Autor Tema: The NOVICE (Hybrid mod)  (Pročitano 3277 puta)

Van mreže gibalan

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 19
  • Ugled: +6311/-1
The NOVICE (Hybrid mod)
« poslato: Oktobar 02, 2013, 02:40:53 »
The NOVICE (Hybrid mod) by Chris Creations

Ovaj mehanicki mod je izradjen od SS-a
Predvidjen je da radi sa baterijom 14500
Konektor je tipa 510

***Uslovno receno, ovaj mod zbog nacina stavljanja baterije (pogledajte video), moze se nazvati teleskopskim.
      To naj verovatnije pruza mogucnost koriscenja baterija malo veceg kapaciteta od baterije tipa 14500.    Naravno, precnik baterije treba da je isti.         
      Razmisljao sam na tu temu i na pamet mi je pala baterija tipa 14650. Ima precnik od 14mm, a duzina joj je 65mm (15mm vise). Njen kapacitet je         
      950mAh, sto je    zadovoljavajuce. Ovaj tip baterije dozvoljava i do 500 ciklusa punjenja te je samim tim i dosta isplativa.

Mali kuriozitet kod ovog moda je i nacin postavljanja baterije. Navikli cmo da + pol ide ka konektoru, no kod ovog moda + pol se postavlja kontra, odnosno stavlja se u tubu prema prekidacu.

Ovaj hibrid se moze kupiti po ceni od 95$ direktno od Chris Creations, na njegovoj Facebook stranici, ili po drugim online prodavnicama gde dostize cenu i do 120$. U sustini on je dobar moder i uspesan dizajner. Svaki njegov proizvod je propracen dobrim marketinskim kampanjama, a tako i ovaj mod. Evo i reklamnog spota

Mislim da je ova cena jaka za komad SS-a, no tu je i drip atomizer pa moze i da prodje tako i ne samo zbog toga. Imamo proizvode slicnog "kalibra" sa vrtoglavim cenama od preko 200$, pa i vise!

The Novice by Chris Creations

The Novice Review By Chris Creations

The NOVICE (Hybrid mod) by Chris Creations

***Ali to nije sve, kako kazu u reklamnim spotovima. Chris je spremio usminkane delove za ovaj hibrid i ponudio klijenteli sa dubljim dzepom il plitkom pameti..kako god!

O cenama ovih lepih dodataka ja ne bi diskutovao, ali ako ste zainteresovani mozete pogledati na stranici Chris Creations

Na svu srecu po nas, tu je nas dragi Fasttech koji nudi veliki izbor klonova odlicnog kvaliteta. FT prati trziste i naravno zelje svojih konzumenata, tako da su nam ponudili i klon ovog hibrida pod imenom KSD Novice

Klon je izradjen od SS-a
Predvidjen je da radi sa baterijom tipa 14500
Konektor je tipa 510

Dimenzije klona:

-duzina je 127mm (u kompletu sa drip atomizerom i drip tipom)
-precnik je 18mm
-tezina je 79g

***dolazi bez drip tipa

Cena na FastTech-u je 21.75$. Ovo je odlicna cena i za svaku je preporuku!

Novice by Chris Creations Mod

« Poslednja izmena: Oktobar 02, 2013, 10:08:36 gibalan »

Van mreže gibalan

• Hero Member
  • Thank You
Odg: The NOVICE (Hybrid mod)
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 04, 2013, 03:02:41 »
Skupi original piski po bateriji! Nadam se da je taj kiks Chris ispravio u kasnijim serijama. Mislim da je problem propustanja tecnosti kroz plus pol (iako je dihtung prisutan)
-los izbor gumice, odnosno materijala od koga je napravljena. Moze da se desi, da zbog temperature brzo okruti i tu se gubi njena svrha dihtovanja
-mozda je rupa na bazi (uslovno receno) predimenzionisana, odnosno malo veca, ali to je do lose procene i razrade tehnickih detalja ili kiks strugara
-ako ste zapazili, baza...odnosno samo dno dripa je blago konkavan (udubljen). Dobra zamisao, ali izgleda lose konstruktivno izvedena.

Konkavno dno je, meni bar, odlicna i veoma logicna zamisao, jer je fiber uvek vlazan. Time se pomalo povecava i kapacitativnost dripera, narocito ovakve konstrukcije, gde grejac lezi malte ne na samom dnu. Sam Chris provlaci tu ideju kroz niz driping atomizera koje je "izbacio" iz svoje radionice, pod nazivom Fatty. Tu su Fatty v1/V1.5/V2 i V3. Fatty V3 je napredan drip atomizer ne zbog mogucnosti ukapavanja 30 do 40 kapi, vez zbog mogucnosti podesavanja topline pare! No o tome u drugoj temi.

The Novice dripper hybrid (izmedju ostalog i piskanje)

Van mreže gibalan

• Hero Member
  • Thank You
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 04, 2013, 03:21:47 »
Evo konacno i recenzije klona

The Concept Mod

« Poslednja izmena: Oktobar 04, 2013, 20:30:52 gibalan »

Van mreže gibalan

• Hero Member
  • Thank You
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 04, 2013, 20:27:27 »

Van mreže gibalan

• Hero Member
  • Thank You
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 13, 2013, 15:51:31 »
Novice Clone by Rainbow Heaven

Na mreži LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 11120
  • -Receive: 10646
  • Ugled: +22398/-0
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 13, 2013, 16:14:46 »
Definitivno su oba klona bolji od originala. Ako nista drugo, nisu hibridi. Hybridi su malo neprakticni kada treba izmeriti otpor, nema druge nego unimerom

Van mreže gibalan

• Hero Member
  • Thank You
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 13, 2013, 16:28:53 »
Da, ali dve stvari su nepobitne i uslovno receno problem:
-baterija je 14500, znaci mala autonomija! Nije moguce koriscenje baterije tipa 14650 kao sto sam mislio.
-kontakt pin nije "plivajuci" sto se vidi u klipu, a to moze biti problem u slucaju da zelimo da stavimo nesto drugo na mod, no to moze da se resi!
Sve u svemu, klon je OK.

Van mreže gibalan

• Hero Member
  • Thank You
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 29, 2013, 10:23:52 »
ft ga sada prodaje sa duzim metalnim tipom, za razliku od ranije plasticnog

Van mreže gibalan

• Hero Member
  • Thank You
« Odgovor #8 poslato: Novembar 16, 2013, 17:47:25 »

Mod-Na prvi pogled, kada sam otvorio kutiju u kojoj je stigao, ja sam se zaljubio u njkega. Delovao mi je na slikama (a dosta sam ih video) i video recenzijama, dosta veci. Ovo je jedna predivna, lepo ukomponovana spravica! Trudicu se da ovo moje vidjenje i opisivanje ne podlegne euforiji i da budem sto objektivniji.

NOVICE (Hybrid mod) nikako nije hibrid, vec je klon "povukao" ime originalnog proizvoda, ali mislim da je kvalitetniji od preskupog originala. Velika prednost mu je sto drip atomizer koji stize u paketu sa njim slobodno skinete, u slucaju da vam ne odgovara, ili imate vaseg favorita. Ipak i tu
ima manjih poteskoca. Pin u kapici nije "plivajuci" vec je fiksan i eto problema ukoliko je konektor na atty-u kratak. U koliko je malo duzi virice i nece biti u ravni sa glavom. U koliko je duzi, a imao sam i takav momenat, malo se odvije telo i atomizer zavije do kraja...dakle resivi "problemi".

Zavrsna obrada je za cistu desetku. On deluje kao da je ispoliran, ali kada predjete noktom preko povrsine jedva se osete risevi noza na njemu, mozda to i ne bi osetili da nije karakteristicnog zvuka, koji oni prave. Veoma je skladno dimenzionisan pa njegova duzina od 78mm + precnik uopste nedeluje tako "bucmasto" pa cak i u odnosu ba Bagua klon, koji je 73.5mm duzine.

-duzina sklopljenog bez baterije je 60mm
-duzina moda sa ubacenom baterijom je 78mm
-duzina moda sa ubacenom baterijom i atomizerom je 81.5mm (bez drip tipa)
-precnik na suzenom delu tube je 16mm
-precnik na punijem delu moda je 18mm
-tezina bez baterije je 78g

Sve je pedantno i precizno uradjeno. Navoj na delu tube sa kapom je sitan i bez zapinjanja, ili bilo kakvog problema, veoma se lako zavrce i odvrce, odnosno sastavlje, ili rastavlja sa donjim delom moda. Nisam mogao da vidim navoj na prstenu-kocnici, ali i ona se veoma lako zavija i odvija, pa me to navodi na to da je i tu uradjen sitan navoj. Tu nemam nikakvih zamerki, cak sam i iznenadjen da je tako precizno uradjeno.

Celo kape ima tri dobro proslicovana/uglodana kanala, tako da je dotok vazduha nesmetan, pogotovo za atomizere koji imaju dotok vazduha kroz konektor. Probao sam bas A7 i Venus i odlicno rade na modu. Ima tu, u vezi dotoka vazduha jos jedna stvar. Naime, sama tuba je prosecena pri vrhu, kod kapice (sigurnosni odusak u slucaju da baterija "dune") te i ona dovodi vazduh i nema prigusenja.

Hod prekidaca je veoma kratak i mekan, a zbog svoje male velicine, odnosno mase, mod moze da stoji i "otkljucan" na stolu bez bojazni da ce doci do kontakta!

E sad da li je ovo sto cu napisati zamerka na mestu, ili moja fikcija...u svakom slucaju je u pitanju jedno konstruktivno razmisljanje. Ipak nije zmerka! Naime radi se o samoj konstrukciji i sta je moglo, odnosno gde bi ja "ustinuo" mere. Zasto bih ja to uradio? Pa evo. Mod je za bateriju 14500 i njenih skromnih 700mAh-a. Gotovo sam siguran da je moglo uz manje "kozmeticke" zahvate spakovati bateriju tipa 14650 (npr Efest), kapaciteta 950mAh-a. Morate priznati da je ipak "komotnije". Gde je moglo da se "ustine"?

-sama kocnica, odnosno prsten je skoro 9mm (na Bagua je 4mm)....dobitak 5mm
-kada se spoje gornji i donji deo moda samo jednim navojem duzina pre 21.5mm, a kada se zavije skroz , da se ostvaro crvrst sklop i kontakt imamo duzinu 18.5mm....donitak 3mm

Duzina 14500 baterije je 50.4mm, a 14650 je 65mm..razlika je 14.5mm, a sa gore dobijenim merama fali nam 6.5mm, e minimum za toliko da su produzili gornji deo moda, moglo bi "slonce u lonce". Dobro, ovo je samo moje razmisljanje i treba ga zanemariti. Izvinjavam se sto vas davim!!!

Ovo je veoma precizno odradjen mod, slobodno mogu da kazem bez greske i veoma sam ponosan sto ga posedujem. Uostalom svi znate da sam pacenik koji voli male stvari!

Atomizer-Prvo da kazem da nisam nesto preterano ocekivao od njega, pogotovo kada sam ga malo boblje pogledao i rastavio! No, bez obzita sto nisam ljubitelj fabrickih setup-a ipak sam ga upogonio. Sam fabricki grejac je napravljen od dve niti fibera debljine 1mm i 8 namotaja, po boji bi rekao NiCr debljine 0.16mm..namotaji su pravilno rasporedjeni, ali prilicno razvuceni. Otpor je bio cudan, 2.1oHm, par puta sam izmerio i sa VAMO-m i sa Robust-om. Nakapao sam na grejac, vratio kapicu..ostavio neko vreme i poceo sa parenjem. Kao sto sam i ocekivao, nista pozitivno! Mala kolicina pare i to prozirne, no ukus je bio tu. Naravno trebao je jedan bolji setup, no o tome kasnije, a sad da opisem malo sam atomizer.

Vec sam spomenuo da su u nazivu ubacili hibrid, ali to je za ovaj klon preuzeto od originalnog proizvoda koji i jeste hibrid. Atomizer se skida i umesto njega moze da se stavi bilo koji dripac, sto je odlicno u ceoj prici. Ovaj drip atomizer je odlicne finalne izrade i lepo ispoliran.

-visina bez konektora i drip tipa je 23mm (a posto sam ljubitelj minimalisticki "krojenih" dripaca ovo je veliki plus od mene)
-recnik kapice je 15.5mm
-precnik baze je 18mm (ali to prosirenje ja da bi se lepo uklopio na kapicu moda, koja je isto tog precnika)
-dedljina baze, odnosno tog sireg dela baze je 3mm i ne narusava izgled, cak daje dobru formu

To cu sada pokazati i na slici

Kapica, odnosno otvor za protok vazduha na njoj je neobicno resen. Nije u pitanju standardna okrugla probusena rupa (resenje na koje smo navikli) vec je prosecen-proslicovan. Interesantno resenje, no ja koji volim malo teze povlacenje nisam bas odusevljen sa tom kolicinom vazduha koji prolazi. To je za one "egzibicioniste" koji vole da uzivaju u oblacima pare, odnosno za direktno uvlacenje pare u pluca. Izvinjavam se istim slucajevima! Jos na jednu stvar treba obratiti paznju. Otvor za drip-tip je nesto manjeg precnika i treba imati neku kolicinu istih pri ruci. Ne moze svaki da se ubaci i treba nabasati na odgovarajuci, ili iamti manje/tanje oringe da bi se sve lepo upasovalo. Merio sam precnik otvora za tip i iznosi 8.4mm!

Samo "celo" baze (1) je udubljeno/konkavno i to je velika prednost u odnosu na ravnu povrsinu vecine drip atomizera, jer moze vise da se ukapa, a sam fiber, pamuk...ili sta vec koristite je uslovno receno potopljen u tecnost. Ovo je + za ovaj proizvod! Plus pol je u sredini, a minus uz samu ivicu baze, sto daje komociju pri "pakovanju" setup-a sa poduzim nitima! Mali problem su inbusi (2) sa kojima pritegnemo kantal. U pitanju su imbusi, a meni u kutiji sa modom nije stigao kljucic. One koje imam ne odgovaraju. Stvarno je pipavo baratati sa tim stvarima zbog samog postavljanja setapa i njegovog polozaja, pa sam "iskopao" par krstastih kratkih vijaka koji odgovaraju navoju na bazi i stvar je, uslovno receno, bila resena. Problem nastaje prilikom postavljanja grejaca. Srafisi se zavrcu do same povrsine baze i tu ima raznih problema kasnije tokom parenja, odnosno ili je grejac utopljen, ili greje i bazu, ili...Setap koji sam napravio, postavio sam tako sto sam pod navoje ubacio parce kartona, koje mi je bilo pri ruci...no to moze biti bilo sta, bitno je da se navoji malo odignu od same povrsine i pritegnu srafovima. I da dodam , na bazi su dva oringa (3). Kapica se lako skida i stavlja nazad, no ne spada tako lako i kada se drzi za nju i naglo cimne gore-dole!

Napravio sam setup. Micro coil koji stalno koristim na svim drip atomizerima. Na roze iglu sam namotao 8 namotaja kantala debljine 0.20mm i provukao duplu nit pamuka od 1mm. Ostavio sam vecu duzinu pamuka, natopio ga i lepo rasporedio po bazi...vratio kapicu i jos malo "ispeglao" pamuk kroz otvor za drip tip. Ostavio sam malo sve po strani da legne tecnost i probao. Otpor je meren na dva uredjaja i bio je 1.8oHm-a, Kolicina pare je neverovatna iako sam povlacio kratko, a kada sam uvlacio direktno u pluca (a nisam fan takvog parenja) e to je vec bila dimna zavesa...naravno i sumanuta potrosnja. Ukus je tu i zaista nemam ama bas nikakvih zamerki!

Samo jos da dodam da sam saberom zagrebao vise puta unutrasnju stranu kapice, kao i samu bazu atomoizera i mogu da potvrdim da je stvarno SS.

Suma sumarum-Bez obzira na moju sitnicavost i "trazenje dlake u jajetu", NOVICE je fenomenalan mod u paketu sa drip atomizerom, kako stize. On jeste predvidjen za bateriju tipa 14500, na koju vecina vapera koji su ljubitelji mehanickih modova gledaju sa gadjenjem, ali tvrdim da bi i njih odusevio svojim mogucnostima! Licno sam veoma obradovan sto sam svoju kolekciju mehanickih modova za taj tip baterije uvecao za ovaj fenomenalan "hibrid".

Van mreže Bestragija

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 3
  • -Receive: 1
  • Ugled: +348/-0
  • Pol: Muškarac
  • Gibalan: "Nisam poročan tip...ali..."
« Odgovor #9 poslato: Novembar 16, 2013, 20:49:05 »
Ajd' u korpu, patuljak :)