Autor Tema: X6 V2 clearomizer  (Pročitano 4336 puta)

Van mreže gibalan

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 19
  • Ugled: +6311/-1
X6 V2 clearomizer
« poslato: Maj 31, 2013, 16:49:47 »
  • Publish
  • X6 V2 clearomizer

Specifikacija:

Kapacitet: 2.2ml
    Otpor: 1.6ohms~1.8ohms
    Precnik: 19mm
    Duzina:    66.5mm
    Tezina:    48.6g

U pakovanju stize:

-Atomizer tank: 1kom.
    -Rezervna glava: 1kom.
    -Metalni drip tip: 1kom.

X6 V2 Tank Clearomizer

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 11200
    • -Receive: 10698
    • Ugled: +22450/-0
    Odg: X6 V2 clearomizer
    « Odgovor #1 poslato: Maj 31, 2013, 17:17:52 »
  • Publish
  • Taj kamry je jedan od proizvodjaca sa velikim brojem modela u ponudi, ali na zalost, kvalitet im nije bas jedna od karakteristika. U glavnom kloniraju tudje proizvode sa manjim izmenama, a klonirali su i kanger protank koji je 3 puta jeftiniji od originala i verovatno isto toliko losiji. Cak kod ovog modela na promotivnim fotografijama koje bi trebale da su savrsene, na trecoj odozgo se vidi da je stubic kriv, sto garantuje lose naleganje poklopca, i naravno curenje.

Van mreže Para

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 5
    • -Receive: 31
    • Ugled: +1267/-0
    « Odgovor #2 poslato: Maj 31, 2013, 20:00:28 »
  • Publish
  • ...na trecoj odozgo se vidi da je stubic kriv, sto garantuje lose naleganje poklopca, i naravno curenje.
    Šta si ti primetio,. Sigurno ga je slikao neki ćoro i to iz kontrolne serije.  ;D :comp26:

Van mreže gibalan

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #3 poslato: Jun 01, 2013, 00:57:34 »
  • Publish
  • Ne, ne...prigovor ulozen i sve ispravljeno, a i onaj mora sve da vidi ;D

Van mreže gogi05

• Full Member
    • Thank You
    • -Receive: 0
    • Ugled: +25/-0
    « Odgovor #4 poslato: Jun 01, 2013, 01:31:00 »
  • Publish
  • Ne znam kako vi , ali ja bi ovo rado posedovao !

Van mreže Stratos

• Newbie
    • *
    • Thank You
    • -Receive: 0
    • Ugled: +0/-0
    « Odgovor #5 poslato: Jun 01, 2013, 09:06:23 »
  • Publish
  • Potpuno se slazem, jako jeftino izgleda, A prekopirali su Dragonfly-ev Kanger. :confuse:

Van mreže Para

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #6 poslato: Jun 01, 2013, 10:35:09 »
  • Publish
  • Potpuno se slazem, jako jeftino izgleda, A prekopirali su Dragonfly-ev Kanger. :confuse:
    Koji je to Dragonfly-ev Kanger?
    Meni liči na Odya.  ;D

Van mreže gibalan

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #7 poslato: Jun 19, 2013, 20:37:05 »
  • Publish
  • Evo, konacno stigla 3 komada. Pakovanje kao pakovanje, ali kada se otvori sledi prvo razocarenje jer
    u specifikaciji stoji;

-Atomizer tank: 1kom.
    -Rezervna glava: 1kom.
    -Metalni drip tip: 1kom.

..nema rezervne glave, do duse postoji predvidjeno leziste za nju u kutiji, ali je nema!
    Idemo dalje. Na prvi pogled najbolji deo "ovoga" je drip tip, standardni metalni i Bogu
    hvala moci ce da se iskoristi..da i na konektoru je opruga pola, al nju ne mogu da vozam
    dalje od "ovog".
    Tank je izradjen od najgore moguce plastike. Sada je vec mutnjikav, a mogu da zamislim posle
    nekog vremena kako ce izgledati, il nedaj Boze da je unutra neka malo agresivnija tecnost duze
    vreme. Navoji su ocajno uradjeni, odnosno odlivak je los i mislim da ce pucati na vencu pri prvom
    krugu navoja gde je veoma tanak zid.
    Malo sam, na brzinu, premerio dubinu baze i njenog unutrasnjeg navoja (za tank) i duzinu navoja na
    samom tanku...curenje u najavi il odma il kroz neko vreme!Navoj na tanku je kraci, odnosno baza
    i navoj na bazi su duboki i tank neide do dna baze, a sobzirom da nema nikakvog dihtunga na dnu
    ...piskenje.
    Kapa tanka, odnosno poklopac na koji ide jos samo drip tip...teska limarija, spolja malo usminkano
    nekom metodom metalizacije a unutra...ima jedan deo koji je za mene veeeelika tajna.Na spoljasnjem
    delu kape urezan je slic (prva slika) i ubacen o-ring (druga slika), apri tom sa unutrasnje strane
    sve je glat (slika tri). Ja jesam masinac, al sam izgleda mnogio tup masinac...sta drugo da kazem,
    jer ne mogu da shvatim sta je tvorac hteo sa tim bespotrebnim ukopavanjem i ubacivanjem o-ringa...
    sem ako nije predvidjena neka nadogradnja, al na "ovome" je to nemoguce i totalno nepotrebno.

Pogledao sam jos i otpore grejaca. I tu je sarenilo, ali nakon svih prethodnih zagledanja i odmeravanja
    nisam se bas preterano iznenadio. NA jednom je otpor 2.1ohm, na drugom 2.5ohm, a na trecem 2.9ohm.
    No. to i nije neki problem, uradi se novi setup..al ko zna, ali sta sa standardnim korisnikom koji
    voli plug and play, odnosno stavi i pari? Definitivno se nisu potrudili ni malo, mislim na glasoviti
    Kamry, da nesto izdefinisu, usklade...

"Ovo" jos nisam stavio u pogon, odnosno nisam pario i debelo se razmisljam dal i da probam, ali u
    svakom slucaju i ako dodje do nekog preloma u misljenju i probam, odmah cu napisati. U principu nisam
    samo ja kolateralna steta ludih htenja...oglasice se verovatno po ovom pitanju jedan nas cenjeni clan.
    Za sad toliko od mene...da, po mom skromnom misljnju "Zastava" bi od ovoga napravila ubojitu spravu
    a tamo neki Kamry se eksponira sa svim i svacim.

P.S. Da ponovim, od "ovog" samo drip tip je valjan i iskoristiv u nekoj daljoj eksploataciji tamo nekog
    drugog proizvoda...al sigurno ne Kamry tvrtke! Al mozda ipak nakon probe promenim misljenje i pospem se katranom i uvaljam u perije :w00t:

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #8 poslato: Jun 19, 2013, 22:23:49 »
  • Publish
  • Pa jeste kamry krs, ali je i cena takva. Inace se nebi prodavao po sajtovima kao sto je: fasttech, chinabuye, tinydeal... To su klasicni buvljaci za krs robu koja se prodaje po bagatelnim cenama i sluzi samo da rastera korisnike. Srecom pa su svi ozbiljniji proizvodjaci poceli da obelezavaju svoju robu logotipom pa se mogu razlikovati, inace kamry i ekipa sve redom klonira i za cas nagazis na minu, a daleko bilo kad pocnu da dizajniraju pa dobijes ukrasni oring :banghead:  Ono sto vredi u kini u ovoj oblasti je: joyetech, kanger, vision, innokin i smoktech

Van mreže Para

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #9 poslato: Jun 19, 2013, 23:07:35 »
  • Publish
  • Šteta, fino izgleda na oko.  :o

Van mreže vlaves2000

• Drug član
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 1367
    • -Receive: 2207
    • Ugled: +3458/-0
    • Pol: Muškarac
    « Odgovor #10 poslato: Jun 20, 2013, 00:34:19 »
  • Publish
  • I jaje na oko izgleda lepo, dok ga ne probas ne znas dali je sveze ili mucak  ;D

Van mreže gibalan

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #11 poslato: Jun 20, 2013, 01:10:58 »
  • Publish
  • Ma jeste na oko, ali kad pocnes da zagledas deo po deo i da skupljas mrvice-promasaje
    onoga ko je kopira, odnosno skidao mere, ko je odredjivao materijal...izradjivao, onda
    pocne da ti se otvara drugo pa trece oko i ispred sebe vidis djubre i budes zgrozen, ne
    cinjenicom da si bacio novac, vac kako neko to moze da reklamira i prodaje!

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #12 poslato: Jun 20, 2013, 01:32:44 »
  • Publish
  • Dobar proizvod cine sitnice, narocito kod e cigareta. Kvalitet fibera, kantala, plastike, metala... preciznost izrade, zazori, tolerancije... Ovi proizvodi, cak i oni kvalitetni su jeftini. Ako se na svemu zakine po malo doda velika brzina proizvodnje pri cemu se izgubi na kvalitetu i jos doda velika brzina sklapanja gde se stedi na radnoj snazi, dobije se extra jeftin i veoma los proizvod. Izuzece zavrsne kontrole je takodje veliki problem. Pored toga sto kostaju radnici koji to rade, prilikom zavrsne kontrole dosta primeraka otpadne sto povecava cenu proizvoda. Kod ovog kamry-ja se nista ne baca, sve ide na buvljak. Nema veze da li je 1.8 ili 2.8 oma, da li je stubic kriv, da li gumica dihtuje, da li plastika puca... trziste guta sve, narocito po toj ceni gde se niko ne zali. Najskuplje je kad dobijes nista za male pare

Van mreže gibalan

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #13 poslato: Jul 18, 2013, 13:56:29 »
  • Publish
  • Dosao momenat, ma doslo mi i ovo da izvucem iz budzaka, obrisem prasinu i probam.
    Manje-vise razocarenje..mada sam to i u samom opisu proizvoda vec najavio/napomenuo!
    Sem drip tipa, ostalo je za kontejner, bez i malo grize savesri. Ma, nije ni za
    poklon, sem u koliko imate dobrog "prijatelja", pa da mu urucite ko "poklon".

Nakon sipanja tecnosti, ostavio sam malo da odstoji i povukao...nekako previse lako
    je sve to islo, mislim na povlacenje, a to bas i ne volim...no kako je vreme prolazilo
    i valjda sve sa fiberom "leglo" na svokje mesto i kako treba, stanje se popravilo i
    bilo je mnogo bolje. Ha, ali vremenom kasnije, povlacenje postaje sve teze. Neko tu
    debelo nabubri!

-pare recimo ima u zadovoljavajucoj kolicini
    -povlacenje, kako protice vreme, sve teze
    -ovo je definitivno ubica arome...u samom startu daje blazi ukus, a kasnije kao i
    povlacenje-problem. To sa aromom mi i nije bas najjasnoije, sobzirom da je u pitanju
    top coil (grejac je gore) a i nje neka komplikovana konstrukcija
    -posto je grejac gore, trebalo bi da daje toplu paru, ali nista od te topline..pre bih
    rekao blago mlaka i sobzirom da nisam ljubitelj vocnih aroma, na ovom promasenom
    proizvodu bi mozda i prosle kod mene :)
    -posle par vezanih povlacenja, pocinje da daje blago zagoreli ukus i mora da se napravi
    manja pauza do sledeceg "cistog"
    -neprijatnu sliku daje i para-kondenz koji ostaju u samom tanku i bodu oko
    -nije preporucljivo sipati vise od 2/3 tanka...uredjaj pocinje da se "gusi" tako da ima
    veoma malo pare. Cim sam odlio na recimo pola tanka...poceo je da funkcionise.

Sta da kazem, osim toga da je ovo veoma, veoma los proizvod..pritom mislim na los klon!!!

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #14 poslato: Jul 18, 2013, 14:18:50 »
  • Publish
  • Malo smo u zabludi da samo udaljenost grejaca utice na toplinu pare. Pored toga, na toplinu pare utice i sirina cevcice za dovod vazduha i sam protol vazduha kao i sama konstrukcija atomizera. O ovome cu vise pisati u posebnoj temi.