Autor Tema: Sto na um - to na drum  (Pročitano 63704 puta)

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 9969
  • -Receive: 9455
  • Ugled: +21207/-0
Odg: Sto na um - to na drum
« Odgovor #585 poslato: Novembar 27, 2017, 12:50:33 »

Pocepane farmerice su jedno, a horor scene i nakaze su nesto sasvim drugo. I jedno je odudarati od vecine, a sasvim drugo promoviati razne gadosti na proizvodima kojima to ne prilici. Tecnosti/arome su proizvod za siroku upotrebu, poput hiljade drugih. Da li bi neko kupio pirinac sa slikom odsecene ruke, kiselo mleko sa bikom koji je nasadio coveka na rogove, kesu dugotrajnog hleba sa sandukom u kom lezi neki raspadnuti zombi?

Pa mislim da se tu ne radi o vremenu nego o marketingu. Neko se trudi da nam te gadosti budu simpaticne, ili makar smesne. Nikom normalnom ne bi palo na pamet da aroma kokosa treba da ima slicicu pocepane lobanje, ali mnogi su pod uticajem marketinga to prihvatili. Niko normalan sebe ne bi podvrgnuo umetanju alki od 10 centimetra u usi, noseve, 1000 pirsinga na licu... Ali neki bolesnici to urade i predstave sebe na neki mozda nekome dopadljiv nacin, pa to prihvatimo kao normalno (ja ne). Verujem da ni oni divljaci sto su umetali butne koske zivotinja u usi i cepanice u usne, nisu to radili zato sto su zeleli, vec su to prvi oblici tog uvrnutog marketinga. ''Ajde sto si p...a, znas koliku je kosku tvoj deda nosio u usima'' ''velicina ratnika se meri po tome koliko je u stanju da unakazi sebe''... Sad je to mnogo lakse putem youtube-a, pa je to samosakacenje i promovisanje proizvoda na tako gadan nacin izaslo iz plemenskih okvira i postalo globalno popularno. Ja ne zelim da budem deo toga, i zato ne gledam one nekaze od recenzenata koliko god da mi je bitna tema, i ne kupujem arome sa onim nakazama, koliko god da su mi zanimljive. Ipak, mozda ucestvujem u tom ludilu tako sto im se smejem :017:

Neko pametan je rekao: mi ne mozemo da zabranimo pticama da lete iznad nasih glava, ali im mozemo zabraniti da naprave gnezdo na nasoj glavi.

Na mreži Bolle

• Drug član
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 8741
  • -Receive: 3132
  • Ugled: +3645/-0
  • Pol: Muškarac
  • elektronske cigarete
« Odgovor #586 poslato: Novembar 27, 2017, 13:00:26 »
Odelo ne čini čoveka, bata Lib...  :13:

Na mreži bobpp

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 4593
  • -Receive: 6334
  • Ugled: +7160/-0
  • elektronske cigarete
« Odgovor #587 poslato: Novembar 27, 2017, 13:44:17 »
Citam na jednom stranom forumu,razvijaju neku teoriju pa da podelim.

Radi se o tome da neki tvrde (kazu "iz proverenih izvora" -sto na netu ne znaci apsolutno nista) da kloneri (SXK u konkretnom slucaju) rade u dogovoru sa proizvodjacima (SM je u pitanju ali i neki drugi).U smislu da se klonovi svejedno ne mogu izbeci pa bolje imati bar neki uticaj nego nikakav a ako se moze izvuci i neka korist tim bolje.

Navodno,SM im dopusta da proizvode a ovi za uzvrat ili daju neki procenat ili prave pojedine delove za SM.Naravno,uslov je i da klon ne bude toliko identican originalnom proizvodu da dovede kupca u zabunu kao i da koriste tek toliko losije materijale (losije gumice,PPS umesto PEEK...) kao i nesto vece tolerancije potrebne da se primeti minimalna razlika u radu i rukovanju u odnosu na original ali ne toliko da bude neupotrebljivo i kupce okrene ka drugim proizvodjacima ili klonerima.

Kao "dokaz" te tvrdnje navode minimalne izmene u dizajnu koje kod SXK u poslednje vreme kod skoro svih proizvoda postoje (npr Doggy,Skyline...) kao i to da isti slobodno prodaju na svom sajtu modele sa logom dok su skoro sve prodavnice povukle,preimenovale ili sakrile proizvode,iz cega sleda da i u Kini odredjene pravne posledice kradje imena i dizajna mogu postojati.

Ne ulazim u tacnost ovih tvrdnji,samo prenosim.

Van mreže badja007

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 2040
  • -Receive: 1280
  • Ugled: +1285/-0
  • posle 30god pusenja konacno nasao dostojnu zamenu.
« Odgovor #588 poslato: Novembar 27, 2017, 16:24:17 »
Jaooj Ljudi,
a zasto ste svi vi tako ograniceni,i zasto  mora da vam se svidi bas svaka aroma?

Vejp je jedna vrlo kompleksna i egzaktna nauka i nema pljuvanje aroma..

I konkretno u mom slucaju nosim obavezno po djepovima 7,8 kom tih bocica,kapljem samo nekoliko,.i za taj dan nikad se ne vracam na tu istu aromu.
bila ona ukusna-neukusna,i uvek idem na nesto novo..

I to je ono sto me drzi u Vejpingu,
u istom trenu mogu se prebaciti na drugaciji miks bio on kupovni ili pravljeni,ukusni ili odvratni..

Van mreže Morgana

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 2768
  • -Receive: 6998
  • Ugled: +8876/-0
  • elektronske cigarete
« Odgovor #589 poslato: Januar 21, 2018, 18:29:59 »
zasto kisa mora da pada bas u nedelju  :38:

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
« Odgovor #590 poslato: Januar 21, 2018, 18:56:16 »
Pa da ne bi padala sutra, da meni bude lep dan za putovanje ;D

Van mreže Morgana

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 2768
  • -Receive: 6998
  • Ugled: +8876/-0
  • elektronske cigarete
« Odgovor #591 poslato: Januar 21, 2018, 19:18:07 »

...

Na mreži bobpp

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 4593
  • -Receive: 6334
  • Ugled: +7160/-0
  • elektronske cigarete
« Odgovor #592 poslato: April 24, 2018, 10:06:30 »
Moderne tehnologije su nam omogucile da u razumevanju sveta oko nas sve vise koristimo oci a sve manje ono iza njih - mozak.Tu pre svega mislim na Youtube kao alat za izbor prve ecig,sto smo u poslednje vreme cesto svedoci.

Youtube je veoma popularan servis koji,sem cisto prakticne strane deljenja video sadrzaja,veliki deo te popularnosti moze zahvaliti i samoj ljudskoj psihi jer je omogucio da svako moze biti reditelj ili glavni glumac.Medjutim,ono sto mi,gledajuci ta dela,cesto zaboravljamo je da tu vaze ista pravila kao i kod visokobudzetnih ostvarenja - niko ne zeli da gleda dosadne stvari.
Kao sto necemo provesti 90 min u bioskopu gledajuci coveka koji svakog jutra odlazi na posao a popodne kosi travu ili gleda utakmicu (to uglavnom mozemo videti i u ogledalu) vec zelimo da vidimo nesto neuobicajeno i uzbudljivo tako necemo ni na YT snimku videti kako neko sedi i pusi cigaretu ali zato vrlo lako mozemo naleteti na takmicenje za najvecu cigaru,najvise popusenih odjednom i sl.Ono sto je bitno znati je da to ne predstavlja "realan" zivot vec mu je svrha pre svega zabava.

Po istom principu,ako vas zanimaju automobili,velike su sanse da cemo naici na snimak kako Ken Block driftuje i to na prvi pogled moze biti zanimljivo sa svim tim spojlerima i dimom ali treba biti svestan da taj isti Ken Block kada ide na pijacu da kupi zelen i boraniju sigurno ne vozi takav automobil jer je totalno nepraktican,od visine preko ogibljenja,potrosnje,totalno pogresnog prenosa itd. Iz toga sledi da takvi snimci ne treba da budu reperi ukoliko sami zelimo da kupimo novi automobil.

Isti slucaj je i sa elektricnim cigaretama.Postoji nekoliko vrsta snimaka ali veoma mali broj ima realnu upotrebljivost pri izboru proizvoda za nas.
Prvo,imamo recenzente koji su cesto pristrasni ili placeni (ne nuzno novcem) i u svojim recenzijam favorizuju odredjene proizvode.Cak i da to nije slucaj,jednostavno su nam ukusi razliciti,sto samo po sebi nije problem ali stil izlaganja im je takav da prakticno ubedjuju korisnike da je njihovo misljenje jedino ispravno.
Takodje,imamo ljude koji,manje ili vise ekstremnim snimcima,promovisu pre svega sebe.
Imamo i korisnike koji zele da se pohvale kupovinom ili da se pozale na gresku (sto opet dovodi,u manjoj ili vecoj meri,do neobjektivnosti) i,na kraju,imamo retke snimke gde poneko pokusa realno da predstavi proizvod koji je sam kupio i platio i koji koristi ali,ako nema posebnih hvalospeva ili kudjena, to je relativno...pa dosadno.Samim tim sto nisu preterano uzbudljivi,takvi snimci imaju mali broj pregleda i zakopani su negde duboko u pretrazi i velike su sanse da ce se pre naici na neki primer ranije pomenutih.

Meni YT recenzije i snimci uopste sluze samo da "shvatim" dimenzije proizvoda,vidim zavrsnu obradu,mozda kretanje kroz meni ukoliko je mod u pitanju i jos par detalj koji nisu navedeni u specifikacijama ali za sam izbor proizvoda nisu mi od posebnog znacaja.
Naravno,sa druge strane,razumem i da nekom ko se jos nije susretao sa ecig video prikaz puno znaci jer bez toga tesko moze shvatiti sam koncept ali je bitno razumeti da snimci veoma cesto (namerno ili slucajno) ne predstavljaju realno stanje stvari i da ih ne treba uzimati nekriticki.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
« Odgovor #593 poslato: April 24, 2018, 17:13:53 »
Takodje, auto kojim Ken Blok pali gume ne moze svako da priusti, cesto ni samo gume, dok duvaljku za pravljenje glicerinskih oblaka moze za male pare da kupi svaka budala. Sto je cena proizvoda niza, to se vise povecava broj tih glumaca i reditelja. Nekako sto ih je vise, to im je nekako ukupan IQ nizi :017:

Van mreže Điva

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 824
  • -Receive: 1081
  • Ugled: +1374/-0
« Odgovor #594 poslato: Oktobar 01, 2018, 09:37:44 »
Da li je ovo moguće??

Zna neko možda nešto o ovome?
Ako je original Trek u pitanju, kupiću sve, i dobro živeti
Sony Xperia ZR

Van mreže Pukan

• Drug član
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 4733
  • -Receive: 1987
  • Ugled: +2634/-0
« Odgovor #595 poslato: Oktobar 01, 2018, 10:02:30 »
Probudi se Điva. I ja sam lepo sanjao, al je nepristojno da pišem o tom snu ovde

Sent from my ONE A2001 using Tapatalk

Van mreže Điva

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
« Odgovor #596 poslato: Oktobar 01, 2018, 10:48:24 »
Probudi se Điva. I ja sam lepo sanjao, al je nepristojno da pišem o tom snu ovde

Sent from my ONE A2001 using Tapatalk

Sony Xperia ZR

Van mreže Điva

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
« Odgovor #597 poslato: Oktobar 07, 2018, 10:31:22 »
Da.
Last 24 hours već mesec dana

Sony Xperia ZR

Van mreže Điva

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 7602
  • -Receive: 10269
  • Ugled: +12704/-0
« Odgovor #599 poslato: Oktobar 19, 2018, 00:48:41 »
Unutra je zapravo neka šlm 18500 + elektronika za punjenje  :yucky:
Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D