Autor Tema: Tecnosti i prljanje grejaca  (Pročitano 5933 puta)

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 11119
  • -Receive: 10646
  • Ugled: +22398/-0
Tecnosti i prljanje grejaca
« poslato: Avgust 26, 2013, 10:59:32 »
  • Publish
  • Dok sam koristio originalne tecnosti cistio sam grejac kad se setim, obicno na 4-5 a cesto i vise dana, najcesce reda radi a ne zato sto bih osetio pad performansi. Od kad u velikoj meri koristim mikseve, moram grejac da cistim posle 24h, jer se preko njega navuce neki tanak sloj i performanse drasticno padnu. Nesto su bolji rezultati kada koristim tanju zicu, verovatno zbog lakseg zagrevanja i manje povrsine, ali opet maksimalno dva dana. Kada radim dry burn, mnogo se teze zazari zica nego sa fabrickim tecnostima posle dosta vise dana. Ono sto je zanimljivo je to da je ovaj sloj jako tanak, gotovo nevidljiv, pa na oko grejac izgleda cisto. Takodje, ovo nema mnogo veze sa tim da li je tecnost tamna ili svetla. Probao sam da ceo dan koristim samo svetle tecnosti, pa zatim ceo dan samo tamne, i rezultati su u glavnom bili isti. Mozda je kod mene ovaj problem vise naglasen zbog toga sto koristim tecnosti sa 3mg i manje nikotina, pa mi je i najmanji gubitak arome bitan, jer moje tecnosti gotovo da nemaju TH.

Da li jos neko ima slican problem, odnosno problem definitivno postoji ali da li ga i ostali osecaju? Da li je ovo zbog baza ili aroma?

Van mreže Para

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 5
    • -Receive: 31
    • Ugled: +1267/-0
    Odg: Tecnosti i prljanje grejaca
    « Odgovor #1 poslato: Avgust 26, 2013, 12:29:55 »
  • Publish
  • Moja iskustva su nešto drugačija.
    Pre svega stanje grejača mi zavisi od vrste arome. Neke arome kao na primer FP mi zaprljaju grejač u roku, odmah.
    Ali, generalno sam primetio da mi grejač dugo traje ako je natapanje dobro. Ako je natapanje lošije grejač mi se zaprlja veoma brzo.
    Verujem da je razlog brzog prljanja setupa treba tražiti u lošem fiberu.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #2 poslato: Avgust 26, 2013, 12:36:53 »
  • Publish
  • Ma noje to neka drasticna zaprljanost, samo tanak film preko zice koji se gotovo ne primecuje a ubije aromu. Ista pesma sa svim fiberima koje koristim, i sa onim sa HG-a i sa fiberom od onog svabe prevaranta od 2-3 mm i sa onim tvojim vrhunskim od 3mm kojeg imam jako malo i cuvam ga za izuzetne prilike ;D Mozda drugi i ne osete jer im potrebe zadovoljava TH, meni svaki i najmanji gubitak arome napravi havariju.

Van mreže gibalan

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 19
    • Ugled: +6311/-1
    « Odgovor #3 poslato: Avgust 26, 2013, 12:55:27 »
  • Publish
  • Para je u pravu, ako je slaba/nedovoljna natopljenost fibera..a vremenom kod losijig i slabo pripremljenih fibera to je neminovnost, dolazi do
    sve veceg zagusenja i prljanja. Nije u pitanju samo kvalitet fibera, vec i arome pojedinih proizvodjaca koje su kao tutkalo! Nije u pitanju npr IW
    Golg Ducat, ima toga i kod drugih proizvodjaca! Kod pamuka se desi jedna druga stvar. Ako nije dobro upreden ili upleten i niti pocnu da vode politiku svaka za sebe...a pri tom se tecnost ne ukapava konstantno i ako se ostavi tako, vlakna se bukvalno ukrute. Nema pomoci kod takvog setapa ponovno kapanje i dobro natapanje. Simptomi su manjak arome, mala kolicina pare koja je nekako prozracna...povecanje potrosnje. Mora da se napravi nov setap i to je jedino resenje. I da, jedna stvar koje se nekako ukorenila, a vidim da je poneko pomene u opisu tecnosti...ako je tecnost bezbojna nikako nema znacenje da nece prljati.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #4 poslato: Avgust 26, 2013, 13:31:50 »
  • Publish
  • Ma ja nemam problem ni sa fiberom ni sa natapanjem, pricam o ociglednoj razlici u brzini prljanja grejaca sa fabrickim tecnostima i miksevima i zanima me u cemu je problem? ;D  Nesto postoji sto napravi film koji ne dozvoljava grejacu da postigne maksimalnu temperaturu, e sad, da li je baza ili aroma? Iskopacu ja njega, ako nista onda duzim eksperimentisanjem, ali sam pokusao da skratim put i da potrazim savet, a dobio sam samo uverenja da ne umem da napravim setap i da koristim los fiber :signspamani: :sign0024: :offtopic: ;D

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #5 poslato: Avgust 26, 2013, 13:33:41 »
  • Publish
  • Ocu bre ko sav normalan svet da duvam mikseve, i ocu da postignem da oni budu kao fabricke tecnosti ;D  Problem baze sam resio, jos ovo i bicu srecan :dance:

Van mreže Bet

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 335
    • -Receive: 3197
    • Ugled: +4204/-0
    • Pol: Muškarac
    « Odgovor #6 poslato: Avgust 26, 2013, 13:35:10 »
  • Publish
  • Sta da vam kazem, ja tih problem nemam sa meshom. Operem 1-2 puta dnevno, dry burn i grejac je uvek kao nov.  :dance:

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #7 poslato: Avgust 26, 2013, 13:36:45 »
  • Publish
  • Pa i ja operem jednom dnevno i grejac kao nov, ali me mrzi ;D

Van mreže Para

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #8 poslato: Avgust 26, 2013, 14:52:01 »
  • Publish
  • Predlažem da uživaš u pari, aromu zanemari.  ;D

Van mreže Che

• Hero Member
    • Thank You
    • -Receive: 2
    • Ugled: +986/-0
    • Viva La Revolución
    « Odgovor #9 poslato: Avgust 26, 2013, 14:59:37 »
  • Publish
  • Ja mislim da je to i do baze,odnosno vg-a koji se lepi na grejac.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #10 poslato: Avgust 26, 2013, 15:11:20 »
  • Publish
  • Ja mislim da je to i do baze,odnosno vg-a koji se lepi na grejac.

I meni je vg najsumnjiviji. Sto sam ga vise imao u tecnostima vise se prlja. U fabrickim tecnostima verovatno koriste neki mnogo dobar vg. Para je negde ostavio link za neki vg kod nas, ali ja sad to ne mogu da nadjem, probao bih i to. Problem je sto to isprobavanje svega i svacega traje dosta dugo, ali na kraju ce valjda da se isplati.

Van mreže gibalan

• Hero Member
    • Thank You
    • -Receive: 19
    • Ugled: +6311/-1
    « Odgovor #11 poslato: Avgust 26, 2013, 15:11:38 »
  • Publish
  • meni je zabranjeno da mislim :hooray:

Van mreže Che

• Hero Member
    • Thank You
    • -Receive: 2
    • Ugled: +986/-0
    • Viva La Revolución
    « Odgovor #12 poslato: Avgust 26, 2013, 15:20:19 »
  • Publish
  • Meni su tecnosti sa vecinskim postotkom VG-a ali na genovima se grejac ocisti za cas cak ne mora ni da se prazni tank.Primetio sam da ako parim na slaboj bateriji brze se navata ta prljavstina na grejacu nego kada parim sa sveze napunjenom baterijom. :sleep:

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #13 poslato: Avgust 26, 2013, 15:26:52 »
  • Publish
  • Primetio sam da ako parim na slaboj bateriji brze se navata ta prljavstina na grejacu nego kada parim sa sveze napunjenom baterijom. :sleep:

Ima i toga. Ja sam uvek na niskim naponima i velikom otporu i to je problem, ali ga sa fabrickim tecnostima nema. Neko je pominjao neki vg sa kosher setifikatom, mozda bi to bilo resenje? Definitivno treba krenuti u potragu za dobrim VG-om. Nama koji sami motamo nije neki problem osim sto smara, problem je kod onih koji koriste fabricke glave.

Van mreže Para

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #14 poslato: Avgust 26, 2013, 15:29:31 »
  • Publish
  • I meni se na nižem naponu pre zaprlja. Mislim da svaki glicerin mora  biti isti. Jedina razlika može biti u procentu vode u njemu. Ako je drugačije, onda to nije glicerin.