Autor Tema: Sigelei legend  (Pročitano 1210 puta)

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 10969
  • -Receive: 10539
  • Ugled: +22291/-0
Sigelei legend
« poslato: Oktobar 14, 2013, 14:49:07 »
  • Publish
  • I sigelei je resio da uzme stvar u svoje ruke i da napravi nesto neuobicajeno. U principu ovo bi bio mod kao i vecina drugih, sa malo vecim ekranom slicno kao kod evic-a, ali tu je nesto sto su oni nazvali: "Smart mod with Gravity Sensing System". Mislim da je primenjen slican princip kao kod S by Aero moda gde odredjenom komandom zadajemo uredjaju da zapamti polozaj u kome se aktivira prekidac, pa kada "gravity sensor" detektuje taj polozaj automatski pusta struju. Ovo u praksi radi slicno kao automatska baterija, s tim sto ce se baterija aktivirati uvek kada se mod nadje u tom polozaju bez obzira da li smo povukli ili ne, ili bar dok funkciju ne iskljucimo. Ovo nekome i u nekim prilikama moze biti zanimljivo, ali nisam siguran da je narocito prakticno resenje. Kada mod radi u tom rezimu necemo moci da biramo momenat kada ce se aktivirati prekidac, vec to zavisi od polozaja moda. Osim ako u sigelei-ju nisu otisli korak dalje i ponudili neka preciznija podesavanja gde ce se moci definisati posle koliko sekundi ce se aktivirati prekidac od naginjanja.

Izgled necu komentarisati jer sam primetio da mi u poslednje vreme ukus evoluira ;D

Evo i klipa gde je prikazan "S" i nacin na koji radi njegov senzor

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    Odg: Sigelei legend
    « Odgovor #1 poslato: Oktobar 14, 2013, 14:55:33 »
  • Publish
  • Zaboravih link do proizvoda gde se moze videti vise detalja  ;D

http://www.sigelei.com/goods.php?id=549

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #2 poslato: Oktobar 17, 2013, 11:20:40 »
  • Publish
  • Evo jos malo detalja o ovoj spravici koji mogu biti zanimljivi:

podesavanje u voltima 3-6 u koracima od po 0.1 i u vatima 7-15 u koracima od po 0.5. Ovo u vatima je moglo da bude od 5-15 jer nas ima kojima je 7 previse, ali ko nas pita kad nismo veliki potrosaci. Cilj je sprziti sto vise tecnosti u toku dana jer je sad tecnost glavni izvor prihoda i sve je podredjeno tom cilju, a za zdravlje korisnika koga briga. Cini mi se da ova industrija postaje zla kao i duvanska.

Legend ce imati razlicite tube za razlicite baterije: 18650, 18350, 18500, 18400, 16340 i 14500. Ovo poslednje mi je malo cudno, i ako sam pristalica sprava manjih dimenzija ne znam kako moze da izgleda 14500 baterija na ovolikoj glavi?

Displej ce pokazivati sve sto treba: volte, vate, otpor, stanje baterije i neizbezni brojac pufova(cik da neko napravi mod bez toga) a kako i nebi kad je toliki koliki je? Samo me cudi da nisu ubacili i TV? Verovatno su to izbegli kako TV nebi odvlacio paznju korisnika i negativno uticao na potrosnju.

Imace funkciju power bank, odnosno mogucnost dopunjavanja mobilnih telefona. Koliko god to nekome bilo smesno, meni se ovo od svega najvise svidja. Imam jedan evic koji ne koristim za ono sto je namenjen vec iskljucivo za dry burn i merenje otpora, pa cu ga verovatno zameniti jednim ledzendom sa kojim cu dobiti i ovu meni potrebnu funkciju. Sada sa sobom svuda nosim power bank jer je moj telefon poveliki potrosac, a zasto umesto njega nebih nosio sigelei legend koji ce moci da posluzi i ako se napolju zadrzim toliko dugo da se sve baterije isprazne? ;D

Onaj pomenuti gravity senzor koji aktivira prekidac u odredjenom polozaju, imace mogucnost podesavanja za koliko sekundi ce se automatski gasiti. Ovo ne smatram narocito prakticnim resenjem jer nam duzina povlacenja varira, ali mozda gresim.

U svakom slucaju ja cu si nabaviti jedan primarak cim to bude moguce ako cena ne bude prevelika, pa cu preneti utiske i kako radi kao ono cemu je prvenstveno namenjen, mada meni to nije primarna funkcija ;D

Van mreže gibalan

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 19
    • Ugled: +6311/-1
    « Odgovor #3 poslato: Oktobar 17, 2013, 12:34:16 »
  • Publish

• Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #4 poslato: Novembar 15, 2013, 13:09:09 »
  • Publish
  • Ajoj kakav uvrnut nacin podesavanja :banghead:  Svakako neobican ali nikako praktican :banghead: Ovome se stvarno nisam nadao ;D  Vec mi u glavi slika scene: Sedi lik u basti i duva u cevku. I onako ga svi gledaju kao da je pao s' kruske, ali odjednom njemu fali nkotina i zeli da pojaca napon. Krece da mlati cevcucgom levo desno i da je okrece kao da okrece razanj, pa onda opet levo desno i gore dole :banghead:  Sta ce drugo normalan covek koji poslatra ovo da uradi nego da pozove policiju i hitnu pomoc?

Morao sam da odgledam tri klipa da bi bio siguran da sam dobro video ;D

Van mreže Che

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 2
    • Ugled: +986/-0
    • Pol: Muškarac
    • Viva La Revolución
    « Odgovor #5 poslato: Novembar 15, 2013, 13:28:09 »
  • Publish