Autor Tema: Ce2 - besmrtan fiber (važi za sve Stardust, CC, V3, Vivi modele)  (Pročitano 1499 puta)

Van mreže Para

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 5
  • -Receive: 31
  • Ugled: +1267/-0
Polazeći od činjenice da je veoma teško spaliti i uništiti grejač, ostaje fiber kao jedina stvar koja vremenom dotraje. Zamijeniti ga nije tako jednostavno, jer na mjestu gdje je već spaljivan nekoliko puta, se jednostavno stanji, istroši i na kraju pri bilo kakvoj intervenciji prekine.
Ja sam cimanje fibera zbog toga uradio odmah, dok je "zdrav" i žilav. Na jednu stranu sam izvukao kompletnu "špagu" ostavljajući na drugom kraju sasvim mali komadić.
Kada se moj CE2 sledeći put bude zaprljao spaliću ga samo jednom, a već naredni put ću izvući dio za jedan santimetar i nov fiber će biti u grejaču. Onaj stari deo ću odseći jer ne volim garež, koja i pored spaljivanja ostaje ispod kantala (žice).

Kada fiber dođe do kraja, jednostavno na njega nastavim novi komadić i spojimo ga sa starim, koristeći komadić mesha kao kada pravim fitilj za iglu kod A2 ili egota. Lagano povučem i novi fiber je u mom omiljenom CE2 mizeru.

Sve bi ovo bilo divno i krasno, ali kod nekih CE2 modela nisam uspio pomjeriti fiber bez dodatne intervencije, odnosno širenje koila pomoću čiode. Ovo ipak svak preuzima na svoju odgovornost.

Dakle CE2 može živjeti toliko dugo koliko izdrži grejač, a izdržaće sigurno sve dok ne pregori.

« Poslednja izmena: Novembar 10, 2012, 00:46:55 Para »