Autor Tema: Usvojen Zakon u Evropskom parlamentu  (Pročitano 4968 puta)

Van mreže Bestragija

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 3
  • -Receive: 1
  • Ugled: +348/-0
  • Pol: Muškarac
  • Gibalan: "Nisam poročan tip...ali..."
Usvojen Zakon u Evropskom parlamentu
« poslato: Oktobar 09, 2013, 08:58:26 »
  • Publish
  • Zakon o duvanskim proizvodima koji uključuje i regulisanje e.cigareta...Duvanska industrija uzvraća udatac. Na žalost. Na sreću, primena će početi za tri godine.

http://www.europarl.europa.eu/news/hr/news-room/content/20131004IPR21539/html/Tobacco-larger-warnings-flavours-banned-e-cigarettes-regulated

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 11252
    • -Receive: 10726
    • Ugled: +22478/-0
    Odg: Usvojen Zakon u Evropskom parlamentu
    « Odgovor #1 poslato: Oktobar 09, 2013, 09:36:39 »
  • Publish
  • Citat
    E-cigarete (elektronske cigarete)

Upotreba e-cigareta trebala bi se regulirati kao medicinski proizvod, ali samo u slučaju kada mogu dokazati ljekovita i preventivna svojstva. Ako to nije slučaj, onda proizvod ne može sadržavati više od 30mg / l nikotina i treba imati zdravstvena upozorenja, te se ne smije prodavati djeci mlađoj od 18 godina. Proizvođači i uvoznici morat će dostaviti nadležnim tijelima popis svih svih sastojaka koje e-cigarete sadrže. Konačno, proizvod će biti podložan istim ograničenjima za oglašavanje kao i duhanski proizvod

30mg/l je greska ili je to manje nego da nema nikotina ;D

Van mreže Bestragija

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 3
    • -Receive: 1
    • Ugled: +348/-0
    • Pol: Muškarac
    • Gibalan: "Nisam poročan tip...ali..."
    « Odgovor #2 poslato: Oktobar 09, 2013, 09:54:35 »
  • Publish
  • I meni tako izgleda. Šta se onda dešava sa nikotinskim flasterima i žvakaćim gumama.....

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #3 poslato: Oktobar 09, 2013, 10:36:39 »
  • Publish
  • Ne bih rekao da je greska jer bi u ovako vaznom tekstu do sad bila primecena i ispravljena ;D Za one koji su se prerano obradovali: ovo je 0.03mg/ml ;D, odnosno mnogo manje nego sto je ranije bilo najavljeno. Dzaba smo se bunili, pisali peticije, galamili po forumima... oni su ovim demonstrirali silu i pokazali nam koliko nas je malo i koliko smo nemocni da bilo sta promenimo. Nego nema vam druge nego da smanjujete nikotin ili pocnete da pravite zalihe. Kazem "nema vam" jer sam ja moj nikotin smanjio na 1mg a do tad cu potpuno da ga izbacim ;D Sad mozemo da potpisujemo peticije da nam vrate prvobitnih 4mg/ml protiv kojih smo se bunili ;D

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #4 poslato: Oktobar 09, 2013, 10:38:32 »
  • Publish
  • Šta se onda dešava sa nikotinskim flasterima i žvakaćim gumama.....

Cuti ne podsecaj ih ;D Flastere i zvake cemo da cedimo i da pravimo bazu

Van mreže gibalan

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 19
    • Ugled: +6311/-1
    « Odgovor #5 poslato: Oktobar 09, 2013, 10:55:49 »
  • Publish

• Van mreže fusion

• Hero Member
    • Thank You
    • -Receive: 3
    • Ugled: +438/-0
    « Odgovor #6 poslato: Oktobar 09, 2013, 11:22:49 »
  • Publish
  • Mislim da je samo stamparska greska i da sam procitao ali ne mogu sada da nadjem te da fali slovo m ispred L u ovom lose prenesenom tekstu. Sto i nije tako lose ali ce da budu u problemu oni koji pare na 36 mg jer to ce ipak spadati pod medicinsku kontrolu

A ukoliko neko ima vremena, volje i snage da odgleda sednicu ...

A evo nadjoh i PDF i pise na trecoj strani 30mg/ML
    http://www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.do?pubRef=-//EP//NONSGML+AMD+A7-2013-0276+169-170+DOC+PDF+V0//EN

Van mreže fusion

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #7 poslato: Oktobar 09, 2013, 12:05:22 »
  • Publish
  • Kako ja volim da kazem ;D sitnica ,mikron ,slovo cine ogromnu ,skoro ne merljivu, razliku ;D

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #8 poslato: Oktobar 09, 2013, 12:29:09 »
  • Publish
  • Kako ja volim da kazem ;D sitnica ,mikron ,slovo cine ogromnu ,skoro ne merljivu, razliku ;D

Slazem se, ali to zapadnim modovima u odnosu na kineske klonove nece dati dovoljnu prednost ;D

Van mreže fusion

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #9 poslato: Oktobar 09, 2013, 12:38:13 »
  • Publish
  •  ;D Mozda ... kako kome. Onome kome je bitan detalj i kvalitet dace dovoljnu prednost.
    Mada ne sumnjam da ce jednog dana i kinezi stvarno uci u ozbiljnu pricu ...samo im treba vremena da nauce

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #10 poslato: Oktobar 09, 2013, 12:43:39 »
  • Publish
  • Ma kinezi su odavno usli u ozbiljnu pricu, a kada su detalji i kvalitet u pitanju, vrlo cesto su klonovi i bolji od originala ;D

Van mreže fusion

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #11 poslato: Oktobar 09, 2013, 12:50:01 »
  • Publish
  • u mojoj knizi oni su u ozbiljnoj prici sa tecnostima, skart klasi i do neke pristojne srednje klase a stvarno ne znam ni jedan jedini proizvod da je u nekoj ozbiljnoj klasi a da je njihov i da nije klon

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #12 poslato: Oktobar 09, 2013, 13:38:37 »
  • Publish
  • u mojoj knizi oni su u ozbiljnoj prici sa tecnostima, skart klasi i do neke pristojne srednje klase a stvarno ne znam ni jedan jedini proizvod da je u nekoj ozbiljnoj klasi a da je njihov i da nije klon

Onda je tvoja knjiga knjiga bajki a kostunica ti je rodjak ;D

Mala sala, nadam se da se ne ljutis. Ali zar nisu ozbiljni uredjaji: zmax, vmax, evic, sigelei modovi... sto se mehanickih modova tice imas gomilu originalnih, povoljnih i verovatno u klasi ili kvalitetnijih od vecine zapadnih, kap sto su: smok magneto, telescope, galileo, gomila sigelei modova...

Van mreže fusion

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #13 poslato: Oktobar 09, 2013, 13:56:52 »
  • Publish
  •  ;D Naravno da ne

Opet kvarimo teme xaxa   
    "Ali zar nisu ozbiljni uredjaji: zmax, vmax, evic, sigelei modovi..." NISU to su jako pristojni modovi (i svakako njihovi)i bili bi malo visa srednja klasa mozda i visoka da su uradjeni ozbiljnije i naravno da tu uracunavam i dizajn . Visoka klasa - Darvin ili nesto radjeno sa DNA20 ,Nivel Provari ili nesto novo staroali da je bash pouzdano i da je kako valja ... mogao bi tu da udje vamo ili Zmax u igru sa elektronikom da su ih doradili ali sve ostalo je ...

Ali sve to od mehanickih sto si nabrojao ni jedan jedini nije njihov nego su to klonovi (bar bi tu mogli da se poigraju i da izbace nesto njihovo -kolko kreativnosti treba za jednu cevku -pardon pumpu za bicikl ) pogotovo sa tim teleskopima ZNACI NEMA NISTA NA OVOM SVETU STO JE RUZNIJE OD TOGA da li od modera da li od njih. Ovaj zadnji deo je iskljucivo moj pogled na takve modove ali opet ja sam godinama unazad pristalica i zaljubljenik u BOX modove (kad nije prava cigara ,zasto mora da bude okruglo) a verovatno vecini je to bljak pljuc

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #14 poslato: Oktobar 09, 2013, 14:11:38 »
  • Publish
  • Ma ja se u stvari i ne razumem u te stvari, meni je twist visoka klasa ;D Samo tako laprdam bez veze, a da mi da neko tog darvina ja bih zapalio kucu i osmudio  obrve;D Ni u te mehanicke se ne razumem, ali sam po prvi put narucio jedan taj amortizer mada ga verovatno necu ni koristiti jer mi je i sigelei kick na 5W teska artilerija. Verovatno nisam kompetentan da pisem o tome jer nemam licnog iskustva, a i da imam, sta vredi kad nisam korisnik za te sprave. U svakom slucaju mislim da je suludo dati jedan dobar laptop, tabet ili mobilni telefon za kvalitetnu cevuljagu sa kvlitetnom elektronikom samo da bi kvalitetno pusio, u sebe uvukao jedan solidan oblak i sto pre crko