Autor Tema: Tecnosti - pocetnicke nedoumice  (Pročitano 8745 puta)

Van mreže billy

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 482
  • -Receive: 522
  • Ugled: +2917/-0
  • Pol: Muškarac
Tecnosti - pocetnicke nedoumice
« poslato: Februar 21, 2014, 00:26:53 »
  • Publish
  • Procitah sve o tecnostima i na kraju mi se po dobrom starom receptu sve smucka u glavi :)
    Vidim da su neke ranije bile boljeg kvaliteta, pa su vremenom se promenile i suprotno, e sad moja pitanje je: ima li kod Vas koji ste odavno sve i svashta isprobali kakva klasifikacija po pitanju kvaliteta ili ih sve stavljate u isti kos. Naravno o ukusima nema potrebe raspravljati, samo me interesuje koje po Vama su bolje, koje loshije.
    Ukacio sam da su Dekang, Hangsen i Joytec kineske i da su nazastupljenije kod nas, pa zatim FA i Likva od italijanskih...

Posto sam evo upravo ushao u treci dan kako sam poceo da parim, moja prva tecnost koju sam uzeo da probam je Dekang USA-Mix 16mg. Uopste nije losha aroma cini mi se, po meni veoma bliska klasicnim cigarama, ali za mene je po teska da bih pario po ceo dan, posle dva-tri udisaja me zasiti, pa pravim pauzu, a mozda bi jos koji put povukao da bi nadoknadio potreban nikotin :) Ima li kakvih predloga za pocetak pre svega oko proizvodjaca ili da cepam redom dok ne pronadjem shta lezi ?
    Cesto u komentarima procitam da se spominje i komentarishe "TH" , sta znaci inace skracenica TH?

Van mreže darkodj983

• Jr. Member
    • **
    • Thank You
    • -Given: 31
    • -Receive: 4
    • Ugled: +42/-0
    • elektronske cigarete
    Odg: Tecnosti - pocetnicke nedoumice
    « Odgovor #1 poslato: Februar 21, 2014, 00:34:01 »
  • Publish
  • ma samo polako,nacices sta ti odgovara...probaj tobaco od dekanga ili davidof!th=throat hit!udarac u grlo bi bukvalno znacilo...

Van mreže billy

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #2 poslato: Februar 21, 2014, 00:46:44 »
  • Publish
  • th=throat hit!udarac u grlo bi bukvalno znacilo...

Hvala za info, nisam znao.
    Probacu i Tabaco , samo ako ga nadjem ovde kod nas u gradu, posto imaju svega po 5-6 vrsta od Dekanga i 5-6 od Joytec .

Van mreže hybrid

• Drug član
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 1656
    • -Receive: 651
    • Ugled: +2151/-0
    « Odgovor #3 poslato: Februar 21, 2014, 00:55:00 »
  • Publish
  • Ja ih licno stavljam u isti kos.Meni licno najvise lezi liqua,navise mi se svidjaju te arome.Inace i to je kineska tecnost sa Italijanskim aromama.Od njih mi se navise svidjaju cuban cigar,french pipe i berry mix.Od dzojteka mi najvise lezi cigar i virdzinija.Fa mi se ne svidjaju kao ni dekang.Hangsen nisam ni probao.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 10971
    • -Receive: 10543
    • Ugled: +22295/-0
    « Odgovor #4 poslato: Februar 21, 2014, 10:41:36 »
  • Publish
  • I ako su pojedini pokusali da nas ubede da su neke americke tecnosti superiornije, ja sam siguran da je sve to isto. Jedina razlika je u ukusu i na to se treba usredsrediti i pronaci odgovarajuci. Svi koriste najcistiji moguci PG i VG, pre svega zato sto tecnosti prolaze razne kontrole u raznim drzavama, nikotin je jedino ekonomicno dobijati od duvana, ostatak je aroma koja nam se svidja ili ne. E sad, neki umeju da naprave tecnost, neki ne.

Dekang je najveci svetski proizvodjac, ali im se verovatno zbog zurbe da se zadovolje sva trzista, provuku i neki skartovi. Desava se da tecnosti budu bez arome ili totalno drugacijeg ukusa, ali ne bas tako cesto i cini mi se da se u poslednje vreme ne desava.

Hangsen je firma koju je osnovao bivsi glavni tehnolog iz dekanga, pa su i tecnosti jako slicne samo sa pomesanim nazivima. Takodje su skloni brljotinama po pitanju aroma. Meni se desavalo da su tecnosti sa istim nazivom, razlicite koncentracije nikotina, totalno drugacijeg ukusa.

Joyetech tecnosti je u pocetku pravio dekang i tad su bile stvarno dobre. Posle su jedno vreme zadrzale ukus ali je iz meseca u mesec kvalitet opadao, da bi na kraju bile totalno neupotrebljive sa nekim nenormalnim ukusima poput: domestosa, varikine... stvarno krajnje odvratno. Licno sam prosuo preko 50 bocica od po 30ml. Posle su se navodno popravile, ali ne mogu da tvrdim jer nisam probao(niti imam hrabrosti) a ljudi retko iznose svoja iskustva.

Kod liqua tecnost ne mozes da ih pohvatas sta su i odakle su. Navodno poljska firma koja koristi italijanske arome(za sta smem da potpisem da nema veze sa istinom) a proizvode se u Kini. Kako god bilo, tecnosti su odlicne i mozda sve ukupno najbolje od svih koje se prozvode u Kini. Ja ne znam da su imali neke brljotine niti bilo kakve varijacije u ukusima, pa se moze pretpostaviti da imaju dobru kontrolu kvaliteta. Posebno mi se svidja sto nemaju 100 duvanskih ukusa pa se lako mogu isprobati sve, a sve su dovoljno razlicite da se skoro svaciji ukus moze pogoditi.

Jedan od vecih proizvodjaca je i Flavour Art, ali su meni najmanje zanimljive pa ne mogu da kazem nesto narocito o njima. Vaze za bezbedne tecnosti sa prirodnim aromama, ali to je sve neko cvece, voce i zacini. Ja ni jednu FA tecnost ne mogu nazvati duvanskom, a specijalno iritira prekomerno koriscenje aleve paprike, bibera, perscuna, celera...

Ima jos gomila manjih proizvodjaca koji pokusavaju da se probiju na trzistu, gde se mozda moze naci mnogo lepsih ukusa, ali ko ce sve to isporobati? Mozda je najbolje resenje samostalno miksati tecnosti. Kada se pronadju odgovarajuci ukusi, mogu se praviti najraznovrsnije kombinacije. Meni je trebalo dosta vremena da pronadjem svoje favorite, ali samo zbog jednog detalja o kome se jako malo pise a koji je cini mi se presudan. Prvo treba naci odgovarajucu bazu, odnosno odnos PG/VG i poceti sa vecom koncentracijom PG-a

Van mreže billy

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #5 poslato: Februar 21, 2014, 15:20:44 »
  • Publish
  • Posle ovako efikasnog  izlaganja LiberPrint-a, dacu sebi malo slobode da ako se slazete malo prosirim temu na jos neke nedoumice koje verujem i druge pocetnike kao i mene samog interesuju, a da sve bude u okviru teme koju sam zapoceo.

Prva stvar o kojoj ovih neokoliko dana razmisljam jeste oko kolicine tecnosti koja je ekvivalentna, jednoj paklici obicnih cigareta, predpostavljam da vecina pari onoliko koliko kome odgovara i da o tome toliko ne razmislja, ali cisto me zanima zna li se neki priblizan odnos?

Druga stvar koja me kopka, a ne znam tacan odgovor je oko odnosa PG i VG-a, predpostavljam da iskusniji clanovi koji prave svoje mixeve su bolje informisani. Procitah da je kod FA tecnosti PG zastupljen 50%, kod Likve cini mi se 70%, a kod ostalih blizu 80% PG-a... a opet neke su samo na VG bazi, da li taj postotak PG-a cini tecnost bezbednijom kako neki tvrde za FA  ili sve zavisi od glavnog "kuvara" :)

Treca stvar je za mene cist fenomen koji ne umem sebi da objasnim. Posle svega 5-6 sati parenja kad sam zapalio prvu obicnu cigaretu, vise iz znatizelje, zamal se nisam ispovracao... Toliko smrada kao da sam punu pikslu stavio u usta. Prvi dan sam uspeo da popusim 3 cigarete, drugi dan 4, evo danas tece treci dan i nesto mi ne pada na pamet da jos zapalim jer mi se gadi kad se setim odvratnog ukusa u ustima. Znam  da su ranije pojedinci pili raznorazne tablete koje izazivaju gadjenje na cigarete i tako se odvikavali, da li je moguce da tako neceg ima u tecnostima. Da sad ne ispadnem pobornik neke teorije zavere, kako objasniti tako neshto?

Ala se ja raspricah...

Van mreže gibalan

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 19
    • Ugled: +6311/-1
    « Odgovor #6 poslato: Februar 21, 2014, 16:49:16 »
  • Publish
  • Prva stvar o kojoj ovih neokoliko dana razmisljam jeste oko kolicine tecnosti koja je ekvivalentna, jednoj paklici obicnih cigareta, predpostavljam da vecina pari onoliko koliko kome odgovara i da o tome toliko ne razmislja, ali cisto me zanima zna li se neki priblizan odnos?

Nemoj da razmisljas na taj kalkulativni nacin, sada kada si u fazi "ranih radova", odnosno odvikavanja od analognih. Lepo si naveo svoju predpostavku "da vecina pari onoliko koliko kome odgovara i da o tome toliko ne razmislja", znaci pari do mile volje i onoliko koliko te zadovoljava...samo nemoj na nekim preterano visokim kolicinama-procentima nikotina. Zavrtece ti se u glavi . Salu na stranu, vecina ljudi panicno koristi tecnosti sa enormnim % nikotina u trenutku "razvoda" sa analognim cigaretama, a sve u paranoji od nikotinske krize. Licno, ja sam prekinuo pusenje kada sam bio na tri pakle krdze i prelazio na visi nivo, jt nacinjao cetvrtu. Poceo sam sa tecnosti koja je sadrzavala 11% nikotina i nisam imao ni sekundu neke nazovi nikotinske krize. Nismo svi isto sazdanai, naravno, ali moze se svakako.

Druga stvar koja me kopka, a ne znam tacan odgovor je oko odnosa PG i VG-a, predpostavljam da iskusniji clanovi koji prave svoje mixeve su bolje informisani. Procitah da je kod FA tecnosti PG zastupljen 50%, kod Likve cini mi se 70%, a kod ostalih blizu 80% PG-a... a opet neke su samo na VG bazi, da li taj postotak PG-a cini tecnost bezbednijom kako neki tvrde za FA  ili sve zavisi od glavnog "kuvara"

Odnosi PG/VG-a u tecnosti nisu presudni, bar meni, u pocecima parenja. U svet parenja ulazimo uglavnom iz zdravstveno-finansijskih razloga, redosled je kako kod koga, ali ulazimo i odbacujemo analogne. Taj momenat odbacivanja je mnogo bitniji od procentualnog odnosa PG/VG-a u nima. Kasnije, kada izostris cula i probas razne varijante, imaces jasnu sliku sta ti odgovara-prija od ta dva, a vecinsko je u tecnosti. Naravno, vremenom rastu kriterijumi i afiniteti..ali te povuce i istrazivacki duh i pocinjes sa "krckanjem" svojih domacih. E u toj fazi dolazi do izrazaja steceno iskustvo, odnosno afinitet prema vecinskom PG-u, ili VG-u..% nikotina. Nisam samo shvatio jedan deo tvoje recenice, jednu konstataciju "da li taj postotak PG-a cini tecnost bezbednijom", pa te molim da obrazlozis da bi mogli da se pisemo dalje i razjasnjavamo!

Treca stvar je za mene cist fenomen koji ne umem sebi da objasnim. Posle svega 5-6 sati parenja kad sam zapalio prvu obicnu cigaretu, vise iz znatizelje, zamal se nisam ispovracao... Toliko smrada kao da sam punu pikslu stavio u usta. Prvi dan sam uspeo da popusim 3 cigarete, drugi dan 4, evo danas tece treci dan i nesto mi ne pada na pamet da jos zapalim jer mi se gadi kad se setim odvratnog ukusa u ustima. Znam  da su ranije pojedinci pili raznorazne tablete koje izazivaju gadjenje na cigarete i tako se odvikavali, da li je moguce da tako neceg ima u tecnostima. Da sad ne ispadnem pobornik neke teorije zavere, kako objasniti tako neshto?

Nema tu nikakvog fenomena. Analogna cigareta sadrzi gomilu djubreta (u hiljadama) ti se prakticno cistis. Osvezavaju se receproti, cula..ciste. Konkretno, nakon tri dana parenja sam zapalio cigaretu, naravno ne iz potrebe vec da vidim razliku. Razlika je u tome sto sam hteo da rigam, mrem od analogne i to posle samo tri povucena dima. Zdravo za sva vremena posle visedecenijskog pusackog staza. To je normalna reakcija, osim toga veliki sam protivnik kombinovanja parenja i pusenja analognih. To nema smisla, bar za mene! Mada, zivotni princip mi je ili-ili. Tih stvari kojih ima u zvakama i slicnim mamiparama za odvikavanje od pusenja tipa Ziban i sl. nema u tecnosti, mada ima tecnosti koje imaju sinteticku zamenu za nikotin i koristi ih jedan proizvodjac tecnosti, ali nije iz standardne garde i nije pomenut u postovima do sada. Naravno, na etiketama tih tecnosti to je i naglaseno, tako da teorija zavere pada u vodu. Ona postoji samo kod analognih!

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #7 poslato: Februar 21, 2014, 17:05:27 »
  • Publish
  • Citat
    Prva stvar o kojoj ovih neokoliko dana razmisljam jeste oko kolicine tecnosti koja je ekvivalentna, jednoj paklici obicnih cigareta, predpostavljam da vecina pari onoliko koliko kome odgovara i da o tome toliko ne razmislja, ali cisto me zanima zna li se neki priblizan odnos?

Jako je tesko i nezahvalno definisati kolicinu tecnosti koja je ekvivalentna jednoj paklici, pre svega zbog siroke ponude uredjaja(ukljucujuci i rasprsivace i napajanje). Proizvodjaci su nas ranije ucili da 1ml menja jednu paklicu cigara, ali to je mozda vazilo za starije atomizere poput ego-t/c koji su radili na ivici dry hit-a i zadovoljavali potrebe samo malog broja korisnika. Sa smanjivanjem otpora i povecanjem napona, kolicina potrosene tecnosti po jednom povlacenju drasticno raste, cak i nekoliko puta. Daleko vise trosi neki sub ohm sa 0.5oma, nego jedan danas prosecni atomizer, sa 1.8oma. Opet, ovaj atomizer od 1.8oma, daleko manje trosi na prosecnih 3.3V nego na 5, pod uslovom da atomizer ima dovoljno natapanje za 5V. Takodje, atomizeri koji imaju bolji dovod tecnosti vise trose, ali i bolje zadovoljavaju potrebe korisnika. Oni koji nemaju dovoljno navodnjavanje, rade na ivici zagorelog ukusa, pa dzaba im i mala potrosnja.

Citat
    Druga stvar koja me kopka, a ne znam tacan odgovor je oko odnosa PG i VG-a, predpostavljam da iskusniji clanovi koji prave svoje mixeve su bolje informisani. Procitah da je kod FA tecnosti PG zastupljen 50%, kod Likve cini mi se 70%, a kod ostalih blizu 80% PG-a... a opet neke su samo na VG bazi, da li taj postotak PG-a cini tecnost bezbednijom kako neki tvrde za FA  ili sve zavisi od glavnog "kuvara"

Odnos PG/VG je individualna stvar i svako koristi ono sto mu najvise odgovara. Kazu da je VG manje stetan u sta ja nisam ubedjen. Iskustvo mi govori da tecnosti sa vise VG-a drasticno vise prlja atomizer a logika mi govori da ono sto vise prlja moj atomizer, vise prlja i moja pluca.Bez nekih konretnih istrazivanja ne mozemo znati sta je istina, ali istina je sigurno da je bilo sta, mnogo manje stetno nego duvan. Ono sto je sigurno je i to da VG ubija aromu i da je ona vise izrazena u tecnostima sa vecim procentom PG-a. Gotovo je nemoguce koristiti vecinske VG tecnosti na fabrickim atomizerima, pa je pozeljno koristiti ih na nekom RBA u kombinaciji sa odgovarajucim setapom. Tecnosti sa vecinskim VG-om su manje "slatke".

Citat

Ovo nije nikakav fenomen. Duvan smrdi kad se spaljuje kao i svaka druga travuljina izlozena otvorenom plamenu. Razlog zasto pusaci ne osecaju taj smrad je to sto je zavisnost jaca od njega. Nikome cigare u pocetku nemaju lep miris, ali se iz zelje da budemo "face" naviknemo i postanemo zavisni. Elektronska cigareta je adekvatna alternativa koja nam daje potrebnu nikotinsku dozu, a nema smrada. Znaci, imamo potrebnu dozu nikotina, nasli smo zamenu za cigare, pa cigare opusteno mogu da pocnu da nam smrde.

Van mreže billy

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #8 poslato: Februar 21, 2014, 18:05:04 »
  • Publish

•  Nisam samo shvatio jedan deo tvoje recenice, jednu konstataciju "da li taj postotak PG-a cini tecnost bezbednijom", pa te molim da obrazlozis da bi mogli da se pisemo dalje i razjasnjavamo!

Za FA tecnosti se cesto navodi da spadaju u bezbednije tecnosti, a koliko sam video imaju manji procenat PG-a od drugih proizvodjaca, pa sam zato napravio paralelu i pitao da li se smatraju bezbednijim zbog manje kolicine PG-a u svojim tecnostima ili je neshto drugo u pitanju pa ih tako deklarishu.

...vecina ljudi panicno koristi tecnosti sa enormnim % nikotina u trenutku "razvoda" sa analognim cigaretama, a sve u paranoji od nikotinske krize.

Ja naprotiv nemam taj problem, trudim se da parim kako mi odgovara i pokusavam da nadjem neki umeren ritam, bez nekog preterivanja, al reko da pitam da li ima neka racunica, cisto da znam da li preterujem ili obratno... sve ce to leci na svoje mesto posle odredjenog vremena ;)

Van mreže gibalan

• Hero Member
    • Thank You
    • -Receive: 19
    • Ugled: +6311/-1
    « Odgovor #9 poslato: Februar 21, 2014, 18:11:07 »
  • Publish
  • Pojam bezbednih i ne bezbednih tecnosti mi je stran, mada projedini proizvodjaci voile taj EPP momenat i to me pomalo iritira. Licno za mene ima dobrih i losih, odnosno meni odgovarajucih ili ne, tecnosti. U principu, sam sam svoj "kuvar" i gotove koristim veoma retko, odnosno imam par koje volim.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #10 poslato: Februar 21, 2014, 19:03:41 »
  • Publish
  • U poslednje vreme se sve vise, narocito iz amerike, siri taj bezobrazni marketing gde se svoj proizvod reklamira tako sto se pljuje po svemu drugom. Medjutim, u ovoj oblasti gde su svi protiv nas, mislim da je jako nekorektno ono sto rade halo i njihovi distributeri.

Van mreže Bart Ender

• Full Member
    • Thank You
    • -Receive: 0
    • Ugled: +85/-0
    « Odgovor #11 poslato: Mart 07, 2014, 19:12:33 »
  • Publish
  • Ma to je sasvim normalna propaganda koja u US postoji (moglo bi se reći) stotinama godina. Ako je nekada značila "ovo je napravljeno u US, kupite ga i pomoćićete svojoj državi", oko ecig ima značenje "ovo bacate direktno u pluća, pa birajte između kineskog i američkog... " 90% vapera tamo pojma nemaju odakle koja tečnost, pa takva reklama ima ogroman efekat. Isto tako vaperi i potencijalni vaperi ovde u ogromnom procentu znaju samo za umbrellu i njihove ekskluzivne italijanske tečnosti i testiranja na "univerzitetu", pa stoga smatraju da smo idioti svi mi koji poručimo PG/VG iz domaće apoteke, ili gotove baze iz Poljske, ili, ne daj bože, nešto iz Kine....
    Mislim da pridevi kao što su "korektno", "fer", "drugarski", "iskreno"... nemaju mesta u savremenom poslovanju. Poenta je uzeti što veći procenat tržišta. Sve te priče o originalnom američkom levisu, Ladi iz Krakova, Parmeđanu iz Bolonje u nekim stvarima imaju smisla, ali su potpuno besmislene kada je reč o čistoj hemiji.. - molekul nikotina, molekul PGa, VGa, vode(...) identičan je gdegod da je napravljen, i od čegagod da je napravljen. Proizvod je isti, prodaje se etiketa, a vrednost etikete se postiže nekorektnim i nefer reklamiranjem.

Ispričah sad svega, a ne rekoh koji mi je stav. Dakle: svaki ciga svoga konja hvali... Meni to totalno normalno i nisam ni očekivao da će američke kompanije da samo uvoze gotove tečnosti iz Kine i tako da ih prodaju. Totalno je bilo predvidivo da će da naprave "made in US" brendove i da ih takve guraju za 2-3 puta veću cenu....

Van mreže MilosNS

• Hero Member
    • Thank You
    • -Receive: 3
    • Ugled: +1022/-0
    « Odgovor #12 poslato: Mart 07, 2014, 20:12:16 »
  • Publish

•  Nisam samo shvatio jedan deo tvoje recenice, jednu konstataciju "da li taj postotak PG-a cini tecnost bezbednijom", pa te molim da obrazlozis da bi mogli da se pisemo dalje i razjasnjavamo!

Za FA tecnosti se cesto navodi da spadaju u bezbednije tecnosti, a koliko sam video imaju manji procenat PG-a od drugih proizvodjaca, pa sam zato napravio paralelu i pitao da li se smatraju bezbednijim zbog manje kolicine PG-a u svojim tecnostima ili je neshto drugo u pitanju pa ih tako deklarishu.

Ja mislim da se tu pre akcenat stavlja na kvalitet i čistoću baza i aroma, a ne na procenat PG-a ili VG-a u tečnostima.  Jedno vreme je krenula priča za više proizvođača aroma kako u svom sastavu imaju diacetyl, pa su neki proizvođači poput FA izdvojili arome koje su pogodne za parenje i koje u sebi nemaju diacetyl, dok su  npr.  Baker flavors postavili tabelu gde se može videti koje arome sadrže, a koje ne. Na ECF-u je u to vreme otvorena tema "diacetyl-free ejuice suppliers". Za Seedman se pisalo da sadrže pesticid glycolene...  Poreklo aroma koje se koriste u tečnostima je uglavnom poslovna tajna i na tu temu ima mnogo tekstova po netu, pa ako te to baš zanima tu je google za istraživanje.

Van mreže billy

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #13 poslato: Mart 07, 2014, 23:37:43 »
  • Publish
  • Ja mislim da se tu pre akcenat stavlja na kvalitet i čistoću baza i aroma, a ne na procenat PG-a ili VG-a u tečnostima

To me interesovalo, mada sam pitanje postavio po inerciji na liberovo izlaganje...:

Jedan od vecih proizvodjaca je i Flavour Art, ... Vaze za bezbedne tecnosti sa prirodnim aromama...

... nesto se i ne brinem oko takvih stvari, posle klasicnih pljuga, ovo sve dodje kao melem :)
    Vishe sam poceo za ovo kratko vreme, koliko parim, da se bakcem i istrazujem hardver, u smislu shta se sve kod nas prodaje, a sta se narucuje na strani, koje su tehnicke mogucnosti i razlike kod uredjaja i tome slicno... ubih se od ishcitavanja koje chega...   :smile1:

Van mreže MilosNS

• Hero Member
    • Thank You
    • -Receive: 3
    • Ugled: +1022/-0
    « Odgovor #14 poslato: Mart 07, 2014, 23:54:21 »
  • Publish
  • Samo uživaj :winksmile: