Autor Tema: Alternative fiberu  (Pročitano 41607 puta)

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 10673
  • -Receive: 10217
  • Ugled: +21969/-0
Alternative fiberu
« poslato: Jul 11, 2013, 20:30:13 »
  • Publish
  • Fiber zna da zaludjuje, narocito kad je nov pa dok se ne razgazi. Ranije sam probao da namotane setapove drzim potopljene u tecnost i samo pred montazu da ih malo operem, osusim i spalim, i to je do nekle pomagalo, ali ipak... Mislim da nije samo problemu tome, vec da je potreban ceo proces da bi se fiber razradio, uljucujuci i temperaturu i zagrevanje zice pri cemu ona vremenom dobija idealan oblik. Ranije sam probao neki pamuk ali nisam se bas usrecio, zato mi je trebalo dosta vremena da probam pamuk koji mi je gibalan poslao jos pre vise od mesec dana. Danas sam ga namotao, i mogu reci da radi jako lepo, ali je nezgodan za motanje. Sve se nesto uvija i krivi, pa ni igla ne pomaze, mnogo je mekan. U glavnom, radi iz prve pun gas. Aroma je jaca nego na fiberu i cini mi se sveukupne performanse. Medjutim, pamuk ima veliki nedostatak u tome sto nema ciscenja. Kad dodje vreme za pranje, kad se grejac zaprlja, potrebno je napraviti novi. Koga ne mrzi da mota svakih 3-4 dana, nada se da ce nam gibalan reci gde je nabavio ovaj pamuk jer je bas dobar. Takodje, sa pamukom treba voditi racuna da grejac nikako ne ostane suv jer posle toga nema vise koriscenja, mada mislim da se to skoro nikome nece desiti. Cak i na dripalicama koje nemaju providan tank, bas se lepo oseti kad nestaje tecnosti, dosta pre nego sto grejac ostane potpuno suv. Imam tu pri ruci neki bambusov kanap koji sam takodje dobio od gibalana, ali mi nesto ne uliva poverenje. u svakom slucaju cu ga probati cim nadjem vremena i navatam neku slobodnu dripalicu.

Da li je jos neko nesto probao, i ako jeste da li bi bio ljubazan da svoja iskustva podeli sa nama? ;D

Van mreže Che

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 2
    • Ugled: +986/-0
    • Pol: Muškarac
    • Viva La Revolución
    Odg: Alternative fiberu
    « Odgovor #1 poslato: Jul 11, 2013, 20:40:19 »
  • Publish
  • Poslao je i meni taj pamuk a na to sam potpuno zaboravio!Eto nove zanimacije :D

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #2 poslato: Jul 11, 2013, 20:41:53 »
  • Publish
  • Neces da pogresis. I ja sam bio skeptican, sad se kajem sto ga nisam probao ranije.

Van mreže Para

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 5
    • -Receive: 28
    • Ugled: +1264/-0
    « Odgovor #3 poslato: Jul 11, 2013, 21:30:01 »
  • Publish
  • Znači moram i ja da probam, ako žena nije isplela čarape u međuvremenu.  ;D

Van mreže gibalan

• Hero Member
    • Thank You
    • -Receive: 17
    • Ugled: +6309/-1
    « Odgovor #4 poslato: Jul 11, 2013, 21:44:46 »
  • Publish
  • Moram da priznam, a i ranije sam to vec napisao, velika prednost pamuka je momentalno upijanje
    tecnosti i konstantno dovodenje iste na grejac. Pamuk je cist, nema razradjivanja setup-a, ali
    meni neke "pamucne" varijante nisu legle.

Kuvao sam gazu i vadio niti...mukotrpan posao, ali ona je pripremljena u medicinske svrhe, sterilisana
    i zasticena nekom hemijom i mora da se prokuva. Vadjenje niti je isto deo sajdzijske mukotrpne price
    i vrlo brzo sam odustao od tog nacina, mada to isto odlicno radi, samo treba voditi racuna o broju
    niti koji se stavlja u setup...pamuk se dosta skupi cim se pokvasi, pa na oko kada je suv izgleda dobre
    debljine/volumena, sve spakujete i pocne brbotanje. Znaci uvek vise niti, da je deblji kada namotavate
    kantal i bice sve u redu.

Lakse sam se snalazio sa sirokim zavojem, ali i on mora da se otkuva i da se ta, nazovi medicinska zastita ukloni. Njegova potka-nit je beskonacna, odnosno koliko je dugacak sam zavoj. Pogodnost je u tome sto
    je ta glavna nit pletena sa jedne strane na drugu i samo je izvlacite do zeljene duzine. Obicno izvadim
    nit duzine rasirenih ruku, zakacim negde (zena ce me oplaveti, kacim na ekser njene omiljene slike) i onda
    sa obe ruke upredem..izmedju palca i kaziprsrta i pustim da se ufrcka, pa opet na pola. Tako dok ne
    procenim da je dovoljno-zadovoljavajuce debljine, ali opet naglasavam, zbog skupljanja uvek deblje.

Od vate sam brzo odustao, mada sam svasta sa njom radio i nije losa, al za prvu pomoc. Nasa vata nije dobra
    i ne samo da je rafinirana, nego i mesaju svasta u nju...tako da daleko joj lepa kuca. Nervira me samo to sto kod nas nije moguce nabaviti kuglice ne rafiniranog, cistog ubranog pamuka. E to je posao, bar po meni
    mada sam na nekim sajtovima naletao, ali po obicaju Srbije nema...steta.

Po meni, ko ima strpljena, vremena..zivaca, sto rece Liber, pa na par dana da menja OK, mada meni
    neke stvari kod njega i ne leze. Moram da budem iskren i da navedem te stvari, jer mnogi nasi clanovi
    su zeljni novih iskustava pa da znaju sta moze da ih saceka. Samo da napomenem da sam sve ovo koristio
    na dripalici!

-ukus je izrazeniji, ali na zalost meni malo prenaglasen..do duse ja sam pario vocku, a nisam bas
    fan takvih tecnosti
    -para je toplija..e tu je problem sa vockama i sa onima koji nisu ljubitelji kompota, a ja sam u toj grupaciji
    -kolicina pare je malo manja...opet moj problem, volim da uzivam u pari

Ovo je moje zapazanje i ne obracajte mnogo paznju na njega, ja imam neke iscasene kriterijume i vidjenja
    i slobodno probajte.

Iz Izraela mi je stigao vec gotov, upreden pamuk i isecen na 5cm duzine. Nisam ga jos probao, no com
    probam prenecu vam utiske i ostaviti marku proizvodjaca, odnosno adresu na kojoj mozete da pogledate
    i kupite. Isto tako mi je stigao i bamboo, odnosno fitilj upreden od bambusovih vlakana. Naravno, i o
    njemu cu pisati cim udje u "proces proizvodnje"!

Ostaje ogromna zal, a to je keramika. O keramici cu posvetiti jednu temu. Gledam sta su sve ruje sa
    njom uradili...do duse rucno sve prave-turpijaju, neverovatno. Ubedljivo br1 u provodljivosti i
    konstantnom napajanju grejaca, no kao sto kazem bice posebna tema!

Ovaj pamuk, sto sam poslao nekolicini, je nas domaci proizvod..nikakva tajna nije u pitanju.
    125m/120 din.  koliko sam zadnji put platio, je prava sala za fiber, a o fiberu je toliko pisano
    narocito Para ga je dobro opisivao :) Evo i par slika i na njima svi podaci...uzmite i uzivajte!!!

Kupujte domace!

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #5 poslato: Jul 11, 2013, 21:52:46 »
  • Publish
  • Da si ga vise platio nebi ga tako lako delio ;D

Van mreže Bestragija

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 3
    • -Receive: 1
    • Ugled: +348/-0
    • Gibalan: "Nisam poročan tip...ali..."
    « Odgovor #6 poslato: Jul 11, 2013, 21:58:37 »
  • Publish
  • hmm...izlaganje organskih jedinjenja kao što je pamuk, (da  ne kažem vuna, koja je btw "nezapaljiva") visokim temperaturama menja njihovu molekularnu strukturu, i pri sahorevanju jbm li ga....ispušta neki djavo (valjda). Doduše...svi mi smo do skoro udisali sagorevanje 'iljada koječega...ne znam...vredi pokušati.

Van mreže Para

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 5
    • -Receive: 28
    • Ugled: +1264/-0
    « Odgovor #7 poslato: Jul 11, 2013, 22:02:57 »
  • Publish
  • A opet ako je organsko, izbaciće organizam. Merkam ga već par dana, sutra proba na Kaji 3.1.

Van mreže milutko1

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 683
    • -Receive: 1667
    • Ugled: +2820/-0
    « Odgovor #8 poslato: Jul 11, 2013, 22:07:22 »
  • Publish
  • samo da nadjem gde ima i vracam se pamuku

Van mreže gibalan

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #9 poslato: Jul 11, 2013, 22:13:09 »
  • Publish
  • Ima sigurno u pozamanterijama..ovde se zovu "Kaja", "Maja"...

Van mreže gibalan

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #10 poslato: Jul 11, 2013, 22:32:47 »
  • Publish
  • @Bestragija, pogledaj ovaj video i razmisli!

Used silica wick under microscope

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #11 poslato: Jul 11, 2013, 22:34:45 »
  • Publish
  • I sto je zanimljivo, pamuk se od tecnosti dooobro naduje i popuni sve nepravilnosti u namotajima. Jos je rano za detaljne utiske, ali za prvo vece koriscenja ovo mi se mnogo svidja. Aroma kolko 'oces, a i pare ima prilicno, meni se bar cini isto kao sa fiberom. I bas se oseti lepo kad nestaje tecnosti, ima lufta da se dolije a da ne zagori.

Van mreže Bestragija

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 3
    • -Receive: 1
    • Ugled: +348/-0
    • Gibalan: "Nisam poročan tip...ali..."
    « Odgovor #12 poslato: Jul 11, 2013, 23:30:43 »
  • Publish
  • Ma nisam mislio ništa loše, kao što rekog sve je bolje udisati od cijano-amonijaka i čega još sve ne...

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #13 poslato: Jul 11, 2013, 23:38:13 »
  • Publish
  • Niko od nas ne misli nista lose. Svi smo tu da zajedno pronadjemo najbezbedniji i najkvalitetniji nacin konzumiranja ovih nasih muckalica, tako da je svaka sugestija dobro dosla ;D

Van mreže gibalan

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #14 poslato: Jul 11, 2013, 23:59:40 »
  • Publish
  • naravno Bestragija, niti ti a pogotovo mi  nemislimo nista lose, naprotiv...ovde smo da razgovaramo, izmenjujemo iskustva...pisemo i nalazimo naj bolja resenja za sve nas :victory: . Sa onim videom sa samo hteo da docaram sta je fiber!
    A sto se tice muckalica, hehe Liber...pa leskovacka svakako, al tu nema alternative
    lako se sastajemo, uz napor rastajemo...mislim na leskovacku :w00t: