Autor Tema: FireFly Mini RDA  (Pročitano 1276 puta)

Van mreže gibalan

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 19
  • Ugled: +6311/-1
FireFly Mini RDA
« poslato: Oktobar 22, 2013, 21:56:45 »
  • Publish
  • FireFly Mini RDA

Vec sam napomenuo da smo nepravedno zapostavili mini drip atomizere, tako da spravom treba postaviti i ovaj, ne samo zbog dimenzija, vec zbog tela koje je izradjeno od (meni nepoznatog) PP providnog materijala i mislim da moze biti veoma zanimljiv upravo zbog toga!

Zbog svojih skromnih dimenzija idealan je za eGo baterije sto se lepo vidi iz ove fotografije

-izradjen je od PP providnog materijala
    -visina atomizera je 22mm bez drip tipa
    -precnik je 14mm
    -tezina je oko 11g

Stize u kompletu sa standardnim akrilnim providnim drip tipom i imbus kljucicem..i sa postavljenim setup-om, ali znamo koliko su "kvalitetni" ti, nazovi fabricki.

Cena mu se krece izmedju 8$ i 10$, sto je povoljno za jedan takav "modni detalj"..lampion!

E Pipe mod and FireFly dripping atomizer

http://www.youtube.com/watch?v=-EYjoOUnuCw&feature=youtu.be

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 11204
    • -Receive: 10701
    • Ugled: +22453/-0
    Odg: FireFly Mini RDA
    « Odgovor #1 poslato: Oktobar 22, 2013, 22:04:26 »
  • Publish
  • Dripalica sa providnim tankom je vrhunska stvar, i stvarno je steta sto ih nema vise na trzistu. Jedno vreme sam koristil kaju u drip varijantk sa donjim plasticnim tankom dok nisam i poslednj polomio i po nekad mi stvarno nedostaje. Uvek vidis koliko je fitilj natopljen i kada treba dokapati, tako da nema iznenadjenja.

Van mreže gibalan

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #2 poslato: Oktobar 22, 2013, 22:06:58 »
  • Publish
  • Da, lepo i dobro je videti sta se desava unutar dripalice, zato mi je ovaj moj Ami-Go sve drazi ;D

Van mreže gibalan

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #3 poslato: Januar 15, 2014, 21:09:49 »
  • Publish
  • FireFly Mini (rekao bih neka kopija Squid-a)...cim sam ga uzeo u ruke, hmm plastik fantastik. Malo razocarenje, a pogotovo kasnije kada sam ga bolje razgledao.

Baza i postovi su od nerdjajucek celika, a to sam utvrsio standardnom metodom, grebanjem po povrsini gde mi je palo na pamet sa saberom. Inace stize sa providnim plasticnim tipom sto ga cini jos odbojnijim. To za tip sam znao, jer je tako i prikazam na stranici prodavca, pa sam na vreme obezbedio jedan mali beli keramicki koji ga je za zericu ulepsao! Ja sam slabovidan tako da me pomalo iritiraju dripci koji stizu sa onim imuzima koji imaju debljinu jace dlake, tako da sam se dao u potragu za malim srafovima sa zvezdastom glavom. Brzo je i to reseno pa se moze reci da je bio spreman za dovodjenje u vozno stanje, no tu se moralo jos po nesto poraditi.

Sta sam primetio, zamerio i prepravio:

1-rupa na kapici je izuzetno mala i mora da se prositi, ali s'obzirom da je sama kapica od plastike treba povesti racuna i to sa paznjom uraditi inace ce otvor biti veci od zeljenog
    2-kada sam vec kod kapice i otvora..mnogo je nisko, nekih milimetar od cela baze, tako da od pomisli da se napravi neki ozbiljan puniji setap i nakapa vise nema ni govora jer propiski. Ovo provereno, jer iako sve ide u tom pravcu ja sam (magarac) probao i deslilo se sto se i desava u tim situacijama.
    3-Probao sam par setupa, i kako god ga napravio dolazi do poprilicnog zagrevanja tela dripca, a s'obzirom da je sazdan od plastike (bar meni) sumnjivog kvaliteta, moze doci do trajnog sirenja plastike. Nisu to neka enormna, mozda u desetim, a mozda i u stotim delovima milimetra...ali evidentan rezultat tog sirenja je kasnije lako spadanje kapice sa baze samog dripca.
    4-kao sto sam vec naveo, drip tip je uzan i dugacak i prilicno naruzuje vizuelnu sliku samog dripca, a jos kada znamo sta je "ispod haube"...tek tada. Zamena je uradjena (vidi sse na slici) i stanje je popravljeno.
    5-nisam pomenuo oringe sa kojima stize. Strasno, kapica padne kada se covek malo zakaslje. Nasao sam neke malo punije odgovarajuce oringe sa jednog drugog dripca i sve je lepo leglo.
    6-celo baze je ravno, to je malo razocarenje za mene, jer se drzim roga da na malim dripcima treba bar malo da je udubljeno, sto daje neku nazovi komociju prilikom kapanja i bar za dve kapi vecu kapacitativnost. No dobro, ja ipak ponekad preterujem sa zeljama.

Ipak, i pored svih zamerki na ovu igracku, ostajem pri tvrdnji da i djubre moze da se natera da radi, a to vazi za sve dripce..pa i ovaj. Vazan je dobar setap. Napravio sam micro coil. Osam navoja sa kantalom 0.20, oko roza igle u provukao dve niti predenog pamuka. Sve sam lepo spakovao u "komotni" prostor ovog dripca. Naravno prethodno sam malo razbusio rupu. Za divno cudo lepo radi. Da zaista lepo pari i bogato, al da zanemarimo na trenutak to pregrevanje. Zbog ovog momenta ipak zasluzuje da se malo sluzim sa njim, a i da razmislim o kozmetickim doradama!

Opsta konstatacija je da ova "vatrena muva-buva" nije nizasta sem za ukras na nekom lepom postolju u drustvu nekih drugih dripaca, koji nisu u upotrebi i po svoj prilici ce tako i biti, ali..poznajuci sebe, mozda ubedim nekog strugara pa zdelamo lepu oblu kapicu i jos ponesto doteramo. Polako, ima vremena za razmisljanje i igranje. Nema potrebe za prenagljivanjem!