Anketa

Da li ste zadovoljni opremom koju posedujete?

Da u potpunost
7 (21.9%)
Da, ali ipak bacam farove okolo u nadi da ce da ispliva nesto bolje
18 (56.3%)
Delimicno zadovoljan ali bi moglo bolje
6 (18.8%)
Nisam zadovoljan ali trazim nesto cime cu biti
1 (3.1%)
Nisam zadovoljan i gubim nadu, razmuisljam o povratku na cigare ili ostavljanju svega
0 (0%)

Ukupno glasova: 32

Autor Tema: Da li ste zadovoljni opremom koju posedujete?  (Pročitano 8877 puta)

Van mreže bobpp

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 5809
  • -Receive: 9420
  • Ugled: +10246/-0
  • Pol: Muškarac
  • elektronske cigarete
Odg: Da li ste zadovoljni opremom koju posedujete?
« Odgovor #30 poslato: Mart 20, 2021, 18:55:10 »
  • Publish
  • Slucajno naletim na temu i vidim da sam u septembru 2014,vec nakon otprilike godinu dana parenja, napisao da jesam zadovoljan.Sto je,u osnovi,bilo i tacno...Sad u 2021 i dalje sam zadovoljan i kad razmislim ceo taj period izmedju sam,u sustini,stalno bio zadovoljan korisnik.Ali onda se pitam...ako sam tada bio zadovoljan i sada sam zadovoljan i celo to vreme izmedju sam zadovoljan...pa za sta dadoh tolike pare?  ;D

Na mreži LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 11920
    • -Receive: 11152
    • Ugled: +22904/-0
    « Odgovor #31 poslato: Mart 20, 2021, 20:22:10 »
  • Publish
  • Eto i ja sad vidim da je ono cime sam tada bio zadovoljan i ono cime sam sad zadovoljan, veze jedno s' drugim nemaju ;D  Jedino sto se ja za svoje licne potrebe za tih 7 godina nisam nesto nakupovao. Bar kad su atomizeri u pitanju. Od tad sam promenio citava dva atomizera. Ok, ta kaja driper je bila malo smor sa tim ukapavanjem svaki cas, ali u to vreme je za mene bila najbolje resenje. Posle toga su modovi nekako postali mali i stabilni, pa sam se prebacio na sada vec praistorijsku kaju lite plus. Nju sam gulio godinama, sve dok nisam izgulio 510 navoj pa je klimao na nekim modovima. Nekako se u to vreme pojavio prvi Dvarw, i od tad samo njega koristim.  Skoro cele tri godine, jos nisam zamenio ni jedan oring i ni jedan sraf.

Sto se modova tice, tu je vec situacija malo drugacija, ali za to je kriv pre svega los finis. Da se vrlo brzo nije izgulio, verovatno bih jos uvek gulio prvi iStick. Sada je nadam se i tome dosao kraj od kad sam u srecnoj vezi sa jednim plavim Nunchaku-om. Jes farban, ali je ispod SS, a boja skoro godinu dana nije mrdnula. Mozda nabavim jos jedan za rezervu, i to su svi moji dugorocni planovi po pitanju nabavke opreme.

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 10376
    • -Receive: 12498
    • Ugled: +14933/-0
    « Odgovor #32 poslato: Mart 20, 2021, 21:44:29 »
  • Publish
  • Pre 5 godina i sada ...pa nema neke velike razlike osim sto sam uvideo da mi nisu potrebne nikakve prevencije/zastite i sve dok ne izmisle podesavanja u HF zadovoljicu se i dalje sa VW  :098:
    Umesto da se lepo prilagodimo i pevamo hvalospeve svakom govnetu, mi samo nesto kritikujemo :D

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #33 poslato: Mart 20, 2021, 22:27:35 »
  • Publish
  • Ma nisam ni ja potrosio ne znam koliko para ali nisam morao ni toliko jer je sve ostalo isto kao tada.Kao vejper izgleda nisam nimalo napredovao  ;D .Te 2014 kupio veliki kayfun i sve ostalo sto sam nabavljao je bilo slicno njemu - malo drugacije punjenje ili oblik,podesavanje vazduha i sl. ali u osnovi to je to isto.Zapravo,i dalje ga redovno koristim u rotaciji.Tako da kad kazem da sam bio zadovoljan i tada i sada to je zato sto se bas nista nije promenilo.I dalje iste jednostavne duvanske arome,isti grejaci na istoj snazi (sem sto sad koristim i SS u TC ali samo kao ogranicenje temperature tako da prakticno radi isto kao i VW),isti odnos pg/vg,nikotin...

Na mreži Điva

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 2566
    • -Receive: 2020
    • Ugled: +2313/-0
    « Odgovor #34 poslato: Mart 21, 2021, 00:23:37 »
  • Publish
  • Smok Quantum takođe ekstra kvalitetan!
    Ne mogu da verujem kako TC dobro i tačno radi
    Ako je Alien sličan, biće moj prvi mod sa dve baterije
    Jako sam zadovoljan svojom opremom (Morph Tank ), ali volim ovaj naš hobi, stalno ću pratiti novosti, i kupiti ono što mi se sviđa Srećom ovaj sport nije skup

U 2021 najbolji 1*18650 Smok mod je i dalje Quantum :)
    Izgleda da sam se onda nadao da će krenuti u tom pravcu, slične elektronike, više opcija, bolji displej(ne u boji! :D ), više mogućnosti; ali ne, napravili polu-krš sa Alien -om (koji je postao simbol za parenje na 100 W+, ne toliko kvalitetan mod koji gura ogromne Beast atomizere sa 12 grejača).
    Imam/imao sam modove sa dve baterije paralelno vezane, tj one rade i sa jednom. Okej, probao sam dosta uređaja, posedovao neko vreme Ehpro Fusion (sa dve elektronike!), koju sam prodao najviše zbog veličine, nije mi odgovaralo, nemam velike šake (inače veoma inovativan, jedinstven komplet sa RDTA, podeljen tank, može da se koristi dva različita ukusa u isto vreme/ili jedan za drugim/ na različitim snagama, različiti režimi rada... Naravno radi i u singl čip modu, RDTA sa jako puno delova, varijacija, kombinacija, sve vrhunski smišljeno, odrađeno).

DNA modovi su za mene razočarenje. Pre Color serije nisam bio posebno zainteresovan, jer Escribe nije bilo za MacOS.
    Sećam se kad sam uzeo Paranormal 250C, prodao za roku od nekoliko sati. Nisam ni gledao maksimalni izlazni napon koju podržava, samo sam napravio setup sa mikro clapton žicom, negde oko 2.4 Ohm izašao grejač koji zahteva ~25W – došlo do velikog istripovanja :D
    Ipak je Think Vape Ranger 75C znatno bolji izbor bio sa 9V, lepši(ukrasno drvo kod svakog moda malo drugačiji), dve baterije paralelno, ergonomski super,  izgled predivan, otporan na kišu, tečnosti...

Da ne odužim sa subjektivnim mišljenjima, trenutno imam jedan jedini mod sa dve 18650, a to je Eleaf iStick 100 :)
    Kad dođe vreme i prilika, napraviću (uz pomoć vrhunskog majstora sa foruma ;)  ) Vortex hack sa Sigelei Fuchai 213 Plus.
    http://e-ciginfo.net/index.php?topic=10888.msg94081.msg#94081

Obični svakodnevni uređaji su mi Vaporesso Target(preživeo svašta), Joyetech Evic VTC Mini(još uvek bez ogrebotina), Yihi SX Mini MX(zadnji i vrlo verovatno stalni iz više klase za TC), VSticking VIY (Yihi SX 270 POD kao stalni rezervni u torbici), etc etc..
    Koristim TC, kontam da su Dicodes i Yihi najbolji(meni)za sve. Trenutno nemam Dicodes.
    Veoma volim Arctic Fox/MyEvic firmver, VTC Mini postao zver, ne bi menjao ni za šta drugo! Imam i svoj MyEvic dizajn/raspored podešavanja.

Atomizeri: osam komada(ako sam dobro računao xD) Ehpro & Eciggity Morph, različiti adapteri, DIY adapter, modifikovana Kanger Sub Nano RBA, dual coil, fabrički keramički grejači, sve i svašta :)
    Još malo, pa ću najverovatnije imati deset komada.
    https://eciggity.com/morph-tank-by-ehpro-eciggity/
    https://eciggity.com/morph-tank-adaptors/

Stvarno volim sve u vezi e-cig, i kao hobi interesantan. Pratim dešavanja, novosti, aktivan sam na više foruma (Facebook grupe ne!)
    Kupim - isprobavam ako mi se nešto sviđa, međutim sve manje toga što me interesuje,  u zadnje vreme ponuda je baš bez veze, nekako slaba, smešna, ne znam koji izraz da koristim.

Volim pomoći početnicima, bilo kome ko želi da se ozdravi od analogne cigarete. Bolje rečeno ne smeta mi da pomognem, navikao sam, ko zna - možda su životi spašeni (?) Znam da činim dobro, a to je dobar osećaj :)

PS: Odavno sam zadovoljan svojom opremom za vejp

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #35 poslato: Mart 21, 2021, 15:15:42 »
  • Publish
  • Mislim da je kod mene velika sreca bila to sto od samog pocetka nisam od ecig ocekivao previse,odnosno bio sam spreman na odredjenu razlicitost u odnosu na obicnu cigaretu.U to vreme sam sem cigareta voleo da zapalim ponekad i cigaru ili cigarilos,kupovao sporadicno i duvan u vrecicama (najcesce nesto tipa Van Nelle) a imao sam cak i lule za neke aromaticne lulaske duvane.Svaka od tih stvari je imala istu svrhu ali donekle razlicit osecaj upotrebe i na ecig sam gledao samo kao na jos jednu varijaciju.Pretpostavljam da je prebacivanje mnogo teze palo nekome ko je pusio 20 godina jednu vrstu cigareta i od ovoga ocekivao isti osecaj.

Druga stvar za koju smatram da mi je puno pomogla je to sto ,iako sam ocekivao razlicitost, nisam trazio drasticnu razlicitost pa tako nikad nisam upao u "zamku" (ok,neko ce reci da je upravo to glavna prednost parenja ali za mene je zamka) "milion aroma" kao ni bezgranicnog povecanja snage.Jednostavan duvan sa mozda nekim dodatkom tek toliko da razbije monotoniju je sve sto mi je trebalo tada kao i sada,kolicina pare priblizna kolicini dima od jedne cigarete dovoljna...

I dalje je sve bilo lako i bez trzavica,samo male korekcije onoga sto mi je u tom trenutku nedostajalo.Kad je baterija postala premala samo sam je zameno vecom ali nisam menjao ni atomizer ni snagu ni stil.Ukoliko je zapremina atomizera postala nedovoljna nabavio sam veci ali otprilike istog tipa i nacina upotrebe.Zato sto sam od pocetka imao u glavi okvir gde zelim da budem i sta zelim da postignem nisam imao potrebe puno da lutam i samim tim nisam imao ni puno razocarenja.Naravno,neke greske i pogresne procene su neizbezne,takodje i potreba da se nesto novo proba ali sve je to mnogo manje nego kod bezglavog lutanja od proizvoda do proizvoda,od stila do stila.