Autor Tema: Innokin iClear30 3ml  (Pročitano 1273 puta)

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 10969
  • -Receive: 10535
  • Ugled: +22287/-0
Innokin iClear30 3ml
« poslato: Jun 04, 2013, 12:23:25 »
  • Publish
  • Kada mi je stigao paket bio sam prosto zapanjen njegovim dimenzijama, sto je potvrdilo moje predubedjenje da se radi o kliru velicine prosecne tegle sa krastavcicima. Srecom, ovaj klir i nije toliko veliki, samo mu je ambalaza ogromna. Spakovali su ga bez ikakvog logicnog razloga u ogromnu plasticnu kutiju, verovatno su umislili da su napravili ne znam kakav proizvod dostojan ovakve ambalaze. Kuticina je mnogo veca od recimo pakovanja kangera protank, koji u sebi sadrzi i dve rezervne glave. Ocekivao sam da se ispod sundjerastog lezista klira nalazi neki poklon iznenadjenja pa sam se namucio da ga izvadim, medjutim, tu je samo praznina koja popunjava supljinu :-[  U stvari, mozda je cilj proizvodjaca upravo to da nam se klir ne cini toliko veliki, makar u odnosu na kutiju. Malo vruce malo hladno ;D

U principui klir i jeste jedna buzdovancina, i mada sam jako zadovoljan performansama, ne radi nista bolje od innokin-a i clear 16. Sam klir deluje dosta kvalitetno i sa te strane nema nikakve primedbe. Zanimljiv dodatak je rotacioni tip, ali se radi o tipu sa navojem koji se ne moze koristiti na drugim atomizerima niti se drugi moze koristiti na kliru. Zapremina od 3ml je sasvi pristojna, i onom ko je spreman na to da ga tegli sa sobom u kombinaciji sa odgovarajucim napajanjem, garantuje prilicno dugu autonomiju. Sam izgled necu komentarisati jer sebe ne smatram merodavnim kada su ovakve sprave u pitanju, ali evo malo fotografija. Licno, tegle vise volim kad su napunjene nekim dzemom ili kompitom ;D

Glava je naravno sa dva grejaca, sto garantuje dobre performanse ali i dobru potrosnju i tecnosti i baterije. Glave klirova i30 i i16 su identicne i medjusobno kompatibilne, jedina razlika je u fiberu, mada ja u praksi nisam primetio nikakvu razliku. Grejaci i30 klira su izradjeni sa po 3 struka 1mm fibera, dok su kod i 16 sa po jednim strukom debljeg fibera. Probao sam sve moguce kombinacije sto podrazumeva oba klira sa pripadajucim glavama i oba klira sa glavom od onog drugog, i nikakvu razliku nisam primetio ni u jednoj kombinaciji. U radu su ova dva klira identicni, a cak je cini mi se i protok vazduha identican. Kod glava reparacija gotovo da ne dolazi u obzir jer se radi o glavama sa dva grejaca postavljenim jedna iznad druge. Iskreno, nisam probao niti imam nameru niti mislim da se isplati. Mislim da ove klirove treba prihvatiti takve kakvi jesu sa svim svojim vrlinama i manama ;D  Sto se vrlina tice, ako se to uopste moze nazvati vrlinom, u radu, performanse su ludilo. Oba sam koristio jako kratko u strahu da se ne navucem, ali bih potencijalnom korisniku ovog klira preporucio da potrazi posao u nekoj diskoteci kao aparat za pravljenje dima. Performanse u komletu: TH, aroma, kolicina pare... su cista fantazija, ali koristeci i16, bukvalno sam sa svakim povlacenjem mogao da pratim kako se kolicina tecnosti smanjuje. Licno mislim da ovo nisu sprave za svakodnevno koriscenje, mada, i posle kraceg koriscenja je tesko odvojiti se od njih. Ranije sam imao neodredjeno misljenje po pitanju dual coil-a jer ih nisam mnogo koristio, ali sam pretpostaviljao da su drasticno veci potrosaci. Sa jedne strane, moze isgledati logicno da bez obzira sto se radi o dva grejaca, mi povlacimo onoliko pare koliko nam je potrebno, odnosno koliki nam je kapacitet, ali ovi klirovi su me ipak uverili da su dual coil-i dosta veci potrosaci, naravno potrosnja je pracena performansama. Drugi grejac popunjava sve one supljine u pari, tako da je ona gusta, bogata i veoma aromaticna, ali iskreno preporucujem svima koji su zadovoljni jednim grejacem, da na tome i ostanu.

Van mreže gibalan

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 19
    • Ugled: +6311/-1
    Odg: Innokin iClear30 3ml
    « Odgovor #1 poslato: Jun 04, 2013, 12:33:49 »
  • Publish
  • Jos malo slika u vecem formatu, zbog detalja

Van mreže gibalan

• Hero Member
    • Thank You
    • -Receive: 19
    • Ugled: +6311/-1
    « Odgovor #2 poslato: Jun 04, 2013, 13:06:29 »
  • Publish
  • iClear 30 Dual Coil Clearomizer

iClear 30 Wicklung

Van mreže Mesečar

• Sr. Member
    • Thank You
    • -Receive: 0
    • Ugled: +79/-4
    « Odgovor #3 poslato: Jul 03, 2013, 19:46:42 »
  • Publish

• S obzirom da ove klirove koji su mi stigli u SVD kompletu nisam hteo da koristim, da bi otislo sve u kompletu kako je i doslo, narucih par komada posebno.

Stiglo danas... i definitivno se pridruzujem komentaru o apsolutno besmislenom pakovanju... povecava postarinu kao i cimanje sa carinom jer par komada zauzmu poprilicno mesta i paket je vecih dimenzija sto odmah zapadne za oko... a mogli su lepo kao Kanger da smeste 5 komada u celofan i kutiju.  :Investigate:

Poredjenja radi, evo slika ovog besmislenog pakovanja pored Efest Luc punjaca:

Van mreže lemmy

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 27
    • -Receive: 6
    • Ugled: +222/-0
    • Pol: Muškarac
    Одг: Innokin iClear30 3ml
    « Odgovor #4 poslato: Jul 03, 2013, 21:42:23 »
  • Publish
  • Ovi iz Innokina kao da su pakovali nuklearni reaktor. :D Jos da su ga oblozili olovom pa da ima jedno 25kg bruto mase al bi se obradovali ovi sa carine a ti neprijatno iznenadio njihovim pozivom. :-

Послато са GT-N7000