Autor Tema: Brza posta  (Pročitano 19643 puta)

Na mreži LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 11117
  • -Receive: 10640
  • Ugled: +22392/-0
Odg: Brza posta
« Odgovor #15 poslato: Mart 22, 2014, 12:00:30 »
  • Publish
  • Post express ima najbolju uslugu kada se salje bez otkupa, ali kad je paket sa otkupom onda je to kod njih previse komplikovano. Takodje, kod njih se cesto menjaju kuriri i svaki ima neka svoja pravila. Cesto ne zovu telefonom jer cuvaju sluzbeni kredit za privatne razgovore, kucne dva put na vrata i dok ti stignes da otvoris on okacio ceduljicu i odmaglio. Mozda nije lose to sto u roku od 5 dana mozes da podignes paket na salteru.

Sto se bex tice, sa njima imam najmanje iskustva ali su najpozitivnija.

Aks je dno dna dna i mislim da je najgora sluzba na svetu a ne samo u pustom srbistanu.

Izgleda da usluga najvise zavisi od kurira i da se sve sluzbe razlikuju u zavisnosti od toga, od mesta do mesta. Sto se neljubaznosti tice, na neki nacin mogu da ih razumem jer u glavnom rade za male pare(u aks kurir ima platu 25000 dinara a radi ceo dan), ali sa druge strane, nismo im mi krivi za to niti smo ih bili po usima da se tamo zaposljavaju.

Van mreže Joe

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 8998
    • -Receive: 3082
    • Ugled: +7326/-0
    • Pol: Muškarac
    • Nema nazad. Samo naprijed u sva 4 smijera.
    « Odgovor #16 poslato: Decembar 24, 2014, 07:02:56 »
  • Publish
  • Zaista je tako. Firma kao firma ali najviše zavisi od kurira. Ja sam ranije najviše koristio Post Express ali odnedavno kako mi Liber šalje Bex-om i ja  ne mogu a da se ne ne složim da kažem da je Bex korektan. Možda i zato što je tržišna utakmica na ovom polju velika a Bex je manji.

Van mreže milutko1

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 697
    • -Receive: 1677
    • Ugled: +2830/-0
    « Odgovor #17 poslato: Decembar 24, 2014, 08:32:05 »
  • Publish
  • jos jedna pogodnost kod postexpresa je sto jos ujutru posalju poruku da je stigla posiljka pa lepo pozovem svog kurira i dogovorimo se gde cemo se naci a i bex je korektan samo stize malo kasnije a aks je ubedljivo najgori jer kuriri obicno lupaju svoju cenu postarine

Van mreže Joe

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #18 poslato: Decembar 24, 2014, 08:47:59 »
  • Publish
  • Kažem ja. Sve zavisi od kurira. Mene kurir Bex-a zove tačno u 8 h da pita kad može da dođe. Moraću ga pohvaliti njegovoj firmi. Možda dečko bude imao kakve koristi.

Van mreže gibalan

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 19
    • Ugled: +6311/-1
    « Odgovor #19 poslato: Decembar 24, 2014, 08:53:15 »
  • Publish
  • Milutko, a koji je onaj sto tri dana pocinje ujutro da nosi..pa se utoku pre podneva raznese ..valjda od alkohola...pa opet sutra pocinje da nosi..pa onda ides ti da preuzmes na kraju ;D Jbt, meni poslednji put stigla samo ambalaza...

Na mreži LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #20 poslato: Decembar 24, 2014, 10:30:11 »
  • Publish
  • Joj vise ne znam ni za bex sta da kazem. Daleko su od dobrog, ali ne vidim alternativu. Devojske koje rade na centrali verovatno zbog male plate se cesto menjaju, tako da su vrlo cesto nove i neiskusne, pa se desavaju greske u adresi, u otkupu... Vrlo cesto se desava da zbog njihove brljotine dobijes posiljku nazad i platis troskove, a i kod njih vazi kao i na carini:"Plati pa se zali." Kuriri standardno kokosarski dzepare za 20-50 dinara i po pravilu ne daju nikakvu priznanicu. Pre neki dan su mi izgubili jedan paket, i vec desetak dana se prave ludi. Uvek kad pozovem reklamcaije dobijem odgovor da ce mo se javiti neka tamo sluzba, koja ce resiti problem, a niko se ne javlja.

Juce resih da okusam srecu sa D express-om, ali srecom pa mi u startu rekose da oni ne odgovaraju za posiljke. Odmah mi je bilo jasno zasto su najpovoljniji. Oni mogu da ti lome i da gube posiljke, a da niko za to ne odgovara. Ni kod drugih situacija nije bolja, ovi su se bar u startu ogradili ;D

Van mreže billy

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 482
    • -Receive: 522
    • Ugled: +2917/-0
    « Odgovor #21 poslato: Decembar 24, 2014, 10:49:11 »
  • Publish
  • Kad je u pitanju BEX, ja i dalje svaki paket moram da podignem u njihovom magacinu, jer ako njih cekam paket dobijem posle 3-4 dana... Istina je da mnogo zavisi od samog kurira, ali sve ih je manje koji ozbiljno shvataju svoj posao... uglavnom moras da ih juris, cekash i sve ostalo... za sada meni je posta-postexpres i dalje najboljli izbor... i kada saljem na otkup dobijem novac treci ili cetvrti dan, postar donese na adresu... a ove kauboje moras i za pare-otkup da juris....

Van mreže milutko1

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 697
    • -Receive: 1677
    • Ugled: +2830/-0
    « Odgovor #22 poslato: Decembar 24, 2014, 13:45:31 »
  • Publish
  • aks gib, tri dana obecanja ,svaki dan danas donosim

Van mreže domino

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 50
    • -Receive: 98
    • Ugled: +674/-0
    • -
    « Odgovor #23 poslato: Decembar 24, 2014, 14:01:27 »
  • Publish
  • Ja sam se baš obradovao kada su počele da rade privatne kurirske firme, jer je tadašnji post express zaista bio u rasulu. Posle nekoliko godina, postade post express najbolji, odnosno (meni) najlakši za saradnju. Cene korektne i konkurentne, ujutru stigne poruka sa brojem kurira i obaveštenjem da će biti uručen paket i čak ih ne mrzi da se popnu do vrata. jedini su koji to rade. Ovi ostali čak i ne izlaze iz kombija. Kontam ja, mala plata, puno posla... Ali ja platim tu uslugu i obavezno ostavim bakšiš. A on sedi u kombiju na parkingu i bleji dok ja radim njegov posao... I onda da se zainatim da tražim da se popne na 1. (prvi) sprat, doći će ali ću sledeća 5 paketa da dobijem posle 5 dana jurnjave...

Na mreži LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #24 poslato: Januar 20, 2015, 16:34:10 »
  • Publish
  • Posle par izgubljenih paketa, mnogo kasnjenja, dzeparenja, vacarenja... ja za BEX vise nemam zivaca. Prebacih se i ja na postexpess, pa dokle doguramo, ako nista, bar su najpovoljniji. Danas zvao centralu, prijavio posiljku, kad posle pola sata zovu i kazu da danas kurir ne moze da dodje i da odem do najblize poste i spustise slusalicu. U posti standardno guzva, ali bar postoji alternativa. Kod privatnih niti dodju, niti jave, a desi se da ne dodju ni sutradan. Cisto sumnjam da bi od svih ovih domacih mogla da se sastavi jedna dobra.

Van mreže Joe

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #25 poslato: Januar 20, 2015, 16:55:46 »
  • Publish
  • Osim što su jeftiniji. Primaocima pošiljaka znači i jer imaju precizno praćenje statusa pošiljki.

http://www.posta.rs/struktura/lat/aplikacije/alati/posiljke.asp

Još je dobro i jel ujutro stiže SMS sa brojem telefona kurira pa se može dogovoriti o vremenu i lokaciji prijema pošiljke.

Jesu malo teži za dolazak kući po pošiljku. To sam i ja primijetio. Ali to je posljedica, kako mi rekoše u POST EXPRESS-u prenapregnutosti personala na terenu. Što je zaista i moguće uslijed slabog rada konkurencije. Đavo bi ga znao. Šaltaćemo se kako budu evoluirali. Padali kvalitetom ili pak podizali nivo usluga.

Van mreže vlaves2000

• Drug član
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 1359
    • -Receive: 2206
    • Ugled: +3457/-0
    « Odgovor #26 poslato: Januar 21, 2015, 20:16:26 »
  • Publish
  • sto se tice kurirskih sluzbi sve zavisi od grada do grada tj. od mesta do mesta, ja sam prezadovoljan radom postexpresa, dok sa sityexpresom imam komplikacije oko otkupa jer ne ide na ruke vec na racun, sa aks-om prvo obidje celu zapadnu srbiju pa tek popodne donesu paket i to moras da ga zoves da podsetis inace desi se i da nedodju, kao i kod beks-a ne mogu da gase auto pa ako moze da se sidje ispred zgrade za dva minuta koji nekad prerastu i u dvadeset. sve u svemu katastrofa.

Na mreži LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #27 poslato: Januar 21, 2015, 20:20:54 »
  • Publish
  • Kod postexpressa mi se svidja sto imaju tri nacina za otkup: na tekuci, postnet-om ili da ti donese postar. Meni se najvise svidja na tekuci, jer pare legnu odmah po prijemu posiljke, a i ne jurim se po posti i sa postarom.

Na mreži LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #28 poslato: Februar 09, 2015, 11:37:10 »
  • Publish
  • Tesko nama kad nam je postexpress najbolja kurirska sluzba :-[  Ne znam da li je gore primanje ili slanje. O prijemu posiljaka sam vec pisao, a o slanju... Za vrlo kratko vreme mi se tri puta desilo da me pozovu i kazu da kurir ne moze da dodje i da odem do najblize poste, najcesce u 15+h, a na salterima primaju posiljke samo do 16. Kompletan nacin funkcionisanja im je praistorijski, racunajuci softver, govorne automate, uredjaje koje nose kuriri sa sobom... Za razliku od drugih koji imaju vec u sistemu podatke ranijih primalaca sve moras da diktiras iz pocetka, sto sa sobom nosi veliku verovatnocu da se potkrade greska jer one tamo ne slusaju dobro vec zure da te skinu s' vrata. Onda ti dodje onaj kurir sa onom praistorijskom cimentom na kojoj po pravilu ne rade baterije, izmenja nekoliko baterija dok pokrene sistem, a onda pola sata nabada po onom rezistivnom ekranu onom istupljenom olovkom i obavezno omasi po neko slovo. Ovo narocito ume da bude neprijatno po ovim hladnim danima. Pored svega, pakete tumbaju, otvaraju, zaviruju sta ima unutra... Ali sta da radimo kad su oni ovde najbolji.

Sto se postine sluzbe za nosenej pisama tice, ja mislim da ona ne funkcionise uopste. Od pocetka ove godine su mi poslata 5 komada, od kojih ja nisam dobio ni jedno. Verujem da ako nema traga, ako pismo nije preporuceno pa se ne moze pratiti, odmah ga proslede u kantu za otpatke ili trkeljaju u nadi da ce naci nesto zanimljivo. Pada mi na pamet i da to namerno rade kako bi mi odustali od slanja obicnih pisama i slali tri puta skuplja preporucena u svakoj situaciji. Zeljno sam ocekivao pisma sa uzorcima razlicitih vrsta japanskog pamuka od dva clana foruma poslata pre nedelju dana,ali sad se vise i ne nadam da cu ih dobiti.

Van mreže Joe

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #29 poslato: Februar 09, 2015, 12:28:34 »
  • Publish
  • Sve je tačno od slova do slova. Jedino što sam se ja njima prilagodio. Sve što šaljem, šaljem iz pošte. Sve što primam. čim dobijem SMS ujutro sa brojem kurira odmah ga i zovem da pitam kad će doći i da objasnim zašto sistem nije prihvatio moju pravu adresu negi drugi naziv ulice. Suština je da drugima ne može da se prilagodi jer ne daju šansu kao Pošta. Na kraju bi dodao onu tvoju: "Šta ćeš kad živimo u Srbistanu"