Autor Tema: Joyetech eGo baterije  (Pročitano 14067 puta)

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 10969
  • -Receive: 10535
  • Ugled: +22287/-0
Joyetech eGo baterije
« poslato: Novembar 07, 2012, 23:01:49 »
  • Publish
  • U danasnje vreme sve su popularniji raznorazni modovi, odnosno mnogo im se vise posvecuje paznja. Klasicne baterije su nekako postale nesto sto se podrazumeva, pa se cini da o njima nema sta da se kaze, jer svaki iole iskusan korisnik zna gotovo sve o njima. Ipak, onima koji tek ulaze u svet elektronskih cigareta, razliciti tipovi i oznake baterija unose dodatnu konfuziju u i onako dovoljno komplikovanu materiju. Kako bi e-cigareta zadovoljila nase nikotinske potrebe, potrebno je pre svega nasem rasprsivacu obezbediti adekvatno napajanje. Najpopularniji standard baterija je 510/ego a najpopularniji proizvodjac baterija sa ovim standardom je joyetech. Kada imate odgovarajucu eGo bateriju, na nju mozete navrnuti gotovo sve, odnosno 90% svih proizvdenih rasprsivaca. Ostalih 10% su razni manje vise uspesni, pokusaji uvodjenja specificnih standarda i modeli kod kojih razna resenja zahtevaju drugacije povezivanje atomizera sa baterijom, ali su takvi primeri jako retki.
    Ono sto je zajednicko za sve baterije je da se proizvode u varijantama od 650, 900 i 1000mAh, pa to u daljem tekstu necu posebno pominjati jer se za sve tipove podrazumeva. Razlika izmdeju baterija pored kapaciteta je naravno i u duzini, pa je potrebno prilikom kupovine baterije uskladiti svoje potrebe za energijom, sa zeljenom duzinom baterije i po potrebi nabaviti vise komada.
    Prva joyetech eGo baterija zvala se samo eGo. imala je regulisan napon konstantnih 3,3V, zastitu od kratkog spoja, zastitu od prepunjavanja i preteranog praznjenja, i to je sve. Nije imala zakljucavanje sa 5 klikova, promenu napona i ostale napredne mogucnosti. Bila je namenjena koriscenju  na ego atomizerima, ali se moze koristiti i sa svim ostalim atomizerima ovog standarda.

Sa pojavom eGo-t atomizera, logicna evolucija je bila i unapredjenje baterije koja ce pratiti liniju proizvoda, pa je baterija dobila mogucnost zakljucavanja sa 5 klika na taster, i dobila je naziv eGo-T. Ovo je bilo jedino unapredjenje, baterija je zadrzala identican izgled, ali je i ovo unapredjenje dobro doslo korisnicima koji svoju e-cigaretu nose u dzepu.

Posto je trziste e-cigareta u stalnom porastu kao i broj proizvodjaca opreme, kako bi zadrzao svoje mesto vodeceg proizvodaca, joyetech je trzistu ponudio unapredjenu verziju eGo-t baterije pod nazivom eGo-T2 ili eGo-T upgrade. Ova baterija je pored funkcije zakljucavanja dobila i mogucnost promene napona u dva rezima rada. Prvi rezim je konstantnih 3,3V a drugi je opadajuci sa 4,15 do 3,6, kako se baterija prazni. Promena ovih rezima se vrsi tako sto se baterija zakljuca, pa se kada je zakljucana taster drzi 8 sekundi dok dioda na tasteru ne promeni boju u narandzasto i na isti nacin se vraca u predhodni rezim sa konstantnih 3,3v kada dioda svetli belom bojom.

Za potrebe korisnika koji zele da svoju cigaretu koriste za vreme punjenja, joyetech je proizveo baterije eGo-t USB passtrought. Ova baterija je zadrzala karakteristike predhodno opisanih baterija, ali je nesto duza zbog toga sto se na njenom drugom kraju nalazi mini USB konektor i elektronika koja regulise punjenje, pa se moze reci da ova baterija ima u sebi ugradjen punjac. Ulaz za punjenje je zaticen metalnim poklopcem sa navojem, pa je potrebno voditi racuna da se on ne izgubi. Inace, ove baterije pored mogucnosti koriscenja za vreme punjenja, imaju i tu prednost da je napon konstantan sve dok su povezane sa izvorom struje.  Moguce ih je nabaviti i u varijanti eGo-T, i u varijanti eGo-T2/upgrade sa promenljivim naponom.

Sa predstavljanjem eGo-C atomizera bilo je potrebno predstaviti i novu generaciju baterija, pa je rezultat toga bila serija eGo-C baterija. eGo-C baterije se proizvode u istim varijantama kao i eGo-T, dakle eGo-C, eGo-C2/upgrade, eGo-C USB passthrought i eGo-C2/upgrade USB passthrought. Baterije su po dizajnu i funkcionalnosti identicne odgovarajucim eGo-T baterijama, jedina razlika je u tasteru koji u rezimu konstantnog napajanja, menja boju prilikom praznjenja baterije. Kada je baterija 100% do 50% puna, dioda na prekidacu je bele boje kao kod T baterija, kada je baterija ispod 50%do 25% napunjenosti dioda je svetlo plava, a kada kapacitet padne ispod 25% dioda je tamno plava, gotovo ljubicasta. U rezimu opadajuceg napona dioda ne menja boju, vec je konstantno narandzaste boje kao kod eGo-T baterija. Ova karakteristika moze biti korisna pocetnicima prvih dana dok ne upoznaju svoju bateriju i vreme koliko ce im dugo trajati, ali nisam siguran da li u dovoljnoj meri opravdava razliku u ceni koja i nije tako mala.

Kao posebnu kategoriju joyetech eGo baterija, pomenuo bih eGo-c twist, koja ima mogucnost promene napona 3,2-4,8V u koracima po 0,1. Podesavanje napona se vrsi veoma jednostavno, okretanjem prstena koji se nalazi na dnu baterije. Twist baterija za razliku od ostalih C baterija nema indikator napunjenosti a dioda konstantno svetli belom bojom. Velika prednost ove baterije je sto korisnik precizno moze podesiti performanse elektronske cigarete, jednostavnim podesavanjem napona baterije. Zbog elektronike potrebne za izvrsavanje ove funkcije, ova baterija je nesto duza od ostalih baterija srazmernog kapaciteta.

Van mreže Che

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 2
    • Ugled: +986/-0
    • Pol: Muškarac
    • Viva La Revolución
    Odg: Joyetech eGo baterije
    « Odgovor #1 poslato: Novembar 07, 2012, 23:07:02 »
  • Publish
  • Meni je eGo ostao u secanju kao jako dobra baterija (ostale delove ne bih da komentarisem jer nemam nista lepo da kazem)
    Sto se tice stock attyja,clearova i slicnog jako dobro radi gledamo iz ugla trajanja i performansi.Meni su cak super radile i na My-T attuju iako je bio LR setup.Svakako preporuka. :13:

Van mreže Para

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 5
    • -Receive: 31
    • Ugled: +1267/-0
    « Odgovor #2 poslato: Novembar 07, 2012, 23:41:39 »
  • Publish
  • Odličan tekst, samo bih dodao jedan komentar. Ego baterije i drugih Shenzhen e-cig kompanija su takođe sasvim OK. Imao sam priliku da otvaram i potpuno rastavim egice raznih proizvođača i osim logoa nisam uspio vidjeti naikakvu drugu razliku. Joye obično ima silikonom zalivenu elektroniku pa je baš teško zamijeniti kada crkne. Čak sam u jednoj firmiranoj ego LCD bateriji našao najobičnije čačkalice koje su pridržavale displej. Možda se nećete složiti sa mnom ali kada su u pitanju eGo baterije ja tu vidim samo razliku u cijeni.

Van mreže Che

• Hero Member
    • Thank You
    • Viva La Revolución
    « Odgovor #3 poslato: Novembar 07, 2012, 23:45:04 »
  • Publish
  • Generalno gledano one sa najduzom garancijom su definitivno favoriti.Iz iskustva znam da egice padaju ko pokosene pre prepravljivim attyjima pa ne bi bilo lose imati u garanciju u rukavu.

Van mreže Para

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #4 poslato: Novembar 08, 2012, 00:07:59 »
  • Publish
  • Nećeš valjda slati u Kinu egicu od 10 ojra.  :-[ Meni je Yenki dao pet elekronika za 1000 din. Još imam dvije. Na egici može samo elekronika da rikne, i jefinije je kupiti elektoniku za 1,5 ojra nego slati u Kinu. Moraš se složiti.  :014:

Van mreže Che

• Hero Member
    • Thank You
    • Viva La Revolución
    « Odgovor #5 poslato: Novembar 08, 2012, 08:05:55 »
  • Publish
  • Ok moze da se menja i elektronika ali nije ni skupo polasti bateriju nazad,nekih 200-300 din.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #6 poslato: Novembar 08, 2012, 09:07:07 »
  • Publish
  • Ja juce poslao 7 komada, 190 dinara bila cena

Van mreže Para

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #7 poslato: Novembar 08, 2012, 11:23:18 »
  • Publish
  • Joye ili ove druge?
    Ja sam htio lulu reklamirati i u mojoj pošti mi rekoše: "U Hong Kong, a ne znamo mi to". :)

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #8 poslato: Novembar 08, 2012, 11:30:48 »
  • Publish
  •  Neke razne riknule baterije. Cesto tako saljem i uvek bude priblizno postarina. Ma cirkus je po tim postama. Ova ne zna da ubode cifru na WU ali zato kod nje paketi za kinu prolaze samo tako ;D

Na mreži vlaves2000

• Drug član
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 1344
    • -Receive: 2174
    • Ugled: +3425/-0
    « Odgovor #9 poslato: Novembar 08, 2012, 13:26:52 »
  • Publish
  • ja sam poslao jednu bateriju 260 dinara i 4 dolara za povratni shiping, stigla nova sa garancijom, gde se mogu nabaviti elektronike za ego c baterije i po kojoj ceni, nije lose imati kod sebe

Van mreže Para

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #10 poslato: Novembar 08, 2012, 13:42:47 »
  • Publish

• Van mreže Che

• Hero Member
    • Thank You
    • Viva La Revolución
    « Odgovor #11 poslato: Novembar 08, 2012, 15:18:05 »
  • Publish
  • Joye ili ove druge?
    Ja sam htio lulu reklamirati i u mojoj pošti mi rekoše: "U Hong Kong, a ne znamo mi to". :)
    Naj cudnija mesta na koje sam slao pakete su bili Solomonova ostrva i Malezija,sve putuje 30+ dana iako je air mail.Povratnice jos nisam ni dobio a i cisto sumljam da ce mi stici :D

Na mreži vlaves2000

• Drug član
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #12 poslato: Novembar 08, 2012, 23:58:30 »
  • Publish
  • pa treba vremena da ih poprave :098:

Na mreži vlaves2000

• Drug član
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #13 poslato: Novembar 08, 2012, 23:59:12 »
  • Publish
  • Para hvala na linku :victory:

Van mreže bOlE82

• Jr. Member
    • **
    • Thank You
    • -Given: 4
    • -Receive: 34
    • Ugled: +48/-0
    « Odgovor #14 poslato: Novembar 21, 2012, 21:18:46 »
  • Publish
  • Ma slazem se uglavnom crkne elektronika na bateriji, (osim kod ambrelinih baterija koje sam doziveo da iscure) shto je retkost prava, ako nekom slucajno crkla baterija ja imam rezevnu jer kad mi je crknula ego baterija krenuo sam da zalemim zicu koja se otkacila i i u napadu besa (jer sam istopio elektroniku) sve sam bacio u kantu (pre toga o zid) ali sam bateriju sacuvao, trebala bi da radi, ako nekom treba nek se javi poklonicu mu je :)