Autor Tema: Koliko vam traje grejac?  (Pročitano 3009 puta)

Na mreži bobpp

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 5709
  • -Receive: 9240
  • Ugled: +10066/-0
  • Pol: Muškarac
  • elektronske cigarete
Koliko vam traje grejac?
« poslato: Oktobar 06, 2020, 22:33:54 »
  • Publish
  • Ili ja koristim neke takve tecnosti ili takve grejace (govorim pre svega od DIY grejacima,znaci parce zice i malo vate) ili su mi cula tako osetljiva da primetim i najmanje promene...dobro,ovo zadnje bas i nije verovatno  ;D ali,obrni-okreni,kod mene ne vise od 20ml. Radi grejac i dalje,nema tu toliko ni naslaga kao sto se moze videti na nekim slikama sa neta (u svakom slucaju se jos razaznaju namotaji) ali kad predje 20-ti ml nije mi vise to to.Ne mogu da kazem sta se tacno desava ,nije to npr da gori ili ne natapa vise pa da uprem prstom ali mi postepeno i para i aroma deluju sve vise prigusene,kao da prolazi kroz neki filter.
    Dobro,jos ranije sam rekao da najvise volim novi grejac i da kod mene nema nikakvog perioda razrade vec mi je prvo povlacenje uvek i najbolje i svako sledece za nijansu losije dok ne dodje vreme za zamenu pa je mozda i do toga,stvar ukusa.
    Kako je kod ostalih?

Van mreže Điva

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 2430
    • -Receive: 1955
    • Ugled: +2248/-0
    Odg: Koliko vam traje grejac?
    « Odgovor #1 poslato: Oktobar 07, 2020, 00:32:37 »
  • Publish
  • Žica je okej veoma dugo, recimo 100 ml(to meni puno, jer parim ~2 ml na dan)
    U TC režim sa nestandardnim materijalima (SS 410, SS 430, NiFe 48, ..), za VW isključivo NiCr žicu koristim, deblje (0.4 mm ili malo više/0.45, ponekad i tanke/0.3 ali spojeno za paralel ili twisted) isto traje dugo, samu vatu menjam, ali ne ako tamno/prljavo izgleda, nego samo ako je zagoreo malo na grejač.
    Volim hladnu paru sa puno nikotina :)
    Vatu promenim 3-4 puta, posle ceo grejač..
    Zavisi od tečnosti

Na mreži kinkel

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 1169
    • -Receive: 1181
    • Ugled: +1181/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #2 poslato: Oktobar 07, 2020, 07:34:12 »
  • Publish
  • Koliko moje skromno iskustvo moze da doprinese ovoj temi .. primetio sam da trajanje grejaca (ili setapa zica + vata) zavisi od svih faktora, zice, vate, tecnosti i moda.
    Zica: mogu da pricam samo o kantalu, ima razlike izmedju kineske no name zice i aj da kazemo kineske brendirane. Imam neku kinesku 0,30mm sumnjivog proizvođača .. moze da se koristi do 100ml ili ti jedno zarenje. Drugim recima kako stari primetno brze skuplja taj talog na sebi.
    Vata: ovde mislim na pravilno postavljanje vate i naravno sam kvalitet vate. Ako je "labava" bas se brzo nakupi talog.
    Tecnost: ona najvise utice na prljanje .. svi znamo to .. sto vise koloca i ostalog tamnog :) .. to se brze prlja i mutira, da tako kazem. Ono sto sam primetio dok sam kupovao uradi sam tecnosti od uvoznih komponenti manje je bilo izrazeno prljanje, nego sad kada sam pravim tecnosti od domacih komponenti.
    Mod: kada se setap koristi na neregulisanom modu ili prevelikoj snazi, naravno brze je prljanje. Ja nemam iskustva sa ss zicom, ono sto su mi pricale kolege koje samo tako koriste mod, kazu da je prljanje manje. Meni ss zica neodgovara pa je nisam koristio.
    .. eto to je moje vidjenje stvari, u principu, sve menjam na 50ml.

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 10256
    • -Receive: 12388
    • Ugled: +14823/-0
    « Odgovor #3 poslato: Oktobar 07, 2020, 10:02:47 »
  • Publish
  • U zavisnosti kako ubodem setup ponekad ne diram nista pa mozda i celih 150ml dok je najcesce to izmedju 50 i 100ml a ne retko i dosta manje pa recimo ispod 50ml..Ove rezultate nikako ne dobijam na istoj debljini zice , primetio sam da na debljoj zici tecnost kasnije promeni ukus ali pri tom ne mislim na to da na dosta vecoj snazi duze traje jer snagu menjam u rasponu 5-6W a radi se o debljini zice 0,28-0,4mm..Kada pricamo o SS zici misljenja sam da u TC modu jedan isti setup moze trajati duze nego u VW no kako rece kolega ima tu puno varijabli koje mogu razlicito uticati od slucaja do slucaja pa da skratim..
    Kako je u ovoj temi rec o trajanju grejaca , vecu kolicinu tecnosti preteram sa debljom zicom (i dalje na malim snagama) ,jos ako dodamo na to sve da i dalje radim DB a na debljoj zici se on moze izvesti vise puta jasno je da kroz jedan isti grejac mogu proturiti i celu litru tecnosti  :098:
    Umesto da se lepo prilagodimo i pevamo hvalospeve svakom govnetu, mi samo nesto kritikujemo :D

Van mreže Điva

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #4 poslato: Oktobar 07, 2020, 11:05:07 »
  • Publish
  • Da dodam nešto ako slučajno čita neki početnik/novajlija :)  :
    Parim u restriktivnom DL stilu, tako da je to više polu - MTL, samo u prvih 1-2 sekundi odleti do pluća ( ili grla?) mala količina pare(Ako se sećate kako je Nez Joe vario, pa skoro isto tako)
    Snaga je ~15 W , ili SS TC na 20 - 25 W i 180 - 195 ⁰C.
    Nikotin je 12 mg/ml minimum.
    Opet zavisi od ukusa, ima gde moram dodati još da bude ~14 mg/ml, da ne pričam o POD sistemu (Yihi 270, 1 Ohm SS 316 L, 9 W) gde je freebase 20 mg/ml.
    Zadnje dve arome koje su bili tema doziram jače nego @Bobpp;
    Tribeca 2 - 2.2%, Parliament 3% (inače mi je Parliament totalno smor ukus, ne koristim, stoji za učenike )

Sent from my CAT S60

Na mreži bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #5 poslato: Oktobar 07, 2020, 17:56:37 »
  • Publish
  • Pa ne znam onda,mozda je nesto do mene...

Evo ovo je grejac posle tacno 30ml (tolika je bocica bila pa znam)

U pitanju je 0.25mm 316l zica,7 namotaja oko 2.5mm u Hussar-u.Snaga jednocifrena,HF oko 150,temperatura ispod 200C,tecnost TPA M-Type dozirano 0.8% u pg55/vg40

Ne znam,meni to deluje prilicno prljavo.Radi on i dalje ali negde od 20-tog ml pa nadalje sve nekako losije,bar mi se tako cini.A nije da je goreo,bar vata nije jer sam je izvadio i oprao,bas da proverim.A ni tecnost nije neka sa 30% arome i pola od toga zasladjivaci...

Doduse,zaista ima tecnosti kod kojih grejac i posle 50 ml izgleda znatno bolje ali vecina na koje sam nailazio su ovakve pa pretpostavljam da nisam neki izuzetak,da svi drugi koriste iskljucivo one "ciste" a samo ja te strokavce   ;D

S obzirom na doziranje i odnos baze pre bih pomislio da je temperatura tj. snaga  prevelika ili bar nedovoljan protok vazduha ali brojevi kazu drugacije...

Na mreži kinkel

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 1169
    • -Receive: 1181
    • Ugled: +1181/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #6 poslato: Oktobar 09, 2020, 20:01:49 »
  • Publish
  • Kfl19, kantal 0,32mm, fi2,4mm, 6nav, pareno na 7.7w, dna mirage, real cigar 2mg nic, 50/50 2% arome. Vata - ona japanska (zaboravih ime). Grejac posle 50ml.

Na mreži bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #7 poslato: Oktobar 09, 2020, 21:05:03 »
  • Publish
  • Pa ovo tvoje mi deluje normalnije,manje-vise kako bi se i ocekivalo.Sad sam moj otvorio posle 10ml (USA Mix od Elde,grejac i snaga isto kao gore) i vec pocinju da se stvaraju one katranaste naslage.Taman ce na 20-tom ml biti za zamenu,kao i obicno.
    Probacu da promenim malo nacin povlacenja pa da vidim sta ce biti.Pada mi na pamet da ponekad nesvesno ne vucem dovoljno od samog starta,tj mozda ne pocnem odmah kad pritisnem taster pa se  tecnost "kuva" neki delic sekunde. Sem toga mi nista drugo ne pada na pamet...

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #8 poslato: Oktobar 09, 2020, 22:00:08 »
  • Publish

•                    

Meni pada na pamet ali ne bih da se ponavjam , sve sam napisao u proslom postu  :yes:                                         

Umesto da se lepo prilagodimo i pevamo hvalospeve svakom govnetu, mi samo nesto kritikujemo :D

Na mreži bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #9 poslato: Oktobar 09, 2020, 23:34:17 »
  • Publish
  • Mislis na debljinu zice? Naravno da debljina cini razliku,ako nista drugo veca je povrsina koja treba da se zaprlja  ;D
    Ali ovde ne moze biti ni povrsina u pitanju jer je priblizno ista kod 0.25/7/2.5 i kod 0.32/6/2.4 - razlika je <10%
    Postoji razlika u flux-u,125 prema 150 ali nije ni to nesto drasticno,posebno kad se uzme u obzir da je kod nekog i 2 ili cak 3 puta veci.Ako bi to islo proporcionalno kod zadnjeg bi grejac trajao tri povlacenja...
    Tu je i temperatura ali kako koristim mod u TC rezimu ni ona ne bi trebala da je problem.Verovatno modovi nisu bas precizni ali ne deluje mi da je bitno jel gresi za 10C ili za 20C,u plus ili u minus...i dalje mnogi podesavaju na daleko vise.
    Naravno,mozda je i kombinacija vise faktora gde nijedan nije preovladjujuci ali svaki doprinosi nekim delom.Mogao bih i ja staviti deblju zicu ali tada bih i snagu proporcionalno povecao pa bi flux opet bio slican a i temperatura ista i sem ako nema neka magicna svojstva prilicno slicni uslovi bi bili u komori atomizera.

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #10 poslato: Oktobar 10, 2020, 00:39:16 »
  • Publish

•                    

Drugim recima nista ti meni ne verujes sta sam napisao  :098:                                         

Na mreži bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #11 poslato: Oktobar 10, 2020, 01:47:04 »
  • Publish
  • Pa moras mi reci sta se i zasto desava sa debljom zicom  ;D
    Ako samo stavim deblju zicu a sve ostalo ostane isto onda je manji flux i u krajnjem slucaju niza temperatura. To prihvatam. Ali ako povecam i snagu u odnosu na novu zicu ne vidim sta bi bilo znacajno drugacije. Verovatno bih proterao nesto vecu kolicinu tecnosti ali posto je flux isti proterao bih je u kracem vremenu,tj trosio bih vise pa bih grejac umesto svaki 5 dan posle 20ml menjao opet svaki 5 dan ali posle 30 ili 40ml  ;D Ili mislis da bih redje povlacio zbog vece kolicine pare u jednom povlacenju?

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #12 poslato: Oktobar 10, 2020, 03:16:14 »
  • Publish

•                    

Napisah da je kod mene razlika u snazi izmedju tanje i deblje zice 1W tako da je prilicno jasno sta se moze ocekivati , meni  je to ok ali ne znaci da ce svakome...                                       

Van mreže Điva

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #13 poslato: Oktobar 10, 2020, 13:14:35 »
  • Publish
  • @bobpp;
    Meni prvo kvalitet čelične žice pada na pamet, i precizno TCR podešavanje.
    Onda kvalitet sirovina za DIY tečnosti.

Probaj sa 0.4 žicom sa manje namotaja, da bude grejna površina i heat flux skoro isti kao sa tankim žicama

Probaj neku high-end SS žicu takođe kad budeš mogao, sigurno znaš da postoji jako puno vrsta.
    Nešto: https://anemo.eu/stainless-steel-comparison

https://continentalsteel.com/stainless-steel/grades/

Na mreži bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #14 poslato: Oktobar 10, 2020, 13:40:16 »
  • Publish
  • Nije temperatura...bar ne bi trebalo.Nema tragova na pamuku a i drzim je relativno niskom pa sve i ako mod gresi ni u najgorem slucaju ne bi trebalo znacajnije da prelazi 200C.Kad sam testirao gresio je nekih 4-7C ,tj pokazivao za toliko vise nego sto jeste tako da bi i zica i TCR trebali biti manje-vise ok.Posebno kad na forumima citam da nekom ne odgovara manje od 240 ili 250c...

Za sirovine nemam pojma,pretpostavljam da koristim isto sto i vecina ovde - najvise lokalne baze i arome.

U sustini nije ovo nesto posebno ni bitno niti znacajnije utice na moj nacin upotrebe.Vecina tecnosti su mi u 20ml a ionako posle zavrsene bocice menjam i aromu i atomizer pa samim tim i setap.Temu sam pokrenuo vise razgovora radi a mozda i da naucim nesto novo...