Autor Tema: AMI-GO RDA  (Pročitano 1897 puta)

Na mreži LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 11199
  • -Receive: 10696
  • Ugled: +22448/-0
AMI-GO RDA
« poslato: Maj 06, 2013, 16:46:34 »
  • Publish
  • Izgleda da sve sto je stvarno dobro dolazi iskljucivo iz Rusije i Grcke, pa evo i jednog stvarno fantasticnog dripping atomizera.

Svima nam je dobro poznato da se najbolje performanse postizu ako fitilj nije nicim pritegnut, odnosno ako nema nikakvih gumica, podloski, cevcica... i ako nema nikakvih prepreka, pregrada, kanala... To se ako iskljucimo genesis sisteme moze postici jedino na dripping atomizerima. Medjutim, mnogom korisnicima je prepreka za koriscenje "dripalica" mali kapacitet, curenje ako se prepuni i po pravilu metalno kuciste, odnosno nemogucnost da se vidi koliko je tecnosti ostalo ili cesce koliko je fitilj navlazen. Ovaj model u potpunosti resava druga dva problema i u velikoj meri prvi, jer u njega moze stati prilicno kapi tecnosti.

Kao sto se moze videti na fotografijama, grejac je smesten u prorezu na centralnom stubicu, pa se tecnost moze puniti gotovo do samog grejaca sto garantuje konstantnu optimalnu natopljenost fitilja. Gornji deo centralnog stuba je busan, i on sprovodi isparenja direktno sa grejaca kroz tip do nasih nikotina gladnih pluca, bez ikakvih prepreka. Od pocetka svoje e-pusacke karijere cesto koristim razne dripalice, a u zadnjih mesec dana gotovo iskljucivo, pa se vremenom stekne iskustvo i uvek osetim kada ce grejac ostati suv i kada treba dokapati novu kolicinu, ali mi se po nekad desi da u zanosu povucem i neki dry hit. Kako bi se izbegle takve situacije, veoma je pozeljno imati providan tank, sto je jos jedna prednost pravog ami-go atomizera. Ovo takodje u velikoj meri olaksava i onako vec veoma jednostavno punjenje dripalica. Bez odvrtanja bilo kakvih cepova i poklopaca, direktno kroz tip, sipaj i vozi. Velika prednost je i to sto nam je grejac uvek "na oku" pa uvek mozemo primetiti hot spot-ove ako ih ima Jedini nedostatak kod providnog tanka je to sto ce se uvek videti kad je grejac prljav, pa i ako nije vreme za ciscenje moze biti neprijatan prizor za oko.

Glavnu poslasticu sam ostavio za kraj. Ono sto je stvarno fantasticno i revolucionarno kod ovog atomizera i sto doprinosi da ami-go bude pravi amigo, jeste dovod vazduha i mogucnost podesavanja protoka vazduha. Dovod vazduha je sa gornje strane kroz cevcicu koja se spusta od poklopca, i koja je zarezana na strani ka grejacu a odozdo zapusena. Ovo u potpunosti iskljucuje mogucnost curenja, osim ako se ne prepuni. Dodatno mozemo podesiti polozaj rupice za dovod vazduha da udara u grejac sa strane ili kako vec mislimo da treba, jer se gorlnji poklopac moze okretati. Tuba sa obe strane lezi na oringovima, a cela konstrukcija se fiksira tipom koji ima navoj koji se zavija u centralni stub. Na drugoj i trecoj fotografiji od vrha se moze videti prorez na tip-u. Taj prorez se poklapa sa otvorom cevcice za dovod vazduha, i blagim okretanjem tipa regulisemo protok vazduha. Tip sa gornje strane ima otvor precnika lezista standarnog 510 drip tip-a, pa se dodatno moze produziti a postoji i duza i kraca verzija. Jednostavno konstruktor DIGIT500 je na sve mislio, a mislim da mu je i pravi naziv odabrao. Atomizer je izradjen od aluminijuma i precnika je 17mm, ja bih licno voleo da je to za neki milimetar manje, mada mi ni ovo ne smeta da ga nabavim po hitnom postupku ;D 

Cena je 1300 rubalja + 300 rubalja za siping bilo gde u svetu, sto ukupno iznosi oko 40 evrica. Moze se kupiti direktno od konstruktora preko foruma e-cigtalk.ru, a evo i linka do teme: [size=78%]http://www.ecigtalk.ru/forum/f20/t20701.html[/size]

Ja sam toliko bio oduzevljen konstrukcijskim resenjima da sam na izgleda nacisto zaboravio, pa evo i malo fotografija da ispravim gresku:

Van mreže gibalan

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 19
    • Ugled: +6311/-1
    Odg: AMI-GO RDA
    « Odgovor #1 poslato: Maj 08, 2013, 16:54:23 »
  • Publish
  • Rade i sa "skracenim" dimnjakom

Van mreže gibalan

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #2 poslato: Maj 08, 2013, 16:56:21 »
  • Publish
  • sa mesh-om

sa pamukom

rastavljen

Na mreži LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 11199
    • -Receive: 10696
    • Ugled: +22448/-0
    « Odgovor #3 poslato: Maj 08, 2013, 17:55:19 »
  • Publish
  • Ovo je sasvim nova kategorija i mogao bi se zvati dripomizer ;D. Ili sto bi ameri rekli dzripomajzer :banghead: Kako god da se zove ja ga zelim imati. Ovo je sprava koja resava sve vaperske probleme, osim velikog kapaciteta. Pogodna i za nas ispodprosecne korisnike, a i za one na 30 w.

Van mreže Che

• Hero Member
    • Thank You
    • -Receive: 2
    • Ugled: +986/-0
    • Pol: Muškarac
    • Viva La Revolución
    « Odgovor #4 poslato: Maj 08, 2013, 20:06:05 »
  • Publish
  • Cilj za ovu vapersku godinu,kupiti neki ruski atty ;D

Van mreže Che

• Hero Member
    • Thank You
    • Viva La Revolución
    « Odgovor #5 poslato: Jul 27, 2013, 18:12:55 »
  • Publish
  • Vrlo zanimljiv atty!!!Najvise mi se dopada taj sinergija dripalice i tanka.Lako povlacenje ne predstavlja problem na grejacima sa malim otporom jer daju dovoljno pare.Posto sam napravio setup sa pamukom nisam hteo da pretaram sa niskim otporom pa sam napravio grejac od 1.1oHm i zadovoljan sam performansama.
    4 struka pamuka i 4 namotaja 0.22 kanthala.

Van mreže gibalan

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #6 poslato: Jul 27, 2013, 18:47:24 »
  • Publish
  • Bilo bi lepo da napravis i jedan mali klipic...bacicu ga ja na you, ako si zauzet igrackom ;D

Van mreže Che

• Hero Member
    • Thank You
    • Viva La Revolución
    Re: AMI-GO RDA
    « Odgovor #7 poslato: Jul 29, 2013, 20:54:48 »
  • Publish
  • Stavio sam mu fiber valjda sam tako navikao,bolji mi je ukus sa njim ali jos ne odustajem od pamuka ;)

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 4 Beta