Autor Tema: Phoenix V5  (Pročitano 2175 puta)

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 11113
  • -Receive: 10635
  • Ugled: +22387/-0
Phoenix V5
« poslato: Avgust 07, 2013, 21:00:25 »
  • Publish
  • Izgleda da su se kinezi ozbiljno posvetili unapredjenju klonova. Mozda to i nije losa taktika? Nema potrebe da se experimentise sa dizajnom koristi se vec prihvacen od strane korisnika, i na njega se dodaju funkcionalna unapredjenja. Niko sigurno za cenu po kojoj se nudi nece zameriti sto je kloniran dizajn, a i onako su svesni da neki originalni proizvod ne mogu da naplate.

Danas sam se igrao i nastavicu da se igram, sa unapredjenom verzijom phoenix V4 koji je zapravo klon era atomizera. Ovaj atomizercic je stvarno zanimljiv i jako dobar a povrh toga i povoljan, pa cu mu nedostatke u vidu losih oringova rado oprostiti.

Izrada je veoma dobra za ovu cenovnu klasu i u celini atomizercic jako lepo izgleda. U principu izgleda isto kao phornix V4, samo je deblji za 1mm i nesto duzi. Jako lepo "cuci" i na modovima i na ego baterijama.

Osnovni razlog povecanja dimenzija je dodatak mogucnosti podesavanja protoka vazduha, sa tri rupice. Gornji deo tube se okrece oko donjeg, pa se moze redukovati promer sve tri rupice, ili po zelji zatvoriti jedna ili dve. Ovo u praksi jako lepo funkcionise, samo je po vadjenju iz pakovanja ova dva dela veoma tesko razdvojiti, ali kada se kapne malo tecnosti sve to veoma glatko klizi.

Probao sam sve varijante ali mi se najvise svidelo kada sve tri rupice gadjaju direktno u grejac. Kada su sve tri potpuno otvorene protok vazduha je prevelik, pa je ova varijanta pre svega pogodna za niske otpore ili velike napone, kako bi se proizvelo dovoljno pare, jer je protok vazduha toliko veliki da se ne moze vuci duze od 2-3 sekunde. Meni se najvise svidelo sa sve tri do pola zatvorene rupice. Sirina sve tri rupice zajedno je priblizno kao ceo grejac, pa se ravnomerno pokupe sva isparenja i dobiju fenomenalne performanse. Kome ovo ne odgovara takodje moze podesiti da atomizer radi sa jednom ili dve rupice, ali bitno je da postoji sto veca mogucnost izbora a ovaj dripavac ima neogranicene mogucnosti. Takodje se moze podesiti polozaj rupe/rupa, odnosno mesto gde ce vazduh da udara u grejac, ali zna se da je jedini idealan polozaj direktno po sredini. Jos jedan jako bitan detalj je i to da se sve tri rupice veoma lako mogu potpuno zatvoriti, pa se atomizer moze nosti u dzepu bez straha od curenja. U kombinaciji sa setapom sa dosta fibera u njega moze stati dosta kapi tecnosti, pa se moze koristiti i kao primarni atomizer. Pored dva oringa oko kojih se rotira gornji deo tube, na donjem delu se nalazi i treci, beli, koji u ovakvim situacijama ne dozvoljava curenje, i stvarno lepo dihtuje. Po meni je ovo do sad najbolje od svih slicnih resenja, odnosno najbolji jeftin drip atomizer i bolji od mnogih dosta skupljih. Materijal je SS, samo ne znam koje oznake i kog kvaliteta. Nedostaci ovog atomizera su pre svega oringovi koji su jako losi, a na mom primerku su gornji crni oringovi nekako cudno nazubljeni ali to u radu ne smeta jer donji dihtuje. U principu svi koji treba da dihtuju - dihtuju dobro, ali mi ne ulivaju poverenje. Takodje veliki nedostatak je glupavi mali imbus kojim se postavlja setap, koji je veoma loseg kvaliteta i ako se ne polomi izgubice se sigurno. Ja sam na svom primerku odmah promenio imbuse klaiscnim srafovima.

Evo malo fotografija proizvodjaca, mozda su jasnije nego moje ;D [size=78%]:[/size]

Proizvodjac je hcigar:http://www.hcigar.com/Product.asp?big=97&page=1

Nesto slicno ima da se kupi i na fasttech-u, ali nisam siguran da li je od istog proizvodjaca i istog kvaliteta

« Poslednja izmena: Jun 28, 2016, 02:15:53 Bolle »

Van mreže Che

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 2
    • Ugled: +986/-0
    • Pol: Muškarac
    • Viva La Revolución
    Odg: phoenix V5
    « Odgovor #1 poslato: Avgust 07, 2013, 21:07:06 »
  • Publish
  • Ta regulacija dotoka vazduha je mnogo dobra stvar!Sa obzirom kako radi V4 ovo je pun pogodak!
    Ovo se mora imati :hooray:

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #2 poslato: Avgust 07, 2013, 21:25:16 »
  • Publish

• Van mreže gibalan

• Hero Member
    • Thank You
    • -Receive: 19
    • Ugled: +6311/-1
    « Odgovor #3 poslato: Avgust 07, 2013, 21:28:44 »
  • Publish
  • Phoenix V5 rba

[/center]
    « Poslednja izmena: Jun 28, 2016, 02:18:35 Bolle »

Van mreže Che

• Hero Member
    • Thank You
    • Viva La Revolución
    « Odgovor #4 poslato: Avgust 07, 2013, 21:35:20 »
  • Publish
  • Sad lepo zakljucaj onaj topic i reseno  ;D ;D ;D ;D

Van mreže gibalan

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #5 poslato: Avgust 10, 2013, 17:09:03 »
  • Publish

• Jedan primerak Phoenix-a V5 mi je stigao u ruke i zahvaljujem se Liberu!
    Na pocetku, kako to kod mene biva a "bolest" iz detinjstva je, prvo sam
    ga malo zagledao, pa rasklopio celog..razgledao i sklopio. Ipak, starih
    stecenih navika se tesko oslobadjam :)

Gledano ovako u "komadu", klon je odlicno uradjen...izuzetno verna kopija.
    Finalna obrada je izusetno dobra, no imam malo zamerki na neke stvari, pa da krenem:
    -prilicno je tesko rasklopiti
    -baza se lako skine/odvoji od tela, ali mora da se navije na mod pa polako
    -od svih zamerki najveca pada na oringe. Do duse za sada dihtuju neverovatno
    dobro...cak preterano sto i pravi problem u rastavljanju. Pitanje je materijala
    od koga su izradjeni i pitanje je vremena kada ce doci do okrucivanja i pucanja!
    Ipak, skida se baza zbog razno-raznih eksperimenata sa setapom (bar ce biti kod mene
    slucaj), a sa druge strane tu je i zagrevanje samog atomizera prilikom koriscenja
    na raznim otporima i strujama. No, to se lako prevazidje novim orinzima i nije potrebno
    uzimati bas za neko zlo.
    -Samo telo, na kome su tri otvora za regulaciju protoka vazduha isto se teze skida,
    medjutim tu nije toliki problem skidanje tela zbog boljeg rasporedjivanja fibera (ili
    vec raznih oblika pamuka, u zavisnosti sta korisnik preferira), problem je u horizontalnoj
    rotaciji tela, odnosno otvaranju ili zatvaranju otvora za vazdu. Sobzirom da ih je tri,
    ima dosta kombinacija. Npr 1 otvor, dva, tri..na pola, odnosno kako kome odgovara, tako
    da gore navedeno habanje oringa moze i ovde da se napomene. Dobro, ko nadje svoj idealni
    odgovarajuci protok tako ce i zadrzati, tako da ce se orinzi koliko-toliko ocuvati.
    -drip tip koji stize sa atomizerom je OK. Problem nastaje u slucaju da zelite da stavite
    neki vas, za koji smarate da vam vise odgovara...mislim vizuelno, naravno. Otvor za tip je
    malo uzi i treba da se pronadje onaj koji ce odgovarati. Ja nemam bas neki izbor, ali sam
    nasao jedan i uspeo da ubacim. Samo da napomenem, nije problem u tanjem ili debljem oringu
    na samom tipi, vec u otvoru za tip na atomizeru.

Samo da napomenem da je ovo vidjenje jednog sitnicara-cepidlake i da je sve OK za standardnog
    korisnika, koji ove pomenute stvari nece ni primetiti, sem malo tezeg rasklapanja. I odmah
    konstatacija, ovaj klon je odlicno uradjen!

Sad da krenemo malo na setap i ostale stvari, jer ova spravica nije samo za gledanje, naravno!

-fabricki setup, standardno parce fibera..ono koje dozvojava par kapi tecnosti. Dobra stvar za
    "probace" raznih tecnosti, ali ne i za normalno parenje i ukapavanje vise tecnosti. Zato sam krenuo
    u poigravanje sa raznim varijantama setapa i sa raznim materijalima.

Jedna napomena. Na jednom polu rupa za zicu je pri dnu, pri samoj bazi atomizera, a na drugom
    dosta vise, sto j odlicna stvar i dozvoljava razne nacine pakovanja spage, kako nas Para kaze!
    Pol sa nizom rupom je uz samo telo i tu fiber treba da je kraci (nakon postavljanja setapa, treba
    dobro odseci visak) a drugi kraj ostaviti dosta duzi i lepo ga rasporediti po bazi, a nakon stavljanja
    dela sa otvorima, jos lepse rasporediri nekom prirucnom alatkom..srafcigerom, pincetom...

Napravio sam vise setapa i to sa:
    -pamukom, upletenim pamukom, bambusom...fiberom
    Koristio sam dve-tri debljine kantala i NiCr zicu.
    Sve sam to testirao na:
    mehanickom modu, VW modu..na egici!
    Stavljao sam razne tecnosti, cak i one "prljavce" tipa Gold Ducat (IW)
    Probao sam i dosta kombinacija sa otvorima i licno meni odgovara parenje sa dva otvora, ali to
    je opet individualna stvar!

Bilo sta od navedenog da sam probao-kombinovao, neverovatno je dobro radilo!!!
    Bukvalno sta god da vam je "spaga", zica...tecnost...broj otvora za vazduh, to radi neverovatno dobro.
    Ovo je odlicna sprava i od 10 kod mene ima ocenu 9, ali to je zbog tih nekih malih "nedostataka"
    koje spomenuh, ali nema potrebe da vama bilo sta znace.

Jos jednom hvala Liberu sto mi je omogucio da testiram i uzivam u ovakvoj stvarcici i preporuka je
    da ako do sada niste dripovali a pojavi vam se zelja, a trebali bi da probate, obavezno nabavite
    Phoenix V5!

Van mreže Che

• Hero Member
    • Thank You
    • Viva La Revolución
    « Odgovor #6 poslato: Avgust 10, 2013, 19:25:10 »
  • Publish
  • Ne znam da li si namazao O ringove VG-om jer kad su suvi jako se tesko navlaci poklpac ili okrece.Probaj pa javi kako se ponasa.

Van mreže gibalan

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #7 poslato: Avgust 10, 2013, 19:34:08 »
  • Publish
  • Da, namazao sam ih. Tacno je da nisam napisao.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #8 poslato: Avgust 10, 2013, 19:37:06 »
  • Publish
  • U svakom slucaju se tesko okrece ali ja se nadam da ce da se razgazi. Kad je sveze namazano neko vreme bude ok, ali vrlo brzo ponovo pocne da zapinje. Mislim da najvise pravi problem donja bela gumica jer je dosta mekana.

Van mreže Che

• Hero Member
    • Thank You
    • Viva La Revolución
    « Odgovor #9 poslato: Avgust 10, 2013, 20:34:58 »
  • Publish
  • Bolje i tako nego da mu spada kapica ;)

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #10 poslato: Avgust 24, 2013, 12:31:07 »
  • Publish
  • Moj primerak se lepo razgazio i sad podesavanje protoka vazduha radi bas kako treba. Tek sad se moze bas precizno podesiti jer nisu oringovi napregnuti i ne vracaju se rupice u prvobitni polozaj. Takodje je isprobavanje raznih kombinacija mnogo lakse i moguce je naci bas idealnu kombinaciju i po potrebi zatvoriti potpuno dovod radi nosenja u dzepu.

Van mreže gibalan

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #11 poslato: Avgust 24, 2013, 12:45:17 »
  • Publish
  • Da, upravo tako...samo mala pomoc.
    Kada nadjete idealan protok vazduha za vas, a sobzirom da se zatvara zbog nosenja, treba povuci jednu
    vertikalnu liniju na spoju tela i kapice...povuci sa saberom, il necim ostrim. Kod otvaranja ce se lepo poklopiti
    linije i nema jurcanja i trazenja idealnog protoka! :great: