Autor Tema: Pomoc oko setup-a  (Pročitano 5944 puta)

Van mreže hybrid

• Drug član
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 1693
  • -Receive: 700
  • Ugled: +2200/-0
Pomoc oko setup-a
« poslato: Oktobar 07, 2013, 13:24:54 »
  • Publish
  • Ljudi danas mi je stigao paketic zahvaljujuci Liberu i zelim i ovde da mu se zahvalim na tome i javno.Elem dobio sam kantal 0.16 ,nirc iste debljine i kantal 0.22 i fiber debljine 1 i 2 mm.E koja je razlika izmedju kantala i nirc-a?.Tj sa cim da pravim setup i sa kojim kantalom da dobijem otpor od otprilike 1,8.Ne mora bas precizno moze i priblizno.A posto nemam mod  :533:  ali imam unimer kako da ja to izmerim.Tj gde da prikacim crveni i crni kabli ;D .Potrebno mi je za evod,cex i cc klir.Gde da povezem + i - pol na cc,posto nisam uspeo nigde to da nadjem.I gde treba da odvrnem unimer za otpore(bas sam Nikola Tesla).Evo i unimera

Van mreže milutko1

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 697
    • -Receive: 1702
    • Ugled: +2855/-0
    • Pol: Muškarac
    Odg: Pomoc oko setup-a
    « Odgovor #1 poslato: Oktobar 07, 2013, 13:52:56 »
  • Publish
  • kablovi su dobro namesteni samo okreni za 180 okretni prekidac na 200 u podrucju oznacenom sa omega slovom

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 11200
    • -Receive: 10698
    • Ugled: +22450/-0
    « Odgovor #2 poslato: Oktobar 07, 2013, 14:01:08 »
  • Publish
  • I obavezno prvo izmeri otpor kablova dodirivanjem kontakata. To je otpor za koji unimer "laze" i njega treba da odbijes od dobivene vrednosti. Vodi racuna da ti kontakti budu dobro protegnuti na glavu,  jer ce usled svakog pomeranja vrednost varirati. Konkretno kod evoda, jedan kontakt mozes da zavuces u rupicu na plusu sa donje strane a drugi da prislonis bilo gde spolja na glavu, najbolje na navoj jer ce teze kliziti. Meni je na evodu idealan setap 1 x 2mm fibera i 5 namotaja 0.16 kantala. Nicr ima namnji otpor nego kantal i dobar je za grejace gde hoces da postignes vecu grejnu povrsinu. Sporije reaguje nego kantal ali duze drzi toplotu.

Van mreže hybrid

• Drug član
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #3 poslato: Oktobar 07, 2013, 14:18:53 »
  • Publish
  • Fala ljudi.Ajd pa nek mi je bog u pomoci  :angel3: .Necu za sad da diram deblji kantal dok mi se ne javi neko sta i kako sa njim

Van mreže gibalan

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 19
    • Ugled: +6311/-1
    « Odgovor #4 poslato: Oktobar 07, 2013, 14:26:55 »
  • Publish

• Van mreže hybrid

• Drug član
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #5 poslato: Oktobar 09, 2013, 01:28:34 »
  • Publish
  • Odragih juce prvi setup.Preziveh i ja i baterija :thumbsup: .Samo sto je juce mislim ispalo oko 3oma sa 5 namotaja 0,16 kantala i 2mm fibera.Inace juce sam motao sa iglom.Danas sam namotao bez igle i sa 4 namotaja i dobio sam oko 2,2 oma.Dal je to sto mozda nisam bas najbolje pritegao za fiber ili ko zna vec zbog cega.Dobro nisam bas najbolje ni raspodelio namotaje pa mozda i to ima veze.Ali u sustini sam prezadovoljan kako je to lako.Ima samo jedan problem a to je onaj smrad "nove" glave.El moze to nekako da se smanji prilikom motanja glave il moram da cekam 1,2 tanka ko sa novim glavama :Scratch-Head: .Kad sam napisao video sam problem koji je napisao Milutko za nov setup.
    Evo najdoh jedan zanimljiv video o namotavanju glave,pustite negde od 7 minuta

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 11200
    • -Receive: 10698
    • Ugled: +22450/-0
    « Odgovor #6 poslato: Oktobar 09, 2013, 02:08:20 »
  • Publish
  • To sto zovu smrad nove glave je obicno: prljav fiber, neuskladjen otpor sa naponom, losi namotaji koji ne nalezu dobro na fitilj i prave hot spotove ili najcesce nedovoljan dovod tecnosti. Svi ovi aimptomi mogu da prodju posle nekog vremena i ne moraju. Prljavstina obgori i ispere se tecnoscu, fitilj se natopi i pocne bolje da provodi tecnost, namotaji se usled temperature oblikuju a fiber od tecnosti naduje i popuni neravnine... ali se sve to sa malo truda moze spreciti i napraviti setap koji radi iz prve.

Fiber nije lose prokuvati nekoliko puta i osusiti, a pozeljno je uplaiti ga dobro brenerom da se dobro usija. Naravno pre pravljenja setapa treba dobro oprati ruke, pa i tada se desi da nesto znoja upoje fiber i krace vreme proozvodi neprijatan miris.

Kako bi se izbegli nepravilni namotaji treba izbegavati iglu. Ona ume da na mestu gde je stajala napravi stomak, pa ako je igla debela, hot spotovi su zagarantovani. Posle paljenja fiber se ukruti i bude dovoljno tvrd da se zica lako namota. Treba voditi racuna da namotaji budu sto pravilnije namotani i sa ravnomernim razmakom. Najbolje je ako je potrebno 4 namotaja, namotati 6 ili 7 pa krajnje koji obicno nisu bas najbolje pritegnuti, odmotati.

Ako napravis ovakav setap i i dalje imas ruzan ukus, kada je evod u pitanju, najverovatnije imas previse fibera preko grejaca pa gusi dovod tecnosti. Meni se najbolje pokazala kombinacija sa 1x2mm fibera u grejacu i toliko odozgo, ali ne uvek. Na nekim primercima moze dubina kanala da varira ili dimnjak vise priteze, a i debljine fibera variraju. Onda mozes da izvadis neko vlakno iz parceta preko grejaca, da probas bez gumice ili da malo odvijes tank sa baze. Takodje vodi racuna da zice do kontakata budu prave i mora da radi dobro.

Ako ovako napravis grejac radice iz prve ili ce vrlo brzo postici maksimalne rezultate. Problem sa razradjivanjem fitilja imaju aromizeri koji vuku tecnost na vece daljine i potrebno im je vise vremena da se fiber natopi. Kod evoda je tank od grejaca udaljen svega oko 1-2mm, pa kod njega razradjivanje nema neki narocit uticaj. Po internetu se mogu naci price da se izolaciona gumica pali i smrdi, sto nema mnogo veze sa istinom. Ako zice koje idu do kontakata nisu previse krivudave i ako do grejaca dolazi dovoljno tecnosti, on ne moze proizvesti toliku temperaturu da se upali guma cak ni ako je direktno naslonjena na njega.

Van mreže hybrid

• Drug član
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #7 poslato: Oktobar 09, 2013, 02:32:01 »
  • Publish
  • Hvala liber na iscrpnom odgovoru.Evo da potvrdim da nema veze sa izolacionom gumicom.Namotao sam i sa i bez nje(odsekao onu ivicu).Isti efekat ima.Kad sam kupio nove glave imao sam identican problem kao i sada.Taj neki "kineski smrad" ;D .A sa novom glavom sam resio problem sa dry burnom.Iskreno nisam ni palio ni prokovavao fiber kao ni kantal(milsim ovde vazi samo paljenje naravno).A kad sam napravio setup sa obe glave sam zaboravio da odradim isti.Probacu sutra pa cu videti kako ide

Van mreže mitar

• Sr. Member
    • Thank You
    • -Receive: 0
    • Ugled: +68/-0
    • Rodjen da peca a teraju ga da radi!
    « Odgovor #8 poslato: Oktobar 09, 2013, 08:21:16 »
  • Publish
  • Ili mozes i sa iglom ali nek tanka da bude i da je ubacis u sredinu fibera.Ja sam poceo tako i iglu ne vadim dok ne zavrsim sa gumicom i srednjim pinom.Tako mozes lakse da namestis krajeve i dati se ne desi da se spusti grejac do gumice.Kad izvadis iglu,namotaji nece biti pretegnuti,probaj i tako.
    Ljudska glupost i svemir su beskonačni, ali za ovo drugo nisam siguran!

Van mreže Bestragija

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 3
    • -Receive: 1
    • Ugled: +348/-0
    • Gibalan: "Nisam poročan tip...ali..."
    « Odgovor #9 poslato: Oktobar 09, 2013, 09:53:23 »
  • Publish
  • Samo praksa. Posle nekoliko namotanih setupa napravićeš savršeni. :)

Van mreže hybrid

• Drug član
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #10 poslato: Oktobar 09, 2013, 10:24:40 »
  • Publish
  • Pa nisam se mnogo zabrinuo zbog smrada,znao sam da ce to da se izgubi pre ili posle.Brinuo sam se da ne napravim kratak spoj.To je bilo uspesno tako da mogu da kazem da sam zadovoljan za prvi put.I naravno je da sve dolazi vezbom.Ps cudilo me da se nije javio Mitar do sad,posto je on pola covek pola evod  :wave:

Van mreže gibalan

• Hero Member
    • Thank You
    • -Receive: 19
    • Ugled: +6311/-1
    « Odgovor #11 poslato: Oktobar 09, 2013, 10:33:45 »
  • Publish
  • "Vazno je ucestvovati"...onda se stekne rutina :victory:

Van mreže svetabond007

• Jr. Member
    • **
    • Thank You
    • -Receive: 0
    • Ugled: +40/-0
    « Odgovor #12 poslato: Oktobar 09, 2013, 13:47:56 »
  • Publish
  • Nego malo mi nije jasno kada ljudi napišu da po nekoliko meseci im traje setup, pitam se kako im tolko radi kada ja recimo pravim setup recimo svakih 4-5 dana koristim nickhrome 0,16 sa HG e sad ako bi ga očistio sa prženjem trajao bi mi još nekih 2-3 dana jer jednostavno počinje sporije da se žari!!!

Koja je to vrsta kantala imali neko neku preporuku?

Van mreže lemmy

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 28
    • -Receive: 6
    • Ugled: +222/-0
    Одг: Pomoc oko setup-a
    « Odgovor #13 poslato: Oktobar 09, 2013, 14:01:49 »
  • Publish
  • @mitar je trenutno zauzet.Pise doktorsku disertaciju na temu : "sta i kako kod setup-a BCC kliromizera tipa evod" :D
    Sveto koji su ti kojima glava traje nekoliko meseci,majke ti?Pa to su vaperi u pokusaju a njima izgleda i 10ml.tecnosti traje mesec dana :o
    Ih sto nisam jedan od njih,ali ne ide nikako bez 5ml. dnevno.Izgleda da su mi busni ovi klirovi :))

Van mreže hybrid

• Drug član
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #14 poslato: Oktobar 09, 2013, 14:12:02 »
  • Publish
  • Meni je prva glava trajala metar dana :th_muscle: .Ali sam sprzio oko 30,40 ml tecnoti.Sad mi traje otprilike 15,20 dana.Pricam o originalnim glavama,a ovo sto sam smot'o videcu dal ce isto da traje ko nova.A inace trsim od 1 do 3 ml dnevno.Zavisi od raspolozenja.A inace imam drugara koji je uzeo prvu cigaru jos pre mene i jos uvek nije promenio glavu.U pitanju je ego c.Pa sam mislio da i ja uzmem t posto vidim da mu glava traje jako dugo.Ali ipak sam skapirao da nije to za mene posto on kombinuje sa analognim cigarama