Autor Tema: Kako povlaciti e cigaretu ?  (Pročitano 19483 puta)

Na mreži ivanneko

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 9134
  • -Receive: 11461
  • Ugled: +13896/-0
  • Pol: Muškarac
Kako povlaciti e cigaretu ?
« poslato: Decembar 22, 2013, 09:33:18 »
  • Publish
  • Kad ne znam nikog u okruzenju da vidim kako to treba povlaciti (cuclati ,usisavati) , brzo jako , polako slabo ?
    Ili nema pravila ? ili kako kome odgovara ? Mozda je pitanje bezveze ali na snimcima gledam , citam svuda pise dugo i lagano povlacenje ali meni ne odgovara tako jer onda cujem kako brboce ( kuva) i para mi je prevruca , jednom kad nisam opekao jezik  :021:
    Zato ja vucem jako bez onog vrenja i tako mi pase ali sam siguran da ne treba tako .
    Sta da radim ?  :17:

Znam , reci ce neko pa uzmi neki BCC ali kako da uzmem kad nece da mi prodaju , kazu da mi pocetnici jako vucemo i onda klir propisa u 90% slucajeva  :banghead:
    A ja sam pun osecanja i emocija , kako prema zenama tako i prema klirovima , mazio bih ga i pazio i ne bih ga silovao ,majke mi  :th_quote:
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 11159
    • -Receive: 10678
    • Ugled: +22430/-0
    Odg: Kako povlaciti e cigaretu ?
    « Odgovor #1 poslato: Decembar 22, 2013, 09:53:25 »
  • Publish
  • Ma vuci brate kako tebi odgovara ;D CC trpi sve i jako povlecenje moze da bude rizicno samo kad je pun do vrha, odnosno kad tecnost pokriva onaj dek gde fitilj ulazi u glavu. Ovo vazi za sve klirove sa gornjim grejacem. Jako povlacenje ne trpe bottom coil-i, ukljucujuci i razne skupe sprave poput kayfuna, tifuna, oddy-ja...

Van mreže Caligula

• Jr. Member
    • **
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 0
    • Ugled: +26/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #2 poslato: Decembar 22, 2013, 10:21:08 »
  • Publish
  • Evo ti moja tehnika na CC 2.4. Usput, stalno čitam da je ljudima prevruća para i klir... moraš malo da ga odmaraš, CC ne trpi kontinualno cimanje svaki čas, a i koj` će ti to? Zatim, meni se to dešavalo kada je grejač bio previše zagaravljen, zreo za motanje novog, tada se fiber u njemu ustakli, postane tvrd i krt, pa ne upija dovoljno tečnosti.
    Tehnika... pritisnem dugmić, posle pola sekunde povučem lagano u trajanju od 3 sekunde, pustim dugme/prekidač i vučem još pola sekunde dok se dioda ne ugasi. Obilje pare, arome...

Van mreže Caligula

• Jr. Member
    • **
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #3 poslato: Decembar 22, 2013, 10:24:59 »
  • Publish
  • Hm, zašto nemam edit poruke :Scratch-Head:
    Malo odvrni klir sa baterije, bukvalno na granicu kontakta. Nove baterije imaju duži navoj, pa ako je tako kod tebe, taj višak navoja malo prekrije rupice za vazduh, pa i to ume da hebe.

Van mreže Bestragija

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 3
    • -Receive: 1
    • Ugled: +348/-0
    • Gibalan: "Nisam poročan tip...ali..."
    « Odgovor #4 poslato: Decembar 22, 2013, 11:27:34 »
  • Publish
  • Batice, nemoj niko da te uči kako treba da "vučeš". Vuci kako god tebi odgovara. Pravila generalno ne postoje. Kod CC-a samo vodi računa o tome da ti je "svež" grejač, i da je natopljen tečnošću. A to takozvane preporuke tipa "nije za tebe" su glupost. Probaj šta god ti padne pod bateriju. Opreme na tržištu ima toliko da je jednostavno neodgovorno ne probati je :) Samo cepaj!

Na mreži ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #5 poslato: Decembar 22, 2013, 13:07:20 »
  • Publish
  • Hm, zašto nemam edit poruke :Scratch-Head:
    Malo odvrni klir sa baterije, bukvalno na granicu kontakta. Nove baterije imaju duži navoj, pa ako je tako kod tebe, taj višak navoja malo prekrije rupice za vazduh, pa i to ume da hebe.

To jednostavno ne moze da se desi jer i to je jedan od razloga zasto sam se upravo odlucio za EVOD bateriju ..
    Protoka vazduha na CC 2.4 ima toliko da nekad pomislim da nemam kapacitet pluca da vucem cele 3 sekunde  :021:

A niko da mi kaze ono najbitnije , jel treba da se cuje kuvanje ( vrenje tecnosti ) dok se vuce ili ne ? Kazem ako vucem polako onda mi vrije dok vucem i vruca mi je para a kada jace cugnem onda ne stigne da kuva i nema onog brbotanja i naravno hladnija je para  :pimp:

Da li se i kod vas isto tako ponasa kada parite tj posto svuda pisu polako vuci 3 sekunde  znaci treba da vrije ( brbocka ) ?

Koja je vasa tehnika parenja ?

Ako je malo pitanja onda jos jedno ako znate jel ima zabelezen slucaj da se neko trovao nikotinom parenjem tecnosti ?

Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže Caligula

• Jr. Member
    • **
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #6 poslato: Decembar 22, 2013, 13:12:13 »
  • Publish
  • To jednostavno može da se desi, verovatno nisi obratio pažnju na "Nove baterije imaju duži navoj...". Očito da je kod tebe stari tip, pa nemaš taj problem.
    Cvrčanje i pucketanje je znak da sve radi kako treba. Klokotanje je znak da imaš vodu u "sistemu".

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 11159
    • -Receive: 10678
    • Ugled: +22430/-0
    « Odgovor #7 poslato: Decembar 22, 2013, 13:30:45 »
  • Publish
  • Joyetech novije baterije imaju dugacak ego navoj, kanger ne. Kanger svoje baterije pravi da rade dobro sa njihovim atomizerima. Zvuci koji se cuju prilikom povlacenja su sasvim normalni, to je zapravo zvuk isparavanja tecnosti na visokoj temperaturi. Kada jace vuces protice vise vazduha, pa se grejac bolje hladi i zato se ''kuvanje'' manje cuje a i para je hladnija. U svakom slucaju, najbolji nacin povlacenja je onaj koji tebi najvise odgovara. Ako vuces jace a krace, vise hladis grejac, izvuces sve sto ispari, a zbog kraceg vremena manje tecnosti ispari pa dobijes redju, slabiju i hladniju paru. Ako hoces da se dobro nadises nikotina, vuces slabije i duze. Tako dajes grejacu vremena da ispari sto vise tecnosti, slabije ga hladis pa on radi vecom temperaturom, pa je para obilnija i gusca. U ovom slucaju moras da se pomiris sa toplom parom i zvucima koji prate isparavanje tecnosti. U principu, pravilo je da nema pravila, duvas kako tebi odgovara... Bar kad su u pitanju atomizeri sa grejacem gore.

Van mreže Bestragija

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 3
    • -Receive: 1
    • Ugled: +348/-0
    • Gibalan: "Nisam poročan tip...ali..."
    « Odgovor #8 poslato: Decembar 22, 2013, 13:41:42 »
  • Publish

• Ako je malo pitanja onda jos jedno ako znate jel ima zabelezen slucaj da se neko trovao nikotinom parenjem tecnosti ?

Ja za to nisam čuo. Pratim xy e-cig foruma, i koliko znam, niko se nije zalio na to. Ali...

Ljudi-kao ljudi. Svi smo mi skloni preterivanju sa ponečim u životu. Neko prekomerno jede, neko pije, neko....Tako da me ne bi začudilo da se i to desi. Ako je moguća nikotinska intoksikacija duvanskim cigaretama, moguća je i e-cigaretama. To je, međutim, stvar ličnog izbora. Za razliku od "analogne" cigarete koju si, hteo-ne hteo bio prinuđen (uslovno rečeno) da iscuclaš celu, Ovo naše zadovoljstvo vučeš kada ti treba samo, ili kada ti je gušt. E sad....ima nas raznih....

Van mreže Prle

• Hero Member
    • Thank You
    • -Receive: 13
    • Ugled: +1981/-0
    « Odgovor #9 poslato: Decembar 22, 2013, 13:53:02 »
  • Publish
  • Ivane, ljudi pre mene sve rekoše u vezi CC-a pa ću ti ja sada reći samo kako ja vozim taj klir.
    Najbolje rezultate (aromu - količin pare - th) sam dobijao laganim povlačenjem u trajanju od par sekundi (ako cepidlačimo nekad je to 3-5, nekad do gašenja baterije).  Uvek provo okinem bateriju pa počnem sa povlačenjem, a puštam dugme malo pre prestanka povlačenja. Tada dolazi dovoljno vazduha na grejač da se on ne pregreva i pravilno isparava, a ujedno ne povlačim previše vazduha da razredim paru i u stvari "dišem" preko klira.

Mada 100 ljudi 100 ćudi, 100 žena 200... Koju god tehniku da koristiš, dok god si ti zadovoljan i klir ne curi, ne pregreva se i ne zagoreva - tehnika je odlična.

Van mreže gibalan

• Hero Member
    • Thank You
    • -Receive: 19
    • Ugled: +6311/-1
    « Odgovor #10 poslato: Decembar 22, 2013, 14:14:29 »
  • Publish
  • mmm da, 100 ljudi 100 cudi. Svasta sam se nagledao. I mastif varijanti i povlacenja (silovanja) ko da im je zadnje...i stidljivog ko da ce da ih opali struja iz dalekovoda, ma svasta. Ali realno,,svako vuce isto onako kako je pusio analogne. Nemam ja zamerki nikome na stilu parenja. Individualna stvar kao i za sve ostalo!

Na mreži ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #11 poslato: Decembar 22, 2013, 15:33:33 »
  • Publish
  • To jednostavno može da se desi, verovatno nisi obratio pažnju na "Nove baterije imaju duži navoj...". Očito da je kod tebe stari tip, pa nemaš taj problem.
    Cvrčanje i pucketanje je znak da sve radi kako treba. Klokotanje je znak da imaš vodu u "sistemu".

Caligula cenim tvoje napore da pomognes u diskusiji i to ne samo meni jer nisam ni ja samo zbog sebe pokrenuo temu vec i buducim "mladim" narastajima koji su takodje u stadijumu pocetnika i veruj mi da svi oni koji su pri kupovini informisani da trebaju vuci 2-3 sekunde pa makar im na jezicima i plihovi izbili od opekotina sada su mnogo srecniji jer su procitali da svako vuce koliko i kako mu prija i da su pravila da nema pravila , eto i ja sam srecan jer sam pomislio da sam nesrecan  :021:

Znaci cvrcanje i pucketanje je znak da sve radi kako treba  :thumbsup:
    Klokotanje je znak da ima vode u "sistemu"  :13: Verovatno si u pravu ali ko je spominjao klokotanje ? :Scratch-Head:
    I na kraju ono najbitnije , Caligula da li si znao da "Joyetech novije baterije imaju dugacak ego navoj, kanger ne. Kanger svoje baterije pravi da rade dobro sa njihovim atomizerima." ? :017:

E to je meni bilo cudno kada sam se registrovao na ovaj forum a u temi Prvi koraci »Pitanja pocetnika » poslednji komentar star 3 meseca ..
    Auu reko svaka im cast , svi sve znaju , pare ko matorci i nemaju nikakve nedoumice  :Scratch-Head: A ja citam 3 dana i 3 noci i nista mi nije jasno ali glupo da pitam ispascu jedini koji je pao sa Marsa pa resio da zapitkuje , nista nastavio sam da citam  :th_coffeetime:

Caligula izvini nista lose nisam mislio samo kazem zamrtvila tema u kojoj bi trebalo da ima mozda i najvise pitanja od strane neupucenih ali ispada da je sramota pitati na forumu koji je i  predvidjen upravo za to , nije ni cudo posle sto se prvi komplet e cigarete kupuje bez ikakvog predznanja u prvoj "trafici" a putesestvije se zavrsi opet na analognim i meni je iskreno zao tih ljudi ali boze moj svako pusi ono sto hoce  :hooray:

Na kraju bih zamolio CHE da me nauci kako da ispustam dim na nozdrve dok parim , nikako mi ne polazi za rukom  :banghead:

Na mreži ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #12 poslato: Decembar 22, 2013, 15:51:30 »
  • Publish
  • mmm da, 100 ljudi 100 cudi. Svasta sam se nagledao. I mastif varijanti i povlacenja (silovanja) ko da im je zadnje...i stidljivog ko da ce da ih opali struja iz dalekovoda, ma svasta. Ali realno,,svako vuce isto onako kako je pusio analogne. Nemam ja zamerki nikome na stilu parenja. Individualna stvar kao i za sve ostalo!

E i ovo mi je bilo bitno da kad me sretne neki vaper sa min 2 god staza na ulici da ne umre od smeha kad vidi kako parim  :smart:

Van mreže Para

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 5
    • -Receive: 31
    • Ugled: +1267/-0
    « Odgovor #13 poslato: Decembar 22, 2013, 16:03:30 »
  • Publish
  • Na kraju bih zamolio CHE da me nauci kako da ispustam dim na nozdrve dok parim , nikako mi ne polazi za rukom  :banghead:
    Možda si prehlađen.  ;D

Van mreže gibalan

• Hero Member
    • Thank You
    • -Receive: 19
    • Ugled: +6311/-1
    « Odgovor #14 poslato: Decembar 22, 2013, 16:03:58 »
  • Publish
  • ako i dodje do smrtnog ishoda, to je zato sto je folirant, klovn....a ne vaper!