Autor Tema: Kodi multimedia player  (Pročitano 1002 puta)

Van mreže zogu

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 1010
  • -Receive: 619
  • Ugled: +2322/-0
  • Pol: Muškarac
  • Samo jako
Kodi multimedia player
« poslato: April 14, 2016, 13:39:22 »
Posto su me e-cig teme smorile.....

Vec duze vreme koristim razne MM plejere, koristio sam xbmc od kako se pojavio, PS3 media player, probao plex itd... I onda sam prestao.
Pre neki dan instaliram kodi, naslednik xbmca i odusevim se. Nisam upalio tv od tada.
Ono sto je bitno za nase govorno podrucje je da mogu da se gledaju svi ex-yu tv programi, recimo da strimovi rade preko 95%. Neki kriticni, kao npr Arena sport su triplirani, jedan uvek radi.
I mogu da se gledaju skoro sve novije serije i filmovi.

Evo kratkog uputstva kako instalirati. Kodi radi na svim platformama (win, OS X, Android i Linux, probao na svim i uglavnom je isti, ima malih razlika u podesavanjima).
Skinuti zeljenu verziju sa:

https://kodi.tv/download/

Instalirati, to necu da objasnjavam...

Zatim skinuti natko1412 repo sa:

https://raw.githubusercontent.com/natko1412/repo.natko1412/master/zips/repo.natko1412/repo.natko1412-2.0.0.zip

Kada se pokrene Kodi kliknuti na System, addons, install from zip. Pokazati gde ste sacuvali repo.natko1412-2.0.0.zip i repository ce se instalirati.
Onda opet System -> addons -> install from repo, natko1412, video i pojavice se par addonova. Meni su zanimljivi samo croatia on demand i projecfreetv.so. Instalirati addonove po zelji.

Da bi podesili titlove, System -> Video -> subtitles

Tu podesiti language to download subtitles for na english, Serbian i ispod toga dodati default tv-show i movie services.

Ja sam dodao Opensubtitle, podnapisi, titlovi i supersubtitle. 99% koristim opensubtitle, ima i srpskih prevoda.

Sto se daljeg koriscenja tice, kliknuti na Videos na pocetnom ekranu, addons, pa recimo croatiaondemand, televizija uzivo, ja tu izaberem bikerdays tv listu i izaberem program koji mi se gleda.

Ako mi se gleda neka serija, videos -> addons -> projectfreetv.so -> tv show -> search i nadjem seriju koju zelim da gledam. Za titlove treba kliknuti na dnu plejera na ekrancic sa linijom u dnu, download i skinuti titl po zelji.

Uputstvo sam napisao bas za pocetnike, iskusniji mi nadam se nece zameriti.
Subtank mini :pimp:

You can fool all the people some of the time,
and some of the people all the time,
but you cannot fool all the people all the time.

:w00t:

The richest person is not the one who has the most, but the one who needs the least.

Van mreže hybrid

• Drug član
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 1684
  • -Receive: 684
  • Ugled: +2184/-0
Odg: Kodi multimedia player
« Odgovor #1 poslato: April 14, 2016, 14:32:58 »
Ja ne znam kako do skoro nikad nisam ni cuo za kodi :Scratch-Head: .Mogu da potvrdim stvarno je vrhunski program.Tv,filmovi,serije,radio sve u jednom a dzabe :smart: .

Kad se podesavaju titlovi treba staviti u central europe(windows) da bi imala nasa slova.
Za titlove koristim samo titlovi za titlove ;D .

Od addonova koristim croatia on demand i genesis.Jos uvek mi je sve to sveze pa istrazujem.Ali stvarno vrhunska stvar.Meni u sustini ta dva addon-a zavrsavaju posao u potpunosti.

Jos uvek ni ta dva nisam istrazio u potpunosti a ima ih mali milon