Autor Tema: Kako napraviti box mod sa 300 dinara?  (Pročitano 3239 puta)

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 10002
  • -Receive: 9493
  • Ugled: +21245/-0
Kako napraviti box mod sa 300 dinara?
« poslato: Novembar 11, 2012, 12:24:51 »
  • Publish
  • Evo jednog recepta za povoljan a opet funkcionalan box mod.

Potrebni elementi:

kuciste za baterije 90 dinara:

http://www.proelectronic.rs/KUCISTE-ZA-BATERIJE-3X-AA-SA-PREKIDACEM-KUCIS-2147-11882.htm

Taster 60 dinara:

konektor za atomizer, oko 100 dinara:

Dalje je sve jako jednostavno. Izvadite kontakte i polomite limove, ostavite samo leziste za jednu bateriju. Necim ostrim, ja sam koristio obican kuhinjski noz, u lezistu za srednju bateriju izbusite rupu za taster. Istim alatom, na vrhu kucista izbusite rupu za konektor, ali tako da on u tu rupu ulazi tesko. Zicu sa - pola lezista za bateriju zaletujte na jedan kontakt prekidaca koji je integrisan na kucisistu, a na drugi kontakt drugu zicu koja ce se lemiti na konektor. Kroz rupu za taster provucite taster, pricvrstite maticom i na jedan kontakt zalemite zicu koja ide sa plusa baterije a na drugi kontakt zicu koja ce ici na plus konektora. Ugurajte tvrdo konektor, po potrebi kapnite malo lepka da ga ucvrsti i na njega zalemite zice, od prekidaca na spoljni zit konektora i od tastera na unutrasnji plus kontakt. Nisam siguran koliko sam to dobro objasnio, ali jedna slika govori vise od 1000 reci, pa mislim da ce uz pomoc fotografije sve biti jasno:

Ja sam trece leziste za bateriju ostavio prazno kako bi se u njega stavila rezervna baterija, kartomizer, atomizer ili neka mini bocica sa tecnoscu, ali se ono takodje moze povezati tako da se u njemu nalazi jos jedna baterija i dobiti duplo veci napon ili kapacitet (u zavsinosti od nacina povezivanja, redno ili paralelno).

Vazna napomena: kod vecine konektora koji se mogu kupiti postoji problem da kada se jace pritegne atomizer ili konektor, zbog lose izolacije dodje do kratkog spoja. Meni se to desilo, srecom pa sam koristio AW IMR bateriju, pa je samo usled oslobodjene temperature stradala opruga na - kontaktu a ceo mod se zagrejao kao da je bio u rerni. Posto ovakav mod nema nikakvu zastitu od kratkog spoja, pozeljno je u njemu koristiti iskljucivo IMR baterije ili baterije sa zastitom. Kako bi se rizik sveo na minimum, pozeljno je po recepturi starog mod majstora Yenkija, + na konektoru dodatno izolovati termo buzirom. Termo buzir se moze nabaviti u svakoj radnji/radionici/servisu koji se bavi bilo kakvom elektronikom, za kolicinu od 5cm koliko vam je potrebno, u glavnom po ceni od 0 dinara. Idealan je termo buzir od 6mm. Treba izvuci + kontakt iz konektora, pokidati i baciti silikonsku izolaciju, navuci termo buzir preko celog kontakta i delimicno preko zice koja ide do tastera i upaliti upaljacem da buzir prione uz konektor. Zatim na mestu gde naleze + atomizera buzir obraditi skalpelom i vratiti nazad u svoje leziste i zaletovati zicu. I posle ovakve intervencije pozeljno je proveriti kontakte unimerom, za svaki slucaj.

U naslovu sam naveo cenu od 300 dinara, a navedeni elementi kostaju 250. Ostalih 50 dinara potrosite na pice kojim cete zaliti izradu svog moda, ali vodite racuna da cena pica ne predje 50 dinara. Ipak se radi o budzetskom modu, pa ga zalijte nekim budzetskim picem :great:

Van mreže Para

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 5
    • -Receive: 27
    • Ugled: +1263/-0
    Odg: Kako napraviti box mod sa 300 dinara?
    « Odgovor #1 poslato: Novembar 11, 2012, 14:33:51 »
  • Publish
  • Kada će krenuti serijska proizvodnja.  :13:

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 10002
    • -Receive: 9493
    • Ugled: +21245/-0
    Odg: Kako napraviti box mod sa 300 dinara?
    « Odgovor #2 poslato: Novembar 11, 2012, 14:55:03 »
  • Publish
  • Ma ja sam se to nesto letos zaebavao, napravio dva komada i kada sam bio siguran da nece da bude bum, poklonio. Da nije bilo jenkija oba bi zavrsili u kanti. Ova kucista sam nasao kod kuma u radnji i odmah mi je palo na pamet da sa njima moze lepo da se igra, a milutko je provalio gde mogu da se kupe pa i on ima zasluge za ovaj post.