Autor Tema: Brza posta  (Pročitano 23222 puta)

Na mreži LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 11254
  • -Receive: 10731
  • Ugled: +22483/-0
Odg: Brza posta
« Odgovor #75 poslato: Novembar 22, 2017, 12:50:36 »
  • Publish
  • Tuzna je istina da je Postexpress najbolja kurirska sluzba u Srbiji.

Ali Royal express... Sa njima je svako slanje paketa avantura. Adrenalin cepa, da l ce stici sutra, prekosutra, sledece nedelje, meseca... Da l' ce uopste stici ili ti se vratiti nazad sa nekim uvrnutim izgovorom (izgovor uvek imaju i nikad nisu oni krivi). Ako paket stigne sutra, to je kao dobitak na lutriji, tako da sigurno imate srece i odmah uplatite loto. Takodje, cist dobitak je i ako vam se u roku od pola sata javi operater. Onda ste kandidat za neku peticu ili sesticu na lotou. Jednom sam pozvao u 15, cekao do 15:30 i onda mi se javio lik, poceo da uzima podatke i onda mu se verovatno prikakilo pa me stavio na cekanje. Cekao jos 15 ak minuta pa prekinuo. Posle par minuta ponovo pozovem, ljubazan zenski glas mi kaze da sam zakasnio i da pozovem sutra. Uz to su i ubedljivo najskuplji. Pitam se samo odakle mi strpljenje da bilo sta ponovo posaljem po njima, jer je u startu bilo jasno da su totalna katastrofa. Kao najnovijem igracu na trzistu, bas nista im ne idr u prilog i ne postoji ni jedan razlog da ih covek preporuci. Mozda su pogresno protumacili da se u startu treba dokazati. Ovde kurirske sluzbe kao da se takmice koja ce da bude gora, a ovi su reputaciji svih drugih zadali tezak udarac.

Sad, mozda se do nekle mogu opravdati time da je postexpress strajkovao, i da su klijenti sa losim iskustvima sa ostalima navalili na njih. Sad isti i sa njima imaju losih iskustava u izobilju ;D  Svakako to nije moj problem i nemam vise zivaca za njih, pa ako postexpress nastavi sa strajkim moracu da se presaberem sa kojom sam imao najmanje problema.

Na mreži LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 11254
    • -Receive: 10731
    • Ugled: +22483/-0
    « Odgovor #76 poslato: Septembar 03, 2019, 15:26:48 »
  • Publish
  • Koja je ovo kanalizacija od drzave! Nema dana bez novog bisera koji to potvrdjuje, pa nam valjda to postane svakodnevica i nista cudno. Ali danasnje iskustvo me je bas iznenadilo.

Vec oko godinu dana koristim web express za slanje paketa postexpress-om. Popunim podatke, odstampam naloge i spiskove, spakujem u kesu sa paketom koji saljem, i kuriru samo frljnem preko terase. Sistem malo brljavi sa adresama, nekad i zabaguje, ali postoji adresar u koji ubacis one kojima cesto saljes i to uveliko olaksava posao. Svakako bolje od diktiranja podataka kuriru na suncu, kisi, oluji... Cekanje po 2 sata na javljanje operatera...

Medjutim, danas me zovu iz postexpress-a i kazu da je kurir bolestan. Nema zamene, pa kad se razboli jedan kurir pukne ceo sistem. U okviru web express-a postoji varijanta slanja sa saltera poste, zamisljeno kao: ti sve popunis i odstampas kao kad saljes po kuriru, i salterusi(salterusanu) samo prebacis preko saltera. Posiljka je u sistemu i on samo cekira da je preuzeta ili sta vec. Svakako nije nikakva narocita matematika. Kad ono medjutim :-[  Ono sto je zamisljeno kao nesto sto ce nam olaksati posao i smanjiti vreme cekanja, zadrzalo me na salteru vise nego ikad. Lik koji je bio na salteru, cuo je nesto o tome, ali ne zna kako se to radi. Zove iskusniju koleginicu, kad ona sva u cudu: odakle njemu to? Pita mene: odakle vama ovi nalozi? Vi to ne mozete da imate? Ja u jos vecem cudu. Izredjase se svi iz poste u pokusaju da rese problem, ali nikome nije jasno odakle meni odstampani nalozi i kakva je sad to magija. Sreca pa je srednji vek odavno prosao, inace bi me spalili ispred poste na lomaci zbog vesticarenja. I onda se umesa onaj sto je cuo nesto o tome, i rece mi da idem kuci i da ce valjda nekako resiti. Pozvace nekog iz centrale postexpress-a. Valjda ce resiti :017:

I tako, otisao sa spreman za izbegavanje redova u nadi da cu zavrsiti brzo, a reda nije ni bilo. Ipak, cekao sam kao da sam cekao u redu za dzabe zejtin.

Van mreže hybrid

• Drug član
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 1698
    • -Receive: 701
    • Ugled: +2201/-0
    « Odgovor #77 poslato: Septembar 03, 2019, 15:38:06 »
  • Publish
  • jel' bre a odakle tebi ti nalozi :Scratch-Head: .Stvarno mi nije jasno :D.Ja na poslu imam neki kao programcic za aks i sve odradis i istampas i das samo kuriru.Sad drugi je problem sto ne dodje,dodje sutra,donese prekosutra itd :crazy:

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 5141
    • -Receive: 7850
    • Ugled: +8676/-0
    • Pol: Muškarac
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #78 poslato: Septembar 03, 2019, 16:41:49 »
  • Publish
  • Pa jeste vas dvojica u Srbiji nasli da budete moderni? ;D Zna se od davnina kako se paket salje - povezes lepo kanapom pa vosak otopis i pecatnim prstenom obezbedis... kakvi nalozi,kakvo (samo)stampanje.I kuriru usmeno da kazes (a ne da ga zbunjujes kojekakvim papirima koje ne razume) da "to mora dana gospodnjeg tog i tog na ruke gospodara XY biti predato" ili ce mu stoka biti rasprodata,imanje oduzeto,zena i deca u roblje poslati itd.

Van mreže rankosuns

• Jr. Member
    • **
    • Thank You
    • -Given: 59
    • -Receive: 130
    • Ugled: +130/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #79 poslato: Septembar 03, 2019, 19:17:33 »
  • Publish
  • ja pozovem Aks u Šabac, oni već znaju ko zove po broju telefona i znaju moju adresu i samo im izdiktiram podatke kome šaljem kurir dođe u roku od sat-dva i samo uzme paket a ja uzmem priznanicu ili potvrdu i to je to

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока

Ako hoćeš da naučiš da plivaš moraš skočiti u vodu