Autor Tema: Fiber -Fitilj  (Pročitano 4657 puta)

Van mreže BlueAngel

• Full Member
  • Thank You
  • -Given: 6
  • -Receive: 27
  • Ugled: +35/-0
Fiber -Fitilj
« poslato: Novembar 13, 2012, 21:27:47 »
  • Publish
  • Da li je ovaj fiber,fitilj, što mi koristimo isto što i fitilj kod Zipo upaljača ili fitilj što se nalazi u svećama i sl?

Van mreže opushteno

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 191
    • -Receive: 204
    • Ugled: +490/-3
    Odg: Fiber -Fitilj
    « Odgovor #1 poslato: Novembar 13, 2012, 21:47:36 »
  • Publish
  • boze sacuva, nemaju veze

Van mreže svetabond007

• Jr. Member
    • **
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 0
    • Ugled: +40/-0
    « Odgovor #2 poslato: Novembar 13, 2012, 22:02:56 »
  • Publish
  • Da li je ovaj fiber,fitilj, što mi koristimo isto što i fitilj kod Zipo upaljača ili fitilj što se nalazi u svećama i sl?

Nema blage veze i nemoj ni da probaš fitilj od ziipa(topi se pod brenerom),,, nemaš potrebe!!!

Otvori temu o nabavci fibera i sigurno će ti neko poslati od nas gratis i to ne koji cm nego koji metar garantujem!!!

Trenutno sam na 20cm fibera i to neznam ni dali bi ga (jer ja se nezezam sa motanjem) i pronašao u buljuku e-cig.opreme u svakom slučaju ako se niko nejavi ja ti šaljem ovo što imam!!!

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 11254
    • -Receive: 10732
    • Ugled: +22484/-0
    « Odgovor #3 poslato: Novembar 13, 2012, 22:13:12 »
  • Publish
  • Kod klirova moze pamuk da posluzi i to dooobro. A fiber ako ti treba poslacu ti ja.

Van mreže BlueAngel

• Full Member
    • Thank You
    « Odgovor #4 poslato: Novembar 13, 2012, 22:19:06 »
  • Publish
  • @Svetabond007 Da me ne razumeš pogrešno,nisam ni planirao to da koristim,samo me zanimalo da li je to isto ili slično...Gledam Zipo i vidi da i taj fiber trpi temperaturu. E sad koliku ne znam,ne znam ni koliko stepeni stvara plamen ni koliko stvara grejac,samo me interesovalo. Negde sam pročitao da ovaj fiber trpi i do 1000 stepeni,eto toliko znam :)

Van mreže Che

• Hero Member
    • Thank You
    • -Receive: 2
    • Ugled: +986/-0
    • Pol: Muškarac
    • Viva La Revolución
    « Odgovor #5 poslato: Novembar 13, 2012, 22:40:07 »
  • Publish
  • "Fiber" tamo i fiber vamo izgleda isto na oko samo se ovaj za parenje usijava bez promena a onaj na zippo upaljacima tinja i sagorava,tacka :)

Van mreže BlueAngel

• Full Member
    • Thank You
    « Odgovor #6 poslato: Novembar 13, 2012, 23:20:45 »
  • Publish
  • Kod klirova moze pamuk da posluzi i to dooobro. A fiber ako ti treba poslacu ti ja.
    Jel može onaj što se koristi za gazu?

Van mreže Che

• Hero Member
    • Thank You
    • Viva La Revolución
    « Odgovor #7 poslato: Novembar 13, 2012, 23:24:24 »
  • Publish
    Jel može onaj što se koristi za gazu?
    Zasto gazu?Posle da strepis od slucajnog dry hit-a?

Van mreže BlueAngel

• Full Member
    • Thank You
    « Odgovor #8 poslato: Novembar 13, 2012, 23:41:40 »
  • Publish
  • To mi prvo palo na pamet,zbog tankih vlakana :)

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 11254
    • -Receive: 10732
    • Ugled: +22484/-0
    « Odgovor #9 poslato: Novembar 13, 2012, 23:51:32 »
  • Publish
  • Moze gaza ili vata. Ja sam pravio na CE4 sa vatom i lepo radi, samo nema dry burna, kad se zaprlja menjas ceo setap. Ja sam samo probao iz radosnalosti, vise o pamucnim fitiljima mogu da nam kazu milutko, prasnjava pecurka i fusion koji je doktorirao na pamucnim fitiljima.

Van mreže Che

• Hero Member
    • Thank You
    • Viva La Revolución
    « Odgovor #10 poslato: Novembar 14, 2012, 13:35:44 »
  • Publish
  • Naravno da moze,ne kazem ja da ne moze ali mora da se jako pazi da ne ostane suvo :)

Van mreže prasnjava pecurka

• Jr. Member
    • **
    • Thank You
    • -Receive: 0
    • Ugled: +94/-0
    « Odgovor #11 poslato: Februar 13, 2013, 23:28:20 »
  • Publish
  • Evo da napisem nesto o pamuku i gazi odnosno sterilnoj kompresi i mojim iskustvima sa tim materijalima za pravljenje setapa...znam da malo kasnim...ali nadam se da ce tekst biti od pomoci...
    Sto se tice pamuka...motao sam setap na vapo kingu 1 i 2  odlicno se pokazao,aroma je izrazenija nego na fiberu...motanje setapa je prilicno isto uzme se malo pamuka postavi se na iglu isto kao i fiber i namota se kantal u zeljenom otporu.Aroma kolicina pare i th su jaci nego kada se koristi fiber posto se pamuk-logicno propisno natopi tecnoscu,i naravno ako koristite rba atomizer vrlo je vazno da se dobro napravi provodljivost u gornjem delu setapa (u igli atomizera) inace ce Vas pamucni grejac da se pretvori u crnu kvrzicu tj spalice se.Najvaznija stvar kod ovavog setapa je da se nikako ne radi dry burn odnosno paljenje na suvo posto cete spaliti i unistiti pamucno vlakno.Setap sam menjao na 3-4 dana i nisam imao nikakvih problema ni dry hitova...naravno prilikom upotrebe primetio sam da se pamuk zaprljao i malo pocrneo...to je od naslaga nesagorele tecnosti i tada sam menjao setap(vec sam spomenuo na 3-4 dana u zavisnosti od tecnosti koju koristite).Za pamucni grejac koristio sam onu cik cak pamucnu vatu koju sam maznuo zeni  :dance:  mislim da ona to koristi za skidanje sminke...nemam pojma...naravno morate paziti da vam ruke budu 100 ciste i bez mirisa inace ce vas pamucni grejac  imati aromu sapuna neko vreme...pricam na osnovu licnog iskustva...pario sam bebi sapun jedno 15-tak minuta...

[size=78%]Sto se tice gaze...koristio sam sterilne komprese koje nisam iskuvavao mada znam da pojedini clanovi jesu...ja nisam i nek ide zivot [/size] ;D   kompresu sam koristio kada sam motao setap na Fusionovom modu Mr Fusion a ranije tj prvi put sam probao na CE 4 kliromizeru....uzimao sam pincetom po 15-tak niti gaze i prelamao ih na dva dela...tako bih dobio nekih 30 ili 45 vlakana zavisi kako sam kad presavio...zatim sam te niti umetao u tank (nemoguce ih je suve ubaciti ili ja nisam mogao a bas sam se namucio) pre umetanja krajeve koji idu u tank kvasio sam tecnoscu koju cu sipati u tank...zatim sam motao kantal oko dela koji je ostao napolju,u zeljenom otporu...da ne bude zabune opisujem kako sam sam pravio setap na fusionovom modu koji moze da koristi pamuk ili mesh...dakle u rupicu za mesh sam umetnuo gazu i oko gaze koja je ostala napolju napravio sam grejac...hot spotove nisam imao ako me budete pitali kako nemam drugo objasnjenje nego zato sto je gaza bila konstantno natopljena a samim tim i grejac pa se nisu stvarali hot spotovi.kada se pravi ova vrsta grejaca [size=78%] bitno je da vam ruke budu ciste 100 posto da gaza ne bi povukla neku nezeljenu aromu pri pocetku parenja...naravano ne treba paliti grejac na suvo posto odmah gori i vazno je da pogodite broj niti gaze koju cete staviti u tank...ako ih je premalo onda hoce da daje zagoreo ukus i da gaza gori a ako ih je previse onda i previse tecnosti dolazi do grejaca pa se sam grejac zagusi i onda nece davati potrebnu kolicinu pare aroma ce biti previse jaka cak sta vise ne podnosljiva a udar u grlo nece postojati....takodje kantal ne treba previse zatezati oko gaze vec ostaviti malo labavo posto se ona prosiri kada se natopi tecnoscu.[/size]

[size=78%]Sve u svemu mislim da treba probati ovu vrstu setapa...ima mnogo vise prednosti nego mana...materijal za upotrebu je i vise nego jeftin a dostupan u manje vise svakoj prodavnici i apoteci.Aroma kolicina pare i TH su izrazeniji nego kod fibera a jedina mana po meni je to sto se ovaj setap mora menjati cim se uoce necistoce na grejacu posto se nikako ne sme raditi dry burn...takodje jedna od mana ovog setapa je i to sto pokupi miris sa ruku koje nisu ciste  ili su oprane sapunom pa sam ja prvi put imao aromu bebi sapuna a kasnije sam koristio pvc rukavice...naravno ko voli cesce da menja setap ovo nece doziveti kao manu...[/size]

[size=78%]Zaboravio sam da napomenem da sam koristio i kombinaciju gaze i mesha...tako sto je gaza bila u tanku a mesh sam postavio oko gaze koja je ostala napolju ,naravno u pitanju je mesh koji sam prethodno oksidisao...ovde je gaza samo sprovodila tecnost na grejac a oko mesha sam namotao kantal i to je bio grejac.Nista spektakularno samo nisam morao da naginjem tank da bih natopio mesh svaki cas....aroma i kolicina pare i th su isti kao kada se koristi samo mesh.[/size]

[size=78%]Evo napisah konacno i moje iskustvo...ukoliko nije dovoljno uradicu i tutorijal-recenziju...[/size]

Van mreže Para

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 5
    • -Receive: 31
    • Ugled: +1267/-0
    « Odgovor #12 poslato: Februar 14, 2013, 00:29:07 »
  • Publish
  • Ništa dok ne vidim.  ;D

Van mreže fusion

• Hero Member
    • Thank You
    • -Receive: 3
    • Ugled: +438/-0
    « Odgovor #13 poslato: Februar 14, 2013, 11:00:58 »
  • Publish
  • Prednosti pamuka mogu lako i jednostavno da se provere na klirovima i to na sledeci nacin .
    Ostavi se setup sa fiberom i samo se prekrije sa pamukom tek toliko da prekrije setup , kod top coila oko 10ak niti iz gaze a kod botom coila treba vise na T3 ti treba umesto onog top fibera oko 40 - 60 niti .
    Na ovaj nacin se dobiju sve performanse pamuka i stitish sebe od stetnosti fibera a imash i dalje opciju dry burn-a posto ne dirash setup nego kada je potrebno zamenish samo taj gornji deo pamuka a uradish dry burn po potrebi