Autor Tema: Kanger e-smart  (Pročitano 3859 puta)

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 11119
  • -Receive: 10646
  • Ugled: +22398/-0
Kanger e-smart
« poslato: April 18, 2013, 11:20:50 »
  • Publish
  • Kanger se izgleda ozbiljno bacio na posao da pokrije potrebe svih grupa korisnika, a cini mi se da su se i ozbiljnije "bacili" na proizvodnju baterija. Rezultat toga, odnosno jedan od rezultata, je i ovaj model pod nazivom  e-smart. E-smart je jos jedan model za "normalne" korisnike koji ne zele da budu opsednuti svojom cigaretom i koji ce je koristiti kako bi zadovoljili svoju nikotinsku potrebu. Cini mi se da je ovaj model kompaktniji i funkcionalniji od svih do sada. On je za 0.8mm deblji od dosadasnjih standardnih 510 modela. Ova razlika vizuelno ne pretstavlja neku smetnju, ali u funkcionalnom smislu ima velike prednosti. Baterija duzine 7cm ima kapacitet od 320mAh, sto je sasvim solidno. Prosecnom korisniku su dovoljne 2-3 baterije dnevno, sto i nije neki problem ako se uzme u obzir da su kanger proizvodi u glavnom povoljni.

Sto se e-smart kliromizera tice, tu sigurno nema greske. Kanger je u toj oblasti vec dobro ispekao zanat, tako da od ovog klira mozemo ocekivati isto sto i od ostalih kangerovih top coil klirova, znaci jako dobre performanse i pouzdan rad. Dosadasnje primedbe na rad kanger top coil klirova su u glavnom bile od onih korisnika koji su ocekivali perpetum-mobile, odnosno u situacijama kada se glava ili kliromizer koriste jako dugo pa se fitilj osteti i klir pocne da proizvodi neprijatne zvuke i da curka. Kod ovog modela verovatno kao i kod svih ostalih, objektivan radni vek je oko 15-20 dana, u zavisnosti od ucestalosti koriscenja, ne vidim ni jedan logican razlog da ovaj bude izuzetak. Posle toga je potrebno zameniti ceo klir, jer nema mogucnost zamene glava, ili ako je moguce reparirati ga. Ovaj klir je previse malih dimenzija da bi se u njega mogla "ubudziti" izmenljiva glava, ali ako se uzme u obzir niska cena, ovo i nije neki problem. Zahvaljujuci debljini za 1mm vecoj od recimo G5, e-smart ima zapreminu od 1,3ml. Nadam se da je resen i jedan veliki problem koji je izrazen kod G5, odnosno da je ovaj 1mm bio dovoljan da ga resi. Kod G5 je veoma mali razmak izmedju glave i tube, pa se tecnost prilikom dopunjavanja nekako "zaglavi" izmedju glave tube i fitilja, i nece da sidje dole. Po nekad je potrebno skinuti klir sa baterije i istresti ga kao toplomer kako bi mogao da se napuni do vrha, pa ako ovaj problem postoji to je jedino resenje.

I na kraju samo da napomenem da e-smart koristi standardni 510 navoj i da se kliromizer i baterija mogu kombinovati sa drugim 510/ego modelima, ali nisam siguran da se baterija moze puniti standardnim 510/ego punjacem zbog nesto vece debljine, ali je moguce koristiti 510/.ego adapter za punjenje.

Van mreže gibalan

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 19
    • Ugled: +6311/-1
    Odg: Kanger e-smart
    « Odgovor #1 poslato: April 18, 2013, 12:16:38 »
  • Publish
  • Ispeglan G5...obratili su paznju na pucanje tankog zida klira kod drip tipa, prilikom ubacivanja istog
    i ubacili metalni prsten. Verovatno su malo povecali debljinu zida samog klira. Sam kapacitet nije nesto
    narocito povecan, a povecanje je zasluga neznatnog uvecanja precnika samog klira. Novina u odnosu
    na G5 je i duzina samog fibera u kliru, sto me u jednu ruku raduje (bice jos bogatija para), ali sa tom
    duzinom ide i povecanje potrosnje njegovog skromnog kapaciteta. G5 ima upresovanu glavu i nije moguce
    reparirti je, verovatno je ista situacija i kod ovog proizvoda jer, ponavljam to je utegnuti G5. Sve u svemu
    napredak u ovim manjim, a meni interesantnim, Kanger izdanjima. Od mene + za Kanger!
     :great:

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #2 poslato: April 18, 2013, 12:29:20 »
  • Publish
  • Ispeglan G5...obratili su paznju na pucanje tankog zida klira kod drip tipa, prilikom ubacivanja istog
    i ubacili metalni prsten. Verovatno su malo povecali debljinu zida samog klira. Sam kapacitet nije nesto
    narocito povecan, a povecanje je zasluga neznatnog uvecanja precnika samog klira. Novina u odnosu
    na G5 je i duzina samog fibera u kliru, sto me u jednu ruku raduje (bice jos bogatija para), ali sa tom
    duzinom ide i povecanje potrosnje njegovog skromnog kapaciteta. G5 ima upresovanu glavu i nije moguce
    reparirti je, verovatno je ista situacija i kod ovog proizvoda jer, ponavljam to je utegnuti G5. Sve u svemu
    napredak u ovim manjim, a meni interesantnim, Kanger izdanjima. Od mene + za Kanger!
     :great:

Pa i nije tako malo povecanje kapaciteta. 0.9 prema 1.3 je skoro 50℅, mada se nama cini da je malo, tako da ne verujem da su stavili tubu sa debljim zidom. Ipak velika je stvar prsten na gornjem rubu a i malo veca udaljenost tube od glave, pa samim tim i manje zagrevanje tube. Mislim da je glava identicna kao na g5, samo kao sto si rekao, sa duzim fitiljima.

edit: samo jos da se baterije pokazu dobro a verujem da hoce. Vec nekoliko dana testiram evod baterije i prvi utisci su veoma pozitivni.

Van mreže Para

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 5
    • -Receive: 31
    • Ugled: +1267/-0
    « Odgovor #3 poslato: April 18, 2013, 13:44:44 »
  • Publish
  • Meni se ovo sviđa.

Van mreže gibalan

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #4 poslato: April 18, 2013, 13:58:30 »
  • Publish
  • Pardon, moja greska...nesto mi se u glavi vrteo podatak 1.1ml
    i zbog toga ona konstatacija o neznatnom povecanju kapaciteta
    tanka. U svakom slucaju, iako nisam probao, po ovim navedenim
    podacima, a sa iskustvom sa G5...ovo bi trebao biti dobar klir.

Van mreže gibalan

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #5 poslato: April 18, 2013, 17:23:28 »
  • Publish
  • Kangertech E-smart

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #6 poslato: April 18, 2013, 17:29:30 »
  • Publish
  • E ovo je vec nesto. PCC za dve baterije od kojih se jedna puni, simpatcno izgleda i ne preveliko... ovo je dovoljno i za najvece potrosace pod uslovom da im odgovara ta vrsta klirova.

Van mreže gibalan

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #7 poslato: April 18, 2013, 17:37:21 »
  • Publish
  • I jos par slika

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #8 poslato: April 18, 2013, 17:42:02 »
  • Publish
  • Izgleda da se proizvodi u dve varijante, sa razlicitim konektorima. Slike koje sam ja postavio su 510 a na klipu i ove druge su 808-D1/901

Van mreže gibalan

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #9 poslato: April 18, 2013, 17:45:42 »
  • Publish
  • Da prave i sa konektorom KR808D-1
    No nije problem jer tu je adapter 808/510

Adapteri - korisna adresa

http://www.goodejuice.com/store/ecigarette-accessories-ecigarette-adapters-c-57_68.html

Van mreže prasnjava pecurka

• Jr. Member
    • **
    • Thank You
    • -Receive: 0
    • Ugled: +94/-0
    « Odgovor #10 poslato: April 23, 2013, 14:06:37 »
  • Publish
  • Evo i ja da se javim... upravo sedim kuci i igram se sa jednom :)

Navoj je kr808...

Cela cigareta se doima jako kvalitetno i zaista nemam nikakvu zamerku...baterija deluje jako kvalitetno kao i sam kliromizer...dugme iako nije ispupceno ne mora da se trazi pogledom vec moze i da se oseti i deluje kvalitetno uradjeno...

kolicina pare...hm...ostao sam onako iznenadjen kada sam povukao prvi dim...:) toliko iznenadjen da cu uraditi recenziju pa cete videti i sami... inace ova moja je crna baterija sa ljubicastim klirom...a imam prilike da se druzim i sa zelenim providnim cak i plavim mislim...

punjac je takodje jako kvalitetan i bele je boje i na njemu pise e smart...kao i na bateriji i kliromizeru...

evo snimicu ovih dana pa ce se videti :)

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #11 poslato: April 23, 2013, 14:26:42 »
  • Publish
  • Verujem da radi lepo, slicno kao cc, g5, cex... ali 808 konektor :banghead: