Autor Tema: mozda bolji nacin?  (Pročitano 5275 puta)

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 11254
  • -Receive: 10732
  • Ugled: +22484/-0
mozda bolji nacin?
« poslato: Avgust 29, 2013, 11:05:47 »
  • Publish
  • O ovom nacinu miksanja sam odavno razmisljao, ali nisam probao jer se nisam previse bavio miksevima. Sada, silom prilika, posto mi je zli jovica oteo posiljku sa inavere, drugar gib se ponudio da priskoci u pomoc i posalje nesto tecnosti. Posto sam imao neke baze od 6mg, zamolio sam ga da mi posalje po 10ml cistog PG-a sa duplom dozom arome, kako bih u to dodao po 10ml 6mg/ml i dobio potrebnu jacinu. Odmah mi se upalila lampica da je ovo prilika da isprobam ono o cemu sam odavno razmisljao. Ostavio sam to da odlezi nedelju dana, znaci dupla doza arome u cistom PG-u. Posle toga sam dodao bazu sa nikotinom i ostavio da odlezi nekoliko dana. Pojedinih ukusa sam imao po malo zamiksanih na klasican nacin, pa sam bio u mogucnosti da ih uporedim. Siguran sam da je aroma koja je odlezala u cistom PG-u nedelju dana dosta izrazenija i ukusnija, i ako je ova druga odlezala dosta duze. Nisam siguran da se gibalanu nisu tresle ruke pa sipao vise arome, da je sama aroma bolja u toj turi... ;D

U svakom slucaju mislim da ovo vredi i treba proveriti na vise primera, a i nije tesko. Sam PG je veoma jak rastvarac i to mu je osnovna namena. Koriste ga pcelari za rastapanje propolisa koji je veoma tesko rastvorljiv, i u glavnom kazu da bolje rastvara propolis nego alkohol. Sve, ili bar vecina aroma su na bazi PG-a, odnosno PG se koristi kao rastvarac. VG i nikotin umanjuju njegovu moc rastvaranja, jer je veliki deo PG- vec rastvorio njih. Svima nam je dobro poznato da svaki rastvarac moze rastvoriti samo odredjenj kolicinu materije koju rastvara, srazmerno kolicini.

bilo bi dobro da se jos neko pridruzi eksperimentu i sledecu turu smucka na ovaj nacin, kako bi smo imali vise izvora i proverili ovu pretpostavku. Ja cu i u buduce ovako miksati tecnosti, ali mislim da ja sam nisam dovoljan da bi se potvrdila uspesnost ovog nacina.

Van mreže Bestragija

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 3
    • -Receive: 1
    • Ugled: +348/-0
    • Pol: Muškarac
    • Gibalan: "Nisam poročan tip...ali..."
    Odg: mozda bolji nacin?
    « Odgovor #1 poslato: Avgust 29, 2013, 11:13:26 »
  • Publish
  • Da. Pa upravo zbog toga su tečnosti sa većim procentom PG-a (65%+) izražajnijeg ukusa i za razliku od većinski VG tečnosti, ukus im se "ne gubi". Sve doduše zavisi od ličnih preferencijala. Ja, recimo, ne volim preterano izraženu aromu u tečnostima koje parim, tako da mi najviše odgovara 50-50 (dooooobro cepidlake, plus voda plus arome :) )

Van mreže gibalan

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 19
    • Ugled: +6311/-1
    « Odgovor #2 poslato: Avgust 29, 2013, 12:23:19 »
  • Publish
  • Nema-ima veze sa ovom temom. Serlak (lak), da bi se dobio koristi se akohol, ali u koliko zelimo da ga dobijemo od npr smole visnje (tvrda, kristalno providna smola) mora da se tuca u avanu i dugo odlezi u alkoholu. Bez avana...ima da stoji onoliko u alkoholu. PG sve to "razvali" u vrlo kratkom roku. Nisam razmisljao o tom postupku, niti povezao sa miksanjem...sada povezujem neke stvari i sledeca tura-proba ide na ovaj nacin!

Van mreže Che

• Hero Member
    • Thank You
    • -Receive: 2
    • Ugled: +986/-0
    • Viva La Revolución
    « Odgovor #3 poslato: Avgust 29, 2013, 13:03:41 »
  • Publish
  • Cist PG je mnogo redji od bilo koje baze pa se i aroma bolje homogenizuje u njemu a i bolje je nosi. :thumbsup:

Van mreže mitar

• Sr. Member
    • Thank You
    • -Receive: 0
    • Ugled: +68/-0
    • Rodjen da peca a teraju ga da radi!
    « Odgovor #4 poslato: Septembar 16, 2013, 19:34:46 »
  • Publish
  • ja sam to hteo da vam predlozim iako ne mixam tecnosti,posto je pg rastvarac,ali posto se ne bavim jos tim nisam hteo da lupam svasta...
    Ljudska glupost i svemir su beskonačni, ali za ovo drugo nisam siguran!

Van mreže Para

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 5
    • -Receive: 31
    • Ugled: +1267/-0
    « Odgovor #5 poslato: Septembar 16, 2013, 20:13:51 »
  • Publish
  • Mućkam već dve godine i PG je nezamenjiv kada je u pitanju aroma i razlaganje nikotina. VG dolazi tek na kraju. Iako sam jedno vreme pario skoro čisti VG, morao sam povećati postotak PG-a na 20% i to upravo iz razloga o kojem je pisao Liber.
    Volim samo duvanske arome i zbog toga mi je bitan PG. U VG može voće i kremovi i bez PG-a. Da bih bio siguran da su moje duvanske dobre zapalio sam neki dan cigaretu, da bih osetio aromu. I moram priznati da je  taj smarad nemoguće klonirati. Ovo što mi parimo su najfiniji parfemi.
    Probajte Liberov PG eksperiment  sa par kapi alkohola i aroma će biti još izraženija.

Van mreže mitar

• Sr. Member
    • Thank You
    • -Receive: 0
    • Ugled: +68/-0
    • Rodjen da peca a teraju ga da radi!
    « Odgovor #6 poslato: Septembar 16, 2013, 20:58:54 »
  • Publish
  • jel,to ona bela tabaco tecnoststo si mi poslao?@ liber
    Ljudska glupost i svemir su beskonačni, ali za ovo drugo nisam siguran!