Autor Tema: Brza posta  (Pročitano 19642 puta)

Van mreže daksi990

• Full Member
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 0
  • Ugled: +35/-0
  • elektronske cigarete
Brza posta
« poslato: Mart 21, 2014, 23:39:28 »
  • Publish
  • Ako sam promasio prebacite temu...
    Zanima me kada kupujete pouzecu normalno placate po uzimanju robe.Ali mene uvek zeznu i ne daju mi da proverim sta mi je stiglo.Mene zanima da li je imao neko slucaj da vrati paket? I kako u tom slucaju se to radi?Oni snose posledice za ostecenje paketa ali sta se radi ako nije poslato to sto treba?Oni sve vataju na galamu "vidi ti sa njim" i td.

Van mreže Bestragija

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 3
    • -Receive: 1
    • Ugled: +348/-0
    • Pol: Muškarac
    • Gibalan: "Nisam poročan tip...ali..."
    Odg: Brza posta
    « Odgovor #1 poslato: Mart 21, 2014, 23:44:12 »
  • Publish
  • U suštini, kurirska služba ili pošta nemaju neke veze sa sadržajem paketa. Tako da ako ti kažu:vidi sa njima, mislim da su u pravu....

Van mreže daksi990

• Full Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #2 poslato: Mart 21, 2014, 23:56:52 »
  • Publish
  • Pa koja je onda funkcija placanja pouzecu? Onaj moze da ti posalje cepanicu kao sto je bio slucaj i sta onda ? Malo je nerealno.U redu je da ja platim troskove prevoza ali zasto da platim i nesto sto nisam dobio?

Van mreže hybrid

• Drug član
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 1670
    • -Receive: 659
    • Ugled: +2159/-0
    « Odgovor #3 poslato: Mart 21, 2014, 23:58:36 »
  • Publish
  • Da,brza posta nema veze sa sadrzajem paketa,ali mislim da ako zelis da otvoris na licu mesta mozes.Samo sto oni iz brze poste pala###e.Mislim da se otvaranje pred licem iz brze poste nesto dodatno naplacuje.Ma treba to raditi pogotovu ako je nesto vece vrednosti i od nepoznate osobe.Da ne prodjes posle ko onaj lik sa limunda narucio racunar ili tako nesto a stigao mu panj ;D

Van mreže daksi990

• Full Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #4 poslato: Mart 22, 2014, 00:03:20 »
  • Publish
  • Pa o tome ja i pisem.Mada postoji fora da se paket otvori i da se proveri da li je ostecen ali ti i da oces oni e zurim i vrrrr odose.Stvarno veoma glupo od njih sto su se tako ogradili.Realno je da ako ti se nesto ne svidja ili si prevaren platis lepo troskove poste i oni mu lepo to isto vrate ovako ne znam sta da se radi?Jedino se isplati preko Limunda sto ima opcija provere paketa ovako to je macka u dzak.

Na mreži LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 11117
    • -Receive: 10640
    • Ugled: +22392/-0
    « Odgovor #5 poslato: Mart 22, 2014, 00:03:32 »
  • Publish
  • To sto si ti dobio je izmedju tebe i prodavca i kurir nema nista sa tim, pa makar bila i cigla umesto tableta. Kurirska sluzba naplacuje dostavu robe i povracaj novca prodavcu. Ako mislis da si prevaren, postoje sluzbe koje su nadlezne za to. Odes u sup i prijavis prevaru p a se oni cimaju i sa kurirom kome je odneo novac i apse prevaranta. Ni jedna kurirska sluzba koliko ja znam ne dozvoljava otvaranje paketa pre nego sto das pare. Jedini nacin da izbegnes neprijatnosti je da vodis racuna od koga sta kupujes. 

Van mreže daksi990

• Full Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #6 poslato: Mart 22, 2014, 00:14:55 »
  • Publish
  • Hehehe pa lepo je to kada objasnjavas po zakonu ali na zalost realnost je drugacija.To sa hapsenjem ne verujem da uopste postoji slucaj da je neko pao zbog toga a ne verujem da ce se neko bakcati sa nekim malim ciframa.Ja ne znam kakva je situacija u drugim zemljama ali to je ovde veoma glupo odradjeno.Meni je placanje pouzecu bila kao neka sigurnost ali sada ovo nema nikakvog smisla!Ja recimo platim i trazim od kurira da proverimo,proverimo i vidim da sam prevaren i mogu samo da kukam  :w00t: Ja mislim da bi ljudi imali vise poverenja u neku przu postu kada bi se radilo na nacin koji sam malopre naveo.

Van mreže hybrid

• Drug član
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 1670
    • -Receive: 659
    • Ugled: +2159/-0
    « Odgovor #7 poslato: Mart 22, 2014, 00:26:46 »
  • Publish
  • Evo sta pise u posti:
    Prilikom otvaranja paketa, koji mi je poslat iz inostranstva, utvrdio sam da unutra nedostaje deo sadržine. Šta da radim, kakva je procedura?Primalac ili ovlašćeno lice može da reklamira oštećenje ili umanjenje sadržaja registrovane pošiljke, u ovom slučaju paketa, odmah prilikom uručenja pošiljke, a najkasnije narednog radnog dana. U tom slučaju pošta je dužna da izvrši komisijski pregled pošiljke u prisustvu primaoca ili ovlašćenog lica i da sačini zapisnik o neispravnosti pošiljke.Ako primalac ili ovlašćeno lice izjavi reklamaciju posle uručenja pošiljke, dužan je da priloži izjavu da oštećenje ili umanjenje sadržaja registrovane pošiljke nije nastalo nakon uručenja.
    • Mislim da se ne jure kradje,prevare itd vrednosti ispod 15000rsd.Tako nesto je po zakonu.Mozes da pokrenes privatnu tuzbu ali u tom slucaju je totalno nebitno jer mislim da troskovi suda su dosta skupi.Na limudu imas opciju limundo kes i sve dok ti ne potvrdis da je posiljka ok oni ne prebacuju pare osobi koja ti je poslala.Ja do sada hvala Bogu nisam imao losa iskustva

Na mreži LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #8 poslato: Mart 22, 2014, 00:27:06 »
  • Publish
  • Na zalost, situacija je trenutno takva. Kad se jedna kurirska sluzba seti da moze opciono uz saglasnost posiljaoca primalac da otvori paket, verovatno ce im dosta porasti posao i onda ce i ostali to da prihvate. Za sad to niko ne radi i steta je sto ne radi, pa makar i dodatno naplacivali uslugu kurira sto saceka dok ti otvoris paket.

Van mreže billy

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 482
    • -Receive: 522
    • Ugled: +2917/-0
    « Odgovor #9 poslato: Mart 22, 2014, 00:42:02 »
  • Publish
  • Otvaranje na licu mesta i nema toliko smisla, tj ima ali za pojedine slucajeve, zavisno od toga shta se salje. Kako proveriti da li je recimo hard disk ispravan ili ne... nema od toga nishta, a da se uvede provera paketa, pa prevaranti ne bi slali ono shto se moze na oko proveriti na licu mesta, mada bi se smanjilo broj prevara u svakom slucaju bar za neki procenat. A realno kad se pogleda kad s eneshto dobro zapakuje nekad mi treba 10 minuta da otpakujem, onda kuriru treba skuvati kafu da popije dok saceka, automatski bi trebalo da ih ima 3 puta vishe, nikom se to ne isplati.

U pojedinim slucajevima ako je kurir ok, hoce i da saceka, pa samo izvrshi povracaj ako nije sve u redu, ali vishe faktora tu ima koji uticu na celu pricu. Realno od takvog vida trgovine nije se moguce 100% zashtiti, tako je kako je...

Van mreže tabby

• eCiginfo prijatelj
    • Sr. Member
    • Thank You
    • -Given: 12
    • -Receive: 183
    • Ugled: +480/-0
    « Odgovor #10 poslato: Mart 22, 2014, 01:15:06 »
  • Publish

• Ostavio sam alkohol. Sokove i vodu sam pobacao.

Na mreži LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #11 poslato: Mart 22, 2014, 11:10:49 »
  • Publish
  • Joj AKS :021:  Knjigu bih mogao da napisem o losim iskustvima sa njima. Saradjujem sa njima vec godinama i svasta mi se desavalo, od kradje para od celog otkupa, sitnog ali konstantnog dzeparenja po 50-100 dinara na cenu transporta, do nestanka celih paketa. Upravo danas su me obavestili da su mi dva paketa koje sam poslao sa otkupum izgubljena i da pisem odstetni zahtev. Vrednost je oko 11000 dinara, koje cu navodno dobiti za oko 2 meseca, u sta cisto sumnjam. Lose je kad covek robuje navikama i ja sam od danas resio da se otarasim ruzne navike i AKS kurirske sluzbe i probam neku drugu, recimo BEX. Od AKS-a gore ne moze sigurno ;D  Iskreno bih svima preporucio da se klone AKS-a.

Van mreže gibalan

• Hero Member
    • Thank You
    • -Receive: 19
    • Ugled: +6311/-1
    « Odgovor #12 poslato: Mart 22, 2014, 11:26:03 »
  • Publish
  • Ja sem Post Express-a nisam koristio usluge drugih kurirskih sluzbi. Nemam neke prevelike zamerke, mada desi se da cekam novac od otkupa, pa sam odem da podignem.

Van mreže Prle

• Hero Member
    • Thank You
    • -Receive: 13
    • Ugled: +1981/-0
    « Odgovor #13 poslato: Mart 22, 2014, 11:43:25 »
  • Publish
  • Ja lično kada god šaljem nešto kurirskim službama koristim isto Post express i za sada sam više nego zadovoljan. Ruku na srce nisam slao nikada ništa sa otkupom, ali svaki paket je bio do sada korektno isporučen.
    Od ostalih kurirskih službi primetio sam da su ljudi iz AKS-a uglavnom neljubazni i što je Liber pomenuo uvećavaju cenu dostave po nahođenju (nema skale nego odokativno - od paketa do paketa), dok su kuriri iz Bex-a maksimalno neljubazni i ponašaju se kao da su poslati da rade po kazni.

Van mreže billy

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 482
    • -Receive: 522
    • Ugled: +2917/-0
    « Odgovor #14 poslato: Mart 22, 2014, 11:50:20 »
  • Publish
  • Definitivno postexpress najbolji izbor, uvek na vreme, nikad bar za sada nisam imao problem sa njima.  A ovi ostali prica za sebe, nema sa kim nisam imao komplikacije... aks se po malo i popravio u odnosu na ranije kada su bili cista kaubojshtina, sada su tu ulogu preuzeli BEX (inace to je par ljudi koji su otishli iz aks-a pa osnovali svoju firmu) , za mene ubedljivo najgora kurirska sluzba, uvek ih cekam po dva dana.... poslednji put odem direktno u magacin da preuzmem robu, da ih ne bi cekao, kad moj paket stoji na paleti i kisne (magacin im prokisnjava)... pitam momka sto ovo ne pomerite u stranu vidis da je paket u vodi, on me samo belo pogleda i iskulira.... katastrofa, najblaze receno...
    Ne znam zashto ljudi izbegavaju postexpres, po meni najsigurniji i za male pakete najjeftiniji...