Autor Tema: Sta citamo?  (Pročitano 6700 puta)

Na mreži LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 11198
  • -Receive: 10696
  • Ugled: +22448/-0
Sta citamo?
« poslato: Novembar 17, 2012, 10:22:07 »
Video sam da slicnu temu imaju na prijateljskom forumu, pa sam resio da pokrenem slicnu i na nasem.. Citam puno, cesto i citam svasta. Nisam vise mogao finansijski da izdrzim kupovinu potrebnih kolicina knjiga a citanje na tabletima, telefonima, monitorima...mi je ubijalo oci, pa sam pre nekoliko godina kupio NOOK elektronski citac knjiga i od tad se ne odvajam od njega. Citam paralelno po 2-3-4 knjige, a kad god nabavim neku dobru audio knjigu sa zadovoljstvom je odslusam. Na zalost, sve je manje sajtova sa kojih se moze preuzeti neka knjiga, a online prodavnice jos nisu u dovoljnoj meri zazivele. Inace, omiljene knjige su mi: quo vadis, koliba - vilijem pol jang, najvece cudo na svetu i najveci trgovac na svetu od og mandina, peta gora od koelja...

Van mreže Para

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 5
  • -Receive: 31
  • Ugled: +1267/-0
Odg: Sta citamo?
« Odgovor #1 poslato: Novembar 17, 2012, 13:47:30 »
Da li inače vredi nešto e book.  Ja razmišljam kupiti Kindle. Možeš li o ovome malo više. Podrška za naša slova? Ne znam baš mnogo o ovome gedžetu.  :th_coffeetime:

Na mreži LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
« Odgovor #2 poslato: Novembar 17, 2012, 14:10:39 »
Da li inače vredi nešto e book.  Ja razmišljam kupiti Kindle. Možeš li o ovome malo više. Podrška za naša slova? Ne znam baš mnogo o ovome gedžetu.  :th_coffeetime:
Ne da vredi, nego vredi svaki dinar i mnogo vise. Velika prednost je sto e-ink ekran izgleda kao papir, pa se oci zamaraju isto kao kod citanja klasicnih knjiga. Malo je smor sto osvezavanje stranice traje nekoliko sekundi, ali to je priblizno vreme za koje i u knjizi okrenes stranu, oko 1-2 sekunde. Prednost je naravno sto mozes da spakujes knjiga koliko hoces, u glavnom svi imaju dobro odradjen softver pa mozes da citas vise knjiga i uvek da se vratis do strane gde si stao, podesavanje velicine slova a vecinom imaju i audio plejer pa mozes i muziku da sluzas dok citas ;D Ja imam nook i prilicno sam zadovoljan, samo sam pogresio sto sam se primio na android i na dodatni kolir ekran, pa malo vise cima struju a apsolutno je na ovakvim spravama nepotreban. Meni na nook-u baterija traje oko 5-7 dana, a ovi bez ekrana guraju i po 20-25.
Kindle je dobar za amere i uopste za englesko govorno podrucje zbog podrske za mazon prodavnicu, ali je malo tanak sa podrskom za ostale formate. Mislim da je neki sony bolja kupovina ili neki noviji prestigio koji su sve bolji i bolji. Kod e-radera, apsolutno nepotrebne stavke su wifi, touch ekran, bilo kakva veza sa internetom i bilo kakav operativni sistem. Treba obratiti paznju pre svega na konstrast ekrana mada su svi niviji modeli po tom pitanju dobri. Kod starijih modela je bilo slucajeva da bela boja bude previse siva, pa je nezgodno citanje pri slabom svetlu. Takodje treba obratiti paznju na podrsku za sto vise formata, na memorijsku karticu i pozeljno je da ima ili ugradjenu ili bilo kakvu lampu za citanje. Moj nook je malo ocajan sa podrzanim formatima, ali podrzava pdf sto je najvaznije a ako zapne koristim calibre za konvertovanje, jako dobar programcic i uz to besplatan.

Van mreže Para

• Hero Member
  • Thank You
« Odgovor #3 poslato: Novembar 17, 2012, 15:15:04 »
Hvala ti mnogo.
Imaš li nekih linkova za govorne i e-knjige.
« Poslednja izmena: Novembar 18, 2012, 13:59:10 Para »

Na mreži LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
« Odgovor #4 poslato: Novembar 17, 2012, 15:34:20 »
Bilo je na bane prevoz, ali uhapsise baneta.

Van mreže milutko1

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 697
  • -Receive: 1700
  • Ugled: +2853/-0
  • Pol: Muškarac
« Odgovor #5 poslato: Novembar 18, 2012, 12:34:01 »
ako vam zatreba imam ja dosta tih knjiga sa banetovog sajta

Van mreže Lady S

• Newbie
  • *
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 0
  • Ugled: +0/-0
« Odgovor #6 poslato: Novembar 18, 2012, 14:27:05 »
Omiljeni pisac mi je Paulo Koeljo, a njegove knjige Alhemicar i Veronika je odlucila da umre. Trenutno citam Vesnu Dedic Milojevivc, knjiga Zauvek u srcu me odusevila, tako da sam uzela oba nastavka te knjige..  Trenutno citam Sunce meni, sunce tebi..

Van mreže mazda323

• Full Member
  • Thank You
  • Ugled: +12/-24
« Odgovor #7 poslato: Decembar 30, 2012, 21:28:22 »
       Jel si citala ime ruze ,meni dzabe tu skuplja prashinu,, i suvoparna mi je pa ako zelish a verovatno si je procitala? Ako nisi poklanjam ti ja pod uslovom da ti platish kurira !!!

Van mreže milutko1

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 697
  • -Receive: 1700
  • Ugled: +2853/-0
« Odgovor #8 poslato: Januar 06, 2013, 19:54:16 »

Van mreže Lady S

• Newbie
  • *
  • Thank You
  • Ugled: +0/-0
« Odgovor #9 poslato: Januar 25, 2013, 22:17:25 »
Hvala na ponudi, citala sam je  :thumbsup: .. Predlazem trilogiju "Pedeset nijansi" :25: ..

Van mreže Para

• Hero Member
  • Thank You
« Odgovor #10 poslato: Januar 25, 2013, 22:29:35 »
Neke SF priče.  :cool1:

Van mreže nercaserca

• Jr. Member
  • **
  • Thank You
  • -Given: 41
  • -Receive: 108
  • Ugled: +114/-0
  • Pol: Žena
« Odgovor #11 poslato: Februar 01, 2013, 14:10:21 »
Upravo zavrsavam Gordanu - treci put, a u nedostatku knjiga citam i nalepnice na teglama :winksmile: .
Omiljena Iskra zivota - Remark. Samo ja volim knjigu da uzmem u ruke a i zamara me monitor.... :book:

Van mreže eGO-r

• Jr. Member
  • **
  • Thank You
  • Ugled: +20/-1
« Odgovor #12 poslato: Februar 20, 2013, 09:13:25 »
U poslednje vreme dosta čitam Aleistera Crowleya i jako mi se dopada. Mada i dalje su favoriti Stephen Hawking i Graham Hancock od naučne i dokumentarne literture i Aldous Huxley od romanopisaca.

|| Bolt + DCT 6 ml || VMax || G-Bell || Vapo King V1 || Vamo V2 || Joyetech eVic || Chi You + AIOS T/D clone ||

Van mreže Kareli

• Newbie
  • *
  • Thank You
  • Ugled: +1/-0
« Odgovor #13 poslato: April 19, 2013, 14:13:01 »
Plisani soliter, Ana Vuckovic.

Van mreže mitar

• Sr. Member
  • Thank You
  • Ugled: +68/-0
  • Rodjen da peca a teraju ga da radi!
« Odgovor #14 poslato: Septembar 03, 2013, 20:13:53 »
Yamaha FZ750 92 Service Manual  :smart:
Ljudska glupost i svemir su beskonačni, ali za ovo drugo nisam siguran!