Autor Tema: Baterije za dzojstik ?  (Pročitano 14 puta)

Van mreže Điva

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 2422
  • -Receive: 1954
  • Ugled: +2247/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Baterije za dzojstik ?
« Odgovor #15 poslato: danas u 10:04:02 »
Super , obrati paznju samo na tip baterija koje koristi (2xAAA)  :winksmile:

Na YouTube snimku lik kaže da je sramota(bedak) što nije " rechargable " ovaj džojstik, tj. koristi obične baterije.

Svi pričamo isto.
YT kaže; dve AA 1.5 V iz dućana

Na mreži Milanez

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 807
  • -Receive: 427
  • Ugled: +427/-0
  • elektronske cigarete
« Odgovor #16 poslato: danas u 12:50:12 »
@ivanneko
@ostall
 :smile1: :cap:
valja li ovaj punjac
https://www.kupujemprodajem.com/foto/baterije-punjaci-i-gripovi/panasonic-bq-cc61-punjac-aa-i-aaa-eneloop-pro-1-2v-baterija/oglas/109087434?filter_id=
edit
izgleda da nije los
ako ste raspolozeni ...,... saveti uvek svakom dobrodosli

Van mreže bobpp

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 5696
  • -Receive: 9230
  • Ugled: +10056/-0
  • elektronske cigarete
« Odgovor #17 poslato: danas u 13:40:58 »
Pa taj moze da puni baterije koje tebi trebaju za...taj dzojstik  ;D (pod uslovom da koristis one koje su punjive) mada za slicne pare verovatno mozes uzeti i neki solidan univerzalni pa da posle ne razmisljas sta u koji ide.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 11840
  • -Receive: 11089
  • Ugled: +22841/-0
« Odgovor #18 poslato: danas u 13:49:36 »
Ali i kod tih univerzalnih treba proveriti koji je dobar i za jedne i za druge. Ja sam univerzalnim unistio 4 nove AA baterije. Narocito je problem kod HI MH baterija koje imaju memorijski efekat, pa kako ih formiras tako ce da ti traju i rade. Bitno je da ih prvih nekoliko punjenja napunis do maksimuma i ispraznis potpuno, i tako im definises maksimalnu i minimalnu napunjenost. Ako punjac to ne odradi kako treba, moze ti se desiti da baterije od 2000mAh imaju kapacitet manje od 1000. Ovo ne vazi za litijumske baterije ;D

Van mreže bobpp

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 5696
  • -Receive: 9230
  • Ugled: +10056/-0
  • elektronske cigarete
« Odgovor #19 poslato: danas u 13:58:18 »
Da,ima i toga.Mada za to vec treba ispratiti malo i iskustva korisnika jer zvanicno na punjacu samo pise podrzava/ne podrzava. Na primer sa D2 nikad nisam uspevao dobro da napunim nimh baterije,posebno ako su malo starije i ako su ranije punjene nekim "dumb" punjacem dok ovaj novi sto imam vec odradjuje dobar posao cak i sa onima za koje sam mislio da im nema spasa.

Na mreži Milanez

• Hero Member
  • Thank You
  • elektronske cigarete
« Odgovor #20 poslato: danas u 15:22:22 »
bio sam u jednoj radnji ovde u lazarevcu da vidim sta nude
nisam prezadovoljan
devojka koja radi ,za AA i AAA punjive baterije kaze da su punjive samo 1,2V . one od 1,5 V  nisu punjive (inace ,a ne samo kod njih u ponudi)

Na mreži ivanneko

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 10242
  • -Receive: 12367
  • Ugled: +14802/-0
« Odgovor #21 poslato: danas u 15:43:49 »
Devojka ti je dobro rekla...punjive AAA su nazivnog napona 1.2V ( naravno kada se napune imaju oko 1.5V ) a ove sto se ne pune kao sto su na primer alkalne su nazivnog napona 1.5V ..

Moja preporuka za univerzalni punjac za sto manje para na KP

One baterije sto sam ti preporucio u Lidl-u su opet moja najbolja preporuka , punjive su a po ceni alkalnih...
Umesto da se lepo prilagodimo i pevamo hvalospeve svakom govnetu, mi samo nesto kritikujemo :D

Na mreži Milanez

• Hero Member
  • Thank You
  • elektronske cigarete
« Odgovor #22 poslato: danas u 16:22:05 »
hvala puno ,prilicno korisno .cekam da stigne gamepad pa ako mi odgovara idu punjac i baterije
jedan gamepad sam kupio pre 2 nedelje i isti je ,samo nema ovaj opticki volan i na kabl je pa sam mu zato dao prednost .ovaj sam uzeo zbog optickog volanica jer mi je POTREBAN  bolje bi se plasirao ako sljaka dobro
ako ne odgovara , tu su kejboards ,nije idealno al ionako se drzim proseka ,igram igru iz 2010 , ... codemasters izdaje svake godine zvanicnu F1 igru i ova verzija iz 2010-e je drugoplasirana u rang listi codemasters-ovih izdanja  , prva je ...kao ...f1 2020 .Najskorija verzija koju moj komp moze da ...gura...tera ... je izdanje f1 2014 i nju sam prvu kupio .posle malo istrazivao i vidim da je ta verzija najgora ,... mnogi od codemasters hoce pare nazad  ( figurativno) , kao bacene pare ko kupi izdanje 2014 ...