".

Mislim da su ovaj i slicni forumi bolje lecilista nego bilo koja bolnoca za lecenje zavisnosti. Pored toga sto se ljudi upoznaju sa raznom opremom i tecnostima, nacinom odrzavanja opreme, razlozima zasto se nesto desav... ovde se druze sa istomisljenicima sto im daje snage da istraju. Ja sam uvek bio protiv nagomilavanja nepotrebne opreme, ali verovatno gresim. Ljudi koji dosta uloze u ovaj sport, tesko se vracaju cigarama jer bi im bilo zao sto su bacili pare ni za sta ;D  Onaj kome ovo postane hobi sigurno se nece vratiti duvanu.

Takodje, veliki problem prave i prodavci, odnosno nestucni radnici u prodavnicama. Mnogo ljudi se ne razume, ne konta kako radi elektronska cigara. Mnogi glave nazivaju filter jer su verovatno to culi od prodavaca, a sta ona filtrira? I kad im prodavac kaze da to radi dva meseca bez ikakvih intervencija, oni ocekuju da radi dva meseca. Tecnosti su jos jedan veliki problem, odnosno neobavestenost da povremeno treba promeniti aromu. Ljudi se uhvate za jednu tecnost misleci da je to kao cigare pa pusis jedne iste dok ne crknes i posle nekog vremena kad se receptori zasite, ona im postane odvratna. Umesto da samo promene tecnost, oni se vrate na cigare.

billy:
Ima tu svega, lenjost i slab karakter je samo jedna karika u lancu. Recimo moj dobar prijatelj , zahvaljujuci njemu sam ja poceo da parim, je u startu rekao da ce kupiti ecig, jer mu se svidja ali nece prekidati sa klasicnim pljugama i tako se i danas ponasha. NJegov dobar prijatelj, zahvaljujuci kome je on poce da pari, koristi i jedno i drugo iz razloga shto je kupio umbrelu... pa dok radi on pari, dok je na reklamaciji on klasicne duvani.
Dok recimo moja dobra dva prijatelja koji su poceli da pare zahvaljujuci meni, obojica sa 40god. duvanskog staza, posle pare ni jednu nisu zapalili i kad god ih vidim iskazuju duboku zahvalnost. Moja supruga koja je izuzetak, uglavnom samo pari., ali kad joj se zatrazi klasicna cigareta ona zapali, sve ukupno 3-5 dnavno, a po nekad nekoliko dana ni jednu...

Tako da sto ljudi, sto cudi. Ubedjen sam da ljudi koji duvane preko 20-30 god. lakse bacaju klasicne cigare, jer su svesniji koliko su im stete nanele, dok mladji pusaci, sa manje staza se kolebaju jer jos ne osecaju prave posledice, a nece ili nemaju potrebe da malo razumnije sagledaju situaciju... Ako u celu jednacinu ubacimo novac, zdravstvene poteskoce, da li je neshto IN ili OUT i jos mnogo faktora koji se mogu vrzmati svakom u glavi, onda shvatimo da je sve to individualna stvar, od coveka do coveka...     

fusion:
Ima tu jos kojeceg u smrdusama sto ne znamo i sto je jako zabrinjavajuce
Ovde postoji vise faktora i ono sto jos ne znamo o cigaretama a mozda ni necemo saznati i psiholoski faktor kao drugi.Mislim da je na nasim prostorima ovo drugo na prvom mestu.

Izuzetno je bitno sto liber rece da se pronadje tecnost koja tebi licno naj vise prija a i to se menja vremenom pa onda tek na sledecem mestu dolazi ono sto te zadovoljava u potpunosti gustina pare osecaj u grlu ili plucima kako je slucaj kod mene pa aroma ali to se sve postigne vremenom u hodu i nije kao sto smo navikli da izvucemo cigarewtu iz paklice,zapalimo i to je to (to je deo lenjosti i ignorantnosti )sa kojim se malo ko zeli zezati.

Sad ce me liber lincovati ali moram da kazem ja zapalim na svakih par nedelja po jednu cigretu (iako mi prija prva dva dima a onda  mi je odvratna ali svejedno je dovrsim)jer verovatno mi organizam trazi te neke otrove i to me drzi u liniji.
Ono sto je jako dobro presrecan se vratim na parenje i nema onog efekta zapalio si jednu nastavljas sa cigaretama,cak stavise pocinjem sebe da hvatam dok sam zapalio da ispiram sa parom sve cesce i sve su veci razmaci poneki put bude to i po mesec dana.

Duvanski staz preko 35 godina pariocki staz preko5 u julu ce biti 6godina

LiberPrint:
Mislim da je kod tecnosti najvaznije: prestatti traziti najslicniju cigarama i traziti one koje nam se svidjaju. Slicne cigarama po pitanju ukusa ne postoje, samo slicne aditivima koji se dodaju cigarama.

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju