Autor Tema: Dual Coil Tank - VAŠA ISKUSTVA!  (Pročitano 4493 puta)

Van mreže Rokavec

• Jr. Member
  • **
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 0
  • Ugled: +12/-0
  • Pol: Muškarac
Dual Coil Tank - VAŠA ISKUSTVA!
« poslato: Oktobar 31, 2012, 20:32:22 »
  • Publish
  • Ćao...

Nalateo sam na ovo malo čudo na netu i deluje mi poprilično interesantno..

Koja su vaša iskustva sa dvoglavim klirovima??

Ovo je model od celih 6 mililitara kapaciteta što je baš dosta ali računam da ako ima 2 glave kao što ima da više troši tečnosti ali je zato gušći dim ...

ima ga u raznim bojama...

Košta oko 18-19 evra + poštarina...
    Poslednja obična cigareta zapaljena 26.9.2012 oko 17 h ;)

Van mreže admin

• Administrator
    • Jr. Member
    • Thank You
    • -Given: 4
    • -Receive: 46
    • Ugled: +91/-0
    Odg: Dual Coil Tank - VAŠA ISKUSTVA!
    « Odgovor #1 poslato: Oktobar 31, 2012, 21:26:28 »
  • Publish
  • Radi se o kartomizeru sa tankom. Na kartomizeru su pri dnu probusene rupice kroz koje iz tanka prodire tecnost. Razlika izmedju klasicnih kartomizera i ovih je sto ovi imaju stopicu koja sprecava tank da sklizne. Kod prvih modela je bilo potrebno probusiti rupice, pa su mogli da se kupe i specijalni alati za busenje. Novije serije nemaju taj problem vec dolaze sa vec izbusenim rupicama, jednom, dve ili vise, a kod nekih modela je umesto okrugle rupe elipsasta.

I ako je prvobitni naziv DCT oznacavao dual coil tank, kasnije su poceli da se proizvode i u varianti singl coli jer su dual coil veliki potrosaci baterije. ima ih u raznim varijantama, sa zapreminama od 2 do 6ml, a ima ih takodje, u glavnom su sa 510 navojem pa je za koriscenje na ego baterijama potrebno dokupiti ukrasni dodatak, ali postoji i varijanta kod koje je taj dodatak integrisan

Prednost ovih kartoklirova je konstantan i stabilan rad, nedostaci su im relativno tesko punjenje, relativno kratak radni vek i to sto se posle duze upotrebe gumeni prstenovi izlizu pa moze doci do curenja.

Van mreže Rokavec

• Jr. Member
    • **
    • Thank You
    « Odgovor #2 poslato: Oktobar 31, 2012, 21:37:03 »
  • Publish
  • Ajoj... koje kompolikacije...  :( :'(

Ipak ću ostati samo na CC kliru 2,4ml ... komada 2 :)
    « Poslednja izmena: Oktobar 31, 2012, 21:48:38 Rokavec »

Van mreže meaculpa

• Sr. Member
    • Thank You
    • Ugled: +110/-1
    « Odgovor #3 poslato: Novembar 01, 2012, 13:06:03 »
  • Publish
  • Ajoj... koje kompolikacije...  :( :'(
    Ipak ću ostati samo na CC kliru 2,4ml ... komada 2 :)

Takodje sam na CC-u komada dva, ali mi je i ViVi Nova u upotrebi, iako je brate ruzna na ego baterijama, bilo da ima cone, bilo da nema. Mislim da je najbolje koristiti je na nekom bat. modu tipa vMax, Lava i tome sl. Daje izvanredne rezultate i kbalitetno je uradjena. Trenutno korostim glave 1.8 i 2.4 oma sa voltazama od 3.7 do 4.5V  :D
    Edit: Mislim da DCT klirovima daje dobre performanse, ako se prosiri rupa na kartu. Mada je i on ruzan na ego bat. ali to je vec stvar licnog ukusa.

Van mreže svetabond007

• Jr. Member
    • **
    • Thank You
    • Ugled: +40/-0
    « Odgovor #4 poslato: Novembar 13, 2012, 21:38:03 »
  • Publish
  • DCT kart koristim oko 5 meseci, paralelno uz njega eGo-C i naravno mogu da kazem sve pohvale. Spominjane su neke "komplikacije" medjutim kod mene ih nema. Konstantan TH, gomila pare u izobilju, lakoca dopunjavanja tecnosti naterale su me da DCT i dalje ostavim u upotrebi!

A o curenju necu ni da pisem jer ga jednostavno nema! O odrazavanju necu ni da pisem jer ga jednostavno i nema. Kada osetim slabiji TH ili manju kolicinu pare, izvadim starti kart, stavim novi i "vozi". U svakom slucaju moja preporuka, da napomenem da mi kart gura oko 12-15 dana i posebeno mogu da pohvalim kartove sa HC-2rupe! Po meni kulturica nema muke i kojekakve nauke sipaj i teraj!
    « Poslednja izmena: Decembar 04, 2012, 14:21:01 Prle »

Van mreže Che

• Hero Member
    • Thank You
    • -Receive: 2
    • Ugled: +986/-0
    • Viva La Revolución
    « Odgovor #5 poslato: Novembar 13, 2012, 21:47:04 »
  • Publish
  • Tako kao sto kaze Sveta,ok su dok rade.Mogu i oni da se repariraju ali je malo zeznuto zamneiti ono parce tkanine u koju su umotani grajaci.Para je nesto prckao sa hotelskim maramicama ail ne znam kako se to zavrsilo.Inace za te pare i jednom nedeljno da ih menjas isplati se.Bitno je da je liquid dovoljno redak i da pazis da onaj gornji grejac ne ostane suv.

Van mreže Para

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 5
    • -Receive: 31
    • Ugled: +1267/-0
    « Odgovor #6 poslato: Novembar 13, 2012, 22:02:12 »
  • Publish
  • Uzeo sam par ovih za reparaciju, nisam ih još probao ali izgledaju zanimljivo.

http://www.peleon.pl/product.php?id_product=1632
    « Poslednja izmena: Jun 13, 2016, 23:09:01 ivanneko »

Van mreže Rokavec

• Jr. Member
    • **
    • Thank You
    « Odgovor #7 poslato: Decembar 04, 2012, 11:43:01 »
  • Publish
  • Ajde kada ih središ javi kakvi su.... zanima me gustina dima, kakva je aroma i koliko crpi bateriju.... ako ti nije teško odgovori ;)

Van mreže Para

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #8 poslato: Decembar 04, 2012, 21:51:30 »
  • Publish
  • Nisam ih probao, a mislim i da neću. Ipak DC je prošlost, bar za mene. Bilo zanimljivo jedno kraće vreme dok ne dođu nove  i bolje spravice.

Van mreže bibi74

• Full Member
    • Thank You
    • -Receive: 1
    • Ugled: +75/-0
    « Odgovor #9 poslato: Decembar 05, 2012, 18:50:37 »
  • Publish
  • Paaa,nisam bas siguran da su dual coil proslost!!!
    Problem sa dual coilima je sto se radi o dva grejaca standardnog otpora koji iako daju ukupan mali otpor i predstavljaju stres za bateriju,ipak zahtevaju da kroz njih protekne malo jaca struja da bi sijali u punom sjaju,npr.4,5 V-5V za 1,5 oma dc(oko 3 A i vise) radi kao nista stock do sada,ali je problem sto malo uredjaja moze da da takvu struju ovim kartovima tj ogranicava ih limit (Twist,Lava stara,stari Provari...itd)....E tu Vmax i pwm uredjaji dolaze kao budali samar...Aroma,toplina pare i,th i volumen i gustina pare kao na retko cemu drugome..

Van mreže Para

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #10 poslato: Decembar 06, 2012, 00:41:49 »
  • Publish
  • Rekoh, prošlost za mene. Pario sam to pre sedam-osam meseci i nije bilo loše. Ali sada da parim zagoreli polifil pored tolikog izbora?

Van mreže bibi74

• Full Member
    • Thank You
    « Odgovor #11 poslato: Decembar 06, 2012, 10:06:40 »
  • Publish
  • @Para...Znam da si puno rasturao stvari i sastavljao,pa me interesuje da li si primetio nagorevanje polifila kod kartova i u slucajevima kad se nije osetio zagoreo ukus u tragovima?U tanku su kartovi uvek dobro saturisani tecnoscu tako da ga bacim tek kada osetim onaj miris "mokrog kartona" kako ga neko dobro opisao...Naravno sa onom malenom rupicom na prepunched dc svako kart ce da zagori posle par ml tecnosti,ali ako se punktira jos jedna "momacka" rupa polifil je vlazan stalno i ,nadam se da ne gori uopste,a nema mi druge nego sam da proverim...

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 10969
    • -Receive: 10535
    • Ugled: +22287/-0
    « Odgovor #12 poslato: Decembar 06, 2012, 10:15:47 »
  • Publish
  • U principu, da li ce zagorevati ili ne, najvise zavisi od ucestalosti povlacenja. Onima koji vuku retke i kratke dimove, dovoljna je mala rupica. Ko cesce cima morace da prosiri. Kart kao kart je definitivno dobra sprava, naravno korisnocima kojima ne smeta delimicno umanjena aroma. Za klasicne duvanske arome kartovi su jako dobri jer je para nekako suvlja. Ono sto sam siguran je da su oni kojima kartovi odgovaraju, najzadovoljniji korisnici.

Van mreže bibi74

• Full Member
    • Thank You
    « Odgovor #13 poslato: Decembar 06, 2012, 11:46:50 »
  • Publish
  • Da...Ja sam definitivno od onih sto vise cimaju... :winksmile: .
    I spadam u grupu karto-fanova kojih je jako malo kod nas,a me znam zasto :017: ,iako imam i gen i reb.drip,i my-t i sve ja to koristim i slazem setupe uspesno,ali opet 70 posto vremena ja parim kartove...I skoro sam tek shvatio da je razlog upravo to sto volim suvlju paru,toplu gotovo vrucu.Mislim da kart u tanku zapravo predstavlja neki kompromis,kad je moje parilacko iskustvo u pitanju,iz razloga sto stalno optimalno kvasenje polifila oko grejaca daje upravo ono sto fali kartomizeru tokom koriscenja kad je bez tanka,a to je pored konzistentnosti u pari i th koja je karakteristicna za kart bez tanka,daje i konzistentnost u aromi od prve do poslednje kapi u tanku.Naime bez tanka kartomizer daje konstantne hitove u pari i th,ali aroma se ublazava tokom praznjenja,sto kazem kod tanka nije slucaj...Bilo kako bilo,veliki plus od mene kartomizerima klasicnim

Van mreže svetabond007

• Jr. Member
    • **
    • Thank You
    • Ugled: +40/-0
    « Odgovor #14 poslato: Decembar 06, 2012, 12:51:06 »
  • Publish
  • Po mom iskustvu DCT je super spravica i rešenje,kao što sam i naveo družim se sa njim više meseci iako sam navikao na eGo-t/c pored njega koristim i DCT ali samo na modu i to na volt.4.15, pod obavezno koristim kartove sa dve rupe  1.5 oHma!!!
    Nijedan kart do sad mi nije zagoreo nego pri samom kraju karta osetio sam taj ukus kako se kaže kartona!!!
    Prokuvavanje karta u destilovanoj vodi takodje je super varijanta produžava vek karta i to sam uradio kao lik na klipu [size=78%][/size] dodatno sam
    kartove u tacnici od inoxa prosušio na ringli posle toga špricem i crevom provukao alkohol[size=78%][/size] odložio sam ih u stranu i kroz par dana počeo da koristim sredjen kart i radi bukvalno kao nov!!!

U svakom slučaju moja preporuka pun pogodak je koristiti DCT na V2 modu i to pod obavezno sa kvalitetnom baterijom "sanyo","joyetech"....