Autor Tema: Vision VT (victory tank)  (Pročitano 5411 puta)

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 11252
  • -Receive: 10726
  • Ugled: +22478/-0
Vision VT (victory tank)
« poslato: Jun 06, 2013, 16:10:06 »
  • Publish
  • Izgleda da i vision daje gas posle produzenog zimskog sna izbacuje nove modele. Tu su neke upgrade varijante vivi nove i vivi nove mini kojima ne zelim da dajem previse znacaja jer je "vec vidjeno", ali tu je i jedan zanimljiv model pod nazivom Vision VT(victory tank). Mislim da je ovo ozbiljan napad na sada vec dugu apsolutnu vladavinu kangerovog CC klira, zapravo ovo je unapredjeni, usinkani, kvalitetniji CC. Jedna od glavnih prednosti cc klira je prilicno veliki prostor povise grejaca u kome se para zadrzava, pa prilikom prolaska iz sireg u uzi prostor svaki sledeci cug obogacuje ostacima pare od prethodnog. Kanger je to lepo proracunao i napravili su proizvod koji ne tako lep i ne tako kvalitetan, vlada trzistem vec vise od godinu dana. Sada je i vision izbacio nesto slicno, samo dosta lepse i cini mi se kvalitetnije, a velika prednost je i izmenljiva tuba. Naravno i cena je nesto veca, ali taman toliko da prati prednosti. Ovo pisem samo na osnovu fotografija i recenzije koju sam odgledao, a uskoro cu moci nesto da kazem i iz licnog iskustva.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    Odg: Vision VT (victory tank)
    « Odgovor #1 poslato: Jun 13, 2013, 17:29:16 »
  • Publish
  • Bice da je ovo prvi SS kliromizer :13:  Procitao sam taj podatak na HG-u ali sam pomislio da je neka greska, mada nemaju obicaj da iznose neproverene informacije, pa sam malo proguglao, i izgleda da jeste stvarno. Sad jedva cekam da stigne da se i licno uverim. Bitan podatak je i da tube odgovaraju od mini vivi nove

http://www.gotvapes.com/index.php?main_page=product_info&cPath=151_299&products_id=1715

Van mreže gibalan

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 19
    • Ugled: +6311/-1
    « Odgovor #2 poslato: Jun 13, 2013, 18:58:17 »
  • Publish
  • Vision VT Victory Tank Stainless Steel

Van mreže Che

• Hero Member
    • Thank You
    • -Receive: 2
    • Ugled: +986/-0
    • Pol: Muškarac
    • Viva La Revolución
    « Odgovor #3 poslato: Jun 13, 2013, 23:24:08 »
  • Publish
  • Opa kanda to pocinje da biva novi standard sa ss klirovima :thumbsup:

Van mreže gibalan

• Hero Member
    • Thank You
    • -Receive: 19
    • Ugled: +6311/-1
    « Odgovor #4 poslato: Jun 14, 2013, 01:10:19 »
  • Publish
  • Jos slika

Van mreže meaculpa

• Sr. Member
    • Thank You
    • -Receive: 0
    • Ugled: +110/-1
    « Odgovor #5 poslato: Jun 14, 2013, 01:22:11 »
  • Publish
  • Jel može neko da mi odgovori da li ide na modove, recimo Vamo, zbog one suknjice dole?

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #6 poslato: Jun 14, 2013, 01:54:28 »
  • Publish
  • ide sa ego adpterom, mada dosta novijih modova ima i ego navoj

Van mreže meaculpa

• Sr. Member
    • Thank You
    • -Receive: 0
    • Ugled: +110/-1
    « Odgovor #7 poslato: Jun 14, 2013, 02:01:32 »
  • Publish
  • ide sa ego adpterom, mada dosta novijih modova ima i ego navoj
    Rezervišem jedan odma kada ih i ako dobiješ. Si?

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #8 poslato: Jun 20, 2013, 14:32:49 »
  • Publish
  • stigli :thumbsup:

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #9 poslato: Jun 21, 2013, 15:02:53 »
  • Publish
  • Posle nedovoljno dugog testiranja ovog klira iznecu svoje prve utiske jer verovatno ima korisnika koji zele da cuju nesto o njemu. Moje utiske po pitanju performansi iz nekolko razloga treba prihvatiti sa rezervom. Kao neko ko vec neko vreme koristi gotovo iskljucivo drip atomizere i kayfun mini koji je po performansama jedan od najnaprednijih atomizera, mozda nisam dovoljno kompetentan za ocenjivanje ovakvih atomizera, narocito sto nikad nisam bio preterani ljubitelj top coil klirova i ako ih smmatram naboljim resenjem za pocetnike i za one koji ne zele mnogo da se cimaju.

Vision VT, i ako na izgled klasican klir, po mnogo cemu je revolucionaran. Pre svega ovo je prvi kliromizer izradjen od SS-a. Zavrsna obrada je toliko dobra da ja u ovo nisam mogao da verujem, pa je prvi primerak koji sam izvadio iz pakovanja zavrsio sav izgreban biax-om, i stvarno je SS(nadam se da ovo nece procitati neko iz drustva za zastitu kliromizera). Sto se finisa tice, visionu skidam kapu. Toliko dobro je ispoliran i izglancan da se nigde ne vidi nikakav trag obrade. Mnogi moderi koji izradjuju mnogo skuplje uredjaje treba da se postide, jer je finis visiona vt bolji od svih koje sam video.

Ovde je iskoriscena tuba mini vivi nove, pa se moze kombinovati sa metalnim tubama ili onim sa prozorima, sto moze doprineti jos lepsem izgledu.

Glava visiona VT je nesto sasvim novo, a vreme ce pokazati da li i revolucionarno. Izmenljive glave su prilicno skuplje od glava za ostale klirove, ali cini mi se da je to potpuno opravdano. Sama glava je prilicno dugacka, odnosno ima dosta veliku duzinu od grejaca do vrha, cime su ubili dve muve jednim udarcem:ostavljeno je dosta prostora za dodavanje jos jednog grejaca jer je vec najavljena dual coil verzija, a kod single coil verzije povise grejaca postoji velika komora u kojoj se zadrzava para i doprinosi boljim performansama. Odmah povise samog grejaca na glavi se nalazi prosirenje koje sprecava silikonsku kapicu da dodje do samog fibera i pritisne ga. Ovo je kod ranijih modela ovakvih kliromizera umelo da spreci dovoljan dovod tecnosti, a ako gumica ne pritiska dovoljno fitilj dolazilo bi do curenja. Na mom primerku koji koristim veoma kratko za sad nema curenja, nadam se da su to dobro proracunali i da ga nece ni biti.

Grejac je sa samo jednim strukom 2mm fibera sto je za danasnje standarde malo, ali u praksi se pokazalo da sprovodi sasvim dovoljno tecnosti do grejaca. Verovatno pored toga sto je koriscen kvalitetan fiber, i gore opisano resenje doprinosi dobrom natapanju grejaca. Sam grejac je smesten u malu keramicku kadicu koja zadrzava toplotu na samom grejacu, pa je pri svakom sledecem aktiviranju potrebna manja snaga kako bi postigao punu teperaturu potrebnu za isparavanja. U principu nisam siguran koliko ovo resenje u praksi doprinosi performansama jer je ta keramika jako mala, ali opet treba pomenuti kao dokaz da su se potrudili da naprave dobar uredjaj.

Gornji otvor je prilicno veliki, sto garantuje dobar protok kvalitetne pare. Samo povlacenje je umereno lako, mozda za nijansu teze nego na cc 2.4 kliru ili isto, kada on radi u optimalnim uslovima. Ko zeli teze povlazenje moze zapusiti jednu rupicu na ego suknjici. Same performanse su sasvim korektne. Para je onako srednja, ni previse hladna ni previse topla, aroma je prijatna ne prenaglasena, taman kako treba cini mi se. Po performansama je najslicniji CC 2,4 kliru, ali nekako umereniji sa ne bas toliko toplom parom i sa prijatnijom aromom. I ako u radu najslicniji, po kvalitetu i izgledu ovo je daleko napredniji atomizer od CC 2.4 koji pored njega izgleda kao jeftina igracka. Kada sam prvi put video ovaj klir ocekivao sam dosta, ali sam dobio vise nego sto sam se nadao. Ovde pre svega mislim na kvalitet izrade i kompletan izgled, i definitivno cu jedan primerak zadrzati za sebe jer je kao kompletan proizvod na mene ostavio veoma pozitivan utisak. Uslikao sam ga na razlicitim baterijama i modovima, pa evo i malo fotografija:

Van mreže Prle

• Hero Member
    • Thank You
    • -Receive: 13
    • Ugled: +1981/-0
    « Odgovor #10 poslato: Jun 21, 2013, 15:17:21 »
  • Publish
  • Kao nekog ko u 70% vremena preko dana koristi CC klir moram da priznam da si me sa ovim review-om zaista zaintrigirao i dodao sam ovu spravicu u listu za prvu narednu kupovinu.

Bilo je još spravica na toj listi (Evod i ProTank pre svih ostalih iz ove kategorije) ali me je kao korisnika koji se srodio sa CC klirom i karakteristikama koje on ima odbijala činjenica da se radi o Bottom Coil spravicama, dok je ovo nešto najsličnije njemu.

EDIT #1: Da li bi mogao da mi kažeš kako je odrađen donji deo same glave kod + pola, tj da li je sličan ranijim rešenjima?

EDIT #2: Našao slike na netu. Ukoliko ne laže ugao iz koga je fotografisano, rekao bih da je donji deo glave najsličniji glavama za Evod.

Van mreže Prle

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #11 poslato: Jun 28, 2013, 14:57:09 »
  • Publish
  • Posle dva dana testiranja ovog klira i naizmeničnog korišćenja njega i meni omiljenog CC klira koji koristim kao primarni atty većim delom dana, red je i da iznesem svoje utiske o Victory Tank-u.

Prvi utisak kada sam uzeo klir u ruku, još upakovanog u svoju kesicu, bio je da je sam klir dosta teži u odnosu na svog uzora i starijeg brata ali i dosta kvalitetniji od njega po pitanju materijala i izrade. Naravno, kako se radi o kliru kod koga je sve osim silikonskog rukava, izolaora, fibera i tube izrađeno od SS-a ovakva težina je i očekivana. Završna obrada je za ovu klasu isparivača zaista na veoma zavidnom nivou i Vision je ovim klirom postavio "domaći zadatak" ostalim proizvođačima sličnih uređaja. Sam oblik mouthpiece-a veoma podseća na drip tipove Ming oblika, ali je za razliku od njih proširenje na delu koji završava u ustima korisnika dosta uže i sam osećaj tokom korišćenja dosta prijatniji od takvih drip tipova. Takođe, u samom startu sam našao zamerku Vision-u što su na tubi koja je transtarent-crna oznake zapremine odštampane isto crnom bojom i nisu previše lako čitljive, ali sam posle izvsnog vremena (posmatrajući klir na egici) shvatio zbog čega su to uradili - ne postoji ništa na tubi sto bi po boji štrčalo i time kvarilo izgled klira. Navoji na tubi su kao i na metalnim delovima urađeni perfektno tako da prilikom rasklapanja i sklapanja klira nisam osetio ni najmanji otpor prilikom šrafljenja, niti čuo ili osetio bilo šta što bi predstavljalo bilo kakvu najavu problema u budućnosti. Na svakom kraju tube postoji i dodatni o-ring čime je mogućnost curenja tečnosti na spojevima tube i metalnih delova baze i mouthpiece-a svedena na minimum. Takođe, i meni je kao i Milanu došao primerak iz serije sa jednim strukom fibera od 2mm u grejaču (što je zaista čudno, jer sam klir i izlicitirao na aukciji koju je on postavio).

Za ova dva dana korišćenja o radu ovog klira mogu da kažem sledeće:
    • temperatura pare je osetno niža na ovom kliru nego li na CC-u, ali opet se ne radi o hladnoj pari, već je ona umereno topla (srećom po mene, jer spadam u grupu korisnika koji ne vole preterano hladnu paru)
    • količina pare koju sam klir produkuje je identična količini pare koju daje i CC klir, što dalje znači da je i potrošnja tečnosti ova dva uređaja bezmalo identična
    • aroma je umerenija nego li na CC-u i razlog tome je upravo duža putanja pare od grejača do izlaza iz klira, ali nije ni previše "bledunjava" da bi se o ovom kliru moglo govoriti kao o "ubici arome"
    • povlačenje kod Victory Tank-a je osetno teže nego na CC klirovima koje koristim
    U samom startu bilo mi je potrebno kratko vreme da se naviknem na metalni mouthpiece, jer nikada do sada nisam koristio metalne drip tipove, ali je već posle četvrtog ili petog povlačenja i to leglo na svoje mesto.

Jedina zamerka ovom kliru mogla bi biti upravo činjenica da se radi o seriji kod koje je u graječu samo jedan struk fibera od 2mm, pa u slučaju korisnika koji vole da povuku više dimova jedan za drugim može doći do pojave dry hit-ova (meni je se desilo da dobijem dry hit u jednom slučaju na trećem, a u drugom slučaju na petom povlačenju bez naginjanja klira radi dodatnog kvašenja krajeva fibera). Međutim, izmenom grejača i stavljanjem u isti četiri struka fibera od 1mm ovaj problem može lako biti rešen.

I za sam kraj mali savet manje-iskusnim korisnicima - prilikom skidanja mouthpiece-a radi dopune tečnosti klir obavezno drugom rukom držite za tubu, kako se ista ne bi odšrafila sa baze i kako ne bi ostatak tečnosti iz klira završio u vašem krilu. Nisam imao sreću da ovo iskusim, jer sam pre samog prvog sipanja tečnosti u klir blago dotegao tubu na bazu, ali nije zgoreg sprečiti neželjeno flekanje garderobe.

Sam postupak reparacije i zamene grejača postaviću za koji dan kao kraći video tutorijal.

Van mreže Che

• Hero Member
    • Thank You
    • -Receive: 2
    • Ugled: +986/-0
    • Viva La Revolución
    « Odgovor #12 poslato: Jun 28, 2013, 15:04:23 »
  • Publish
  • Kad ce neki video  ;D

Van mreže Prle

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #13 poslato: Jun 28, 2013, 15:07:52 »
  • Publish
  • Neću moći pre nedelje zbog obaveza, pa će tada ja mislim i biti premijera mog videa-prvenca. Zato i rekao u postu iznad da će video tutorial zamene grejača biti za par dana.

Van mreže lemmy

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 28
    • -Receive: 6
    • Ugled: +222/-0
    Одг: Vision VT (victory tank)
    « Odgovor #14 poslato: Jul 12, 2013, 23:52:05 »
  • Publish
  • Prle hoce li ta video recenzija i tutorijal zamene fibera na grejacu pre nove godine? :)
    Izgleda da su ovom vision-u glave bas dugotrajne pa prle nema potrebe ni da ih menja ;)  :)
    Nista bez che-a :) Salim se prle. :)

Послато са GT-N7000