Autor Tema: Kanger unitank  (Pročitano 2994 puta)

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 11119
  • -Receive: 10646
  • Ugled: +22398/-0
Kanger unitank
« poslato: Septembar 10, 2013, 11:00:46 »
  • Publish
  • Kome je smetao nacin punjenja kangerovih bcc klirova(kao na primer meni) vise ne mora da brine. Kanger misli na sve, pa i na nas koji vredno trazimo dlaku u jajetu. Ovo je prvi BCC klir koji se puni odozgo...jos samo da je SS... Jos uvek nema podataka da li je tank pireks ili plastika niti preciznih podataka o dimenzijama, ali cini mi se da ovo moze da bude zanimljiv proizvod. Stvarno treba odati priznanje kangeru na inovativnosti, i treba ih  :021:  zbog izbora materijala.

Van mreže fusion

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 3
    • Ugled: +438/-0
    Odg: Kanger unitank
    « Odgovor #1 poslato: Septembar 10, 2013, 13:20:58 »
  • Publish
  • Ovo deluje obecavajuce

Van mreže gibalan

• Hero Member
    • Thank You
    • -Receive: 19
    • Ugled: +6311/-1
    « Odgovor #2 poslato: Septembar 10, 2013, 14:41:38 »
  • Publish

• Nasao sam ove podatke, ali su malo sumnjivi

Kapacitet 2.5ml
    Duzina 60mm
    Precnik 10.6mm ? (pre bih rekao 20-21mm)

Stize u pakovanja:

-1x staklena tuba
    -2x 2.2ohm grejaca
    -1x dekorativni prsten

..oko materijala od koga je izradjen tank postoje nagadjanja, da li je od Pyreks-a ili od Polycarbonat-a. No dok Kanger ne izbaci sve podatke, ovo su samo nagadjanja!

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #3 poslato: Septembar 10, 2013, 14:58:13 »
  • Publish
  • Ne verujem da je pirex jer je navoj u tubi. Ne verujem da su pravili staklo sa navojem, mada kod kineza je sve moguce. Samo mi nije jasno zasto vec jednom ne poscnu da prave SS varijante, pa makar u dve varijante i da Ss bude skuplja.

Van mreže fusion

• Hero Member
    • Thank You
    • -Receive: 3
    • Ugled: +438/-0
    « Odgovor #4 poslato: Septembar 10, 2013, 15:28:55 »
  • Publish
  • To su ti sitni detalji o kojima ja ince pricam a njima u osnovi ne shvatljivi ... (bitno da lici a kako radi ...ne bitno)
    Ako ovo radi mozda i da bude pandam VIVI

Van mreže gibalan

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #5 poslato: Septembar 10, 2013, 15:33:02 »
  • Publish
  • Koliko ja znam od Kangera do sada je sve radilo

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #6 poslato: Septembar 23, 2013, 12:02:41 »
  • Publish
  • Definitivno plastika, ali u principu nista strasno ;D Ja narucio nekoliko komada, pa cim stignu pisem utiske.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #7 poslato: Septembar 23, 2013, 12:10:47 »
  • Publish
  • To su ti sitni detalji o kojima ja ince pricam a njima u osnovi ne shvatljivi ... (bitno da lici a kako radi ...ne bitno)
    Ako ovo radi mozda i da bude pandam VIVI

Ja opet ne znam o cemu ti pricas ;D Smesno je uporedjivati kanger koji stvarno vodi racuna o svojim proizvodima i koji je izmislio funkcionalni bottom coil, sa nekim spajz radionicama. Svi kanger atomizeri rade dobro i moglo bi se reci da su jedinica mere za performanse jer vec neko vreme sve druge proizvode uporedjujemo sa njima. Porediti vivi sa ovim atomizerom nema bas smisla jer pripadaju potpuno razlicitim kategorijama, ali ako merimo po broju prodatih primeraka verujem da je protank odavno oduvao vivi, bar ako gledamo originalne proizvode, ne klonove.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #8 poslato: Oktobar 16, 2013, 12:33:21 »
  • Publish
  • Stigao unitank :thumbsup: Necu sad o njemu nesto detaljno dok ga dobro ne istestiram, pre svega zbog ventila koji odvaja gornji deo tanka od donjeg, ali za pocetak obecava. Najvise me je plasilo dopunjavanje, ali za sad nema nikakvih problema. Moj prvi utisak je da je ovo fantasticna sprava.

Van mreže gibalan

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #9 poslato: Oktobar 16, 2013, 14:52:40 »
  • Publish
  • Odlicno, nismo dugo obracali paznju na ovaj Kangerov proizvod, ali pre Liberove recenzije postavicu par video priloga. Interesantno je da svabe pominju standard verziju i verziju DP1+. Navodno dodavanjem kalaja (kako kazu za lemljenje) na bazu, povecava se kolicina pare i poboljsava ukus. Toj varijanti su cak nadenuli ime Dampfplanet mod (parna planeta mod).Nisam bas ubedjen da parenje kalaja donosi neku srecu, stoga sam ipak za Standard verziju!

The Kanger Unitank

Kanger Unitank BCC 2,5ml

Kanger Unitank Standard/DP1+

Kanger Tech Unitank

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #10 poslato: Oktobar 17, 2013, 13:22:41 »
  • Publish
  • Posle malo duzeg koriscenja, nekoliko nasilnih punjenja odnosno prosipanja i ponovnog punjenja i raznoraznih tortura, mogu da kazem da kanger unitank nije nista narocito vec samo jos jedan revolucionarni proizvod ;D  Kod njega je elegantno resen jedan po meni veliki nedostatak svih bottom coil atomizera, bez obzira da li su kineski ili oni zapadni koji kostaju nekoliko stotina evra: svi imaju glupavi nacin punjenja sa donje strane. Uvek me je nerviralo to sto kada hocu da napunim bilo koji BCC, moram da spustim bateriju sa glavom negde gde ce se ona ocediti i napraviti baricu dok ja punim tank. Kod T3 i MT3 kod kojih je glava sastavni deo baze je situacija jos i dobra za razliku od novijih generacija gde glava hoce da se odvije sa baze, pa tu dodje do curkanja, natezanja gornjeg dela a kod evod-a i do pucanja usisnika. Ovo se u glavnom desava nepaznjom korisnika, ali ne mozemo bas uvek o svemu voditi racuna ;D  Kod unitanka ovih problema nema. Punjenje je krajnje jednostavno, kao i kod top coil klirova: odvrne se gornji poklopac, nalije tecnost i  :steeringwheel:  Tank na nakih 6-7mm od dna ima pregradu koja sprecava naglo prodiranje tecnosti do glave i eventualno curenje. Cevicica koja nailazi na glavu je oduprta oprugom i ona na sebi ima silikonski sesiric koji u polozaju za punjenje zatvara pregradu kako tecnost nebi prodrla u donji deo tanka, a kada se poklopac zavije on ceo tej mehanizam potizne na dole i otvori prolaz tecnsosti. Pregrada ima nazubljene ivice i suzena je kako tecnost i kad se ventil otvori, ne bi naglo prodrla u donji deo. U praksi ovo funkcionise savrseno i nema nikakvog curenja ni pri punjenju potpuno praznog tanka ni prilikom dopunjavanja. Kada je tank potpuno prazan i napunimo gornju pregradu, kada vratimo poklopac gotovo polovina gornjeg dela tanka ce preci dole i gornji deo ce ostati poluprazan. Nikakvih smetnji nema ako odmah otvorimo poklopac i dopunimo ga do vrha. Zamena glave izgleda komplikovanija nego kod ranijih modela, ali nije. jedina dodatna akcija koju moramo preduzeti u odnosu na recimo protank je da kada odvijemo bazu radi zamene ili ciscenja glave, moramo da skinemo oprugu i posle je vratimo na novu ili ociscenu glavu. Evo i malo fotografija:

Baza ima duboku kadicu a fitilj je na samom dnu tako da posrce sve do zadnje kapi. Poklopac ima neki zarez sa jedne strane koji ne znam cemu sluzi, a ne verujem ni da proizvodjac zna ;D

polozaj za punjenje kada tecnost ne moze da sidje u donji deo:

Kada se zavrne poklopac tecnost sidje u donju komoru i tank ostane poluprazan:

ali se bez problema moze dopuniti do vrha, bez straha da ce procureti

Mislim da je vazno da napomenem da sam sve vreme na njemu koristio dekang tecnost koja je dosta retka.

Sto se performansi u radu tice, tu ne treba trositi reci. Sve je potpuno identicno kao kod bilo kog protanka, evoda ili bilo kog drugog kanger BCC a sve eventualne razlike su samo posledica razlicitog setapa u glavi.

i za kraj malo fotografija:

mada meni se vise svidja sa ego baterijom

narocito kada se promeni drip tip

:banghead:  Zaboravih najvaznije: u pakovanju dolazi sa dve rezervne glave i ukrasnim konusom. Glave su otpora 1.8, 2.2 i 2.4

Van mreže gibalan

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #11 poslato: Oktobar 17, 2013, 22:34:15 »
  • Publish
  • Od treceg minuta sve prikazano!

Review Unitank de KangerTech