Autor Tema: Aspire BDC (bottom dual coil) clearomizer  (Pročitano 21777 puta)

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 11125
  • -Receive: 10647
  • Ugled: +22399/-0
Aspire BDC (bottom dual coil) clearomizer
« poslato: Septembar 26, 2013, 13:01:08 »
  • Publish
  • Posle visemesecnog bombardovanja klonovima, klonovima klonova i vizuelno razlicitim verzijama jedne iste stvrai, evo najzad neceg sasvim novog. U stvari izgled je pozajmljen od starih popularnih modela, ali je princip rada glave sasvim nov i drugaciji. Na zalost, proizvodi se bar za sada iskljucivo u dual coil varijanti, sto garantuje vecu potrosnju ali i fenomenalne performanse. Skoro sa siguran da ovo radi bez greske i da je na grejacu uvek dovoljno tecnosti a gotovo nikad previse da bi procureo, ali mislim da bi ovo i u singl coil varijanti radilo jako dobro. Medjutim, izgleda da je proizvodjac hteo na prvu da obori s nogu korisnike performansama, a deluje kao da je uspeo da obori i cuvenog debeljka mada kod njega se u poslednje vreme ne zna sta je stvarno ostavilo dobar utisak a sta je placena reklama. U svakom slucaju hvala mu sto nam je detaljno i u krupnom planu pokazao konstrukciju glave, sto je po meni sasvim dovoljno da se izvuce zakljucak.

Glava je po dimanzijama slicna kao klasicne kangerove BCC glave, i mozda bi mogla da se ubudzi u neki od postojecih uz korekciju dimnjaka. Medjutim, glava je unutra sasvim drugacija i cini mi se bolje resena. Dva grejaca su smestena u metalnu cauru koja je sa unutrasnje strane oblozena poroznim materijalom koji upija tecnost i dodatno vlazi grejace, koji je slican ili isti kao materijal od koga se prave cevke u kartovima. Sa spoljne strane je dodatno cela konstrukcija oblozena istim materijalom koji je u stvari pregradaa izmedju fitilja i rezervoara sa tecnoscu, koji konstantno vlazi grejac a u isto vreme ne dozvoljava da prodre prevelika kolicina tecnosti(osim u slucaju prejakog povlacenja) Mislim da je ovim obezbedjeno uvek dovoljno tecnosti i spreceno isusivanje grejaca koje uzrokuje neprijatan ukus i dry hitove. Sve je to upakovano u metalnu cauru koja ima 4 rupice kroz koje prolazi tecnost. Sa gornje strane ove spoljne caure se nalazi gumica na koju se naslanja dimnjak i sprecava nezeljeno prodiranje tecnosti do grejaca. Sve se lepo vidi na debeljkovom klipu negde od 22. minuta:

Proizvodi se u najrazlicitijim poznatim oblicima poput: klaicnog CE4, vivi nove, vivi mini, victory tanka, T3... i glave su identicne za sve modele

Svi modeli po prilicno povoljnim cenama i rezervne glave se mogu kupiti ovde: [size=78%]http://www.toihk.com/clearomizer/aspire[/size]
    « Poslednja izmena: Januar 25, 2015, 15:07:39 LiberPrint »

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    Odg: Aspire BDC (bottom dual coil) clearomizer
    « Odgovor #1 poslato: Septembar 26, 2013, 13:57:52 »
  • Publish
  • Hteo sam da narucim za probu ali su me u startu iznervirali pa sam odustao, mada se jos dvoumim ;D Naplacuju neku taksu od 10$ za male porudzbine na cenu a i siping im nine bas povoljan. U stvari ne znam ni koji ce mi dual coil, bolje da sacekam singl varijantu

Van mreže Para

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 5
    • -Receive: 31
    • Ugled: +1267/-0
    « Odgovor #2 poslato: Septembar 26, 2013, 14:31:48 »
  • Publish
  • Ovo bi moglo biti zanimljivo iako vidim stara rešenja malo bolje upakovana. Zapravo odlično tank-kartomizer rešenje. Sviđa mi se korištenje NR žice, tako da nema opasnosti od paljenja plastike i polifila.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #3 poslato: Novembar 12, 2013, 14:13:40 »
  • Publish
  • Stiglo i ovo :13:  Za sad samo da se pohvalim :dance:  a uskoro i utisci.  Prvi utisak je da ovo radi nenormalno dobro, ali nenormalno i trosi.

Van mreže hybrid

• Drug član
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 1673
    • -Receive: 666
    • Ugled: +2166/-0
    « Odgovor #4 poslato: Novembar 12, 2013, 15:05:23 »
  • Publish
  • Ovo mi deluje odlicno."Mana je sto ne moze da se to premota :winksmile: .A to sto trosi ma nek trosi samo ako je dobro.I kako li se radi dry burn :Scratch-Head: .Javljaj detalje kad to lepo isprobas.

Ps mnogo me nervira sto mi uvek vise svidjaju ovi "veliki" klirovi tj lepsi su mi ovi sa 510 konekcijom.Ali mi se ne mili da uzimam bilo sta sto ce liciti posle na gedoru

Pps ovo pocelo ko sa racunarima.Cim dodjes iz prodavnice vec ima nesto novije i bolje :comp26:

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #5 poslato: Novembar 12, 2013, 15:29:18 »
  • Publish
  • Ja nisam siguran da sam probao nesto sto bolje radi od ovoga, ali cisto sumnjam. Pocinjem da se kajem sto sam narucio :banghead: Naravno motanje skoro da ne dolazi u obzir a i dry burn ce biti verovatno mukotrpan posao. Nekako ce se upakovati ona dva grejaca, ali sta kada se pohabaju i isprljaju oni omotaci od polifila, a oni su najvise odgovorni za performanse?

Van mreže hybrid

• Drug član
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 1673
    • -Receive: 666
    • Ugled: +2166/-0
    « Odgovor #6 poslato: Novembar 12, 2013, 15:57:46 »
  • Publish
  • Makar da traju malo duze ili isto ko evod i to ce biti ok.A to za motanje mozda ce te uspeti vi "pro" a ja sa ovim mojim bangavim prstima tesko i jedan smotam da po malo lici na nesto ;D .Zeljno ocekujem detaljnu recenziju

Van mreže milutko1

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 697
    • -Receive: 1677
    • Ugled: +2830/-0
    • Pol: Muškarac
    « Odgovor #7 poslato: Novembar 12, 2013, 16:00:51 »
  • Publish
  • umesto polifila mozda moze mrezica da zavrsi posao mada moze se to ispuniti vatom i napraviti horizontalni coil ;D

Van mreže Para

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #8 poslato: Novembar 12, 2013, 17:34:56 »
  • Publish
  • Ja nisam siguran da sam probao nesto sto bolje radi od ovoga, ali cisto sumnjam. Pocinjem da se kajem sto sam narucio :banghead: Naravno motanje skoro da ne dolazi u obzir a i dry burn ce biti verovatno mukotrpan posao. Nekako ce se upakovati ona dva grejaca, ali sta kada se pohabaju i isprljaju oni omotaci od polifila, a oni su najvise odgovorni za performanse?
    Evo na neviđeno, prvo punjenje je kako kažeš, super. Drugo punjenje već bi trebalo da počinju problemi. Ja ovde vidim malo modifikovani dual coil kart, koji sam pario jedno vreme i bio je stvarno dobar. Ali ja mislim da to jednostavno ne može biti dobro na duže staze. Mililitar dva i to je to. Jeasam li u pravu? Volio bih da nisam.  ;D 

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #9 poslato: Novembar 12, 2013, 17:57:36 »
  • Publish
  • Pa toga se i ja plasim zato nisam hteo da pisem detaljnije. Potrosio sam oko 1.5ml i jos uvek je ok i vise od toga. Najvise me brine sta ce biti kad se zapusi polifil ostacima. Mislim da ce najvise uticati sama tecnost na radni vek, pa cu posle sipati nesto prljavo da vidim kako to podnosi.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #10 poslato: Novembar 12, 2013, 18:03:41 »
  • Publish
  • Ne znam samo da li da pokrecem novu temu ili da pisem ovde, jer je ovo vapeonly bdcc a u stvari je isto sve, pa cak i ambalaza? Mislim da se radi samo o rebrendiranju.

Van mreže Para

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #11 poslato: Novembar 12, 2013, 18:29:27 »
  • Publish
  • Ja vidim istu unutrašnjost kao kod dual coil kartova, osim što je ovde polifil ipak malo bolje rešen, ne može da zagori. Kod dual coil kartova polifil nikada nije mogao dovoljno dobro da natapa fiber na duži period i tu se javljao problem brzog nakupljanja gareži na coil.  Ovo me malo podseća na legendarni joyetech-genuine kart.
    Setio sam se, ovo je kopija vortexa. Samo što je metalni. Ne mogu da nađem fotku vortexa nigde, ali je sličan G4 atomizerima samo što vortex ima polifil u komori, baš kao ovaj BDC. Vortex je zaista bio super, ali posle nekog vremena je počinjao grgljati, i polifil je dobijao braon boju. Brzo se prljao, ali dok je radio, radio je ko zmaj. Evo dole jedne stare G četvorke.

Van mreže Para

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #12 poslato: Novembar 12, 2013, 18:43:45 »
  • Publish
  • Našao sam ga  ;D

Van mreže Para

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #13 poslato: Novembar 12, 2013, 18:56:56 »
  • Publish
  • Postajem dosadan, ali pošto sam utvrdio da je ovo ustavri unapređeni vortex, moram ga imati. :th_coffeetime:

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #14 poslato: Novembar 12, 2013, 19:26:20 »
  • Publish
  • Cini mi se dosta unapredjeni vortex. Ima dosta slicnosti samo sto su ovde grejaci sa svih strana opkoljeni polifilom, sto pored toga sto obezbedjuje konstantnu vlaznost, sprecava i curenje. Ali ovo ljudi stvarno radi!!! Od prvog momenta kako sam sipao tecnost trpi nevidjenu torturu, cimali ga i ja i zena a sad dosla i drugarica vaperka pa ga sad ona stavlja na muke, i ne popusta. Meni je sa evic-em 3V puna kapa. Posle ko zna koliko vremena sam upotrebio evic, jer mi je 3.3 na twistu previse. Sto se potrosnje tice nisam bas siguran jer ga bas davimo, ali cini mi se da bas dosta trosi, ali to je cena dobrih performansi.