Autor Tema: Gel akumulator, pomoć hitno !  (Pročitano 441 puta)

Van mreže banema

• Jr. Member
  • **
  • Thank You
  • -Given: 224
  • -Receive: 124
  • Ugled: +124/-0
  • elektronske cigarete
Gel akumulator, pomoć hitno !
« poslato: Jun 04, 2019, 09:58:48 »
Ljudi moji pomagajte  :17: , treba da montiram neki solarni panel koji sam dobio zajedno sa gel akumulatorom ali nemam polova + i -, na koje se kace kleme.Ovaj komsija sto mi je poklonio ceo sistem kaze da se tu stavljaju neki šrafovi koji služe mesto klema ali on ne moze da ih nađe.
Ako neko ima ideju koje šrafove da pazarim ovako preko slike da bi montirao kleme bio bih do neba zahvalan !
Da li neko možda zna da li postoji neki standard za navoj za te akumulatore?

Problem je što akumulator nije kod mene kući već na vikendici na Dunavu a ja trebam da uzmem te šrafove u gradu na neviđeno.

Evo slika:

I još jedno pitanjce.Pošto imam još dva starija akumulatora za kola koji su polu-ispravni, mislio sam da ih prikačim na kontroler za punjenje zajedno sa ovim.E sad kako ih povezati - redno ili paralelno ?
Evo slika kontrolera i akumulatora.

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 9216
  • -Receive: 11532
  • Ugled: +13967/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Gel akumulator, pomoć hitno !
« Odgovor #1 poslato: Jun 04, 2019, 11:32:03 »
Vidim da si se snasao za navoj (M6) a sto se tice vezivanja polu-ispravnih akumulatora u paralelu ,najbolje nikako jer moze biti veca steta nego korist ..
Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže milutko1

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 698
  • -Receive: 1708
  • Ugled: +2861/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Gel akumulator, pomoć hitno !
« Odgovor #2 poslato: Jun 04, 2019, 13:20:46 »
nemoj te od kola,moze kad su novi ali stare nemoj ubices kontroler,slicne kombinacije koristimo  na poslu na udaljenim objektima,obicni akumulatori ne traju duze od 3 godine,a ovi namenski predvidjeni za duboko praznjenje traju 5+ godina tako da vredi uloziti u njih,srafice najbolje mesingane M6 ako nadjes,i povremeno ciscenje i obavezno makar i obicnom mascu zastititi od atmosfere, na samom kontroleru na crveno dugme biras vrstu akumulatora koju si postavio jer prema vrsti i punjenje i praznjenje se drugacije odvija,potrosace vezuj obavezno na mesto predvidjeno za njih nikako nemoj zajedno u sredinu sa akumalatorima jer ce prvom prilikom prejebati akumulatore praznjenjem do kraja

https://drive.google.com/open?id=0B23oq_WrOSg3X2pZM1NWN1RGdUU