Autor Tema: Kakve su Medisana e-cigare ?  (Pročitano 8600 puta)

Van mreže billy

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 482
  • -Receive: 522
  • Ugled: +2917/-0
  • Pol: Muškarac
Kakve su Medisana e-cigare ?
« poslato: Februar 15, 2014, 01:04:51 »
  • Publish

• Vec 15 dana i nikako da se odlucim koji brend i koji model uzeti za pocetak. Probao sam od drugara medisana Ego CE4 i nije loshe za moj ukus, ali sam citajuci forum shvatio da je zastareo model jer grejac nije zamenjiv-nije isplativo.
    Interesuje me kako su se pokazale medisana e-cig. , razmisljam o modelu Ego CE5 ili Ego T3, oba modela su sa zamenjivim grejacima? Ili mozda kako procitah u nekom od prethodnih tema sklopiti neku Joytec varijantu i zasebno naruciti bateriju i odgovarajuci kliromizer... malo sam zbunjen posle mnogo procitanih stranica, jer sam pocetnik u ovoj oblasti :)

Svaka sugestija i informacija ce mi znaciti. Hvala u napred.

Van mreže daksi990

• Full Member
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 0
    • Ugled: +35/-0
    • elektronske cigarete
    Odg: Kakve su Medisana e-cigare ?
    « Odgovor #1 poslato: Februar 15, 2014, 01:37:25 »
  • Publish
  • Ja bas imam Medisana Ego ce4 sa variable baterijom i za moje potrebe nije losa.Ali to je verovatno zato sto mi baterija od 650 mah traje nedelju dana  :great:  U svakom slucaju bolje je da uznes kvalitetnu opremu i jaku bateriju ako dosta paris.Sto se kliromizera tice mozda je bolje da uznes 2.4CC Jer on daje toplu paru ali moras da vuces duze i sporije.Sto se arome tice i tu bi trebao da nadjes neku odgovarajucu (po meni Dekang usa mix nije los dok malo naviknes).I nemoj da mislis da ti je aroma jagoda zbog pakovanja kao sto sam se ja istripovao pa mi je i ukus bio takav  :-[  A jos gore sto i moj prijatelj mi je isto tako rekao "ja parim jagodu".Sta da se radi kada je covek pocetnik a ovi kinezi stede na materijalu  :021: 

Van mreže Bestragija

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 3
    • -Receive: 1
    • Ugled: +348/-0
    • Gibalan: "Nisam poročan tip...ali..."
    « Odgovor #2 poslato: Februar 15, 2014, 02:12:01 »
  • Publish
  • Billy, kada se odlučuješ za prvu elektronsku cigaretu, trebalo bi da u obzir uzmeš više faktora.

1. Tvoje potrebe. Zavisno od toga jesi li hard core pušač, pa će tvoj organizam zahtevati češči unos nikotinske pare, ili da sve ovo prevedem...od toga koliko ćeš je dnevno koristiti. Drugim rečima, kao neko ko tek počinje sa vaping-om, u interesu ti je da te oprema ne izda, da pruža hmm...užitak u isto vreme.

2. Održavanje. Pod ovim smatram lakoću korišćenja, na prvom mestu, kao i čišćenje, i ono što je jako bitno, povremenu zamenu greača, jer se vremenom zaprljaju jako i troše, naravno.

3. Kompatibilnost. Videćeš vremenom da (a verovatno si i primetio) da je kod nas rasptostranjeno  SVAŠTA od opreme i da je reč "elektronska cigara" zapravo samo opšta odrednica za najrazličitiju opremu koja je u opticaju na našem tržištu. Delovi, zamenske glave, nisu isti kod svih modela, zato preporučujem ono čega u najvećem broju tregovina ovom opremom ima.

4. Cena. Da. Ovo je na poslednjem mestu. I naravno, dostupnost prodavca zbog eventualnog servisa i garancije.

Ako si rešio da tvoj proizvod bude iz game koju prodaje Medisana, po meni je ta CE5 vatijanta sa baterijom od 1100MAh bolja varijanta. Zamenski grejači su rasprostranjeniji, prodaju ih gotovo svi trgovci ovom opremom. Baterija 1100 mah je imperativ (trebalo bi bar 24 h da ti izgura).

I još nešto, Za te pare ima i boljih rešenja. Izbor je samo tvoj.  :th_muscle:

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 10971
    • -Receive: 10543
    • Ugled: +22295/-0
    « Odgovor #3 poslato: Februar 15, 2014, 09:44:51 »
  • Publish
  • I da, medisana, kao ni umbrella, e-feel i ostali, nisu proizvodjaci vec uvoznici koji pokusavaju da izgrade neki svoj brend a u stvari samo prave konfuziju na trzistu i dovode kupce u zabludu. Najgore je od svega sto se pod brendom medisana, u isti kos guraju i jako losi i veoma dobri proizvodi, koji su u stvari proizvodi razlicitih proizvodjaca. Recimo pomenuti CE5 se verovatno pravi u nekoj supi u kini, a T3 proizvodi jedan od najvecih proizvodjaca u ovoj oblasti, kanger.

Van mreže Bestragija

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 3
    • -Receive: 1
    • Ugled: +348/-0
    • Gibalan: "Nisam poročan tip...ali..."
    « Odgovor #4 poslato: Februar 15, 2014, 12:05:42 »
  • Publish
  • Ima i T3 no-name atomizera. Ne znam kakav je taj "Medisanin"

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #5 poslato: Februar 15, 2014, 12:25:18 »
  • Publish
  • Da u prvu si. Ko zna sta su zamrsili, mada znam da su narucivali od kangera ranije po nesto. Nema zeljka nigde da nam razjasni tu misteriju ;D  Za e-feel znam sigurno da imaju originalne kanger: evod baterije, T2 CC, CEX i kartove. U svakom slucaju ja bi ih sve bojkotovao dok ne prestanu da se glupiraju sa rebrendiranjem, bar ove kvalitetnije robe ;D  Ne kapiram u kom su filmu? Ili pokusavaju da budu Umbrella ili lece neke komplekse, a sve i na svoju i na stetu kupaca. Ovo sto oni rade je isto kao kad bi recimo winwin prodavao: samsung, toshiba, asus, acer... racunare, sve pod brendom winwin ili alti, a da se svi tragovi originalnih proizvodjaca uklone.

Van mreže billy

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #6 poslato: Februar 15, 2014, 12:56:45 »
  • Publish
  • Za pocetak hvala na odgovorima.

Polako sklapam pricu u jednu celinu. Kod medisane mi se svidelo sto imaju te varijabilne baterije sa konstatnim naponom u 3 moda od 2.4v-3.6v Isprobao sam kod prijatelja i to lepo radi.
    Kao drugu soluciju uzimam Joytec T2 USB Pass bateriju + Vapeonly CE5 BDCC Ego 1.8ml ili Kanger T2(CC) eGo 2.4ml ili mozda Vision V3 eGo 1.6ml. Vidim da imaju razlicite otpore, predpostavljam da veci otpor vise trosi bateriju , a mozda zato daje bolju aromu, samo nagadjam to jos nisam ukapirao...

Ukoliko se odlucim za ovu drugu soluciju, sto je mozda realnije, nisam siguran u izbor kliromizera, da li ovaj Vapeonly sa tim novim duplim grejacem ili neki od ova dva naredna navedena  :confused: , nemam predstavu koji su bolji sto se tice dugotrajnosti ili odrzavanja ... mozda mi neko moze razjasniti... ?!?

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #7 poslato: Februar 15, 2014, 14:43:06 »
  • Publish
  • Citat
    Kod medisane mi se svidelo sto imaju te varijabilne baterije sa konstatnim naponom u 3 moda od 2.4v-3.6v Isprobao sam kod prijatelja i to lepo radi.

Sad gledam i ne verujem :banghead:  Ovo mora da je projekat nekog nadrogiranog kineza, samo, ne kapiram da neka firma koja se bavi uvozom e cigareta uveze ovako nesto. Verovatno neki sumanut pokusaj da za male pare pokazu nesto na cemu se nesto podesava, narodu neupucenom a gladnom performansi, makar na papiru. Ovu varijabilnu bateriju pod obavezno izbegni. I jos se zove perfekt ;D  Ovi su zaebali umbrellu. Evo ko nije video cudo nevidjeno: http://www.ecigareta.com/store/product/varijabilna_baterija_za_perfect_ego-t2_i_ego-t3_(650_mah)

Citat
    Vidim da imaju razlicite otpore, predpostavljam da veci otpor vise trosi bateriju , a mozda zato daje bolju aromu, samo nagadjam to jos nisam ukapirao...

Situacija je upravo obrnuta. Manji otpor vise trosi bateriju i daje bolje performanse. U stvari, kod manjeg otpora(manji otpor struje) zica se vise greje.

Citat
    da li ovaj Vapeonly sa tim novim duplim grejacem ili neki od ova dva naredna navedena   , nemam predstavu koji su bolji sto se tice dugotrajnosti ili odrzavanja ... mozda mi neko moze razjasniti... ?!?

vapeonly bdcc je u stvari aspire bdcc. Sto se mene tice, ovo je nesto najbolje ikad napravljeno kada su u pitanju fabricki modeli. Evo malo vise o njemu: http://www.e-ciginfo.net/index.php?topic=2173.0

Van mreže hybrid

• Drug član
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 1656
    • -Receive: 651
    • Ugled: +2151/-0
    « Odgovor #8 poslato: Februar 15, 2014, 15:43:01 »
  • Publish
  • Po ovoj njihovoj tabeli ja imam vise od najvece produkcije dima.Koja li su kategorija sub-omheri ;D .Obozavam ta njihova objasnjena i 10 ml menja boks cigareta ili kako vec i takve price.Ispada sad da "pusim"boks na 3 dana a neko i verovatno "ceo boks" ispusi za dan

Van mreže daksi990

• Full Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #9 poslato: Februar 15, 2014, 16:02:28 »
  • Publish
  • Pa moraju da privuku nekako kupce  :th_muscle: Kada bi napisali da nekom 10 ml menja 2 pakle ljudi bi se zapitali koliko je uopste isplativa ta alternativa.Nisam gledao da li ima podatak koliko stvarno menja 10 ml paklica ?
    a sto se tice voltaze na medisana cigareti ja sam im poslao poruku da isprave voltaze jer sam merio i pokazuje :.Najvisi napon (crvena) je 4.3v ,srednji(plavi) 3.6v i najmanji (zeleni) 3v.Sto se kvaliteta tice ne mogu da tvrdim da li je kvalitetna ili ne a i taj variable mod mi nije bitan jer uvek parim na najace.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #10 poslato: Februar 15, 2014, 17:07:09 »
  • Publish
  • Ako je tako, onda ok. Samo mi  nije jasno zasto to ne isprave? Verovatno ih savseno zabole uvo, jer onima koji posecuju njihov sajt verovatno to nije mnogo bitan podatak, odnosno na pocetku su i moguce im je uvaliti bilo sta. Svi smo bili na pocetku i bili zrtve neke ambrele ili medisane i njihovih veoma dobro optimizovanih sajtova, ali sreca pa ipak postoje ovaj i slicni forumi gde se moze doci do realnih informacija.

Van mreže daksi990

• Full Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #11 poslato: Februar 16, 2014, 03:29:06 »
  • Publish
  • Ma to je kod nas kaze "golomudija"! Ja poslao zahtev za raskid ugovora na daljinu preko mejla niko ne odgovara.I kada zapretio da cu ih tuziti u roku od 5 minuta zove me zena telefonom!I zavlaci me "pa znate mi smo duzni da vas obavestimo u roku od 10 dana" I ja je pitam pa dobro kako ja da znam da ste vi uopste procitali poruku? A ona ce meni "pa cim je poslata znaci da je procitana"(a usput mi je rekla da ih mrzi da odgovaraju na mejlove )  :017: I nista posle me zove druga gospodja pa mi kaze da prihvataju raskid ugovora jer je doslo "odozgo" Ali ono sto hocu da kazem da ovde dok ne pokazete zube nikoga ne boli uvo za vas.A cim im pomenete tuzbu svi skacu jer znaju da mozemo da ih osurimo ako dodje do suda.I da ne duzim pricu na kraju posto su posle 10 i kusur dana kako sam reklamirao cigaretu poslali drugu gospodja me je opet zvala i pitala da joj javim ili posaljem mejl sta sam odlucio.Ja poslao mejl da ne zelim da raskidam ugovor jer nisam zeleo da se zamlacujem i sa tim i naveo sam im i voltaze ali oni posto su izgleda ne znaju sa mejlovima izgleda da nisu ni procitali moju poruku!Pa me posle nekoliko dana opet zove gospodja po naredjenju sa vrha  :-[  I ja joj kazem da sam sve to lepo napisao i da nije u redu sto ne citaju poruke a ona ona se jadna izvinjava pa sve niz dlaku  :smart:
    Tako da mislim da je bolje da ih izbegne jer ako je srece kao ja pa dobije neispravnu opremu zezace se sigurno jos 10-15 dana.Ja sam napisao da meni odgovara ali priznajem da mi je ovo prva oprema tako da moje misljenje i nije tako bitno  :021:
    Ali ja sam mu vec napisao neka uzme "kvalitetnu"bateriju kilir manje vise to moze da kupi kada god hoce jer nisu vise ni toliko skupi.A takodje mislim da dosta zavisi i do tecnosti barem u pocetku?Ja sada kombinujem usa mix-hangsen-ry4 pa kako mi kad odgovara.No najbitnije je da on prelomi u glavi.Kod mene je to eto posle 3 i kusur meseca prosla ta kriza za analognim (dobro desava se po nekad da me ponese miris duvana ali to polako bledi)Ali krivo mi je sto eto moj brat je isto bacio 5-6 hiljada za el cigaru ali i dalje curi analogne!Ova elekticna mu sluzi kad nema analogne :weep:  Znaci teba i imati malo karaktera bez toga mislim da nema nista?

Van mreže billy

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #12 poslato: Februar 17, 2014, 13:27:06 »
  • Publish
  • Mojoj agoniji oko izbora je dosao kraj. Na kraju sam se opredelio za varijantu i porucio sam eVod 650 usb pas + vapeonly bdcc. Ukoliko se ispostavi sa za moje potrebe treba baterija veceg kapaciteta ovu cu sa zadovoljstvom prepustiti mojoj supruzi koja je izrazila zelju da proba e-cigarete :)

Takodje moram priznati  da cu u sto skorije vreme zasigurno isprobati jos po neki kliromizer da bih zadovoljio svoju radoznalost i naravno video sta mi u potpunosti odgovara, ali polako, tek krecem u ovu pricu...

Posto sam temu zapoceo o Medisani kao prodavcu i njihovim "proizvodima", da sa njima i zavrsim.I ako vrse rebrendiranje, sto je po meni u potpunosti legitimno i opravdano iz vise razloga, mislim da je sto se tice nekih stvari korisno imati i takve, jer iz prostog razloga da nije umbrele, medisane  mnogi od nas ne bi nikad presli ili pokusali da probaju "neke nove stvari" ,jednostavno sve bi se mnogo sporije razvijalo. Svi drugi nemaju toliko novca za ulaganje u marketing, a koga zainteresuje tematika lako ce se informisati i videti sta je bolje, kvalitetnije i slicno.Zato hvala bogu postoji internet, strucni forumi...
     Takodje mislim da bez obzira na sve, treba probati ili da budem precizniji testitati sta oni prodaju i videti da se tako izrazim "sta se nalazi ispod haube" i natpisa Medisana, pa na kraju uporediti dva kljucna faktora, a to su cena i kvalitet. I za kraj jos jedna stvar, na njihovom primeru se moze i po nesto nauciti, a to je kako treba po mom misljenju da izgleda sajt za on-line kupovinu, jer zaista mislim da je odradjen za 9+ na skali od 1-10...uz lepo osmisljen i optimiziran sajt mnogo je lakse objasniti-prodati-zaraditi.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #13 poslato: Februar 17, 2014, 13:43:10 »
  • Publish
  • Citat
    Mojoj agoniji oko izbora je dosao kraj. Na kraju sam se opredelio za varijantu i porucio sam eVod 650 usb pas + vapeonly bdcc. Ukoliko se ispostavi sa za moje potrebe treba baterija veceg kapaciteta ovu cu sa zadovoljstvom prepustiti mojoj supruzi koja je izrazila zelju da proba e-cigarete

Napravio si pravi izbor i sigurno se neces pokajati, osim mozda zbog kapaciteta baterije, ali tu je USB ;D

Citat
    Takodje moram priznati  da cu u sto skorije vreme zasigurno isprobati jos po neki kliromizer da bih zadovoljio svoju radoznalost i naravno video sta mi u potpunosti odgovara, ali polako, tek krecem u ovu pricu...

Ja verujem a veruj i ti ;D  da ces se sa bilo kojim drugim atomizerom samo razocarati. Sve ostalo je u odnosu na to sto si kupio "nedoradjeno", osim ako ti nije cilj da lakse samostalno repariras glave. Ko pocne sa aspire bdc, nema pretstavu kako rade ostali, nije iskusio ceste dry hit-ove i slicne pojave koje prate gotovo sve atomizere, pa misli da moze da dobije vise i najcesce se razocara. Ako te bas svrbe dzepovi bilje ulozi u neko bolje napajanje... ili mozda probaj neki drugi atomizer cisto da bi video razliku. U svakom slucaju svaki se upotrebi.

Citat
    Posto sam temu zapoceo o Medisani kao prodavcu i njihovim "proizvodima", da sa njima i zavrsim.I ako vrse rebrendiranje, sto je po meni u potpunosti legitimno i opravdano iz vise razloga, mislim da je sto se tice nekih stvari korisno imati i takve, jer iz prostog razloga da nije umbrele, medisane  mnogi od nas ne bi nikad presli ili pokusali da probaju "neke nove stvari" ,jednostavno sve bi se mnogo sporije razvijalo. Svi drugi nemaju toliko novca za ulaganje u marketing, a koga zainteresuje tematika lako ce se informisati i videti sta je bolje, kvalitetnije i slicno.Zato hvala bogu postoji internet, strucni forumi...
     Takodje mislim da bez obzira na sve, treba probati ili da budem precizniji testitati sta oni prodaju i videti da se tako izrazim "sta se nalazi ispod haube" i natpisa Medisana, pa na kraju uporediti dva kljucna faktora, a to su cena i kvalitet. I za kraj jos jedna stvar, na njihovom primeru se moze i po nesto nauciti, a to je kako treba po mom misljenju da izgleda sajt za on-line kupovinu, jer zaista mislim da je odradjen za 9+ na skali od 1-10...uz lepo osmisljen i optimiziran sajt mnogo je lakse objasniti-prodati-zaraditi.

Sa ovim se u potpunosti slazem