Anketa

Da li odobravate klonove, ili ne?

DA
NE

Autor Tema: O kloniranju, generalno  (Pročitano 19474 puta)

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 9899
  • -Receive: 9401
  • Ugled: +21153/-0
Odg: O kloniranju, generalno
« Odgovor #30 poslato: Februar 14, 2015, 14:09:08 »
  • Publish
  • Pre svega treba napraviti razliku izmedju dobrih i losih klonova. Sad ti Fusion ako si kupio lose kopije i hteo da prodjes jeftinije od mnogo povoljno, to je vec neka druga prica ;D  Imao sam prilike da vidim dosta konova kao i originala, i siguran sam da su pojedini  dobri klonovi bolje uradjeni od originala. To sto se Teodorici desilo sa Ehpro je izolovan slucaj i nije pravilo, kao sto je pravilo da sve kupljeno sa FT mora da se doradjuje da bi se koristilo.

Citat
    Ne mozemo ocekivati da se svet vrti oko nasih malih primanja
    Pa zar mislis da kinezi prave klonove samo zbog nas? Naprave serije od par hiljada ili desetina hiljada samo da bi siroti balkancici kupili 50 komada? Pogledaj malo teme po svetskim forumima, pogledaj komentare na FT, pa ce da ti bude jasno ko kupuje klonove. Na svim forumima, gde su clanovi u glavnom ti "kojima par stotina evra nista ne znaci", 90% novijih tema je posveceno klonovima. Cak i kad neki model trazis na guglu, on ti odmah u nastavku sugerise "clone".

Citat
    I kod kineza sve sto je valjano i vredi je i skuplje nego na trulom i oholom zapadu pa i nema veze sto je gore nego ono sto je jeftinije kao sto je to slucaj izmedju yihi ja i Evolva

Da li su yihi i DNA jedini cipovi na svetu? Jel ima neki zapadni cip malih dimenzija za prosecne korisnike koji su u vecini? Jel postoji neki zapadni mod velicine istick-a, defendera, cloupora mini...? Za mene, kao i za 90% korisnika, DNA je samo bezvredno parce elektronike koje nepotrebno povecava dimenzije necega sto treba stalno da se nosi sa sobom. Sta jos sa zapada vredi osim DNA? Na kraju, zasto mnogi zapadni proizvodjaci u svoje modove ugradjuju yihi, ako je DNA toliko dobar?

I da zakljucim, sa neproverenim klonovima ne zelim da gubim vreme, ne volim da nesto sto je novo turpijam, smirglam, cackam... da bih mogao da ga uopste koristim, NECU da dam pare derikozama, i zato su moj izbor kineski originali proverenih proizvodjaca, umerene cene i zadovoljavajuceg kvaliteta.

Van mreže Prle

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 10
    • Ugled: +1978/-0
    • Pol: Muškarac
    « Odgovor #31 poslato: Februar 14, 2015, 14:16:55 »
  • Publish
  • Ja moram da se osvrnem na tvrdnju koja mi je zaparala uvo, a to je cena rada po satu jednog metalostrugara ili metaloglodača na zapadu.

Ako je istina ono što si naveo da im je cena rada minimum 150€ po satu, ja se onda pitam koja budala tamo upisuje fakultete i ostale fisokoškolske ustanove, kada sa zanatom može da zaradi više na mesečnom nivou nego kao hirurg, doktor ili profesor?

Van mreže teodorica

• eCiginfo prijatelj
    • Sr. Member
    • Thank You
    • -Given: 406
    • -Receive: 458
    • Ugled: +794/-0
    « Odgovor #32 poslato: Februar 14, 2015, 14:32:07 »
  • Publish
  • Pazi,cena radnog sata majstora,u razvijenijim zemljama je velika.Primer,cuknes krilo auta.Odmah stavljaju rezervni deo,nema peglanja.Sad sto mi vozimo aute ko "ispod cekica" sa placa,to je druga stvar.Sestra mi je par godina u Svedskoj.Najobicnije sisanje je 30e.
    U nasem svetu parenja,idem logikom,daj ono sto razumem i cemu mogu da pridjem kad zaskripi.Sta da radim sa Sigeleiem od 80-100e kad crkne taster ili nedaj boze pobrljavi elektronika.Mehaniku mislim da je lakse prilagoditi sebi na duge staze,a da sluzi valjano,a eto i pragmaticni Ameri.Sve je vise komentara,sto da dajem 200$ na obicnu cev i to mi je ok

Van mreže fusion

• Hero Member
    • Thank You
    • -Receive: 3
    • Ugled: +438/-0
    « Odgovor #33 poslato: Februar 14, 2015, 14:34:57 »
  • Publish
  • Ono u sta je ulozen trud i rad se naplati pa i od kineza ,tako da ne postoje bolji klonovi od originala!!! (mozda neka greska upadne ali to ne potvrdjuje pravilo).
    NaraVNO  DA NE PRAVE ZBOG NAS ILI NAMA SLICNIMA (finansiski nepodobni) nego prave za luzere koji hoce da usicare a takvih je puuuunooooo njima ni nije bitno kako i sta nego koliko su usicarili.
    Ne kapiram o cemu pricas u ovom zadnjem oko elektronike kad je YIHI chip veci po dimenzijama od evolva kao prvo a ako drugo on jeste u dosta modova jer je valjan chip samo sto je razlika u ceni evolv 50 a YIHI75 -79 $
    Kao drugo Moderi nisu samo sa zapada vec Rusi  Rumuni Madjari  Grci Mi Italijani i da ne nabrajam dalje a samo nekolicina je preko bare i vecina tih modova koje gledas su dosli iz istocne i centralne evrope i bez potrebe se dize rep na tamo neke koji i nemaju nekog udela u celoj prici.
    Zaslepljuju nas neke nebitne stvari (koje nemaju veze sa ovom nasom pricom)da bi sagledali realnost kako valja i iskreno

Prle nisi procitao dobro minimum 30ak eu po satu sto cini 150 eu za 5 sati rada koliko je utroseno

Van mreže fusion

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #34 poslato: Februar 14, 2015, 14:41:01 »
  • Publish
  • A samo jos da pojasnim ...Prle....!!!! upisuju oni koji ce da ubiraju 100.000$ pa do 350.000 -400.00$  dolara godisnje u normalnim okolnostima a metalostrugar ce jedva da predje u naj ludjim snovima 50.000- 70.000$ godisnje ako je vrhunski

Van mreže Prle

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #35 poslato: Februar 14, 2015, 14:41:38 »
  • Publish
  • Ako si to mislio za cenu po satu onda jesam napravio grešku u visini zarade i izvinjavam se.

Van mreže gibalan

• Hero Member
    • Thank You
    • -Receive: 17
    • Ugled: +6309/-1
    « Odgovor #36 poslato: Februar 14, 2015, 16:07:12 »
  • Publish
  • Jedini original koji posedujem je JM16 mod (14500). Poljak je u jednom trenutku, kada je krenulo nizbrdo, skinuo cene i kostao me je sa svim nametima 30e. Kada mu je krenulo uzbrdo (nagli proboj i skok prodaje u USA) cena je otisla gore. Sada, trenutno, je 53e bez shippinga i nase zle carine...znaci x2. U cemu je kvaka?

Van mreže fusion

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #37 poslato: Februar 14, 2015, 17:09:21 »
  • Publish
  • Ovaj bi odgovor vec bio za drugu temu ali po meni je jednostavno - ponuda potraznja . Onaj ko se upusti u tu igru jednostavno nema samopostovanja i ne ceni svoj rad (verovatno je u igri samo da bi skupio - zaradio lovu) i samim tim srozava svoj proizvod ma koliko on dobar ili losh bio - nebitno.

Otici cu malo u ekstrem ali ista stvar ...jesi li nekada cuo da je Ferrari ili RR ili ajmo jos mnogo nize ...jedan BMW ili Mercedes spustio drasticno cenu da ne govorimo o polovini ....nisi NITI CES ikada tako nesto cuti mozda nece vise postojati ali tako nesto nece uraditi

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #38 poslato: Februar 14, 2015, 17:19:50 »
  • Publish
  • Zar se to ne moze nazvati akcijom? Svi u svetu povrmeno prave akcije na kojima su odredjeni proizvodi dosta povoljniji, to traje neko vreme a onda se cene vracaju na staro. Takodje, proizodi koji jednostavno ne idu ili su zastareli, prodaju se daleko ispod cene. Eto recimo cesto na sportsdirect-u pazarim neku krpicu i po 80% ispod cene.

Van mreže milutko1

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 657
    • -Receive: 1566
    • Ugled: +2719/-0
    « Odgovor #39 poslato: Februar 14, 2015, 17:23:11 »
  • Publish
  • minimum od 30 evra *168sati=5040 evra
    taj metalostrugar mora da ima ispred toga bar mr. ;D

Van mreže Prle

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #40 poslato: Februar 14, 2015, 17:35:28 »
  • Publish
  • Više nego softverski inženjer. Znao sam da sam promašio profesiju. ;D

Van mreže fusion

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #41 poslato: Februar 14, 2015, 17:41:40 »
  • Publish
  • Ako govorimo o konfekciji - ne mislim tu na garderobu nego nesto uopsteno ...kao sto ni ta roba nema neku vrednost  i moze na akciju ...aj majke ti nadji mi pikasa na akciji...mada nemam lovu ali :))

Da milutko naravno a isto tako taj metalostrugar iako mu je to cena da drzavi 52% pa on u kucu unese od te cifre nesto preko 2000 mesecno u kucu a imaju oni i po mnogo vise od toga morash priznati da je tako a recimo u svajcerskoj nije sigurno ispod 4000 franaka mesecno da unese u kucu ....pa preracunaj ako ti je do matematike ....mozda je to kod nas za dr mr itd al u svetu nije

A ti prle bi bilo gde trebalo da budes bar na ivici peto cifrnih i sestocifrenih brojki u tvojoj plati ali skoro bilo gde sem ovde

I to je ono sto sam rekao malopre posto gledamo tako na stvai pocecemo da idemo na rukama umesto na nogama
    « Poslednja izmena: Februar 14, 2015, 17:52:05 fusion »

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #42 poslato: Februar 14, 2015, 17:54:05 »
  • Publish
  • Aj molim te lepo se vrati pa procitaj sta si napisao ;D  Porediti jednu cevku sa dva navoja koju priuceni vodoinstalater sa rucnim alatom moze da napravi sa Pikasovim delima i Mercedesovim automobilima, je u najmanju ruku smesno.

Pikasova dela su sva unikatna i neponovljiva, i kao takvima im vrednost samo raste. Modeli automobila se ne pojavljuju svaki cas, konkretno mercedes izbacuje novi mode u klasil na svakih nekoliko godina, pa i nema nekog razloga za nekim drasticnim padom cena, pa ipak, kada se pojavi novi, zaostalim primercima koji se nisu prodali, cena ide dole.

Ovo je oblast u kojoj se novi modeli pojavljuju svaki cas, pa starima logicno pada cena. Ne samo kada su u pitanju krpice, vec ovo vazi za svaku granu industrije, pa su tako i proslogodisnji modeli mobilnih telefona duplo jeftiniji nego ovogodisnji. Isto vazi i za racunare i za miksere i za usisivace...

Takodje, mnogi prodavci nekom proizvodu spustaju cenu do same nabavne, kako bi uz taj artikal neko mozda pazario nesto drugo. To svaki dan mozemo da vidimo u velikim supermarketima.

Ipak, ovde se ne radi o drasticnom spustanju cene, jer JM taj mod ne kosta vise od 5 evra, pa i na 30 imaju sasvim lepu zaradu, osim ako se ne racunaju oni tvoji basnoslovni radni sati ;D

Van mreže fusion

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #43 poslato: Februar 14, 2015, 18:08:23 »
  • Publish
  • Kao prvo pricas i poredis bezvrednu konfekcisku robu kao sto su mobilni i racunari (nize klase) i slicnu robu sa necim ovakvim.
    Pa ti imas i lulu od plastike da kupis za 200 din i LULU za 500 eu ...sto je ova 500 eu ?
    Prvo i osnovno treba ti ozbiljan i dobar alt da bi nesto tako napravio ...koji ne kosta malo ...u stvari ajmo iz pocetka

Bezvezni mod cevka

Smisliti kako i zasto $$$$$
    Smisliti prekidac da je relativno unikatan $$$$$
    Dizajnirati istii $$$$
    Alat da bi se to uradilo $$$$$$$$$$
    Znati uraditi ?
    Finisirati i dovesti do dobro izglednog stanja $$
     i onda sve to za 19.99$  VAZI ....... na plazi
    A basnoslovni radni sati samo za teritoriju nasu  i blizu istocnu okolinu ...
    « Poslednja izmena: Februar 14, 2015, 18:18:08 fusion »

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #44 poslato: Februar 14, 2015, 18:53:50 »
  • Publish
  • Uh, opet prezvakavenje necega sto je ko zna koliko puta pomenuto...

Citat
    Smisliti kako i zasto
    Kako i zasto, svima je dobro poznato, nece neko napraviti mod kako bi njime mlatio sljive, mada ih ima koji deluju da tome sluze.

Citat
    Smisliti prekidac da je relativno unikatan
    Voleo bih da vidim taj makar relativno unikatan prekidac?

Citat
    Dizajnirati istii
    Ovo do nekle ima smisla, ima primeraka koji se do nekle razlikuju, ali vrlo malo nesto spektakularno razlicitih. Najcesce, svi modovi lice jedan na drugi kao jaje na jaje.

Citat
    Alat da bi se to uradilo
    Sasvim je logicno da ako nesto radis za to ti treba alat. I kineske klonerkse radionice imaju daleko ozbilniji alat nego bilo koji "moder", ap ipak prodaju svoje proizvode po daleko povoljnijim cenama. Problem je sto mnogi misle da je dovoljno kupiti strug za 1000 evra i otplatiti ga sa 5 prodatih modova, a najgore je sto im to i uspeva. Na kraju krajeva, sami su navukli kineze na vrat. Da su bili umereniji sa cenama, verovatno ne bi bilo toliko klonova.

Citat
    Znati uraditi
    Znati uraditi, ne znaci po automatizmu znati uraditi nesot dobro i originalno. I kinezi znaju da rade ali im fali inspiracije, pa zato i kloniraju i bar nazovu "clone". I ostali kloniraju, naprave tri strafte da se razlikuje od neceg drugog i to je navodno originalni proizvod.

Citat
    Finisirati i dovesti do dobro izglednog stanja
    Mislis kupiti parce sipke i parce cevi? Ko ispunjava prethodna dva uslova, zna da radi i ima na cemu, kupi navedeno i krece proizvodnja. Nema tu nekih gresaka jer sve je smisljeno i izmisljeno a na internetu ima gomila klipova i crteza. Samo treba nesto malo promeniti da bi se to nesto zvalo originalom.

Citat
    i onda sve to za 19.99$  VAZI ....... na plazi
    A basnoslovni radni sati samo za teritoriju nasu  i blizu istocnu okolinu ...
    Ne bas za 19$, svaciji rad treba ceniti koliko god on mizeran bio, ali srazmerno ulozenom trudu mislim da je 30-50$ sasvim razumna cena za jedan prosecan mehanicki mod ili prosecan RBA/RDA. Preko toga, sve smatram izivljavanjem na gladnim zavisnicima. Sto se basnoslovnih radnih sati tice, svaka cast pionirima koji su smislili nesto revolucionarno, kao sto je onaj ko je napravio prvi mehanicki prekidac, genezis, svoemesto za kayfun... Ostali sate trose kako da svoj proizvod naprave da se makar malo razlikuje od mase ostalih, i najcesce im slabo polazi za rukom.