Anketa

Da li odobravate klonove, ili ne?

DA
NE

Autor Tema: O kloniranju, generalno  (Pročitano 19475 puta)

Van mreže Para

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 5
  • -Receive: 27
  • Ugled: +1263/-0
O kloniranju, generalno
« poslato: Novembar 24, 2013, 22:48:00 »
  • Publish
  • Ne bih ulazio u ocenu ispravnosti onih koji kopiraju nečiju ideju, rad i trud, jer odgovor je jasan. Nije u redu. Koliko smo ispravni mi koji kupujemo takvu robu? Ja je kupujem, kao što sam kupovao i originale. I kupovaću sve dok je to legalno. A legalno je jer niko do sada nije tužio niti jedan sajt koji se bavi prodajom klonova. Zašto niko nije tužen? Pa zato jer niko nije zaštitio svoje umo-rukotvorine.
    Zašto su tako skupi originali? Ne znam, ali znam da mogu biti jeftini i pristupačni. Kako? Jednostavno, ako neko misli da je napravio dobar proizvod, fino pošalje nacrte u Kinu i naruči nekoliko hiljada primeraka i prodaje ih po primerenoj ceni. Jasno je da će taj proizvod biti urađen onoliko kvalitetno koliko to naručilac bude tražio.
    Ko nam garantuje da se to sada upravo tako i ne dešava, jer mi, ovčice za šišanje smo kupili što smo kupili. Savršenstvo je što sada i pored originala koje smo skupo platili, kupujemo i klonove tih originala. Ja sam pokupovao skoro sve. Ja sebe uopšte ne razumem.  ;D

P.S.
    Zar nije malo čudno da se klonovi pojave kada prodaja originala stane ili drastično opadne?

Van mreže Che

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 2
    • Ugled: +986/-0
    • Pol: Muškarac
    • Viva La Revolución
    Odg: O kloniranju, generalno
    « Odgovor #1 poslato: Novembar 24, 2013, 22:58:07 »
  • Publish
  • Auuuuu sad si otvorio mnoga nezgodna pitanja! :thumbsup:
    Mene samo zanima koja je razlika izmedju klona i replike,laserska gravura ili jos po nesto?

Van mreže Para

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #2 poslato: Decembar 06, 2013, 15:15:17 »
  • Publish
  • Sve klon do klona ili što bi rekli, sve moj  do mojega. ;D

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 9899
    • -Receive: 9401
    • Ugled: +21153/-0
    « Odgovor #3 poslato: Decembar 06, 2013, 15:42:47 »
  • Publish
  • Sto se mene tice, sa moralne strane uopste nemam problem sa klonovima, sve dok su oni dobri. U praksi se pokazalo da su cesto bolji od originala. Takodje, vrlo cesto mi bude i drago kad vidim da su kinezi klonirali neku spravu od 300 i kusur evra i jos je napravili identicno. O autorskim pravima neka brinu oni sto su ugrozeni. Kad umeju da naplate parce cevi 10 x vise nego sto je realno, mogu i da plate patentiranje, ako je moguce patentirati nekompletnu baterijsku lampu ;D Na kraju krajeva, elektronska cigareta je kineski izum i oni imaju apsolutno sva prava u toj oblasti.

Van mreže Para

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #4 poslato: Decembar 06, 2013, 15:55:32 »
  • Publish
  • Gore u onoj gomili se nalaze klonovi: Odija, Itake, Poldiaka, Heliosa, Taifuna, Pulse, GGTS-a, JM22, Precise, EA.
    I znate koliko sam sve platio?
    Kao jedan grčki mehanički mod ili neki hibrid. :-[

Van mreže Para

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #5 poslato: Decembar 09, 2013, 15:49:07 »
  • Publish
  • Nešto razmišljam, kada bih znao da neki od modera čiji sam klon kupio ne sluša MP3 muziku i ne skida filmove sa neta, doplatio bih mu razliku u ceni klona i njegovog originala. Šta mislite da li ima takvih? Ili je ipak u pitanju lažni moral.  :Scratch-Head:

Van mreže manilu

• Full Member
    • Thank You
    • -Receive: 0
    • Ugled: +135/-0
    « Odgovor #6 poslato: Decembar 09, 2013, 15:57:24 »
  • Publish
  • mislim da nebi, sad gledam kayfun i nemesis, odgledao sam hrpu pregleda za oboje, ko nama garantira da i ti orginali nisu kupljeni u kini i onda ih prodaju po 5x većoj cijeni?

Van mreže Para

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #7 poslato: Decembar 09, 2013, 16:15:56 »
  • Publish
  • Ja samo znam da sam se za originale dovoljno nadavao para. Sad mala pauza.  ;D

Van mreže gibalan

• Hero Member
    • Thank You
    • -Receive: 17
    • Ugled: +6309/-1
    « Odgovor #8 poslato: Decembar 09, 2013, 16:18:48 »
  • Publish
  • manilu, nisi daleko od odgovora..ima dosta primera gde klonu nadenu drugo ime, malo ga ulaste i nacepaju cenu. A oni glodari moderi grci?

Van mreže manilu

• Full Member
    • Thank You
    « Odgovor #9 poslato: Decembar 09, 2013, 16:54:49 »
  • Publish
  • upravo o tome i pričam, ja sam prezadovoljan sa ovom kombinacijom kayfun + nemesis i sigelei #20 + rsst, sve inox i ako ne pogubim negdje mogu trajati doživotno i to sve skupa za malo više od 500 kn

Van mreže Che

• Hero Member
    • Thank You
    • -Receive: 2
    • Ugled: +986/-0
    • Pol: Muškarac
    • Viva La Revolución
    « Odgovor #10 poslato: Decembar 09, 2013, 17:34:35 »
  • Publish
  • upravo o tome i pričam, ja sam prezadovoljan sa ovom kombinacijom kayfun + nemesis i sigelei #20 + rsst, sve inox i ako ne pogubim negdje mogu trajati doživotno i to sve skupa za malo više od 500 kn
    A za te pare jedva da mozes kupiti jedan "original" atty  :victory:

Van mreže manilu

• Full Member
    • Thank You
    « Odgovor #11 poslato: Decembar 09, 2013, 18:00:14 »
  • Publish
  • prošli tjedan stigla kaja žena pita što je to i kolko košta hehe, danas došao nemesis ja bio na poslu, otvorila paket vidi nemesis ode na internet i otvori ovo
    http://www.atmomixani.gr/index.php/en/menu-shop-en/vmcategory-manufacturer-atmomixani-eg/nemesis-matte-detail.html

zvoni meni mob TI NISI NORMALAN 130 EURA ZA KOMAD CIJEVI i poklopi slušalicu, dođem doma u 3 i otvorim joj paypal izvod sa 29$ ha ha ha

Van mreže Para

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #12 poslato: Decembar 09, 2013, 19:00:21 »
  • Publish
  • Eto i naše žene znaju da su nas derali.  ;D

Van mreže gibalan

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #13 poslato: Januar 22, 2014, 15:26:08 »
  • Publish
  • I'm not rich, to buy cheap things...ili ti nisam dovoljno bogat da bih kupovao jeftine stvari, rece jednom neko u jednoj prepisci, ali ne na jednom mestu vec ovde na forumu! Prepiska bese oko toga da je neko preporucivao preskupi original, a osporavao neko kome je bilo preskupo i van pameti dati toliki novac. Sve u svemu zavrsilo se u ritmu "pisam se po sirotinji" od strane ljubitelja enormnih cena. Ona druga strana, koja voli svoj vaperski nacin zivota se povela za onom starom "strpljen spasen". Bogu hvala, ne zadugo pojavio se FastTech. Odahnuli smo, poceli da punimo nase kotarice raznim klonovima "onih" originala koji su nam nudjeni po "onim" cenama. Poceli smo da se bolje upoznajemo sa materijom, no tada se pojavise dusebriznici, veliki moralisti prvi u borbenoim redovima za odbranu originalnih proizvoda, mada ja se licno jos uvek pitam sta je ustvari original. Sta je etalon i gde stoji, kao etalon za duzni metar ili kilogram koji stoje u Drzavnom arhivu u Parizu. koliko znam, nema ga...pa gospodo sta vi branite i na ciju ste se stranu stavili?

U celoj ovoj prici jedna stvar je bitna, a to je cena. Koliko para toliko i muzike, trenutno smo svi manje-vise u istoj situaciji i to je reper pri ostvarivanju nasih zelja da udjemo u posed nekog moda ili aty-a. cena = surova istina stvarnosti. Usput, moje vidjenje one druge skuplje strane price je ta  da je sama vaperska zajednica kriva. Previse su razmazili modere i davali novac za nesto sto i ne vredi bas toliko. vrlo prosto, ako se jedan mod prodaje za 200$ i vise, a izroni klon za x10 manju cenu, kako je to moguce. No da se vratim pocetnoj misli. Cena nije uvek garant kvaliteta, neka se ne opuste ljubitelji originala...velika cena nije garant kvaliteta, a naravno ni niska jer ima masa skupih originala koji su sa tehnicke strane stupidarija, polu proizvod...promasaj, a sa druge strane njihovih fenomenalnih klonova. Pojednostavljeni, sa otklonjenim manama originala i funkcionalni, a jeftiniji!

Sto se tice modova, dzabe je originalu kvalitetan odabir materijala (dosta se naginje ka titanijumu i drugim skupljim legurama) kada im prekidac fercera samo kada se ubode u centar. Znaci ima promasaja, a osim toga ne na malo primeraka drop je katastrofalan. I gle cuda, klon istog od SS 303 ili SS 304 radi savrseno. Prekidac nema promasaja, cak i kada se izvrsi pritisak na ivicu, nema drop-a odnosno minimalan je. Kod pojedinih klonova umesto opruge, kao sto je u originalu, stavljeni su magneti. Opet sa druge strane kod klonova se naleti na pin koji nije plivajuci/stelujuci, ali retko...no to nije problem i resi se uslovno receno lako. Ne, to dosminkavanje klona i prilagodjavanje mom vidjenju i vidjenju drugih korisnika, nikako me nece odvratiti od kupovine istih. Uostalom, danasnji proizvodjaci klonova npr Tobeco, proizvodnju su tehnicki doveli do savrsenstva, tako da se cesto moze videti da je klon 1:1 u odnosu na original, a razne video recenzije to samo potvrdjuju.

Posetio me je drugar iz Italije, ljubitelj originala i kada je provalio da je moj Origin klon poce rasprava. Zakacio se za to da je citao da skripi prilikom srafljenja, da je veliki korak navoja..bla, bla.Dadoh mu da se igra i samo sam ga pitao da li zna za antioksidant pastu i da li uopste koristi to. Ne! Ima original koji ne odrzava, jer verovatno original to ne zahteva. Posle igranja smo prtesli na druge teme. Sta sam hteo da kazem, pa mora da se odrzava sve i klon i original...a skripanje ekstenzija pri srafljenju, pa tu je pasta koja odradjuje vise stvari koliko znam.

Licno sam protiv kupovine originala, jer smatram da nije garancija kvalitetnog funkcionisanja, naravno i klon podleze ovoj konstataciji, ali i ako kiksnem u kupovini manje ce me boleti bacenih 20$, nego da sam platio 200$ u svakom slucaju! Da, ja sam amoralan tip sklon klonovima.

P.S. samo da dodam da nemam nista licno protiv modera koji "poginu" pored svojih strugova i glodalica i da se ne ljute zbog gore napisanog, ali ovi sto se hvale laserskim gravurama. E oni neka shvate ozbiljno sta sam napisao, jer u danasnje vreme takav tip dorade nije Sveto pismo. I jos jedna stvar mi silno bode razum, sobzirom da sam masinac. Skupi gravirani modovi, za koje trvrde da su rucno radjeni. Zasto? Prosto, voleo bih da vidim tog majstora koji ce rucno da odradi 3D gravutu u titanijumu ili nekom drugom kvalitetnijem celiku. Nece da moze, ali zato su im pomagala tu, npr Roland EGX360 ili Gravograph IS400. Koga zanima, a ljubitelj je takvih originala, neka malo progugla i otvori oci!

Van mreže gibalan

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #14 poslato: Januar 22, 2014, 21:19:47 »
  • Publish
  • Pored toga sto je pisano, sto se pise i sto ce se pisati o klonovima, postavljena je anketa na pocetku teme, pa mozete da se izjasnite  :th_coffeetime:

« Poslednja izmena: Januar 22, 2014, 21:56:43 gibalan »