Autor Tema: Sta citamo?  (Pročitano 6593 puta)

Van mreže Šokica

• Full Member
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 1
  • Ugled: +38/-0
  • Pol: Žena
  • Skromnost je mana, i zato ja nisam skromna
Odg: Sta citamo?
« Odgovor #15 poslato: Septembar 05, 2013, 12:57:54 »
Ako volite politicke trilere predlazem Roberta Ladlama, izuzetan pisac i bas mi se dopada kako pise i teme o koje obradjuje

Van mreže Morgana

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 3067
  • -Receive: 7311
  • Ugled: +9189/-0
  • elektronske cigarete
« Odgovor #16 poslato: Decembar 11, 2015, 15:32:09 »

Vukodav

Marija Semjonova

"Vukodav – prvi deo fascinantne tetralogije o neustrašivom junaku iz roda Sivog Psa. Majstorski ispripovedana, ova herojska saga o dobru i zlu, prijateljstvu i ratu, ljubavi i smrti, priziva nam u sećanje najbolje stranice Gospodara prstenova, Princa Valijanta, Konana…
I dok s neverovatnom lakoćom uvodi čitaoca u arhetipski svet vanvremenih ljudskih vrednosti, ona istovremeno uspeva da upečatljivo oživi „senke zaboravljenih predaka“: nepravedno zanemareni univerzum Starih Slovena, svakodnevni život njihovih plemena, raznolikost običaja i mitologije.
U iščekivanju najavljene ekranizacije ovog višemilionskog bestselera, čitaoci će imati zadovoljstvo da uživaju u mitskoj atmosferi svojstvenoj retkim i dragocenim knjigama koje su u stanju da nakratko zaustave vreme i otkriju nam čitav jedan nepoznati svet…"

Izvor teksta - Laguna

Van mreže rooby

• Newbie
  • *
  • Thank You
  • -Given: 6
  • -Receive: 3
  • Ugled: +19/-0
  • elektronske cigarete
« Odgovor #17 poslato: Decembar 12, 2015, 20:10:40 »
Isak Asimov - Zadužbina... Odlična trilogija.

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 11167
  • -Receive: 10683
  • Ugled: +22435/-0
« Odgovor #18 poslato: Decembar 12, 2015, 20:23:58 »
Upravo sam zavrsio Pindarov dijamant. Odlican istorijski roman, sa dinamicnom radnjom, dobar za ubijanje vremena i protkan istorijskim cinjenicama. Sad poceo Venecijansku izdaju, ali mi deluje da cu je procitati u jednom dahu. Takodje roman sa istorijskim elementima. Radnja je smestena u savremeno vreme, ali je glavni negarivac opsednut Aleksandrom makedonskim.

Van mreže Điva

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 1759
  • -Receive: 1600
  • Ugled: +1893/-0
  • Pol: Muškarac
« Odgovor #19 poslato: Decembar 12, 2015, 20:40:10 »
Isaac B. Singer - Mađioničar iz Lublina (The Magician of Lublin)

Van mreže Pukan

• Drug član
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 5458
  • -Receive: 2207
  • Ugled: +2854/-0
  • Pol: Muškarac
« Odgovor #20 poslato: Januar 27, 2016, 02:16:06 »

Old school...

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
« Odgovor #21 poslato: Februar 10, 2016, 20:23:55 »
U zadnje vreme sam se primio na istorijske romane. Upravo zavrsih "afera Kolumbo". Knjiga je odlicna za ubijanje vremena, cita se u jednom dahu, i prepuna je istinitih istorijskih detalja. Opis Jamajke i Praga je tako zivopisan, da sam imao utisak da sam opisana mesta stvarno posetio. Radnja je smestena u danasnje vreme, pa su tu mobilni telefoni, internet, avioni, kamioni... Evo i opisa sa vulkani.rs:

Tom Sejgan, novinar-istraživač, dobitnik Pulicerove nagrade, pisao je članke sa raznih zanimljivih mesta u svetu, koji su pogađali pravo u metu. Međutim, kada je njegov kontroverzni izveštaj razotkriven kao obmana, njegov profesionalni ugled je uništen. Sada živi u izgnanstvu, progonjen lošim odlukama i šokantnom istinom koju nikada nije mogao da dokaže: da je njegov sunovrat bio smišljeni čin sabotaže nepoznatog neprijatelja. Ali pre nego što je Sejgan uspeo da okonča sebi muke, umešala se sudbina u liku tajanstvenog stranca sa zahtevom koji se ne može ignorisati.
Zakarija Sajmon ima izgled naučnika, dušu propalice i vatrenu posvećenost fanatika. Njegovoj milosti prepuštena je ćerka Toma Sejgana koja se otuđila od njega. Sajmon očajnički želi nešto što samo Sejgan može da mu da: ključ rešenja misterije stare pet stotina godina, neprocenjivo vredno znanje sa eksplozivnim političkim značajem u savremenom svetu. I za Sajmona i Sejgana ulozi su visoki, cilj izuzetno ličan, a posledice protivljenja bilo kom od ove dvojice ljudi mogu izazvati katastrofu.
U riskantnom pohodu od Floride preko Beča pa do Praga, i najzad do planina Jamajke, dva čoveka sukobljavaju se u opasnoj igri. Usput će se obojici život okrenuti naglavačke – a sve što znamo o Kristiforu Kolumbu sada će se promeniti.

...i korica:

Van mreže BlueAngel

• Full Member
  • Thank You
  • -Given: 6
  • -Receive: 27
  • Ugled: +35/-0
« Odgovor #22 poslato: Januar 03, 2017, 20:16:26 »
Danko Popovic - Knjiga o Milutinu

Van mreže Nedeljko

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 461
  • -Receive: 1777
  • Ugled: +1777/-0
  • elektronske cigarete
« Odgovor #23 poslato: Jun 01, 2019, 10:30:48 »
Pročitao reprizno Digitalni Ugljenik od Ričard Morgan-a. Odlična kombinacija krimića, cyberpanka i akcije. Snimljena je i solidna serija u Netflix produkciji.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
« Odgovor #24 poslato: Jun 01, 2019, 14:57:47 »
Ja dosta citam, pa kad bih opisivao sve sto procitam u toku godine, to bi bila jedna solidna knjiga. Ali izdvojicu neke koje su mi onako bas ostale u secanju:

Tursko ogledalo

Roman Tursko ogledalo vodi nas na uzbudljivo putovanje u daleki XVI vek, kada je Mađarska tek postala vazalna država turskog sultana Sulejmana Veličanstvenog, nestabilna granična oblast između dva velika carstva, živopisna mešavina kalendara, poreskih sistema, jezika, knjiga i svetih spisa, mesto gde ćemo sresti moćne sultane, mađarsko plemstvo i otomanske begove, trgovce, gradske bogataše, seoske službenike – a ponekad čak i anđele, džine i neverovatne leteće mašine.
Radnja se dešava od Istanbula, preko Jedrena, Niša, Beograda i Petrovaradina, pa sve do Pečuja, i sva ta mesta više liče na ona iz 1001 noći gde kamile šetaju gradskim ulicama, kajsije i urme obilato krase drveće, lopovi tumaraju šumama, dok polako niču prve džamije i turska kupatila.
I zaista, šarm Turskog ogledala leži u neobuzdanom nagonu da se ispriča priča, a njegova originalnost u prikazu Mađarske kroz vizuru otomanskih Turaka, zbog čega će sve do sada poznato čitaocu odjednom postati novo, strano i zanimljivo.

Ruska

Oba toma imaju oko 1500 strana. Citao sam ih preko dve nedelje, i na kraju mi je bilo zao sto nema jos. I sam autor se izgleda malo smorio, pa je zadnji deo, desavanja u 20. veku malo smandrljao na brzinu.

Obuhvatajući hiljadu i osamsto godina ruske istorije, politike i kulture, Edvard Raderfurd, autor izvanredno uspešnih romana London i Njujork, piše veličanstvenu sagu, raznovrsnu poput same Rusije.Ovo je ljudska priča o jednoj velikoj civilizaciji ispričana kroz živote četiri porodice, različitog porekla ali sjedinjenih i isprepletanih u stvaranju sudbine svoje zemlje.Članovi ovih porodica tragaju za svojim sudbinama još od davnih dana zlatnog Kijeva sa čuvenim pravoslavnim crkvama i manastirima, od surovih napada mongolskih potomaka Džingis-kana, uspona Moskovske kneževine i njenih boljara i mračnog doba Ivana Groznog i njegove tajne policije. Moderna vremena počinju herojskom, romantičnom pričom o Kozacima, sukobom između nepokolebljivog pristalice zapada Petra Velikog i pobožnih staroveraca, radije spremnih na ritualno samospaljivanje nego na ulazak u evropejski svet Sankt Peterburga. Od ovog doba priča prati rusko flertovanje sa slobodoumljem od čudesnih dana vladavine Katarine Velike i idealista iz doba Rata i mira do oportunističkih boljševika iz dana Ruske revolucije i tirana dvadesetog veka.Ratnici i kaluđeri-pustinjaci, boljari i kmetovi, romantične junakinje i bogate stare kneginje, preduzimači i prognanici – likovi iz romana Ruska nastanjuju raskošni, zadivljujući i protivrečni svet šuma i stepa, ikona i sekira, pravoslavnih vernika i jevrejskih pogroma, raskošnih crkava, veličanstvenih palata i ubogih sela, zatim ruskih narodnih bajki i rukotvorina i otmenih opera, Tolstoja i Lenjina, Čajkovskog i Raspućina...„Ono što je najupečatljivije kod Ruske jeste odvažnost Edvarda Raderfurda – i njegova erudicija.“ Washington Post„Ovo je primer kako vešt pisac istorijskih romana može da rasvetli sadašnjost, dramatično oživljavajući prošlost.“ Houston Chronicle

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
« Odgovor #25 poslato: Jun 01, 2019, 15:03:09 »
Mongolski vuk

Dvadeset je godina trebalo Džingis-kanu da pod svojim stijegom okupi mongolske klanove, a onda je na hrptu snažnih i strastvenih konja krenuo u osvajanja koja su promijenila sliku svijeta. Sa svojim je silovitim konjanicima zaposjeo čitava carstva, porazio moćne vojske, pregazio velike civilizacije - i postao jedinim gospodarom svijeta.
No priča o jednom od najvećih osvajača u svjetskoj povijesti nije samo priča o ratu i okrutnosti: fantastični mongolski mitovi i legende isprepliću se s nadahnutim opisima zanosnih i divljih žena, sa slavljenjem vjernih konja, s čarobnim krajolikom azijske stepe. U pozadini ovog uzbudljivog romana stoje godine istraživanja Džingis-kanove biografije te mongolske povijesti i kulture.
Homeric je pseudonim francuskog novinara Frédérica Diona (1954). Mongolski vuk je njegov prvi roman, koji je odmah osvojio vrhove top-lista, kao i uglednu nagradu Prix Médicis.

Terra Magna - velika zemlja, Afrika, pozornica je ovog velikog pustolovnog romana poznatog švajcarskog književnika Johna Knittela. Na oko 900 stranica (dva toma) odvija se burni život mladog Rovera Cornaya, čoveka bez domovine, koji iskreno voli zemlju koja ga je prihvatila - Egipat. Tu on proživljava svoju mladost, prvu ljubav, prve uspehe, prve nevolje, dok ga prijateljstvo sa mladim Berberom Idrisom ne skrene sa odabranog puta i ne odvede u susret novim doživljajima i pustolovinama - u Maroko, u doba drugog svetskog rata.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
« Odgovor #26 poslato: Jun 01, 2019, 15:08:23 »
I jedna antipreporuka ;D  Ova knjiga je toliko glupa i besmislena da je to strasno. I sam sam se osecao glupo dok sam je citao, a ni dan danas mi nije jasno zasto sam je procitao do kraja. Nit ima kakvu radnju. Niti kakvu pouku. Niti je zanimljiva. Ma cisto gubljenje vremena.

Pevane staze - U djelu «Pjevane staze», koje se nakon objavljivanja 1987. mjesecima nalazilo na prvom mjestu bestselera 'Sunday Timesa', Bruce Chatwin opisuje australske pustinjske krajolike i život domorodaca, istražujući najveću zanimljivost u njihovoj mitologiji - pjesme koje služe kao putokazi.
I ova je knjiga putopis u poznatom četvinovskom stilu traganja za korijenima jedne kulture, u kojoj autor istražuje živote domorodaca, australske gradove i sela, te donosi dragocjene antropološke i kulturološke osvrte.

Van mreže Nedeljko

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
  • elektronske cigarete
« Odgovor #27 poslato: Jun 02, 2019, 11:47:30 »
Ja sam prešao skoro u potpunosti na e-knjige ima već nekoliko godina. Jeste papir nezamenljiv ali praktičnost je prevagnula. Ne moram osim u retkim situacijama da kupujem knjige, da idem u biblioteku nemam vremena, sve knjige su uvek i u svakoj prilici uz mene, a na ekranu od 6 inča se perfektno čitaju svi skalabilni formati knjiga (epub, mobi..)
Preporuka za Moon Reader Pro, jedan od najboljih čitača što se tiče androida, sve se može podesiti po sopstvenim potrebama. Boja i veličina fontova, proredi, boje pozadine i još more drugih opcija, autoskrol ako nekom treba itd, itd. Ne verujem da je dozvoljeno, ali ako jeste mogu javno podeliti informaciju gde se nalaze sredjene e-knjige.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
« Odgovor #28 poslato: Jun 02, 2019, 12:27:25 »
Papir je nezamenljiv za kolekcionare i one sto vole da se hvale knjigama na polici ;D  Za one koji vole da citaju, skroz je nebitno da li citaju sa papira ili sa ekrana. Bitan mi je sadrzaj, a ne sustanje papira i osecaj pod prstima. U stvari, cak je i elektronsko citanje komotnije. Pored svega sto si naveo, tu je jos i podesavanje velicine fonta, (ako je dostupno) pozadinsko osvetljenje, uvek nastavljas tamo gde si stao... U slucaju audio knjiga, koje takodje konzumiram, mogu se slusati u voznji ili dok se radi nesto drugo...

Sto se pozadinskog osvetljenja tice, ja vise volim kad ga nema. Najcesce koristim namenski e-book reader sa e-ink ekranom koji ne zamara oci. Jeste praistorijski Nook, ali nema tu nekog bitnog napretka. Citam i na telefonu, i do sad mi je najbolja aplikacija prestigio e-book reader. Za audio knjige koristim Smart AudioBook player i Listen AudioBook. Prvi je besplatan i bolji, drugi koristim zato sto sam ga kupio pa da ne propadne ;D  Dve razlicite knjige na dva plejera. Oba imaju mogucnost podesavanja vremena za koliko odlaze na spavanje. Odlicno za uspavljivanje. Posto brzo zaspim, podeseni su mi na 15 minuta. Kada prodrmas telefon, nastavljaju sledecih 15 minuta. Naravno tu su i slusanje po folderima, premotavanje po 10 sekundi ili minut, i sve sto je potrebno za komforno slusanje.

Deli slobodno odakle skidas. Ja sam ranije navatao solidnu kolekciju pa i ne jurim nesto narocito, a audio skidam sa: megasrbija.com

Van mreže Nedeljko

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
  • elektronske cigarete
« Odgovor #29 poslato: Jun 02, 2019, 16:22:45 »
Koristio sam prvu touch generaciju Kindlea i bio super zadovoljan. Odustao kada sam prešao na 6+ inča telefone, meni ne smeta čitanje na lcd/oled displeju a i konverzija epub formata kojeg ne čita Kindle mi je počela dodijavati, koliko god jednostavna bila. Tablet, Kindle, telefon i PC, sada samo telefon i PC.
Domaće većinom sa balkandownload a strane sa ebook4expert. Prošle godine je bio neko vreme aktivan i odličan oceanofpdf, ali nisu preduzeli sve mere opreza (ili su jednostavno platili cenu uspeha) pa su ih upokojile "snage reda". Ima još drugih lokacija ali većinom na ove prve dve.