Autor Tema: BUD - C  (Pročitano 1682 puta)

Van mreže Para

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 5
  • -Receive: 31
  • Ugled: +1267/-0
BUD - C
« poslato: Novembar 08, 2012, 21:13:58 »
  • Publish
  • Svi smo već zaboravili na stari dobri BUD safirčić. Rastavljen neodoljivo podseća na unutrašnjost koju sam zatekao u egotu. Ispod keramičke kadice naazi se silikonski prsten sa nekakvim plavim sintetičkim vlaknima koja vjerovatno treba da zadrže tečnost koja bi mogla da procuri na konektor. Ali ova plava vlakna i kod egota i kod safira uzrokuju slabu prohodnost vazduha ukoliko se redovno ne održavaju i čiste vrućom vodom.
    Poslije četiri i po mjeseca grijač je jadno izgledao. Grozno. Raspadnut fiber, sa puno gareži. Ni jedan atty ne bi trebalo koristiti duže od mjesec dana. Ili kupiti novi ili mijenjati grijač, jer ovo je strašno.
    Kako se poslednjih dana divim Frankomizeru, a imam samo jedan Joye 510 cart, pokušao sam napraviti taj cart od starog dobrog Safira. I uspio sam. Ne baš kao pravi Joye, ali solidna replika.

Kada sam izvadio kadicu iz tela konektora primijetio sam da bi se možda na mjesto stare kadice mogao staviti head od eGoca. I pokušao sam. Sve je leglo kao saliveno, bez mnogo intervencije. Jedino sam uklonio pločicu plus pola sa egoca a minus sam stavio preko spoljne strane egoc tube.
    Iglu od Safira sam naravo morao ukloniti a u silikonsku rupicu gdje je inače bila safir igla sada se smjestila igla od egoca. Rezultatima sam ugodno iznenađen. Nešto se baš dobro uskladilo. Eto sada iamm BUD-C sa izmjenjivim grijačem.
    Ako se sve pokaže za par dana kao dobro, BUD-C će dobiti svoj tank.

Inače, BUD koliko god bio mušičav, ipak je jadan sasvim solidan atty.

Van mreže Che

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 2
    • Ugled: +986/-0
    • Pol: Muškarac
    • Viva La Revolución
    Odg: BUD - C
    « Odgovor #1 poslato: Novembar 08, 2012, 21:43:39 »
  • Publish
  • Princip na kojem radi i nije lose osmisljen samo da je malo kvalitetnije izradjen bio bi super

Van mreže Para

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #2 poslato: Novembar 08, 2012, 21:59:10 »
  • Publish
  • Ovo mi je prvi ati. Još ih par imam u ladici. Joj kad se sjetim potrage za 5cm fibera da se fitilj zamijeni. A sad fiber kupujemo na kilo. Ima BUD-a još da se pazari, nisu ga povukli. Sada se prodaje BUD v.4, unapredili ga. :)

Van mreže Che

• Hero Member
    • Thank You
    • Viva La Revolución
    « Odgovor #3 poslato: Novembar 08, 2012, 22:07:57 »
  • Publish
  • Nista mi ne pricaj o fiberu,ja sam prosli put uzeo 10m u grupnoj nabavci  :dance: Ko zna mozda sad bolje radi.

Van mreže Para

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #4 poslato: Novembar 09, 2012, 00:17:12 »
  • Publish
  • Možda neko dobije inspiraciju ako ima stari BUD i teško zaprljan egoc.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 10969
    • -Receive: 10535
    • Ugled: +22287/-0
    « Odgovor #5 poslato: Decembar 08, 2012, 23:14:22 »
  • Publish
  • Po parinom uputstvu danas sam izreparirao nekoliko bud-ova, i sada rade kao novi, mozda cak i bolje. Sa ovim Parom je stvarno dobro druziti se. Budove sam reparirao po parinom uputstvu, fiberom i zicom koju sam dobio od njega, koje sam obradio opet prema njegovom uputstvu. Bravo Para!!! :thankyou:

Van mreže Che

• Hero Member
    • Thank You
    • Viva La Revolución
    « Odgovor #6 poslato: Decembar 08, 2012, 23:28:42 »
  • Publish
  • Po parinom uputstvu danas sam izreparirao nekoliko bud-ova, i sada rade kao novi, mozda cak i bolje. Sa ovim Parom je stvarno dobro druziti se. Budove sam reparirao po parinom uputstvu, fiberom i zicom koju sam dobio od njega, koje sam obradio opet prema njegovom uputstvu. Bravo Para!!! :thankyou:
    Moras i ti da nabavis ciodu sa crvenom glavom,bez toga nije to to  ;D

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 10969
    • -Receive: 10535
    • Ugled: +22287/-0
    « Odgovor #7 poslato: Decembar 08, 2012, 23:36:19 »
  • Publish
    Moras i ti da nabavis ciodu sa crvenom glavom,bez toga nije to to  ;D

Vidis, taj mi je detalj promakao. Izvinjavam se zbog propusta, potrudicu se da ga ispravim sledeci put ;D