Autor Tema: Pa sad budi pametan....  (Pročitano 4483 puta)

Van mreže Che

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 2
  • Ugled: +986/-0
  • Pol: Muškarac
  • Viva La Revolución
Pa sad budi pametan....
« poslato: Septembar 05, 2013, 21:20:40 »
  • Publish
  • Vec par dana pratim frku na zidu oko jednog modera koji je uzeo brdo love (oko 300eura) za nekih 50+ modova i nikako da ih dostavi,nije objavljivao novosti pa su se kupci uzjogunili i poceli da prete tuzbama....Kako se prica dalje razvija izlgleda da su ga zeznuli cnc majstori koji su njegov projekat radili u svoje slobodno vreme iako su uzeli lovu za posao unapred.Lik je pao u depresiju i jedva se nesto izgladilo iako su kupci vec poceli da spominju policiju i tuzbe.
    Ovo je jedna strana ti nesto platis i sad maltretiras modera.To je ok platio si i imas prava da nesto zahtevas.Sta je sa druge strane kad ti kao moder radis post paid.Tamo neki se prijavi na listu,ti uletis lovu i izfinansiras kompletnu proizvodnju i roba je spremna za slanje ali se kupac ne javlja ili te jednostavno ignorise.Sta vi mislite,sta bi bilo najbolje u ovakvim situacijama ili uopsteno koje je vase misljenje?

Van mreže Para

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 5
    • -Receive: 31
    • Ugled: +1267/-0
    Odg: Pa sad budi pametan....
    « Odgovor #1 poslato: Septembar 05, 2013, 21:33:18 »
  • Publish
  • Pa jednosatvno. Napravi, pokaži i prodaji. Trak pare, trak roba. Nema tu za mene neke mudrosti. :o

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 11103
    • -Receive: 10635
    • Ugled: +22387/-0
    « Odgovor #2 poslato: Septembar 05, 2013, 21:34:04 »
  • Publish
  • Meni je to sa listama malo glupavo resenje. Ako si moder napravi seriju, izbaci koliko je komada spremno, prodaj, pa ponovo. I onako odvaljuju usi sa cenama za najcesce glupave proizvode, i jos neko treba da im finansira proizvodnju. U principu nisu oni krivi, trziste ih je takvima napravilo.

Van mreže gibalan

• Hero Member
    • Thank You
    • -Receive: 19
    • Ugled: +6311/-1
    « Odgovor #3 poslato: Septembar 05, 2013, 22:19:46 »
  • Publish
  • Da nije kojim slucajem Grk? Pratio sam i ja jednu veoma slicnu frtutmu. Naime radilo se o Kopis mehanickom modu, a u pitanju je grcki moder Greeco. Lista je bila na UKvapers, ljudi su platili i poceli da sede a TN nikako da dobiju. Onda je poceo pritisak sa svih strana. Grka ni od korova, ali svremena na vreme se pojavi i izbaci po koje opravdanje tipa:
    -nije imao pristip internetu
    -trenutno koristi mobilni telefon samo da kaze da je sve OK
    -u zavadi je sa postom
    -platio je poliranje, al su ga zavrnuli-ispolirali poliranti pa sad mora sam...a to naravno traje
    ...ljudi moji tu je bilo svega
    E sad cirkus. Napisem mu ja pp u stilu da ima nas 15-20 zainteresovanih i dal to mozemo da obavimo ovako il preko njegove liste na UKV-u. Greeco mrtav ladan napise da nema problema i da tih 750 ili 1000 evra mozemo da mu uplatimo odmah, a on ce poslati. Grci su neverovatne lopine!

E sad, sve zavidi od obraza...bar ja tako mislim. Nema tu "corava posla" vec samo rizik i to obostrani. U svakom slucaju da sam u poslu imao bih vec bar deo spreman za prodaju, resto bi se odradjivalo u hodu, sto bi rekli. U posao bih usao samo nakon dobro odmerenih mogucnosti, odnosno koliko i sta mogu. Bez obzira na sve sto covek moze da ocekuje od kupca treba ga ispostovati cak i u situaciji "ocu kakim-necu kakim"...isto tako treba ispostovati i majstore i "majstore" i ako nesto krene naopako izvaditi lovu iz svog dzepa. Kao sto rekoh, nema tu "corava posla" vec samo rizik koji svaki posao/trgovina nosi sa sobom!

Van mreže lemmy

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 27
    • -Receive: 6
    • Ugled: +222/-0
    Одг: Pa sad budi pametan....
    « Odgovor #4 poslato: Septembar 05, 2013, 22:58:55 »
  • Publish
  • Ma najbolje odmah da mu se uplati dve nedelje na Bora-Bora i nesto para za dzeparac da se coveku nadje ::)
    Potpuno se slazem sa liberom i parom.Imas proizvod,pokazi i prodaj.

Послато са GT-N7000

Van mreže Che

• Hero Member
    • Thank You
    • -Receive: 2
    • Ugled: +986/-0
    • Viva La Revolución
    « Odgovor #5 poslato: Septembar 06, 2013, 00:17:13 »
  • Publish
  • Ovo je u pitanji Dazi iz Cro i njegov Dazi mod od celika ili titanijuma.Dobar je najmanje 15000 eura,e sad koliko kosta materijal i tokanjenje? ;D
    Liste su ok ako se koriste za porudzbinu da znas koliko cega da pravis ali ako ih stavis da bi uzeo lovu za projekat onda je bas bas  :thumbsdown:
    Biti moder koji ulece u projekat bez neke jasne slike cega i koliko je mnogo zeznuta stvar.Ulozis dobru lovu u nesto za sta nisi siguran da li ces moci rasprodati je isto sto i samoubistvo.Sta da kazem mac sa dve ostrice pa ko izvuce deblji kraj ;D

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #6 poslato: Septembar 06, 2013, 00:30:49 »
  • Publish
  • pa to je rizik posla. Napravis dobar proizvod i prodavace se. Zamisli kad bi samsung skupljao prednarudzbine za telefone i pravio liste. Svaki dobar i povoljan proizvod nadje put do kupca, ali je problem sto je malo tih modova povoljno a i malo toga dobro. U svakom slucaju, trziste je modere naviklo na takav nacin rada i diglo im malo previse cenu, pa sad nek ispasta.

Van mreže gibalan

• Hero Member
    • Thank You
    • -Receive: 19
    • Ugled: +6311/-1
    « Odgovor #7 poslato: Septembar 06, 2013, 00:35:14 »
  • Publish
  • Jos strasija stvar u celoj prici je to sto zuti vide uvece a izbace klon ujutro i to po minimum 5x manjoj cifri..sta onda?
    Zuti uce naduvane modere pameti.

Van mreže fusion

• Hero Member
    • Thank You
    • -Receive: 3
    • Ugled: +438/-0
    « Odgovor #8 poslato: Septembar 06, 2013, 01:07:31 »
  • Publish
  • Pa ne uce ih pameti niti ce to biti ikada u stanju , jer kao prvo nisu u stanju a kao drugo ipak sistem vrednosti im je pomeren .
    Proizvod ne cine kako oni gledaju ,materijal i proizvodnja .
    Svugde po belom svetu je 70-80 % prozvodne cene ideja i dizajna ono sitno preostalo je proizvodnja materijal e oni se hvataju toga i lopovisu na veliko ali dobro uvek je bilo gusara , prevaranata i propaliteta gde oni i spadaju sa svim tim sto rade u bilo kojoj sveri .
    Oce li neko kupiti kinesku kopiju RR a Bentleya ili Ferarija i dali je to uopste proizvod ...po meni nije
    Kao i u nasem slucaju napravili su sami par proizvoda i nekolicinu uspesno kopirali sve ostalo je nedostojno komentara

Van mreže fusion

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #9 poslato: Septembar 06, 2013, 01:22:23 »
  • Publish
  • Posto sam u predhodnom postu odlutao malo sa teme i da se vratim na istu.
    Mislim da je moder napravio gresku jer je racunao na nesto sto je nemoguce na balkanu a to je osloniti se na poslovnog partnera , jer danas dogovoreno je vec pri prvom izlasku sunca ne vazece.
    Mozda ipak manja lista i izfinansirati pa ici na duzu listu.
    Zar nije prvo skoci pa reci hop

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #10 poslato: Septembar 06, 2013, 10:46:14 »
  • Publish
  • Pa ne uce ih pameti niti ce to biti ikada u stanju , jer kao prvo nisu u stanju a kao drugo ipak sistem vrednosti im je pomeren .
    Proizvod ne cine kako oni gledaju ,materijal i proizvodnja .
    Svugde po belom svetu je 70-80 % prozvodne cene ideja i dizajna ono sitno preostalo je proizvodnja materijal e oni se hvataju toga i lopovisu na veliko ali dobro uvek je bilo gusara , prevaranata i propaliteta gde oni i spadaju sa svim tim sto rade u bilo kojoj sveri .
    Oce li neko kupiti kinesku kopiju RR a Bentleya ili Ferarija i dali je to uopste proizvod ...po meni nije
    Kao i u nasem slucaju napravili su sami par proizvoda i nekolicinu uspesno kopirali sve ostalo je nedostojno komentara

Pa zar nisu svi genesisi klonovi prvog koji je napravljen i svi mehanicki modovi takodje? Sve je to na isti kalup i na celom tom trzistu su svi gusari. Kinezi bar kad kloniraju, kloniraju u kompletu ;D Vrlo su retki izuzeci koji probaj da naprave nesto novo poput tvog hybrida, yenkijevog zvonceta i limeovog sistema podesavanja + pola. Nisam pristrasan ali stvarno je dosta dobrih stvari niklo na nasim prostorima. Normalno da niko nece da kupuje klonove skupih automobila, Ali to su vec sofisticirane sprave za razliku od ovih za koje je nautilus slavina svemirski brod, i gde osim finisa i materijala i nema neke razlike izmedju klona i originala, a i u tome su kinezi sve bolji. Ja licno nemam nista protiv kineskih klonera i u svakom slucaju su mi drazi nego zapadni prodavci magle. Izmedju ostalog, elektronska cigareta i jeste kineski izum i oni u toj oblasti imaju sva prava.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #11 poslato: Septembar 06, 2013, 13:02:59 »
  • Publish
  • I da se razumemo - drage volje bih kupio kineski ferari pod uslovom da je isti motor kao u pravom, ista oprema, sedista od vestacke koze i treba ga malo ispolirati da bi se sijao kao original, a kosta koliko fiat punto. Takodje bih drage volje kupio kineski samsung galaxy s4 ako je u njemu isti procesor, isti ekran, ista memorija... ali je izradjen od nesto jeftinije plastike, za 50 evra. Klonirali bi i to kinezi skoro identicnl kao modove, ali to kosta. I sto bi ja brinuo o necijim autorskim pravima? Meni je kao kupcu bitno da dodjem do dobrog proizvoda sto povoljnije, a o autorskim pravima neka brinu proizvodjaci. Niko tim majstorima ne brani da patentiraju proizvod i da naplacuju kinezima autorska prava, ali sta je tu original?

Van mreže fusion

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #12 poslato: Septembar 06, 2013, 16:02:38 »
  • Publish
  • Upravo je to o cemu pricam .
    Kinezi nikada nece moci da naprave Ferarri (kakvog si ti spomenuo ) tako ni ovo jer jako je bitno gde je sta i za koliko i ima razlike i te kakve da ne kazem kompletne ...nije kompleksno ko Ferrai ali je dovoljno da samo lici na pravu stvar a svrha je skroz drugacija nego kod originala i nema veze jedno sa drugim ali bas u tim sitnim mikronskim detaljima koji oni nikada nece ni primetiti ne mogu da naprave pravu stvar.
    Ne kazem da nisu oni u stanju da naprave nesto ali to je ko i Indiska kinematografija ... naj veca produkcija pa iz toga mora i da proizadje ponesto dobro.
    Ne osporavam da su oni zacetnici ( skidam im kapu i zahvalan sam im na tome)ali tu su i zastali i to je to za sada, mozda ce se jednog dana probuditi i zasuti nas svacim dobrim,ali za sada to nije slucaj.
    Genesisi su ipak skroz razliciti iako lice jedan na drugog i to je upravo o cemu pricam i nije samo setup iako ima dosta veze nego kako je i gde, sta i na koji nacin postavljeno i jos toga.
    I nije niti ce biti to isti Ferrari nego ce samo da slichi :)

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #13 poslato: Septembar 06, 2013, 16:30:35 »
  • Publish
  • Ja bih razliku izmedju kineskog i originalnog ferarija primetio na prvu, ali razliku izmedju originalnih i klon modova ja ne primecujem, tako da je za mene prakticno ni nema. Mozda sam ja glup, ali mi ti mikroni ama bas nista ne znace sve dok mod lepo radi i nema gubitaka. Verujem da je ovo stav vecine korisnika i da je vas kojima ti nefunkcionalni mikroni znace veoma malo. Imao sam prilike da vidim i originalne modove i klonove, i ja tu nikakvu funkcionalnu razliku nisam video, a i ako jesam, bila je u korist klonova. Svi poznati kineski mehanicki modovi se prave u savremenim pogonima na cnc masinama i u velikim serijama, tako da razlike od uzorka do uzorka ne postoje, sto se proizvode iz malih serija ne bi moglo reci. Konkretno sigelei je najveci proizvodjac mehanickih modova, i modovi su im vrhunski pocev od izrade, finisa, pa do gubitaka struje. Kod modova zapadnih proizvodjaca svaki ili skoro svaki ima neki skrivenk nedostatak koji se pre ili kasnije pokaze, pa se posle te falinke peglaju V2, V3... V10 verzijama. Opet kazem, kineski klonovi dobro rade, ali mozda imaju neke nedostatke koje mi obicni korisnici ne primecujemo.

Sto se genesisa tice, jedina funkcionalna razlika koju sam ja primetio je u precnicima rupa, zapremini tanka i kapice, ali zar to do sad nije moglo da se resi za pare za koje se prodaju? Razliciti precnici otvora za mesh se mogu resiti na nacin kako je to yenki resio sa umetanjem teflonske biksnica u siri otvor, za razlicitim unutrasnjim precnicima. Podesavanje polozaja rupe i otvora za vazduh je toliko jednostavno resiti a ima mnogo nacina, a niko ne radi na tome. A i zasto bi kad i ovako ima kupaca? To treba ostaviti za neku tamo verziju kad trziste otanji, da se navuku stari ne bas potpuno zadovoljni kupci. Na kraju krajeva, ako genesis kosta 150 evra, ima lufta i da se ponudi nekoliko razlicitih kapica i da ostane velika zarada, a to niko ne radi. Sve se svodi na forumski marketing i lupanje po kompleksu.

Van mreže Beco

• Full Member
    • Thank You
    • -Receive: 0
    • Ugled: +59/-0
    « Odgovor #14 poslato: Septembar 06, 2013, 16:46:38 »
  • Publish
  • Većina wannabe modera se odlučuje na genesise jer je njih lako napraviti.
    Izbušiš tri rupe, komad stakla i kapica i evo ga. Cijena 100 eura.
    RSST koji košta 25 dolara ih šije i po performansama i po kvaliteti izrade za duplo.

Za fiber atomizere se rijetko tko odluči jer su kompleksniji a i zabavno je srati po Imeu i Sergeju