Autor Tema: A8 Rebuildable Tank Atomizer SS  (Pročitano 1140 puta)

Van mreže gibalan

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 19
  • Ugled: +6311/-1
A8 Rebuildable Tank Atomizer SS
« poslato: Jul 03, 2013, 00:51:55 »
  • Publish
  • A8 Rebuildable Tank Atomizer SS

Ovaj drip-tank, a kako ga drugacije nazvati, je zanimljivo resenje...mada imama par zamerki, ali resivih
    no o tome kasmije. On je stariji barat A7 RDA koji je izuzetno kvalitetan i ptredstavljen je na forumu

A7 Stainless Steel Rebuildable Atomizer

A8 je ceo od SS (Stainless Steel), zapremine je 2.5ml a dimenzije su mu:

-precnik je 19,8mm
    -duzina bez drip tipa 51mm
    -duzina sa drip tipom 68mm
    -tezina je 54g

Providni tank je dobra stvar jer imate uvid u kolicinu tecnosti u njemu.
    Da bi se skroz rastavio, u samom konektoru (tipa 510) nalazi se dugacki vijak koji sve povezuje.
    Njegovim vadjenjem dobijate mogucnost rasklapanja celog uredjaja. Svuda je naglaceno da tank (ipak sve)
    pre upotrebe treba oprati razredjenim alkoholom, jer je presvucen tankim slojem neke emulzije!

U pakovanju pored samog uredjaja dolaze i dva rezervna setapa, odvijac i flasica sa iglom.
    Inace stize sa fabrickim grejacem koji je na 2.4ohm.
    Cena mu je 15.38e + 1.92e postarine kod elektronickacigareta.cz i mislim da je prihvatljiva.

A8 Rebuildable Tank Atomizer

! No longer available
    « Poslednja izmena: Jun 28, 2016, 02:02:17 Bolle »

Van mreže Che

• Hero Member
    • Thank You
    • -Receive: 2
    • Ugled: +986/-0
    • Pol: Muškarac
    • Viva La Revolución
    Odg: A8 Rebuildable Tank Atomizer SS
    « Odgovor #1 poslato: Jul 03, 2013, 01:33:53 »
  • Publish
  • Jbg A7 je piskao jer mu je dotok vazduha kroz konektor i od poplave da deli svega 5mm cevi.Sve sto je zaptiveno od dole ima da radi za medalju.

Van mreže gibalan

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #2 poslato: Jul 03, 2013, 02:31:12 »
  • Publish
  • Stigao je upakovan, kako je i napisano. Rasklopljen i opran u razblazenom alkoholu, osusen i prepusten razgledanju.
    Ova postavljena slika je vezana za neka moja zapazanja i par stvari ce biti vezani za nju.

Krajevi fibera u tanku su bili skupljeni i umotani(1) parcetom kantala, kao na slici. Po meni losa zamisao, sobzirom da
    je setup napravljen sa dva struka po 2mm debljine...znaci 4 niti-brka fibera na gomili. Logicno je da svaki bude za sebe
    zbog sto boljeg provodjenja tecnosti do grejaca, ali ovo nije nikakva, nazovi inovacija vec "stap i kanap". Trebalo je provuci sav fiber kroz ne bas sirok otvor silikonskog zaptivka(2) na dnu solje i sputiti ga dole u tank. U mom slucaju
    izvadio sam taj silikonski prsten, a koji smatram uskim grlom u samom dotoku tecnosti.
    Jos jednu stvar sam zapazio, a to je otvor za dotok vazduha(3) koji je u ravni sa dnom solje a ispod samog grejaca. Mislim
    da bi bilo dobro resenje da su iz otvota bar dva-tri milimetra izvukli cevcicu. Ovako u slucaju nagomilavanja kondenza,
    malo iscurele tecnosti (a sto je moguce, jer po svim prirodnim zakonima cim nadje kapilar-prolaz, potrudi se da prodje)
    moze lako da dodje do ulivanja u otvor za dovod vazduha i naravno izlivanje i slinjenje kroz sam otvor na telu.
    U koliko se neko i odluci na eksperiment umetanja malog komada cevcice, nece biti ptoblema sa grejacem, odnosno nece
    biti prenisko, jer moza da se podigne taman toliko i da se pricvrsti na vrhu(4), na srafovima.
    Ipak ja sam posao za laksom varijantom. Praveci setup, jednu nit fibera sam ostavio dosta duzu. Tri niti sam spustio
    kroz otvor u tank, a cetvrtu (onu duzu) sam smotao po dnu-obodu solje(5) u krug. Da sam imao u tom trenutku polifila, napravio bi i poklopio tankim slojem prazan prostor, ali ni slucajno ne narusavajuci funkciju otvora za dovod vazduha.

A8 radi odlicno, ali dacu mu jos malo vremena da se pokaze!

Van mreže gibalan

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #3 poslato: Jul 03, 2013, 18:44:54 »
  • Publish
  • A8 RBA and mash

« Poslednja izmena: Jun 28, 2016, 02:02:49 Bolle »