Autor Tema: The Flavor Apprentice  (Pročitano 4525 puta)

Van mreže Mesečar

• Sr. Member
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 0
  • Ugled: +79/-4
The Flavor Apprentice
« poslato: Novembar 05, 2012, 21:40:54 »
  • Publish
  • The Flavour Apprentice je poznatiji kao The Perfumers apprentice, ali je TFA njihov "ogranak" koji se bavi tecnostima za e-cig.

Narucio sam dve njihove arome, M-type i Tobacco blend.

M-type sam probao (tacnije MLB-Type za koji kazu da je isto?) dok mi je moja narudzbina bila na putu i bila mi je odvratna tecnost, tacnije bila je prejaka i preopora, hvatala je za gusu. Bez obzira na drugaciji naziv, ima isti miris i ukus, pa mislim da je problem bio u preteranom doziranju.

Kada mi je stiglo, dozirao sam sa nekih 2.5% i dobio sam tecnost koja mi se mnooogoooo dopada i koju redovno cuclam (uz omiljeni mi Joyetech Cigar). Neobicna je, ne lici ni na jednu drugu aromu koju sam do sada probao, ima neki svoj specifican smek i neku ostrinu koja te udara pri svakom "dimu", cak i sa ovim % doziranja. Rekao bih da je M-Type bezobrazna aroma.  ;D

Tobacco blend mi ima 90% identican ukus i smek sa Joyetech Camal, a onih 10% cini takodje specifican smek koji ne umem da definisem. Cak mi taj pozadinski smek koji ostaje nakon izdisaja bas i ne prija najbolje, pa TB bas retko zaparim... dok se sa M-Type davim... ako nisam vec pomenuo.  :D

Van mreže Para

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 5
    • -Receive: 31
    • Ugled: +1267/-0
    Odg: The Flavor Apprentice
    « Odgovor #1 poslato: Novembar 05, 2012, 22:09:25 »
  • Publish
  • M-type se koristi za mućkanje pipe-tečnosti. Dovoljno je dve-tri kapi na 10ml + neki dodatak, ali najbolje je dodati malo maltola. Može i neka kremasta ili orah. Ima da se iznenadiš. M-tyipe se uglavnom koristi kao osnova ili dodatak.

Daj još koju šansu tobacco blendu, to je jedna od najcjenjenijih aroma od TPA.

I ako ćeš se igrati sa TPA tobacco programom moraš kupiti i maltol u kristalima, a može i tečni.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 11120
    • -Receive: 10646
    • Ugled: +22398/-0
    « Odgovor #2 poslato: Novembar 05, 2012, 22:16:37 »
  • Publish
  • A ja kad mu kazem da je original joyetech camel, on kaze da nije :d030: I meni stigle iste te dve arome, i tobacco blend me na prvu oborio s'nogu. Bio sam nestrpljiv i probao odmah jer me je miris odusevio, i na prvu mi je bio gotovo identican joyetech camelu koji inace mnogo volim. Medjutim, kad je tecnost odstojala 5-6 dana, nekako mi se ta camelolika aroma izgubila. Nije da ne lici, ali nije kao kad je taze zamesana, mada mi se i dalje svidja. Druga, M-type, koja se svuda pominja kao jedna od najduvanskijih aroma, meni nema ni d od duvana. Kad sam otvorio bocicu, cela kuca je mirisala na poslasticarnicu. Mene podseca na neke kolace sa lesnikom ili nekim bademom. Nisam je odmah probao, ostavio sam je da odstoji 15ak dana, probao i utisak sto se tice ukusa je isti kao po pitanju mirisa. Ubedili su me da sam mnogo arome stavio, jer sam stavio 4%, pa sam prepolovio na 2 pa na 1 i opet isto. Ne ide pa ne ide. Kod mene bi mozda mogla da prodje kao dodatak nekom drugom miksu, ali "mozda". Nisam bas strucan u opisivanju tecnosti, ali posto nam se veceras pridruzila dudasd koja je jako dobra u tome a imala je prilike da ih proba, zamolio bih nju za detaljniji opis ;D

Van mreže Para

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #3 poslato: Novembar 05, 2012, 22:23:51 »
  • Publish
  • Opet napominjem M-type je osnova. Nije baš prijatna za solo parenje. Dodaj crni med i maltol u M-Type. I ne ide to bez maltola nikako. Sa TPA se mora eksperimentisati i igrati. Imam kompletan njihov duvanski program i mnogo dodataka. Čuda možeš napraviti.

Van mreže Che

• Hero Member
    • Thank You
    • -Receive: 2
    • Ugled: +986/-0
    • Pol: Muškarac
    • Viva La Revolución
    « Odgovor #4 poslato: Novembar 05, 2012, 22:26:59 »
  • Publish
  • Obratite paznju da su to koncetrati a ne gotove arome.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 11120
    • -Receive: 10646
    • Ugled: +22398/-0
    « Odgovor #5 poslato: Novembar 05, 2012, 22:27:28 »
  • Publish
  • Opet napominjem M-type je osnova. Nije baš prijatna za solo parenje. Dodaj crni med i maltol u M-Type. I ne ide to bez maltola nikako. Sa TPA se mora eksperimentisati i igrati. Imam kompletan njihov duvanski program i mnogo dodataka. Čuda možeš napraviti.
    jbg ja to nisam znao, privukao me naziv i opis. Sad ne znam sta da radim sa 15ml, osim mozda da pravim sladoled.

Van mreže Mesečar

• Sr. Member
    • Thank You
    Re: The Flavor Apprentice
    « Odgovor #6 poslato: Novembar 05, 2012, 22:28:01 »
  • Publish
  • Pa podeli iskustva :) Sta da narucim?

Uskoro mi stizu amerikanci, pa da.narucim direktno od TFA na njih, pa da mi donesu. O0

Sent from my LG-P700 using Tapatalk 2

Van mreže Che

• Hero Member
    • Thank You
    • Viva La Revolución
    Odg: Re: The Flavor Apprentice
    « Odgovor #7 poslato: Novembar 05, 2012, 22:29:02 »
  • Publish
  • Pa podeli iskustva :) Sta da narucim?

Uskoro mi stizu amerikanci, pa da.narucim direktno od TFA na njih, pa da mi donesu. O0

Sent from my LG-P700 using Tapatalk 2
    E ako ti donose na kucu uzmi Hallo program  :d030:

Van mreže Mesečar

• Sr. Member
    • Thank You
    « Odgovor #8 poslato: Novembar 05, 2012, 22:38:21 »
  • Publish
  • Ne staj mi na muku, imao sam ekstra kombinaciju. Nije za javnost, jos moze da se sprovede u delo.  :dance:
    Idem u subotu za Rumuniju, verovatno cu navratiti do TM da uzmem koji Hello.  :victory: 

Obratite paznju da su to koncetrati a ne gotove arome.

To objasnjava kako je moguce da sam sinoc zamutio, a sad je parim i skroz mi je dobra.  :D

P.S. Zasto mi stalno kada posaljem poruku ispadne veci prored nego sto sam originalno stavio? Pa se vracam da editujem svaki put. :banghead:

Van mreže Che

• Hero Member
    • Thank You
    • Viva La Revolución
    « Odgovor #9 poslato: Novembar 05, 2012, 22:44:15 »
  • Publish
  •  :13: say Hallo lepo za cuti.

Van mreže Mesečar

• Sr. Member
    • Thank You
    « Odgovor #11 poslato: Novembar 05, 2012, 23:14:21 »
  • Publish
  • Hvala. Ovo mu dodje kao najlaksi deo. Nakon toga ide bacanje ociju na ECF i citanje recepata i sta ide sa cim.  :017: :D

Van mreže Che

• Hero Member
    • Thank You
    • Viva La Revolución
    « Odgovor #12 poslato: Novembar 05, 2012, 23:33:58 »
  • Publish
  • A jbg kod aroma svako ko proba ima neki drugaciji dojam :banghead:

Van mreže Para

• Hero Member
    • Thank You
    Odg: The Perfumers Apprentice
    « Odgovor #13 poslato: Novembar 05, 2012, 23:35:20 »
  • Publish
  • Hvala. Ovo mu dodje kao najlaksi deo. Nakon toga ide bacanje ociju na ECF i citanje recepata i sta ide sa cim.  :017: :D

Ne brini. Kada dobiješ javi. Treba samo da rastopiš pravilno maltol kristale, tobacco exract i tobacco absolute. Ostalo sam radiš. Tu ne pomaže mnogo ukus drugih. Ovo praviš za sebe, a da li će se još nekome dopasti, manje je bitno.

Ili evo odmah.

Maltol - prirodni aditiv E636, bijeli kristalni prah koji je topiv u vrućoj vodi, ima miris pamuk bombona i karamele, koristi se za poboljšanje mirisa i kao prirodni zaslađivač.

Spravljanje 10ml Maltola: u 3ml vruće vode (DV ili AI) rastopiti pola male kašikice maltol kristala, u to dodati  7ml VG-a ili PG-a, dobro promućkati. Sada imaš tečni maltol koji dodaješ po potrebi u opore i neparljive duvanske arome. M-Type i slično.

Spravljanje 10ml Absolute i Extract: u 3ml vruće vode (DV ili AI) rastopiti pola male kašikice maltol kristala, u to dodati i rastopiti 3 kapi extrakta ili absolute. Dobro promućkati i dodati 7ml VG-a ili PG-a, dobro promućkati.

Extract i Absolute ćeš dobiti kao crnu smolu. To je prirodni ekstrakt duvana bez nikotina. Kap ćeš da izdvojiš sa malom apotekarskom pipetom ili smisli nešto.

Dobićeš znači još dvije duvanske arome. Absolute liči na tobacco blend a extrac na fini bugarski duvan. DK ti je kao najbolja cigareta, i td.

Van mreže meaculpa

• Sr. Member
    • Thank You
    • Ugled: +110/-1
    « Odgovor #14 poslato: Novembar 07, 2012, 22:27:36 »
  • Publish
  • A ja kad mu kazem da je original joyetech camel, on kaze da nije :d030: I meni stigle iste te dve arome, i tobacco blend me na prvu oborio s'nogu. Bio sam nestrpljiv i probao odmah jer me je miris odusevio, i na prvu mi je bio gotovo identican joyetech camelu koji inace mnogo volim. Medjutim, kad je tecnost odstojala 5-6 dana, nekako mi se ta camelolika aroma izgubila. Nije da ne lici, ali nije kao kad je taze zamesana, mada mi se i dalje svidja. Druga, M-type, koja se svuda pominja kao jedna od najduvanskijih aroma, meni nema ni d od duvana. Kad sam otvorio bocicu, cela kuca je mirisala na poslasticarnicu. Mene podseca na neke kolace sa lesnikom ili nekim bademom. Nisam je odmah probao, ostavio sam je da odstoji 15ak dana, probao i utisak sto se tice ukusa je isti kao po pitanju mirisa. Ubedili su me da sam mnogo arome stavio, jer sam stavio 4%, pa sam prepolovio na 2 pa na 1 i opet isto. Ne ide pa ne ide. Kod mene bi mozda mogla da prodje kao dodatak nekom drugom miksu, ali "mozda". Nisam bas strucan u opisivanju tecnosti, ali posto nam se veceras pridruzila dudasd koja je jako dobra u tome a imala je prilike da ih proba, zamolio bih nju za detaljniji opis ;D
    Nisam dudsd,  ;D   ali sam probao obe. Poslasticarnica je blaga rec za M-type. Imao sam utisak da "pusim" bombonjeru, dok je ova druga iako veoma svetle boje duvanska ali takodje sa primesom sladunjavosti ili bolje receno nekakav caramelisani ukus. Mozda sa nekoliko kapi bittera bi dobila prelaznu ocenu kod mene, ali za sada i ovom mixu ne.