Autor Tema: Variable Voltage Robust by L-rider  (Pročitano 12228 puta)

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 11198
  • -Receive: 10696
  • Ugled: +22448/-0
Variable Voltage Robust by L-rider
« poslato: Novembar 05, 2012, 23:55:31 »
  • Publish
  • Za ljubitelej VV sprava koji zele to u manjem izdanju, L-rider je napravio varijantu VV moda sa 14500 baterijama. Mod jako lepo izgleda, a po dimenzijama je jedva malo veci od ego baterije. Inace, za njegovu izradu iskoriscena je elektronika od lava tube lambo 4,0, pa su tu sve mogucnosti kao i kod nje. Svi vec dobro znaju ali nije na odmet da se ponovi, tu je podesavanje napona 3-6V u koracima po 0,1V, merenja otpora atomizera, zastita od okretanja baterije, obavestenje o stanju baterije, zastita od preteranog praznjanja... Poseduje standardni ego konektor, pa je moguce na njega "navrnuti" gotovo sve popularne atomizere, naravno ne i 2.4 CC klir. Samo nisam siguran koliko ce dugo moci da radi sa vecim naponom i sa baterijama od maksimalno 900mAh, pa je za one koji uzivaju u vecim naponima i gensis atomizerima, za svaki slucaj pozeljno opasati redenik sa baterijama ;D

Cena mu je oko 50 dolara, ja sam ga nasao na www.sweet-vapes.com

Van mreže vlaves2000

• Drug član
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 1367
    • -Receive: 2207
    • Ugled: +3458/-0
    • Pol: Muškarac
    Odg: Variable Voltage Robust by L-rider
    « Odgovor #1 poslato: Novembar 06, 2012, 00:12:09 »
  • Publish
  • bogami borba

Van mreže Para

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 5
    • -Receive: 31
    • Ugled: +1267/-0
    « Odgovor #2 poslato: Novembar 06, 2012, 00:23:22 »
  • Publish
  • Imam sličan mod WildFire sa 14500 baterijama, ali nije VV. Mnogo le lijep, zapravo isti kao ovaj samo bez dugmića i displeja, ali 14500 je malo. Redenik je neophodan. Ovdje bi čini mi se jedan adapter 510-eGo riješio problem.

Van mreže Che

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 2
    • Ugled: +986/-0
    • Viva La Revolución
    « Odgovor #3 poslato: Novembar 06, 2012, 00:24:37 »
  • Publish
  • Lepo na oko a bome i na dodir ali sta je sa radnim vremenom takvog moda koji se napaja sa 900mAh baterijom?Recimo da je elektronika vrhunska i da nema padova u naponu,koliko moze takva baterija da da minuta kvalitetnog parenja?Steta sto se 14500 sa tako malim kapacitetom. :(

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #4 poslato: Januar 12, 2013, 23:40:25 »
  • Publish
  • !

Van mreže Para

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #5 poslato: Januar 13, 2013, 01:28:05 »
  • Publish
  • OK, još ovo i kraj. ;D

Van mreže vlaves2000

• Drug član
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 1367
    • -Receive: 2207
    • Ugled: +3458/-0
    « Odgovor #6 poslato: Januar 16, 2013, 12:15:36 »
  • Publish

• Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #7 poslato: Januar 16, 2013, 12:39:16 »
  • Publish
  • Moze i sa intaste.de za 40 evra + oko 5 troskovi, a sto je najvaznije, imacete zadovoljstvo da komunicirate sa ljubaznom Marijom koja ce se op sveg srca potruditi da odgovori na sva pitanja i olaksa kupovinu.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #8 poslato: Januar 25, 2013, 11:02:31 »
  • Publish
  • Jutros me je postar bas obradovao. Stigao robust sa InTaste, pa da preduhitrim Paru i napisem neku rec pre njega, posto i njemu danas stize ;D .

Prvi utisci su veoma pozitivni. Robi je veoma mali i lagan mod i veoma udoban za koriscenje. Tuba je izradjena od aluminijuma, i toliko je lagana da sam pomislio pre otvaranja da su zaboravili mod i poslali samo ambalazu. Inace izrada je veoma kvalitetna i tu nemam nikakvih primedbi. Ovaj mod nije napucan funkcijama, sto mu takodje nikako ne zameram. Tu su samo dva tastera + i - i taster za aktivaciju.- taster je ujedno i taster za zakljucavanje, zakljucava se zadrzavanjem 5 sekundi, a na isti nacin se i otkljucava. + taster pored pojacavanja napona, ima funkciju da se duzim zadrzavanjem vraca na neki definisani napon, ili je to mozda merenje trenutnog napona baterije, nisam jos provalio o cemu se radi. Preko najveceg tastera odnosno tastera za aktiviranje se sa 5 klika meri otpor, i to je sve od funkcija ovog moda, sto je po meni ni malo ni mnogo, vec bas ono sto treba.

Sto se VV funkcionalnosti tice, on je odradjuje sasvim korektno. Nisam merio nekim preciznim spravama ali me to kao prosecnog korisnika i ne zanima, vazno je da se prilikom povecanja napona oseti prilicna razlika u performansama. Svoj idealni napon sam nasao na 3,3-3,5V, i trenutno me najvise zanima da li ima varijacija prilikom praznjenja baterije?

Iskreno, ne verujem da cu nesto intenzivno koristiti ovaj mod jer moje potrebe zadovoljava i obicna ego baterija, pa ne vidim razloga da se odricem komfora koji mi ona pruza, ali sam nasao VV mod koji cu uvek imati pri ruci "ako zatreba".

Van mreže Para

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #9 poslato: Januar 25, 2013, 11:22:05 »
  • Publish
  •  Kod mene to prvo  poštar isproba, tako su mi rekli ovi sa etigara iz Rumunije. ;D Tako da nisam još dobio. Ipak sjajni? Izgleda mnogo dobro i elegantno.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #10 poslato: Januar 25, 2013, 11:30:49 »
  • Publish
  • Kod mene to prvo  poštar isproba, tako su mi rekli ovi sa etigara iz Rumunije. ;D Tako da nisam još dobio. Ipak sjajni? Izgleda mnogo dobro i elegantno.

Pa rekao sam ti da cu ipak sjajni zato sto cu da mu napravim odelca od crne mat folije i karbona ;D Kad sam ga uzeo u ruke pale su mi na pamet neke ideje sto se tice presvlacenja, ali o tom cim ih realizujem. Naravno cim sasijem odela saljem ti celu kolekciju ;D

Van mreže Para

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #11 poslato: Januar 25, 2013, 13:03:52 »
  • Publish
  • Super i ja tebi šaljem skočni zglob ta Kaju.   ;D

Mali se sa nižim otporima ne snalazi nikako, osim na 3,3V, kada je stabilan. Na otporima iznad 2,0ohm je situacija mnogo bolja ali ne i idealna. Mali je lijep ali neprecizan. Čak pomalo laže i vrednosti otpora.
    Kad bolje razmislim, sa 14500 bat se i ne pare mali otpori, pa može nekako da prođe kod tolerantnih vapera kao što sam ja  :cheesy: koji motaju tu negdje oko 2,0ohm.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #12 poslato: Januar 25, 2013, 13:53:26 »
  • Publish
  • I definitivno zadrzavanje + dugmeta nekoliko sekundi meri napon baterije. Stavio sa ne bas punu bateriju koja je pokazivala 3,8V, upravo je "ispraznjena" sa 3,4V. Ubacio sam punu i pokazuje 4.1V

Van mreže Para

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #13 poslato: Januar 25, 2013, 14:55:39 »
  • Publish
  • Napravio sam nekoliko dodatnih merenja i to je otprilike kao što i Busardo prikazuje na svom video. Od 3,V pa do 3,7V i nekako, a iznad niđe veze. Ne treba ni probati. Dobra vest za mene je što se ja prilikom parenja i krećem unutar tih vrednosti, da je drugačije, imao bih problem.
    Napomena:
    Ako Vam se dopada Robust, sačekajte verziju sa boljom elektronikom, a ja i Liber ćemo se već nekako snaći i sa ovim.

Van mreže Para

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #14 poslato: Januar 25, 2013, 16:44:28 »
  • Publish
  • Sada sam ga probao na novoj i pouzdanijoj bateriji, i dobio sam nove rezultate. Do 3,6V laže -0,1V, a dalje sve što se voltaža diže sve je precizniji. I dalje je neprecizan ali ne kao kod prvog mjerenja gdje možda baterija nije bila baš najbolja.

Međutim primijetio sam i da se kod malo češćeg povlačenja grije deo moda gdje je elektronika. Počeo sam malo pažljivije zagledati i otkrio sam da plus pol radi na feder. Sjajna stvar je to što će svaki ati da radi na Robustu bez obzira koliko mu je + pol uvučen ili izbačen.