Autor Tema: Vision spinner  (Pročitano 2598 puta)

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 11125
  • -Receive: 10647
  • Ugled: +22399/-0
Vision spinner
« poslato: Jun 07, 2013, 12:42:48 »
  • Publish
  • Vision spinner su baterije slicne joyetech ego-c twist baterijama, sa na izgled odredjenim prednostima u odnosu na joyetech. Nemam iskustva sa ovim baterijama pa ne mogu reci kako u praksi rade, ali u svakom slucaju su zajedno sa twist baterijama najelegantnije resenje za koriscenje promenljivog napona. Spinner baterije se proizvode u varijantama: 400, 650, 900 i 1300mAh i nesto su krace od joyetech baterija istog kapaciteta. Zanimljivo je da su 650 i 900mAh iste duzine, i krace su od joye 650 za 5mm. Spinner 1300 je dugacka 113mm sto je sa 8mm manje nego twist 1000, ali je za 2mm deblja. Spinner 400 je mala simpaticna vv baterija duzine 78mm, sto je za 4mm vise od klasicnih joyetech ego 650 baterija. Prednosti u odnosu na joyetech twist su i nazubljen prsten za podesavanje napona koji se verovatno lakse okrece nego glatki i klizavi prsten na twist-u, kao i jasno obelezeni podeoci na telu baterije sa naponima i crvena crtica na prstenu, za razliku od jedva vidljivih oznaka na twist-u. U principu ovo ne mora da bude neka narocita prednost ako se napon ne menja previse cesto i ako se ima dobar vid, jer nekome se verovatno i ne svidjaju prenaglasene crtice i brojevi na donjem delu baterije. Takodje, za moj ukus je logo prenaglasen i ne tako lep. U principu razlike su gotovo nebitne i jedina ozbiljna prednost je cena, pod uslovom da je i kvalitet baterija makar kao kod joyetech twist-a, mada se meni svidja ona malecka od 400mAh ;D

Van mreže gibalan

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 19
    • Ugled: +6311/-1
    Odg: Vision spinner
    « Odgovor #1 poslato: Jun 07, 2013, 13:51:47 »
  • Publish
  • Poredjenje dimenzija Vision Spinner 1300mah i 400mah

Van mreže gibalan

• Hero Member
    • Thank You
    • -Receive: 19
    • Ugled: +6311/-1
    « Odgovor #2 poslato: Jun 07, 2013, 13:52:36 »
  • Publish
  • Vision Spinner

Vision Spinner - 1300 mAh

Vision Spinner - 900 mAh

The Vision Spinner VV VS. the eGo Twist

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #3 poslato: Jul 04, 2013, 22:12:56 »
  • Publish
  • Koristim spinner baterije tek nekoliko dana sto je jako malo za donosenje konacnog suda, ali evo nekih mojih utisaka koji ce mozda nekome znaciti ako je planirao kupovinu. Ove baterije su direktna konkurencija joyetech twist baterijama, i zato cu ih sa njima napraviti poredjenje. U nekim segmentima ove baterije su bolje od twist baterija u nekima ne, a posto znamo da joyetech baterije imaju veoma dug radni vek vreme ce pokazati koliko su spinner-ice trajne.

Za razliku od joyetech baterija koje su spolja bukvalno "go metal", spinner baterije su premazane prilicno debelim slojem laka. Ovaj sloj laka im daje lep izgled i blago zlatastu boju, ali nisam siguran da se nece brzo izguliti i prestati da bude lep. Veliki logo i naglasene crtice koje su mi na fotografijama smetale, uzivo mi uopste ne smetaju, mozda i zbog toga sto su sve tri baterije koje su mi stigle sive. Podesavanje napona je mnogo lakse nego na twist-ovima, pre svega zbog nazubljenog tockica koji se lako okrece, a zatim i zbog jasnijih crtica na samoj bateriji. Na twist-u je znao da me iritira potenciometar koji se jako tesko okrece i slabo vidljivi podeoci koje je u uslovima slabe vidljivosti jako tesko postaviti na zeljenu vrednost, ali posto ne cackam previse oko napona, ovo mi i ne smeta previse. Sa druge strane joeyetech resenje je elegantnije i po meni lepse na oko. kod spinerica se tockic mozda i previse lako okrece, pa se u dzepu moze rastelovati podesen napon. Oba resenja imaju svoje prednosti i nedostatke, a o tome koje je bolje odlucuju afiniteti korisnika tako da bih ovde po meni rezultat bio neresen.

U radu su se spiner baterije pokazale prilicno dobro, ali ipak zaostaju za twisticama. Nisam mogao direktno da uporedim trajanje jer sam zaboravio da ubacim u korpu spinner 650, a sve i da jesam, posto nikad ne koristimo cigaretu istim intenzitetom, opet nebi bilo merodavno. Po mom subjektivnom osecaju spinner baterije traju onoliko koliko je fabricki deklarisano, odnosno srazmerno broju mAh. Spinner 400 me je prijatno iznenadila duzinom trajanja, i potrajala dosta duze nego sto sam ja ocekivao.Spinner 900 je trajala proporcionalno duze od twista 650, a spinner 1300 priblizno kao dve 650, u mom slucaju nesto duze od 24h. Mislim da su od svih upravo 400 i 1300 najzanimljivije kao resenja bez trenutne konkurencije. Spinner 400 je mala simpaticna baterija jedva malo duza od klasicne ego 650, sto je valjda trenutno najmanja VV baterija na svetu. Spinner 1300 je priblizno dugacka kao spinner 900, 2mm deblja i prilicno kraca od twist 1000, Za sve tri baterije vazi da je napon koji isporucuju kada su skroz pune identican istom naponu na twist bateriji, i to je ok. Ono sto me je u neku ruku razocaralo je osetan pad performansi kada je baterija priblizno na trecoj cetvrtini svog kapaciteta. Ovo je kod twista daleko manje primetno, a kod spinerica se najvise oseti na 400mAh. Ovaj nedostatak se prevazidje blagim pojacavanjem napona, ali je vazno pomenuti da postoji i da su ovde twistice u prednosti.

U principu ovo su sasvim dobre baterije, cini mi se taman toliko jeftinije od joyetech twist koliko su losije. Spinner 400 i 1300 popunjavaju prazninu koja je postojala na trzistu pre njihovog pojavljivanja, pa je njihova prisutnost i te kako dobro dosla. Ja koji ne volim glomazne baterije i uopste uredjaje, odmah sam prisvojio par komada spinner 400 i nosicu ih uvek sa sobom.

Na kraju evo malo fotografija i poredjenja dimenzija sa twist baterijama:

spinner 400 pored ego-c 650

spinner 900 izmedju twist 650 i 1000

spinner 1300 izmedju twist 650 i 1000

i na kraju sve tri sa vision vt klirom

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #4 poslato: Jul 28, 2013, 16:14:01 »
  • Publish
  • Da li su posle nekoliko punjenja spinner baterije "legle" ili sam ja bio istripovao, uglavnom ja sad posle duzeg koriscenja ne osecam nikakvu razliku u odnosu na joyetech twist. Pada napona kada se prazni nema, bar ne vise nego kod twista. Zadnjih 10ak dana sam paralelno koristio twist i spinner 650, i da nije vizuelnih razlika ne bih znao koju trenutno koristim. Takodje, u pocetku mi se ucinilo da se mozda moze desiti da se tockic sam okrene u dzepu, ali u praksi se to ne desava a samo koriscenje, odnosno podesavanje napona, je mnogo lakse. Sve u svemu, ako je ukupan radni vek ovih baterija priblizan kao joye twist, onda je ovo u celini bolja baterija.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #5 poslato: Avgust 14, 2013, 23:44:12 »
  • Publish
  • Jedan detalj, nekome mozda nebitan, kod mene je presudan da proglasim spinner boljom baterijom. Posle sko mesec dana koriscenja jedne twist i jedne spinner, na tvistici se malo ogulio hromirani deo oko prekidaca i progledao mesing a na spinerici ni makac, jos uvek kao nova. Od pocetka koristim iskljucivo joye baterije i upravo zbog ovog otiranja hroma ni jednu nisam koristio duze od 3 meseca. Imam gomilu potpuno ispravnih baterija sa izguljim hromom koje skupljaju prasinu ili sluze za bekap i raznorazne eksperimente. Ili joyetech lose radi hromiranje, ili moj znoj nije kompatibilan sa njihovim hromom ;D  ali isti sam problem imao i sa bazama od ego-c. Ako se ispostavi da se na spinnericama hrom teze guli, one su za ubuduce definitivno moj izbor.

Van mreže Estariol

• Newbie
    • *
    • Thank You
    • -Given: 2
    • -Receive: 8
    • Ugled: +43/-0
    • Pol: Muškarac
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #6 poslato: April 13, 2014, 15:42:28 »
  • Publish
  • Koristim Spinner od 900mAh oko 2 nedelje. Stigao sa e-dym.pl , i sa mojom potrošnjom od 2-2.5ml na dan izdrži tačno 2 dana. Oba navoja su urađeni preciznije nego na drugoj bateriji koju koristim, +pol mi deluje da je od čelika ili je kalajisan. Odmah mi je prirastao za srce zbog konstantnog kvaliteta pare, i što mogu da izvučem maksimum iz svakog grejača, nevezano za omažu. Uz kratak i jednostavan proračun saznam koji je najviši napon do kog smem da idem, sve ostalo je u skladu sa raspoloženjem. Potenciometar je precizan, na označenim položajima, u više navrata, merio sam sledeće napone: na 3.3 unimer je davao od 3.30 do 3.34V; na 3.8 merio je od 3.77 do 3.82V; na 4.3 mereno je od 4.28 do 4.33V; na 4.8 je merio od 4.73 do 4.78V. Napominjem da nijednom pri merenju nisam dobio jasne cifre, uvek je vrednost preskakala za 0.01V gore ili dole, a ja sam uzeo najniže i najviše cifre koje sam dobijao.
     Idealno za sve početnike koji su spremni da ulože za razliku u ceni, jer se sa ovom baterijom dobija mogućnost "muzike za sve pare".

Smoke dynamite... It'll blow your mind...

Van mreže fusion

• Hero Member
    • Thank You
    • -Receive: 3
    • Ugled: +438/-0
    « Odgovor #7 poslato: April 13, 2014, 16:43:41 »
  • Publish
  • Samo jedno pitanje ...kako si merio, sa grejacem ili bez grejaca.

Van mreže Estariol

• Newbie
    • *
    • Thank You
    • -Given: 2
    • -Receive: 8
    • Ugled: +43/-0
    • Pol: Muškarac
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #8 poslato: April 13, 2014, 22:49:31 »
  • Publish
  • Bez grejača, nisam u mogučnosti da merim sa grejačem, tj. nisam pravio skalameriju za tako nešto, a merio sam više iz radoznalosti, sa fabričkim punjenjem čim je stigla, i onda još u dva navrata, da vidim da li će biti razlike. Međutim, svaki put je bilo u okvirima voltaža koje sam naveo.

Smoke dynamite... It'll blow your mind...