Autor Tema: iSmoka/vapeonly iGo mod  (Pročitano 5430 puta)

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 9975
  • -Receive: 9463
  • Ugled: +21215/-0
iSmoka/vapeonly iGo mod
« poslato: Maj 23, 2013, 13:44:29 »
  • Publish
  • Ovo izgleda gotovo identicno kao ovo: http://www.e-ciginfo.net/index.php?topic=1634.0 , samo tanje za nekoliko milimetara i koristi baterije 16650. Izgled je gotovo identican, funkcije takodje, previse je slicnosti da bi bile slucajne. Ovo jos jednom potvrdjuje moju pretpostavku da je joyetech umesan u tu ismoka/vapeonly pricu, pa ako se pokaze da su proizvodi zanimljivi objavice to na sva usta, ako ne onda:"nemamo mi nista s tem". Ovaj mod sa ovim dimenzijama je definitivno zanimljiv, samo gde naci 16650 baterije? :banghead:  U principu, elektronika je verovatno ista kao na ego-t modu, slicna kao na ego-t baterijama, dva rezima rada, jedan navodno konstantni 3,3V, drugi 4,15-3,6 koji opada kako se baterija prazni. Dizajn je cevkolik i u principu nista narocito, ali zbog dimenzija od "samo" 19mm u precniku, moze biti zanimljiv. Puni se preko mini usb porta, identicno kao jeftinija varinata evic glave, a isti je i oblik tastera i na istom mestu je mala crvena lampica. Cini mi se da u kombinaciji sa vapeonly klirom jako lepo izgleda.

http://www.healthcabin.net/index.php?main_page=product_info&cPath=1200&products_id=8268
    « Poslednja izmena: Decembar 13, 2015, 02:57:50 ivanneko »

Van mreže gibalan

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 17
    • Ugled: +6309/-1
    Odg: iSmoka/vapeonly iGo mod
    « Odgovor #1 poslato: Maj 23, 2013, 14:38:52 »
  • Publish

• Baterija 16650

U paketu stize sa "Sanyo" baterijom malo veceg kapaciteta od 2100mAh

USB Cable

...standardni mikro USB kabl, kao i kod eVic-a

iGo baterijska tuba

...bija je srebrna ili crna

Dimenzije tube du:
    -precnik je 19mm
    -duzina je 82mm

iGo Glava

Ima standardni eGo i 510 konektor

...bija je srebrna ili crna

Dimenzije glave su:
    -precnik je 19mm
    -duzina je 35mm

Napajanje baterije se vrsi preko mikro USB kabla direktno konektovanjem na glavu

iSmoka iGo

Sve je preuzeto sa
    iSmoka stranice

Baterija Sanyo 16650 2.6Ah 2100mAh 3.7V Li-ion Battery

Model: 16650
    Chemistry: Li-Ion
    Resistance: 50mΩ or less
    Life: more than 1000 times
    Voltage (V): standard voltage is 3.7V, the voltage of full charge & empty condition is 4.2v & 2.75v respectively
    « Poslednja izmena: Decembar 13, 2015, 03:07:18 ivanneko »

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #3 poslato: Maj 24, 2013, 12:59:28 »
  • Publish
  • Preveliko odricanje zarad 2 mm.

Van mreže gibalan

• Hero Member
    • Thank You
    • -Receive: 17
    • Ugled: +6309/-1
    « Odgovor #4 poslato: Septembar 27, 2013, 17:13:45 »
  • Publish
  • iSmoka iGo

iGo iSmoka - revision

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #5 poslato: Septembar 27, 2013, 17:37:27 »
  • Publish
  • Preveliko odricanje zarad 2 mm.

Sada kad sam se dokopao ovog modica, povlacim ovo sto sam napisao ;D  Pre svega nije 2 nego 4, koji su u ovom slucaju ogromni i ovaj modic sa baterijama vredi svaki dinar, bar nama koji ne volimo cevke ;D  Skoro je nemoguce fotografijom preneti realan izgled i osecaj drzanja u ruci, ja cu pokusati, pa koliko bude moglo. Kada sam otpakovao ovaj mod, nisam mogao da verujem svojim ocima koliko on u stvari izgleda mali. Ovo je stvarno cista fantazija i stvarno je steta sto nema vise modova koji koriste 16650 baterije, ali se iskreno nadam da ce ih biti. Ovaj mod je 19mm u precniku pre svega zbog elektronike i aluminijuma od koga je izradjen, ali ako bi se pravio mehanicki mod od SS-a mogao bi da se smakne jos jedan milimetar u precniku i prilicno u duzini. O ovom modu nema sta narocito da se kaze, ali mene je dimenzijama i izgledom oborio s nogu. Kvalitet izrade, finis, polozaj tastera i konektora, performanse... sve je identicno kao kod easy evic-a, i 100% sam uveren da se proizvode u istoj fabrici i da se ugradjuje ista elektronika. Drzao sam u ruci oba moda, palio, gasio, menjao rezime... ponasaju se apsolutno isto. Cak je identican izmeren napon na oba moda bez opterecenja -  3,68V. O elektronici je vec pisano u temi o easy evicu, ali ajd da ponovim: Elektronika je identicna kao kod ego-c baterija. Lampica menja boje sa praznjenjem baterije, kada je baterija puna pa do 50% je bela, 50-25 svetlo plava a ispod 25 tamno plava, gotovo ljubicasta. Ovo vazi za konstantni rezim, dok u narandzastom opadajucem rezimu nema indikacije napunjenosti. Baterija se moze puniti preko prilozenog USB kabla, pa nije potrebno kupovati dodatne punjace a moze se dopuniti bilo kojim punjacem koji ima micro USB uticnicu. Podrzano je i koriscenje za vreme punjenja pa se moze koristiti i kao jedina baterija, samo da se ne pokvari ;D  Ono sto je glavna snaga ovog moda je ipak njegov izgled i dimenzije, pa evo i malo fotografija

U pakovanju dolazi kompletan mod bez baterije sa usb kablom

u poredjenu sa spinner 900 baterijom

klirovi poput vivi nove i vapeonli kao da su pravljeni za njega... ili on za njih ;D

evo i samog moda u ruci i poredjenja sa evic-om

Moze i sa klasicnim klirovima jer ima i ego navoj

Van mreže Bestragija

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 3
    • -Receive: 1
    • Ugled: +348/-0
    • Pol: Muškarac
    • Gibalan: "Nisam poročan tip...ali..."
    « Odgovor #6 poslato: Septembar 27, 2013, 21:47:48 »
  • Publish
  • Interesantno. Pošto je ovo?

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #7 poslato: Septembar 29, 2013, 11:20:44 »
  • Publish
  • Baterija skoro 2 dana izgurala bez nekog osetnog pada napona sve do ljubicastog rezima. Od kad se upali ljubicasto pa do gasenja prodje vrlo malo vremena, meni oko sat, pa cim se upali treba nisaniti uticnicu ;D

Van mreže mitar

• Sr. Member
    • Thank You
    • -Receive: 0
    • Ugled: +68/-0
    • Rodjen da peca a teraju ga da radi!
    « Odgovor #8 poslato: Septembar 29, 2013, 21:03:43 »
  • Publish
  •  Pošto je ovo? :banghead:
    Ljudska glupost i svemir su beskonačni, ali za ovo drugo nisam siguran!

Na mreži milutko1

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 657
    • -Receive: 1597
    • Ugled: +2750/-0

Van mreže mitar

• Sr. Member
    • Thank You
    « Odgovor #10 poslato: Septembar 29, 2013, 21:26:27 »
  • Publish
  • Ma komso,mislio sam kod Libera,ko ce to da narucuje na kucnu adresu! ;D

Van mreže lemmy

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 27
    • -Receive: 6
    • Ugled: +222/-0
    Одг: iSmoka/vapeonly iGo mod
    « Odgovor #11 poslato: Septembar 29, 2013, 21:33:22 »
  • Publish
  • Mitre pa pitaj ga na p.p. ::)

Послато са GT-N7000

Van mreže mitar

• Sr. Member
    • Thank You
    « Odgovor #12 poslato: Septembar 29, 2013, 21:40:47 »
  • Publish
  •  ;D vec pitano!Nisam znao kolika mu je cena ono otprilike,pa mi je komsa poslao link....Hvala Milutko! :wave:

Van mreže Saximus

• Newbie
    • *
    • Thank You
    • Ugled: +9/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #13 poslato: Avgust 25, 2014, 13:47:37 »
  • Publish

• Na mojem iGo je upao usb i radio je ok do juce, od kada po ukljucivanju zasvetli tri puta plavo pa jos tri puta brzo, tamno plavo. Dugme se ponasa kao da ne radi. Kada sam usrafio klir ispostavilo se da radi non stop, kao da je prekidac u kratkom spoju, te mi je atomizer na kliru pregoreo. Probao sam na kratko drugi klir i iGo se ponasao identicno.

Ima li neko iskustva sa ovim? Zna li neko kako se glava demontira, da pogledam malo unutra :) ?
    Pasuje li na ovu tubu neka druga, mozda pouzdanija glava? Help, I need somebody... :)

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #14 poslato: Avgust 25, 2014, 14:28:51 »
  • Publish
  • Moguce da je USB uticnica uletela unutra i napravila karambol. Lako se rastura, pa probaj da izvadis plastiku sa donje strane i da vidis da nije neki bezazlen kvar koji lako mozes da resis - neka odletovana zica ili se nesto negde prespojilo. Mozes nekim jakim ego atomizerom da iscupas konektor klimajuci levo desno, pa srafcigerom odozgo da izguras plasticni poklopac, ili da neki tanak srafciger zavuces pored plastike i na polugu je iscupas. U drugom slucaju ces morati malo po malo, jer je unutra plastika prilicno duboka.

Plocica radi kao ego baterije, ali nije ista. Vecih je dimenzija, verovatno zbog mogucnosti punjenja. Ako je riknula plocica, mozes da ubacis elektroniku od ego baterije, ali onda verovatno mozes da zaboravis na USB punjenje, pa ces morati da nabavis neki eksterni punjac.

Na tu tubu ne pasuje ni jedna druga glava, jer su 16650 modovi na zalost veoma retki. Ta glava uopste nije nepouzdana, jednostavno ti se desio maler. Znam dosta ljudi koji taj mod koriste skoro godinu dana, a ovo je prvi slucaj da sam cuo da se pokvario.

Sto se popravke tice, ja sam to onako laicki napisao. Ako sam nesto pogresio nadam se da ce da me neko ispravi. Tu su Ivanneko, fusion i od skoro i cuveni majstor Gomiletina, pa se nadam da  ce neko od njh da nam kaze malo vise. Ivanneko vec vreba iz prikrajka da ugradi onu njegovu azdaju ;D

« Poslednja izmena: Avgust 25, 2014, 15:14:00 LiberPrint »