Autor Tema: Cyclone clone i Era clone  (Pročitano 1010 puta)

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 11119
  • -Receive: 10646
  • Ugled: +22398/-0
Cyclone clone i Era clone
« poslato: Jun 06, 2013, 22:30:46 »
  • Publish
  • Polako ali sigurno se pretvaramo u dripacki forum ;D  Zaboravio sam kako se ovaj prvi zove pa sam trazio da se prisetim, i gle cuda, samo dripalice. U principu nije ovo nista narocito, ali ni originali nisu a 10ak puta su skuplji tako da je ovo ipak pravi izbor.Za 5 odnosno 7$ su savrseni, narocito za degustaciju tecnosti. Spakovao sam ih u istu temu jer su u principu gotovo identicni, i ako u bazi postoje neke minimalne razlike kao sto su boja oringova, nacin postavljanja setapa, izolacija na + polu, medjusobno su baze i tube kompatibilne i mogu se razenjivati. Skuplji, cyclone clone ima malo glupavo resenje za postavljanje setapa minijaturnim imbus kljucom koji je toliko mali da ako se ne polomi, izgubice se sigurno ;D  Licno sam vise pristalica standardnih srafcigera. Kod skupljeg je tuba izradjena od ss-a ali ne bas tako sjajne zavrsne obrade, dok je kod jeftinijeg tuba od aluminijuma ali dosta boljeg finisa. U principu oba su identicni nekim o kojima smo vec pisali, neki fenikx v4 i jos po neki, i razlika je samo u tubi i drip tip-u, ali mora se priznati da su svi prelepi. Problem kod svih je veoma mali kapacitet, kao i to sto se cela kolicina koja se ukapa mora potrositi odmah, inace ce iscureti kada se spusti na sto i napraviti baricu (upiskice se ;D ) Naravno upiskavanje se moze izbeci ako se vodi racuna da rupica uvek bude sa gornje strane. Ako se namesti da je rupica sa gornje strane kada je navrnuta na bateriju, moze se nakapati prilicno kapi i povuci prilicno kvalitetnih dimova. Sto se performansi tice, ne znam da li ima potrebe pisati o tome? Kao i svaka dripalica, rade savrseno ako je setap dobar i sve dok ima  dovoljno tecnosti. Fabricki setapovi su losi pa ih je potrebno odmah promeniti, ali je postavljanje setapa veoma jednostavno. U neku ruku je prednost je to sto je tuba na o ringovima pa se precizno moze podesiti polozaj rupice za dovod vazduha, ali ovo resenje koliko je dobro toliko je i lose. Ako je rupica na pravom mestu nema potrebe za podesavanjem, jer samo je jedan idealan polozaj, narocito kod atomizera sa ovako malim prostorom. za setap. U ovoj situaciji sa oringovima, treba voditi racuna pri zavrtanju na bateriju, ako se zategne malo jace poremetice se polozaj rupe, pa je potrebno okrenuti jos jedan krug da se rupica dovede na sredinu grejca, Kada se malo jace zavrne na bateriju, prilikom odvrtanja sigurno ce se poremetiti polozaj rupe, tako da nam ne gine stalno centriranje njenog polozaja. Inace, kod oba modela je dihtovanje i naleganje odlicno, taman kako treba tako da niti se tesko okrece i navlaci, niti spada bez razloga. Inace, za degustaciju tecnosti sigurno ne postoji nista bolje od njih. Iz svake tecnosti ce sigurno izvuci maksimum, a pranje sa dry burn-om traje nekoliko sekundi. Dovoljno je svuci tubicu, oprati malo grejac pod vodom i osusiti dry burn-om. Ja sam narucio sebi i supruzi po jedan da bi ih koristili za degustaciju tecnosti i kao priveske na kljucevima, i mislim da su medju najbolje ulozenim parama u ovoj oblasti. Kome tako odgovara, mogu dobro posluziti kao zamena za klasicne cigare, jer pored maksimalnih performansi koje pruzaju, nekoliko kapi koje se ukapavaju mogu biti mera za jednu cigaretu.

cyclon: https://www.fasttech.com/products/0/10004595/1353408-yk1-kts-stainless-steel-electronic-cigarette-atomi

era: https://www.fasttech.com/products/0/10004597/1353405-sm20-electronic-cigarette-round-mouth-detachable-d

« Poslednja izmena: Jun 28, 2016, 01:56:53 Bolle »

Van mreže gibalan

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 19
    • Ugled: +6311/-1
    Odg: cyclone clone i era clone
    « Odgovor #1 poslato: Jun 08, 2013, 18:51:26 »
  • Publish
  • Cyclone RBA

Era video tutorial

Van mreže Che

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 2
    • Ugled: +986/-0
    • Pol: Muškarac
    • Viva La Revolución
    Odg: cyclone clone i era clone
    « Odgovor #2 poslato: Jun 08, 2013, 22:17:31 »
  • Publish
  • Ma dripalice su zakon,lako se pravi setup i lake su za odrzavanje. :thumbsup: